Yozgat Tkdk'den Bilgilendirme Toplantısı - Son Dakika

Yozgat Tkdk'den Bilgilendirme Toplantısı

29.05.2015 18:27
Yozgat Tkdk'den Bilgilendirme Toplantısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından desteklenen projeler kapsamındaki üreticilere yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından desteklenen projeler kapsamındaki üreticilere yönelik eğitim semineri düzenlendi.

TKDK Yozgat İl Koordinatörlüğünde düzenlenen eğitim seminerine İl Koordinatörü Selim Türker, danışmanlar ve proje hazırlayan ve hazırlamak isteyen üreticiler katıldı. TKDK il Koordinatörü Türker, TKDK'dan destek alarak kurulmuş olan işletmelerin 5 yıl süresince faaliyetlerini sürdürmeleri, hem kurum ile yapılan sözleşme gereği, hem de desteklerin ilgili sektörde planlanan hedeflere ulaşılmasında 5 yıl süreyle denetleneceğini belirterek, "Bu kapsamda, kurumumuzdan destek almış veya alacak olan işletmelerin sürdürülebilirliğine katkı sağlanması amacıyla, IPARD Programı kapsamında desteklenen, süt üreten, kırmızı ve beyaz et üreten tarımsal işletmeler ile tıbbi-aromatik bitkiler desteği kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Yozgat İl Koordinatörlüğü tarafından 2 gün eğitim gerçekleştirilmiştir. Bilgilendirme toplantısının birinci gününde gerçekleşen, Süt ve Besi Sığırı Yetiştiriciliği Bilgilendirme toplantısında Sığırların beslenmesi, sürü yönetimi, hijyen, hastalıklar ve korunma yolları" hakkında bilgilendirme Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yozgat İl Müdürlüğü personellerinden Veteriner Hekim Koray İrey tarafından, İşletmelerin Uygulama sonrası uyması gereken kurallar hakkında bilgilendirme ise Kurumumuzun Yerinde Kontrol Uzmanları tarafından gerçekleştirilmiştir" dedi.

Türker, "Toplanıtının ikinci gününde ise çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi tedbiri kapsamında projelerini hayata geçirmiş olan faydalanıcılarımıza Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği hakkında Prof. Dr. Fikret Akınerdem ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yozgat İl Müdürlüğü personellerinden Ziraat Mühendisleri Engin Çelik ve Murat Yüksel tarafından ayrıntılı bilgiler verilmiş ve tavsiyelerde bulunuldu" diye konuştu.

Eğitime katılan üreticiler ise, yapılan bilgilendirme toplantısının tarımsal faaliyetleri için çok faydalı olacağını ve üretimlerini olumlu yönde etkileyeceğini beyan ederek ilgili bilgilendirme toplantısından duydukları memnuniyeti dile getirdi. - YOZGAT

Yozgat Tkdk'den Bilgilendirme Toplantısı
Yozgat Tkdk'den Bilgilendirme Toplantısı

YORUMLAR
500

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yozgat Tkdk'den Bilgilendirme Toplantısı - Son Dakika


Advertisement