Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Yorgalar Mezarlığı'ndaki Gasilhane ve Morgun Açılış Töreni - Son Dakika

Yorgalar Mezarlığı'ndaki Gasilhane ve Morgun Açılış Töreni

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürü Erhan Yanmaz, Adapazarı, Erenler ve Serdivan'daki cenazeleri artık Yorgalar Mezarlığı'ndaki istasyona taşıyarak hizmet vereceklerini söyledi.

Yorgalar Mezarlığı\'ndaki Gasilhane ve Morgun Açılış Töreni
03.01.2012 - 14:20,

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürü Erhan Yanmaz, Adapazarı, Erenler ve Serdivan'daki cenazeleri artık Yorgalar Mezarlığı'ndaki istasyona taşıyarak hizmet vereceklerini söyledi.

Yorgalar Mezarlığı'ndaki morg ve gasilhanenin açılış töreninde konuşan Yanmaz, cenaze hizmetlerini vatandaşların ayağına götürdüklerini bildirdi.

Yanmaz, 3 istasyonla hizmet verdiklerini belirterek, şunları anlattı:

"Adapazarı, Erenler ve Serdivan'daki cenazelerimizi artık buradaki istasyonumuza taşıyıp, buralarda güzelce yıkayarak cenaze yakınlarına ve mevtalara hizmet verip evlerine götüreceğiz. Evlerinden camiye, camiden de mezarlığa götürerek bu hizmeti vermiş olacağız. Yani vatandaşlarımızın tamamen ayağına gitmiş oluyoruz. Emir Sultan Morgu hizmetteydi, 17 Ağustos Cami'mizin altındaki morgumuz da hizmete girmişti. Şu anda Yorgalar'daki gasilhane ve morgumuz da hizmete girmiş bulunuyor. İstasyonumuz tamamen hijyeniktir."

İstasyonda 2 kadın, 2 erkek cenazenin aynı ayna yıkanabileceğini kaydeden Yanmaz, "Morgda da 6 kadın, 6 erkek cenazeyi saklayabileceğiz. Hem diriye hem de ölüye hizmet etmek bizim için şereftir. Büyükşehir Belediyesinin sınırları içerisindeki bütün cenazeler bizim cenazemizdir. Cenazesi olan vatandaşlarımız Alo 188'e ulaşsınlar. Biz bütün hizmetleri, Belediye olarak yerine getiriyoruz. 24 saat vatandaşlarımızın hizmetindeyiz" ifadesini kullandı.

Yanmaz, Serdivan Mezarlığı'na da gasilhane, morg ve mescit yapacaklarını belirterek, yıl içinde hizmete sunmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

- SAKARYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yorgalar Mezarlığı'ndaki Gasilhane ve Morgun Açılış Töreni - Son Dakika


Advertisement