Son dakika Abdullah Tancan haberleri, Abdullah Tancan son dakika, son dakika Abdullah Tancan

Son Dakika Abdullah Tancan Haberleri

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, TTK'ya işçi alımı yapıldığını belirtti
  07 Şub Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, TTK'ya işçi alımı yapıldığını belirtti

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) işçi alımı yapıldığını belirterek, "İnşallah ileride istihdamı daha da artıracak, TTK'yi daha güçlü hale getirecek çalışmalarımızı da hep birlikte yürütüyoruz." dedi. Zonguldak temasları kapsamında TTK Genel Müdürlüğünü ziyaret eden Bayraktar, burada yetkililerden brifing aldı.

 • EPİAŞ Başkanı Abdullah Tancan: Türkiye'de tüketilen elektriğin yüzde 59'u GÖP'te işlem görüyor
  18 Oca EPİAŞ Başkanı Abdullah Tancan: Türkiye'de tüketilen elektriğin yüzde 59'u GÖP'te işlem görüyor

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ve EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tancan, geçen yıl Gün Öncesi Piyasası'nda (GÖP) Türkiye'de tüketilen elektriğin yüzde 59'unun işlem gördüğünü açıkladı. Tancan ayrıca, enerji piyasalarının altyapısının yenilenmesi ve yeni projelerle işlem hacminin artırılacağını belirtti.

 • Pençe-Kilit Harekatı Şehidi Hakan Gün Gaziantep'te Son Yolculuğuna Uğurlandı
  13 Oca Pençe-Kilit Harekatı Şehidi Hakan Gün Gaziantep'te Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının üs noktasına sızma girişimi sırasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün, memleketi Gaziantep'te kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün'ün cenazesi Gaziantep'te defnedildi
  13 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün'ün cenazesi Gaziantep'te defnedildi

  TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde yürüttüğü Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün'ün (28) cenazesi, memleketi Gaziantep'te toprağa verildi.

 • GAGİAD Ödül Töreninde ALG Spor'a spor ödülü verildi
  04 Ara GAGİAD Ödül Töreninde ALG Spor'a spor ödülü verildi

  Gaziantep Genç İş Adamları Derneği'nin (GAGIAD) geleneksel ödül töreninde, Kadınlar Süper Ligi ve Avrupa'da başarı elde eden Gaziantep ALG Spor'a spor ödülü verildi. ALG Spor takımı, ödülü kulüp başkanı Ali Gözcü'nün aldığı törene takım halinde katıldı.

 • Kente değer katanlar ödüllerini aldı
  02 Ara Kente değer katanlar ödüllerini aldı

  Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) tarafından Gaziantep'in öncü isimlerini ve kurumlarını ödüllendirmek, teşekkür etmek ve topluma ilham veren başarı öykülerini kutlamak amacıyla düzenlenen GAGİAD Ödülleri'nin 13'üncüsü gerçekleşti.

 • Gaziantep'te GAGİAD ödülleri sahiplerini buldu
  02 Ara Gaziantep'te GAGİAD ödülleri sahiplerini buldu

  Gaziantep Genç İşadamları Derneğinin (GAGİAD) "13. Geleneksel Ödülleri" törenle sahiplerine verildi.

 • Gaziantep Ticaret Odası Ankara'da önemli bir toplantı düzenledi
  23 Kas Gaziantep Ticaret Odası Ankara'da önemli bir toplantı düzenledi

  Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Gaziantepli üst düzey isimleri Ankara'da bir araya getirerek önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, şehrin mevcut durumu ve geleceği için işbirlikleri ile iş dünyasının sorunları ve beklentileri masaya yatırıldı. GTO tarafından hazırlanan 'GTO Perspektif' raporu da toplantı katılımcılarına sunuldu. Toplantıya Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep protokolü ve Ankara bürokrasisinin üst düzey Gaziantepli isimleri katıldı.

 • ŞEHİT BEKTAŞ'IN CENAZESİ, KAHRAMANMARAŞ'TA TOPRAĞA VERİLDİ
  05 Kas ŞEHİT BEKTAŞ'IN CENAZESİ, KAHRAMANMARAŞ'TA TOPRAĞA VERİLDİ

  VAN'ın Başkale ilçesinde PKK'lı teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak etmesi sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Samet Bektaş (22), memleketi Kahramanmaraş'ta son yolculuğuna uğurlandı.

 • Şehit Bektaş'ın cenazesi, Kahramanmaraş'ta toprağa verildi
  05 Kas Şehit Bektaş'ın cenazesi, Kahramanmaraş'ta toprağa verildi

  VAN'ın Başkale ilçesinde PKK'lı teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak etmesi sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Samet Bektaş (22), memleketi Kahramanmaraş'ta son yolculuğuna uğurlandı.

 • Şehit Er Samet Bektaş, Kahramanmaraş'ta son yolculuğuna uğurlandı
  05 Kas Şehit Er Samet Bektaş, Kahramanmaraş'ta son yolculuğuna uğurlandı

  Van'ın Başkale ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının, askeri aracın geçişi esnasında patlatılması sonucu şehit olan Ulaştırma Sözleşmeli Er Samet Bektaş'ın cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde toprağa verildi.

 • Türk heyeti Çin'deki Kömür ve Madencilik Fuarı'na katıldı
  01 Kas Türk heyeti Çin'deki Kömür ve Madencilik Fuarı'na katıldı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye Kömür Üreticileri Derneği üyeleri ve bakanlık heyetiyle birlikte Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen Kömür ve Madencilik Fuarı'na katıldı. Çin hükümetinin kömür teknoloji enstitüsü SSTC, Türk heyetine yönlendirmeli sondaj, şeffaf jeoloji ve insansız maden üretimi prensiplerini anlattı. Türkiye'de yerli kömürün enerjide kullanılması ve ülke ekonomisine katkı sağlanması için çalışmalar devam edecek.

 • Tancan ailesin mutlu günü
  29 Eki Tancan ailesin mutlu günü

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan'ın kızı Büşra ile Gedik ailesinin oğlu Kamil, sade düğün ve nikah töreni ile dünyaevine girdi.

 • Bartın'da 400 maden işçisi için kura çekimi yapıldı
  21 Eki Bartın'da 400 maden işçisi için kura çekimi yapıldı

  Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) alınacak 400 maden işçisi için Bartın'da kura çekimi töreni düzenlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, törende konuşmalar yaparak madencilik sektörünün önemini vurguladı. Kura çekimi sonucunda işe alınacak maden işçileri büyük mutluluk yaşadı.

 • TTK işçi alımı kura çekim töreni yapıldı
  20 Eki TTK işçi alımı kura çekim töreni yapıldı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, "Dünyanın en zor ve meşakkatli mesleklerinden olan yer altı madenciliğini hakkıyla yerine getirip ekmeğini yer altından çıkaran ve emekleriyle karanlıktan günümüzü, geleceğimizi aydınlatan işçi kardeşlerimize sağlıklı ve güvenli...

 • TTK'da işe başlayacak 100 kişi kura ile belirlendi
  20 Eki TTK'da işe başlayacak 100 kişi kura ile belirlendi

  Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda yer altı 'pano-ayak üretim işçisi' olarak çalışacak 100 kişi Karabük'te, elektronik kura yöntemi ile belirlendi.

 • Bakan Yardımcıları İsrail Enerji Bakanına Tepki Gösterdi
  20 Eki Bakan Yardımcıları İsrail Enerji Bakanına Tepki Gösterdi

  Bartın'a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılmasına karşı olduğunu açıklayan İsrail Enerji Bakanı Yisrael Katz'a tepki gösterdi. Bakan Yardımcıları, İsrail'e ambargonun kaldırılması çağrısında bulunarak, Gazze'deki insanların en temel ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini belirtti. Ayrıca, doğal gaz arzı konusunda Türkiye'nin bir sıkıntısı olmadığını da vurguladılar.

 • TTK Amasra Müessese Müdürlüğü'nde 400 işçinin ismi kura ile belirlendi
  20 Eki TTK Amasra Müessese Müdürlüğü'nde 400 işçinin ismi kura ile belirlendi

  Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü'nde çalışmak üzere alınacak olan 400 işçinin ismi kura çekimi ile belirlendi. Kura çekimini izleyen madenci adayları ve yakınları büyük heyecan yaşadı. İsimleri çıkanlar sevinç, çıkmayanlar ise üzüntü yaşadı.

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı: Türkiye enerjide bağımsız bir ülke olmalı
  20 Eki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı: Türkiye enerjide bağımsız bir ülke olmalı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye'nin güçlü bir ülke olması gerektiğini ve bunun için enerjide bağımsız bir ülke haline gelmenin önemli olduğunu belirtti. Tancan, yer altında çalışan madencilerin haklarını korumak ve güvenli koşullarda çalışmalarını sağlamak için çaba sarf ettiklerini söyledi. Ayrıca, Filistin'deki zulme karşı çıkmanın önemine vurgu yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın ise madenciliğin önemine dikkat çekerek, sektörde yapılan iyileştirmeler hakkında bilgi verdi ve Filistin'deki insanlık dramına dikkat çekti.

 • TTK'ya 400 maden işçisi için kura çekimi yapıldı
  20 Eki TTK'ya 400 maden işçisi için kura çekimi yapıldı

  Bartın'da Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) alınacak 400 maden işçisi için kura çekimi töreni düzenlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, madenciliğin sanayileşme sürecinde en çok ihtiyaç duyulan sektörlerden biri olduğunu belirtirken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ise güçlü bir ülke olmanın enerjide bağımsızlıkla mümkün olduğunu vurguladı. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirildi ve isimleri çıkan maden işçileri büyük mutluluk yaşadı.

 • TTK'da işe başlayacak bin 500 madenci kura ile belirlendi
  13 Eki TTK'da işe başlayacak bin 500 madenci kura ile belirlendi

  Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda işe başlayacak olan bin 500 işçi, elektronik kura yöntemi ile belirlendi.

 • Halı İhracatının Yıldızları ödüllendirildi
  06 Eki Halı İhracatının Yıldızları ödüllendirildi

  Halı İhracatının Yıldızları ödüllendirildi -Bakan Yardımcısı Tancan: "Çini de geçeriz" -Kaplan: "Gaziantep'in dinamiklerine sahip çıkalım" Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen Halı İhracatının Yıldızları ödül töreni ile GAİB üyesi en fazla halı ihracatı yapan...

 • Enerji sektörü 16. EIF Gaziantep Güneş Enerji Fuarı'nda buluştu
  21 Eyl Enerji sektörü 16. EIF Gaziantep Güneş Enerji Fuarı'nda buluştu

  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Global Enerji Derneği iş birliğinde düzenlenen 16. EIF Gaziantep Güneş Enerji Kongresi ve Fuarı'nın açılışı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ve il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

 • Türkiye'de Elektrik Kurulu Gücü ve Ekipman Üretimi Artıyor
  20 Eyl Türkiye'de Elektrik Kurulu Gücü ve Ekipman Üretimi Artıyor

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye'de enerji sektöründe atılan adımlarla elektrik kurulu gücü ve ekipman üretiminin arttığını belirtti. Türkiye'nin yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan kurulu gücü Avrupa'da 5'inci, dünya genelinde ise 12'inci sırada yer alıyor. Türkiye'nin güneş enerjisi alanında hedefi ise her yıl 3,5 gigavat güneş kurulu gücünü devreye almak. Ülkede panel üretimi de hızla artarak dünyanın en büyük 3'üncü ülkesi konumuna geldi.

 • EIF Güneş Enerji Fuarı Gaziantep'te Açılıyor
  19 Eyl EIF Güneş Enerji Fuarı Gaziantep'te Açılıyor

  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Global Enerji Derneği iş birliğinde düzenlenecek olan EIF Güneş Enerji Fuarı, 20 Eylül 2023 Çarşamba günü Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde açılıyor. Fuarda güneş enerjisi teknolojilerindeki son gelişmeler ve yenilikler sergilenecek. Ayrıca, güneş enerjisinin güçlü ve temiz potansiyeli tanıtılarak kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor. Fuarda panel, seminer ve iş birliği imkanları da sunulacak.

 • Zonguldak'ta maden göçüğünde hayatını kaybeden işçi toprağa verildi
  14 Eyl Zonguldak'ta maden göçüğünde hayatını kaybeden işçi toprağa verildi

  Zonguldak Ereğli'de Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait Armutçuk Maden Ocağı'nda meydana gelen göçükte yaşamını yitiren işçi Ramazan Yıldırım, Ormanlı beldesinde düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi. Tören öncesi Yıldırım'ın eşi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yardımcısı Abdullah Tancan'a ihmal olup olmadığını sordu.

 • Enerji Bakanı Yardımcısı, Armutçuk'taki göçükteki ihmal iddialarını değerlendirdi
  14 Eyl Enerji Bakanı Yardımcısı, Armutçuk'taki göçükteki ihmal iddialarını değerlendirdi

  Armutçuk'ta meydana gelen göçükte hayatını kaybeden madenci Ramaz Yıldırım'ın cenaze törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yardımcısı Abdullah Tancan, Sayıştay'ın Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndaki ihmalleri tespit ettiği raporlar hakkında açıklamalarda bulundu. Tancan, olayla ilgili bir ihmal olup olmadığının inceleneceğini ve gerekli tedbirlerin alınacağını belirtti. Ayrıca, TTK'nin daha sıkı denetlenmesi için gereken takiplerin yapılacağını ifade etti.

 • Madenci Ramazan Yıldırım, 25 yıl boyunca çalıştığı maden ocağında hayatını kaybetti
  14 Eyl Madenci Ramazan Yıldırım, 25 yıl boyunca çalıştığı maden ocağında hayatını kaybetti

  Taşkömürü Kurumu Armutçuk Müessesesi'nde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden 3 çocuk babası madenci Ramazan Yıldırım'ın 25 yıldır maden ocağında çalıştığı ve emekli olmaya hak kazandığı ortaya çıktı. Yıldırım, çocuklarının eğitimi için çalışmaya devam ediyordu. Cenaze törenine ise birçok yetkili ve ailesi katıldı.

 • Maden ocağındaki göçükte hayatını kaybeden Yıldırım, çocuklarının eğitimi için çalışmaya devam etmiş
  14 Eyl Maden ocağındaki göçükte hayatını kaybeden Yıldırım, çocuklarının eğitimi için çalışmaya devam etmiş

  Türkiye Taşkömürü Kurumu Armutçuk Müessesesi'nde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden madenci Ramazan Yıldırım'ın, çocuklarının eğitimi için çalışmaya devam ettiği ortaya çıktı. Yıldırım'ın ailesi ve yakınları tarafından düzenlenen cenaze törenine birçok yetkili katıldı.

 • Çocuklarının Eğitimi İçin Çalışmaya Devam Eden Madenci Hayatını Kaybetti
  14 Eyl Çocuklarının Eğitimi İçin Çalışmaya Devam Eden Madenci Hayatını Kaybetti

  Zonguldak'ta meydana gelen göçükte hayatını kaybeden madenci Ramazan Yıldırım, çocuklarının eğitimi için çalışmaya devam ettiği ortaya çıktı. 25 yıldır maden ocağında çalışan ve emekli olmaya hak kazanan Yıldırım, çocuklarının büyümesi ve okuması için birkaç sene daha çalışmayı düşünüyordu. Olayın ardından düzenlenen cenaze törenine ise birçok yetkili isim katıldı.

 • TTK Armutçuk Müessesesi Göçük Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
  14 Eyl TTK Armutçuk Müessesesi Göçük Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  TTK Armutçuk Müessesesi maden ocağında meydana gelen göçükle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Zonguldak Valisi, Karadeniz Ereğli Kaymakamı, AK Parti Zonguldak milletvekilleri, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı, TTK Genel Müdür Vekili, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı ve TTK yöneticileri katıldı.

 • Göçükte hayatını kaybeden madenci son yolculuğuna uğurlandı
  14 Eyl Göçükte hayatını kaybeden madenci son yolculuğuna uğurlandı

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden Ramazan Yıldırım köyünde toprağa verildi. Yıldırım için düzenlenen törende, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ve diğer yetkililer hazır bulundu. Yıldırım'ın naaşı, aile mezarlığında gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

 • Zonguldak'ta maden göçüğünde hayatını kaybeden işçi toprağa verildi
  14 Eyl Zonguldak'ta maden göçüğünde hayatını kaybeden işçi toprağa verildi

  Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde meydana gelen maden göçüğünde yaşamını yitiren Ramazan Yıldırım'ın cenazesi, Ormanlı beldesinde düzenlenen törenle toprağa verildi. Cenaze törenine, devlet yetkilileri, sendika temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 • Zonguldak'ta maden göçüğünde hayatını kaybeden madenci toprağa verildi
  14 Eyl Zonguldak'ta maden göçüğünde hayatını kaybeden madenci toprağa verildi

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden Ramazan Yıldırım köyünde toprağa verildi. Cenaze törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ve diğer yetkililer katıldı. Yıldırım'ın 10 yaşındaki oğlu Ömer ise babasının tabutu başında uzun süre bekledi.

 • Yaralı madenciler Bakan Yardımcısı Tancan'a yaşadıklarını anlattı
  13 Eyl Yaralı madenciler Bakan Yardımcısı Tancan'a yaşadıklarını anlattı

  Enerji Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki maden ocağında meydana gelen göçük sonrası yaralanan madencileri hastaneden ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Yaralı madenciler, Bakan Yardımcısı Tancan'a teşekkür ederek, kaza anını anlattılar. Göçük sonrası hayatta kalan madenci Ersin Aydın, boşlukta kaldığını belirtirken, Rıfat Öztürk ise tavanın çökmesi sonucu iki arkadaşının sesini duyduğunu ve hayatını kaybeden madencinin kendilerine yakın olduğunu aktardı.

 • Bakan Yardımcısı Yaralı Madencileri Ziyaret Etti
  13 Eyl Bakan Yardımcısı Yaralı Madencileri Ziyaret Etti

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki maden ocağında meydana gelen göçükte yaralanan 6 madenciyi ziyaret etti. Tancan, hastanede tedavi gören madencileri tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Ayrıca, hayatını kaybeden maden işçisi Ramazan Yıldırım için yarın Ormanlı Beldesi terminal alanında tören düzenlenecek.

 • Enerji Bakan Yardımcısı, yaralı madencileri ziyaret etti
  13 Eyl Enerji Bakan Yardımcısı, yaralı madencileri ziyaret etti

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde meydana gelen maden ocağı göçüğünde yaralanan madencileri tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti. Tancan, hastanede tedavi gören işçilere geçmiş olsun dileklerini iletti ve bir madenciyi Bakan Alparslan Bayraktar ile telefonla görüştürdü.

 • Bakan Yardımcısı Tancan, yaralanan madencileri ziyaret etti
  13 Eyl Bakan Yardımcısı Tancan, yaralanan madencileri ziyaret etti

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki maden ocağında meydana gelen göçük sonrası yaralanan madencileri hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Yaralı madenciler, kaza anını anlatarak Bakan Yardımcısı Tancan'a teşekkür etti.

 • Şahinbey'den Nizip'e yakışacak dev tesis
  03 Eyl Şahinbey'den Nizip'e yakışacak dev tesis

  Şahinbey Belediyesi, önemli bir projeye daha imza atarak Nizip Nikah Salonları'nın temel atma törenini gerçekleştirdi.

 • TTK'ya 2000 işçi alımı Ağustos ayında başlıyor
  27 Tem TTK'ya 2000 işçi alımı Ağustos ayında başlıyor

  AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda yapılan toplantıda TTK'ya iki bin işçi alımı sürecinin Ağustos ayının ilk haftasında başlayacağı müjdesini verdi.

 • CHP Milletvekili Cevdet Akay, TTK'ya Karabük'ten işçi alımı yapılması çağrısında bulundu
  19 Tem CHP Milletvekili Cevdet Akay, TTK'ya Karabük'ten işçi alımı yapılması çağrısında bulundu

  CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) Karabük'ten işçi alımı yapılması için gerekli görüşmeleri yaptıklarını belirtti. Akay, Yenice ilçesinin madencilikteki başarılarına dikkat çekerek, TTK'nın alım yapacağı yerler arasında Karabük ve Yenice ilçesinin bulunmadığını ifade etti. Akay, konuyu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ve TTK Genel Müdürü Muharrem Kiraz ile görüştüğünü ve konunun takipçisi olacağını söyledi.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Babası Mustafa Kıymık Toprağa Verildi
  02 Tem Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Babası Mustafa Kıymık Toprağa Verildi

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in hayatını kaybeden babası Mustafa Kıymık, cenaze namazının ardından defnedildi. Cenazeye, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, valiler ve siyasiler de katıldı. Solunum yolu rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Kıymık için Hanifi Şireci Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in kıldırdığı namazın ardından Kıymık'ın cenazesi aile kabristanına defnedildi.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Babası Mustafa Kıymık Son Yolculuğuna Uğurlandı
  02 Tem Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Babası Mustafa Kıymık Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in babası Mustafa Kıymık, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kıymık için düzenlenen cenaze törenine birçok siyasi ve toplum lideri katıldı. Cenaze namazı ise eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından kıldırıldı ve Kıymık Asri Mezarlık'ta defnedildi.

 • Muharrem Balat son yolculuğuna uğurlandı
  29 Haz Muharrem Balat son yolculuğuna uğurlandı

  Gaziantepli iş adamı Muharrem Balat, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybettikten sonra düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de katıldı. Balat'ın ailesi, yakınları, Gaziantep protokolü, iş dünyası ve çok sayıda vatandaş da törene katıldı.

 • Yeni Kabine'de bakan yardımcıları belli oldu! Aralarında bilindik isimler de var
  22 Haz Yeni Kabine'de bakan yardımcıları belli oldu! Aralarında bilindik isimler de var

  Seçimin ardından yenilenen Kabine'de bakan yardımcıları da değişti. Atamalara ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlanırken, eski AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan İçişleri Bakan Yardımcısı, eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı oldu.

 • Bakan Yardımcılıklarına Atama Kararları Yayımlandı
  22 Haz Bakan Yardımcılıklarına Atama Kararları Yayımlandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bakan yardımcılıklarına toplam 24 kişi atandı. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2, 3 ve 4'üncü maddeleri gereğince yapıldı.

 • 17 Bakanlığa 68 Bakan Yardımcısı Atandı
  22 Haz 17 Bakanlığa 68 Bakan Yardımcısı Atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı atandı. Eski AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, İçişleri Bakan Yardımcısı ve eski TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı olurken; Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek, yeniden aynı göreve getirildi. Bakan Yardımcısı atamaları detaylı bir şekilde açıklandı.

 • Cumhurbaşkanlığı 68 bakan yardımcısını atadı
  22 Haz Cumhurbaşkanlığı 68 bakan yardımcısını atadı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı ataması yapıldı. Atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Her bakanlığa dört bakan yardımcısı atandı.

 • Cumhurbaşkanlığı 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı atadı
  22 Haz Cumhurbaşkanlığı 17 bakanlığa 68 bakan yardımcısı atadı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Adalet, Aile ve Sosyal Hizmetler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Hazine ve Maliye, İçişleri, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma, Sağlık, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman, Ticaret, Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarına bakan yardımcıları atandı.

 • Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'da Azerbaycan-Türkiye stratejik müttefiklik ilişkileri konuşuldu
  15 Haz Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'da Azerbaycan-Türkiye stratejik müttefiklik ilişkileri konuşuldu

  Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinin sembol şehri Şuşa'da düzenlenen ve Şuşa Beyannamesinin 2. yılına ithaf edilen "Azerbaycan-Türkiye stratejik müttefiklik ilişkileri: Kurtuluştan Zafere" başlıklı uluslararası konferans düzenledi.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım: 'Karabağ'daki Ermenilerin artık Azerbaycan'a ait oldukları gerçeğini görme zamanı gelmiştir'
  15 Haz AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım: 'Karabağ'daki Ermenilerin artık Azerbaycan'a ait oldukları gerçeğini görme zamanı gelmiştir'

  AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Azerbaycan'da düzenlenen Şuşa Beyannamesi'nin ikinci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen uluslararası konferansta yaptığı konuşmada, Karabağ bölgesinde yaşayan Ermenilerin artık kendilerinin Ermenistan'a değil Azerbaycan'a ait oldukları gerçeğini görme zamanının geldiğini belirtti. Yıldırım, Zengezur Koridoru'nun bir an önce açılması gerektiğini de vurguladı.

 • Binali Yıldırım: Karabağ'daki Ermeniler Azerbaycan'a ait
  15 Haz Binali Yıldırım: Karabağ'daki Ermeniler Azerbaycan'a ait

  AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Azerbaycan'ın Şuşa şehrinde düzenlenen uluslararası konferansta yaptığı konuşmada, Karabağ bölgesinde yaşayan Ermenilerin artık kendilerinin Ermenistan'a değil Azerbaycan'a ait olduklarını söyledi. Yıldırım, Zengezur Koridoru'nun bir an önce açılması gerektiğini belirterek, bölgenin huzura, kalkınmaya ve refaha ihtiyacı olduğunu vurguladı.

 • AK Parti ve Yeni Azerbaycan Partisi heyetleri, Şuşa Beyannamesi'nin 2'nci yılında Şuşa'da buluştu
  15 Haz AK Parti ve Yeni Azerbaycan Partisi heyetleri, Şuşa Beyannamesi'nin 2'nci yılında Şuşa'da buluştu

  Azerbaycan'da Şuşa Beyannamesi'nin 2'nci yılına ithaf edilen "Azerbaycan-Türkiye Stratejik Müttefiklik İlişkileri: Kurtuluştan Zafere" başlıklı uluslararası konferans düzenlendi.

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan, Gaziantep'te iş dünyasıyla buluştu Açıklaması
  05 May Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan, Gaziantep'te iş dünyasıyla buluştu Açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Gaziantep'te iş dünyasıyla bir araya geldi.

 • ASO Başkanı Ardıç: 'Sektörün yenilenmiş bir vizyonla atılım yapmasına ihtiyacımız var'
  29 Mar ASO Başkanı Ardıç: "Sektörün yenilenmiş bir vizyonla atılım yapmasına ihtiyacımız var"

  Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç Türkiye'nin kendi elektrikli otomobilini üretebilir hale geldiğine dikkat çekerek, "Yenilenebilir enerji üretim santrallerini yaygınlaştırıyoruz ve şebekelere entegre ediyoruz.

 • ASO Başkanı Ardıç: 'Sektörün yenilenmiş bir vizyonla atılım yapmasına ihtiyacımız var'
  28 Mar ASO Başkanı Ardıç: "Sektörün yenilenmiş bir vizyonla atılım yapmasına ihtiyacımız var"

  ASO Başkanı Ardıç: "Sektörün yenilenmiş bir vizyonla atılım yapmasına ihtiyacımız var"ANKARA Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç Türkiye'nin kendi elektrikli otomobilini üretebilir hale geldiğine dikkat çekerek, "Yenilenebilir enerji üretim santrallerini yaygınlaştırıyoruz ve şebekelere...

 • Türkiye'nin elektrik kurulu gücü son 10 yılda kayda değer artış gösterdi
  28 Mar Türkiye'nin elektrik kurulu gücü son 10 yılda kayda değer artış gösterdi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, elektrik üretiminde yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının son 10 yılda kayda değer artış gösterdiğini belirterek, "2001'de 28 bin megavatlık bir elektriksel kurulu gücümüz an itibarıyla yaklaşık 104 bin megavata yükselmiş durumda.

 • EPİAŞ 8. Olağan Genel Kurulunda başkanlığa yeniden Abdullah Tancan seçildi
  17 Mar EPİAŞ 8. Olağan Genel Kurulunda başkanlığa yeniden Abdullah Tancan seçildi

  Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan seçildi.

 • Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Gaziantep'teki deprem bölgelerini gezdi
  17 Şub Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Gaziantep'teki deprem bölgelerini gezdi

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde incelemelerde bulundu.

 • GSO'da Yeşil enerjide güncel GES mevzuatları ve enerji depolamalarının önemi konuşuldu
  13 Oca GSO'da Yeşil enerjide güncel GES mevzuatları ve enerji depolamalarının önemi konuşuldu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi iş birliğinde, firmaların AB Yeşil Mutabakat sürecinde;

 • GAZİANTEP - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan'dan 'yenilenebilir enerji' vurgusu
  13 Oca GAZİANTEP - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan'dan "yenilenebilir enerji" vurgusu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, "Yaklaşık 10-15 yıldır yatırımcılarımızın yenilenebilir enerji santrali kurmasını teşvik ediyoruz, bunun çabası içindeyiz.

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan'dan Gaziantep ziyaretleri
  24 Ara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan'dan Gaziantep ziyaretleri

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Gaziantep'in Nizip Ticaret Odası (NTO) ve Nizip Ticaret Borsasını (NTB) ziyaret etti.

 • Bakan Varank: Türkiye, yenilenebilir enerjide dünyada önemli oyunculardan oldu
  01 Kas Bakan Varank: Türkiye, yenilenebilir enerjide dünyada önemli oyunculardan oldu

  SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, rüzgar, güneş ve hidroelektrik enerji odaklı Ar-Ge projelerine değinerek "Yurt içi üretim kabiliyetlerimiz çağ atladı, dersek herhalde abartmış olmayız.

 • Türkiye'de elektrik kurulu gücünün yaklaşık yüzde 54'ü yenilenebilir enerjiden oluşuyor
  01 Kas Türkiye'de elektrik kurulu gücünün yaklaşık yüzde 54'ü yenilenebilir enerjiden oluşuyor

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, enerji portföyü içinde yenilenebilir enerji payının daha fazla artırılması için çalıştıklarını belirterek, "Türkiye'de elektrik kurulu gücünün yaklaşık yüzde 54'ü yenilenebilir enerji santrallerinden oluşuyor.

 • Konya gündem haberleri: Enerji Kentleri Birliği Meclis Toplantısı Konya'da başladı
  24 Eki Konya gündem haberleri: Enerji Kentleri Birliği Meclis Toplantısı Konya'da başladı

  Konya haberler: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye'nin, yenilenebilir kurulu güç açısından Avrupa'da 5'inci, dünyada 12'inci sırada yer aldığını söyledi.

 • OSBÜK'ten Lisansız Elektrik Üretimi Değerlendirme Toplantısı
  19 Ağu OSBÜK'ten Lisansız Elektrik Üretimi Değerlendirme Toplantısı

  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından "Lisanssız Elektrik Üretimi Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.

 • Son dakika haberi | Bakanlardan 'Karadeniz'deki sel afeti' toplantısı
  06 Tem Son dakika haberi | Bakanlardan "Karadeniz'deki sel afeti" toplantısı

  Son dakika gündem haberi: Orta ve Batı Karadeniz'de meydana gelen sel afetiyle ilgili 6 bakanın katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı.

 • Cumhur ittifakı bu nikahta buluştu
  18 Haz Cumhur ittifakı bu nikahta buluştu

  Cumhur ittifakı bu nikahta buluştu MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay'ın kızının nikahı Cumhur ittifakını bir araya getirdi.

 • Gazi Üniversitesi, Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
  12 May Gazi Üniversitesi, Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı

  Gazi Üniversitesi, Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı Gazi Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi iş birliğiyle düzenlenen Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı Gazi Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • Gazi Üniversitesi, Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
  12 May Gazi Üniversitesi, Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı

  Gazi Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi iş birliğiyle düzenlenen Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı Gazi Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 • 6. Enerji Ticareti ve Tedariki Zirvesi
  09 May 6. Enerji Ticareti ve Tedariki Zirvesi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye'nin 2021 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 100 gigavatlık kurulu güç kapasitesiyle Avrupa'nın 5'inci ve 331 teravatsaatlik elektrik üretimiyle de Avrupa'nın 3'üncü büyük ülkesi olduğunu bildirdi.

 • Adıyaman'daki GES sorunu Tancan'a iletildi
  11 Nis Adıyaman'daki GES sorunu Tancan'a iletildi

  Güneydoğu Enerji Araştırmarı Derneği (GEADER) Genel Başkanı Ömer Çelebi ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Adıyaman Temsilcisi Mustafa Öztürk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan'la Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

 • 2. Türk Enerji Birliği Kongresi başladı
  28 Mar 2. Türk Enerji Birliği Kongresi başladı

  Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye'nin enerji dönüşümündeki birikim ve tecrübesinin, Türk devletlerinin sahip olduğu potansiyel ile hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan, 2053 hedeflerini değerlendirdi Açıklaması
  28 Mar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan, 2053 hedeflerini değerlendirdi Açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, enerji talebinin sürekli, kaliteli ve uygun fiyatlı olması için yerli ve yenilenebilir kaynakların artırılması gerektiğini belirterek, "2053 yılı hedefleriyle kısa ve orta dönemde ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi azami ölçüde...

 • Türkiye'nin güneş enerjisinde kurulu gücü yaklaşık 8 bin megavata ulaştı
  23 Mar Türkiye'nin güneş enerjisinde kurulu gücü yaklaşık 8 bin megavata ulaştı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye'nin güneş enerjisinde kurulu gücünün yaklaşık 8 bin megavata ulaştığını bildirdi.

 • Türkiye'de kurulu elektriksel gücün yarısı yenilenebilir enerjiden
  16 Mar Türkiye'de kurulu elektriksel gücün yarısı yenilenebilir enerjiden

  Türkiye'de kurulu elektriksel gücün yarısı yenilenebilir enerjidenUluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı sektör temsilcilerini İstanbul'da buluşturdu.

 • İSO Başkanı Bahçıvan: 'Sanayicinin kendi enerjisini üretmesi desteklenmeli'
  24 Şub İSO Başkanı Bahçıvan: "Sanayicinin kendi enerjisini üretmesi desteklenmeli"

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, sanayicinin kendi enerjisini üretebilmesi için her türlü desteğin verilmesi gerektiğini belirtti.

 • Kritik toplantıda gündem elektrik faturaları! İndirimler için masaya üç formül yatırıldı
  12 Şub Kritik toplantıda gündem elektrik faturaları! İndirimler için masaya üç formül yatırıldı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, dün elektrik dağıtım şirketinin üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi. Son dönemde şikayet konusu olan elektrik faturalarının da gündemde olduğu toplantıda, indirim için yeni formüller konuşuldu. Toplantıda konutlar için tarife sınırının yükseltilmesi, konutlarda ikinci kademe için uygulanan yüzde 127'lik zammın bir kısmının geri alınması ve dağıtım bedellerinde indirim gibi başlıklara yer verildi.

 • Bakan Dönmez: Enerji sektöründen sürece katkı sağlamalarını bekliyoruz
  11 Şub Bakan Dönmez: Enerji sektöründen sürece katkı sağlamalarını bekliyoruz

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in, 21 elektrik dağıtım şirketinin temsilcileriyle bir araya geldi.

 • Bakan Dönmez'den elektrik zirvesi sonrası açılama: Uyarılarımızı yaptık
  11 Şub Bakan Dönmez'den elektrik zirvesi sonrası açılama: Uyarılarımızı yaptık

  Elektrik dağıtım şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle görüşen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, son yıllarda yapılan altyapı yatırımları, mevcut durum ve afet yönetiminin ele alındığı toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, "Elektrik dağıtım şirketleri ile bir araya gelip uyarımızı yaptık. Bizim için verimli bir toplantı oldu." ifadesine yer verdi.

Advertisement