Son Dakika Haberleri: Petrol-İş Bandırma Şubesi'nden Bor Eylemi

Petrol-İş Bandırma Şubesi'nden Bor Eylemi

Petrol-İş Sendikası Bandırma Şubesi, bor madenlerinin özelleştirileceğini öne sürerek, eylem yaptı.

26.09.2012 19:20
Petrol-İş Sendikası Bandırma Şubesi, bor madenlerinin özelleştirileceğini öne sürerek, eylem yaptı.

Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan, Eti Maden İşletmeleri Bandırma Boraks Fabrikaları önünde düzenlenen eylemde, 2840 Sayılı Yasa'da yapılmak istenen değişiklik ile "bor madenleri işletimi üçüncü şahıslara devredilebilir ve 3 yıldan fazla sürecek ihaleler Yüksek Planlama Kurulu tarafından denetlenir" denildiğini belirtti.

5 Martta bunu öğrendiklerinden bu yana sendikalarının, diğer sendika ve odalarla yaptığı çalışmalar, görüşmeler, eylem ve yürüyüşlerin olumlu sonuçlandığını ifade eden Kayan, 14 Haziran'daki Enerji Komisyonu görüşmelerinden sonra alt komisyon kurulması kararı verildiğini anımsattı.

Alt komisyonun fabrikaları gezdiğini dile getiren Kayan, "1 Ekim'de meclis açıldığında sendikaları ve sivil toplum örgütlerini de dinleyecekler. Buradan çıkacak karar doğrultusunda ekmek ve gelecek mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

İşçiler, servislerinin 16.00'da gitmesi nedeniyle eylemden sonra fabrikadan, Bandırma'nın merkezine kadar yürüdüler.

Muhabir: Ahmet Pesen

Yayıncı: Zafer Akpınar - BALIKESİR

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 12:44:02. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Petrol-İş Bandırma Şubesi'nden Bor Eylemi
  [Hata Bildir]