Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Afet Bölgesi haberleri, Afet Bölgesi son dakika, son dakika Afet Bölgesi

Son Dakika Afet Bölgesi Haberleri

Son dakika Afet Bölgesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son afet bölgesi haberleri anında burada.


 • 00:37 Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda

  Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda TBMM Genel Kurulunda, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin birinci bölümünde yer alan 29 madde kabul edildi.

 • Dün Dün 12:09 SGK, Ereğli'deki sağlık hizmeti sunucularının fatura/reçete teslim süresini uzattı

  SGK, Ereğli'deki sağlık hizmeti sunucularının fatura/reçete teslim süresini uzattı SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK), Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki sağlık hizmeti sunucularının Kasım 2023 dönemine ait fatura/reçete teslim süresini, 29 Aralık 2023'e kadar uzattığını duyurdu. Bu karar, ilçenin 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edilmesi nedeniyle alındı.

 • 05.12.2023 05 Ara 10:36 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "3 bin 801 operasyonda, 173 bin 550 kaçak göçmen yakalandı."

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: '3 bin 801 operasyonda, 173 bin 550 kaçak göçmen yakalandı.' İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "3 bin 801 operasyonda, 173 bin 550 kaçak göçmen yakalandı.

 • 03.12.2023 03 Ara 18:39 "Kırmızı Yelek Uluslararası Gönüllülük Ödülleri" sahiplerini buldu

  'Kırmızı Yelek Uluslararası Gönüllülük Ödülleri' sahiplerini buldu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "İyilik yapmanın gönülden geldiğini, samimiyet gerektirdiğini, aşkla yapılan her işin hayırla sonuçlandığını bizlere yaşayarak, yaşatarak kanıtlayan 'kırmızı yeleklileri' her zaman bizim gizli kahramanlarımız olarak gördüm.

 • 01.12.2023 01 Ara 20:10 KAMİAD Genel Başkanı Adıgüzel: "Kamu müteahhitlerinin yüzde 40'lık oluşan bu zararın altından kalkabilmesi mümkün değildir"

  KAMİAD Genel Başkanı Adıgüzel: 'Kamu müteahhitlerinin yüzde 40'lık oluşan bu zararın altından kalkabilmesi mümkün değildir' Kamu Müteahhitleri ve İş İnsanları Derneği (KAMİAD) Genel Başkanı Ali Adıgüzel, "Devletin Birim Fiyat Analizlerinde Yüklenici Karı ve Genel Giderler dahil yüzde 25 olarak öngörülüp, tenzilat yaparak iş almış meslektaşlarımızın, yüzde 40'lık oluşan bu zararın altından kalkabilmesi mümkün...

 • 29.11.2023 29 Kas 23:21 Ekonomiye İlişkin Düzenlemeleri İçeren Torba Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

  Ekonomiye İlişkin Düzenlemeleri İçeren Torba Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi AKP’nin 86 maddelik ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren torba kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Teklife, çalışan emeklilere de bir sefere mahsus 5 bin lira ikramiye verilmesi; İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun 50'den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri ile kamuya ait iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi görevlendirilmesine ilişkin hükmünün yürürlük tarihinin 31 Aralık 2023'ten 31 Aralık 2024'e ertelenmesi düzenlemeleri eklendi.

 • 29.11.2023 29 Kas 20:05 Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi (3)

  Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi (3) Yurt dışına verilen bazı hizmetler ile yabancılara verilen eğitim ve sağlık hizmetlerinden 1 Ocak 2023'ten itibaren elde edilen kazancın tamamının Türkiye'ye transfer edilmesi halinde, beyanname üzerinden yüzde 80'i indirim konusu yapılabilecek.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:55 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Önümüzdeki aydan itibaren deprem konutlarının hak sahiplerine teslimine başlıyoruz.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Önümüzdeki aydan itibaren deprem konutlarının hak sahiplerine teslimine başlıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Önümüzdeki aydan itibaren deprem konutlarının hak sahiplerine teslimine başlıyoruz.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Merkez Bankası brüt rezervlerimizin Eylül 2014'ten bu yana ilk kez 134,5 milyar dolara çıktığının müjdesini de sizlerle...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Merkez Bankası brüt rezervlerimizin Eylül 2014'ten bu yana ilk kez 134,5 milyar dolara çıktığının müjdesini de sizlerle... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Merkez Bankası brüt rezervlerimizin Eylül 2014'ten bu yana ilk kez 134,5 milyar dolara çıktığının müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum"

 • 26.11.2023 26 Kas 11:03 TBMM Genel Kurulu, uluslararası anlaşmaların onaylanması için mesai yapacak

  TBMM Genel Kurulu, uluslararası anlaşmaların onaylanması için mesai yapacak TBMM Genel Kurulu, haftalık çalışmasına başlayarak bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunmasına dair kanun tekliflerini görüşecek. Aynı zamanda ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi de Plan ve Bütçe Komisyonunda ele alınacak. Diğer yandan, asker gönderilmesi için verilen iznin süresinin uzatılması ve İsveç'in NATO'ya katılım protokolünün onaylanması da Genel Kurulda görüşülecek.

 • 24.11.2023 24 Kas 19:27 Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan faiz artışı ile ilgili konuştu

  Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan faiz artışı ile ilgili konuştu TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, Adıyaman'da yaptığı konuşmada, politika faizinin yüzde 40'a yükseltilmesi ve deprem bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Erkan, enflasyonla mücadelede sıkı duruşlarının devam edeceğini ve stratejik yatırımları destekleyeceklerini belirtti.

 • 24.11.2023 24 Kas 18:10 Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM'de (3)

  Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM'de (3) Yurt dışına verilen bazı hizmetler ile yabancılara verilen eğitim ve sağlık hizmetlerinden 1 Ocak 2023'ten itibaren elde edilen kazancın tamamının Türkiye'ye transfer edilmesi halinde, beyanname üzerinden yüzde 80'i indirim konusu yapılabilecek.

 • 23.11.2023 23 Kas 00:25 Zonguldak'ın Ereğli ilçesi afet bölgesi ilan edildi

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesi afet bölgesi ilan edildi Kdz. Ereğli ilçesinde yaşanan kuvvetli fırtına ve yağış sonucunda batan bir gemideki mürettebat hala bulunamazken, ilçe genelinde yaşanan afet nedeniyle birçok işyeri maddi zarar gördü. İlçenin afet bölgesi ilan edilmesi kararı imzalandı ve İçişleri Bakanlığı'nın açıklama yapması bekleniyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:54 Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesi 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildi

  Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesi 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildi AFAD, Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde meydana gelen heyelan ve sel felaketleri nedeniyle 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildiğini duyurdu. Heyelan ve sel afetleri sonucunda 4 kişi hayatını kaybederken, 11 kişi de kayboldu. Bölgede birçok konut, iş yeri, araç, sera ve balıkçı teknesi zarar gördü.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:17 Kent Araştırmaları Kongresi'nde Antakya'nın şehir planlaması masaya yatırıldı

  Kent Araştırmaları Kongresi'nde Antakya'nın şehir planlaması masaya yatırıldı Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Ebru Akyol Zor, Antakya'nın tarihi şehir planına yönelik çalışmalarda sona yaklaşıldığını ve yakın zamanda kamuoyuna sunulacağını bildirdi.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:54 İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Bugün itibarıyla Karadeniz Ereğli ilçemiz 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildi."

  İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Bugün itibarıyla Karadeniz Ereğli ilçemiz 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildi.' İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Bugün itibarıyla Karadeniz Ereğli ilçemiz 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edildi.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:52 Heyelan ve selin vurduğu Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesi afet bölgesi ilan edildi

  Heyelan ve selin vurduğu Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesi afet bölgesi ilan edildi İçişleri Bakanı Yerlikaya, heyelan ve selden etkilenen Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinin bugün itibarıyla Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edildiğini açıkladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:10 Zonguldak'ın Ereğli ilçesi afet bölgesi ilan edildi

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesi afet bölgesi ilan edildi Kdz. Ereğli ilçesinde yaşanan kuvvetli fırtına ve yağışın ardından ilçe geneli büyük oranda etkilendi. Sel suları işyerlerine girerek maddi zarara sebep oldu. İlçenin afet bölgesi ilan edilmesi kararı imzalandı.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:23 Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık: "Kdz. Ereğli Acilen Afet Bölgesi İlan Edilmeli"

  Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık: 'Kdz. Ereğli Acilen Afet Bölgesi İlan Edilmeli' Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli’nin acilen Afet Bölgesi ilan edilmesi çağrısında bulundu. Kdz. Ereğli’yi yeniden ayağa kaldırmak için mücadele edeceklerini söyleyen Başkan Posbıyık, “Ereğli, tarihinin en büyük felaketini yaşıyor. Vakit geçirmeden, hemen acil bir şekilde Ereğli’nin 'Afet Bölgesi' ilan edilmesi gerekir. Milletvekillerimize parti ayrımı gözetmeksizin sesleniyorum. Mecliste gereken girişimleri yaparak Ereğli Afet Bölgesi ilan edilmeli” dedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 11:04 Şans oyunlarında ikramiye dağıtım oranı üst sınırı yüzde 90'a çıkarılacak

  Şans oyunlarında ikramiye dağıtım oranı üst sınırı yüzde 90'a çıkarılacak TBMM'ye sunulacak olan kanun teklifiyle, tüm şans oyunları için ikramiye dağıtım oranı üst sınırı yüzde 83'ten yüzde 90'a yükseltilecek. Ayrıca, deprem bölgesinde yapı malzemelerinde ve yapım işlerinde fahiş fiyat uygulayanlara katlı idari para cezası verilecek.

 • 20.11.2023 20 Kas 20:02 Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık, CHP Heyetiyle Afetzede Esnafa Geçmiş Olsun Ziyaretinde Bulundu

  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık, CHP Heyetiyle Afetzede Esnafa Geçmiş Olsun Ziyaretinde Bulundu Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, afetin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz ve Milletvekili Eylem Ertuğrul ile birlikte işyerleri su altında kalan çarşı esnafına ve büyük zarar gören balıkçı esnafına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Afette belediye olarak da büyük zarar gördüklerini belirten Başkan Posbıyık, “Yaralarımızı el birliğiyle saracağız” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz bölge halkının elektriksiz ve susuz kalmaması için mücadele edeceklerini, Milletvekili Eylem Ertuğrul ise Ereğli’nin afet bölgesi olması için mecliste girişimlerde bulunacaklarını açıkladı.

 • 20.11.2023 20 Kas 18:01 Deniz Yücel: "Milli İradenin Yok Sayılmasını Kabul Etmediğimiz İçin Meclis'te Nöbet de Tutarız, Ağacı Korumak İçin Parkta da Sabahlarız, 'Hak, Hukuk,...

  Deniz Yücel: 'Milli İradenin Yok Sayılmasını Kabul Etmediğimiz İçin Meclis'te Nöbet de Tutarız, Ağacı Korumak İçin Parkta da Sabahlarız, 'Hak, Hukuk,... CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “Biz, Cumhur İttifakı’nın kendi içindeki hesaplaşmasına, Hatay halkının iradesiyle seçilen Can Atalay’ın kurban edilmesine izin vermeyeceğiz. Onların siyasi hesapları nedeniyle TBMM’ye had bildirilmesine asla sessiz kalmayacağız. Elbette konunun Can Atalay’ı, Hatay halkının iradesini ilgilendiren bir kısmı var. Ama esas mesele, anayasasızlaştırma meselesidir. Anayasasızlaştırmanın sonu yok. Tayyip Erdoğan, belki fakında değil ama kendi bildiği dalı kesiyor. Bugün Anayasa’mızın 153’üncü maddesini ihlal ederseniz, yarın öbür gün Anayasa’nın 100, 101, 102, 103 ve 104’üncü maddeleri, birileri tarafından ihlal edilmeye kalktığında söyleyecek sözünüz olmaz. Milletin Meclis’inde Anayasa uygulanıncaya kadar Adalet Nöbeti’mize devam edeceğiz. Milli iradenin yok sayılmasını kabul etmediğimiz için Meclis’te nöbet de tutarız, ağacı korumak için parkta da sabahlarız, yurt sorunu yaşayan gençlerle banklarda da otururuz, gerektiğinde ‘hak, hukuk, adalet’ diyerek 435 kilometre yürür, halkımız aydınlığa çıksın diye karanlıkta da kalırız” dedi.

 • 20.11.2023 20 Kas 16:53 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ ilçesinde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ ilçesinde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin etkisini daha fazla hisseden bölgelerde vatandaşların sorunlarını dinlemek ve çözmek amacıyla ilçe ilçe, mahalle mahalle ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirtti. Savaş, iktidar partisine ait olmayan yerlerin felç olduğu algısının yanlış olduğunu ve belediyelerin çoğunluğunun zaten iktidar partili başkanlar tarafından yönetildiğini söyledi. Ayrıca, Hatay'da maden ocakları ve taş ocakları gibi işletmelere kolaylıkla izin verildiğini, ancak çöp sahasının genişletilmesine izin verilmediğini ve çevre konularında daha dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. Savaş ayrıca, deprem sonrası Dünya Bankası'na sunulan 77 projenin şehrin altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacağını belirtti.

 • 15.11.2023 15 Kas 12:45 Kültür ve Turizm Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Kültür ve Turizm Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu yıl ocak-eylül döneminde Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısının 45,2 milyon kişi olduğunu belirtti.

 • 15.11.2023 15 Kas 10:59 Depremzedelerin kaldığı konteyner eczanelere hırsızlık

  Depremzedelerin kaldığı konteyner eczanelere hırsızlık Hatay'da depremin en çok zarar verdiği illerden biri olan Hatay'da, 3 konteyner eczaneye hırsız girdi ve ilaç, para ve değerli cihazları çaldı.

 • 11.11.2023 11 Kas 12:30 Gayrimenkul Uzmanı Şule Duman, yeni Kentsel Dönüşüm Yasası hakkında bilgiler verdi

  Gayrimenkul Uzmanı Şule Duman, yeni Kentsel Dönüşüm Yasası hakkında bilgiler verdi Gayrimenkul Uzmanı Şule Duman, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabul edilen yeni Kentsel Dönüşüm Yasası hakkında bilgiler verdi. Yeni yasa ile afet riski altındaki alanlarda yenileme ve iyileştirme çalışmaları yapılacak. Şule Duman, yasanın kentleri daha güvenli hale getireceğini belirtti. Ayrıca, yasanın adli süreci hızlandıracağını ve dönüşüm çalışmalarının depreme dayanıklılığı artıracağını ifade etti. Yasa ile birlikte hak sahiplerinin çoğunluğunun kararı geçerli olacak ve riskli yapıların yıkılması için süre verilecek.

 • 09.11.2023 09 Kas 11:56 Depremlerden etkilenen illerde yıkılamayan binalarla ilgili yargısal süreçler hızlandırılacak

  Depremlerden etkilenen illerde yıkılamayan binalarla ilgili yargısal süreçler hızlandırılacak TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Cüneyt Yüksel, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yıkılamayan binalarla ilgili yargısal süreçlerin hızlandırılacağını ve bu konuda genel usulden farklı geçici bir usulün uygulanacağını bildirdi.

 • 08.11.2023 08 Kas 23:21 Bakan Yerlikaya: Türk vatandaşlığı alan Suriyeli sayısı 237 bin 995

  Bakan Yerlikaya: Türk vatandaşlığı alan Suriyeli sayısı 237 bin 995 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türk vatandaşlığı alan Suriyeli sayısının 2023 Kasım itibarıyla 237 bin 995 olduğunu açıkladı.

 • 08.11.2023 08 Kas 11:01 Yerlikaya: "Deprem bölgesinde acil yıkılacak ve yıkık 60 bin 421 bina enkazının tamamı 68 günde kaldırıldı.

  Yerlikaya: 'Deprem bölgesinde acil yıkılacak ve yıkık 60 bin 421 bina enkazının tamamı 68 günde kaldırıldı. Yerlikaya: "Deprem bölgesinde acil yıkılacak ve yıkık 60 bin 421 bina enkazının tamamı 68 günde kaldırıldı.

 • 08.11.2023 08 Kas 01:15 TBMM Genel Kurulu toplandı (2)

  TBMM Genel Kurulu toplandı (2) KENTSEL DÖNÜŞÜM YASASI TBMM GENEL KURULU'NDA KABUL EDİLDİTBMM Genel Kurulu'nda, 'Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi', kabul edildi.

 • 08.11.2023 08 Kas 00:13 Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)

  Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2) Kentsel dönüşümlerde, yapı ruhsatı alınması da dahil olmak üzere tüm iş ve işlemler, hisseleri oranında maliklerin salt çoğunluğu ile aldığı karara istinaden yapılabilecek.

 • 08.11.2023 08 Kas 00:07 Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1)

  Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1) Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

 • 03.11.2023 03 Kas 19:04 Bes İzmir Şubesi'nden Karşıyaka Adliyesi Çiğli Ek Binası'yla İlgili Asansör Protestosu: "Aydın'da Yaşanan Facianın Benzerini Yaşamak İstemiyoruz,...

  Bes İzmir Şubesi'nden Karşıyaka Adliyesi Çiğli Ek Binası'yla İlgili Asansör Protestosu: 'Aydın'da Yaşanan Facianın Benzerini Yaşamak İstemiyoruz,... Büro Emekçileri Sendikası (BES) İzmir Şubesi, Karşıyaka Adliyesi Çiğli Ek Binası’nın depreme dayanıksız ve asansörlerinin bozuk olduğu gerekçesi ve “Asansör faciası istemiyoruz, işçi sağlığı ve güvenliği önlemleri alınsın” talebiyle basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Aydın’da yaşanan facianın bir benzerini yaşamak istemiyoruz...Alınmayan önlemler nedeniyle iş cinayetine kurban gitmek istemiyoruz. Canımızı tehlikeye atan bu koşullara karşı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yasasına göre gerekirse çalışmama hakkımızı kullanacağımızı buradan bir kez daha belirtiyoruz” denildi. Eski Çiğli Belediyesi çalışanı Gürkan Karakaya da “Ya bir şey olsa? Kim bunun sorumlusu? Kimse. Ondan sonra devlet diyor ki; kazaydı, kaderdi. Kader böyle mi ya? İnsanlar öldükten sonra kaderi mi var bunun” dedi.

 • 03.11.2023 03 Kas 11:41 Deprem Bölgelerinde Aile Hekimliği Uygulaması 1 Yıl Daha Uzatılmalı

  Deprem Bölgelerinde Aile Hekimliği Uygulaması 1 Yıl Daha Uzatılmalı AHESEN Genel Başkanı Dr. Ahmet Kandemir, deprem bölgelerinde görev yapan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının hayatlarını kolaylaştırmak için 'Genel hayata etkili afet bölgesi olarak kabul edilen yerlerde aile hekimliği uygulaması'nın 1 yıl daha uzatılması çağrısında bulundu. Deprem sonrası yaşanan yıkım ve kayıpların ardından hala yaraların sarılmadığını belirten Kandemir, bölgede hizmet veren aile hekimlerinin konteynerlerde çalıştığını ve psikolojik ve yaşamsal koşulların normale dönmesi için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu vurguladı. AHESEN, Sağlık Bakanlığından yönetmelik süresini uzatmasını talep etti.

 • 03.11.2023 03 Kas 11:24 KOBİ'lere sağlanan destek deprem bölgesinde toparlanma sürecini hızlandıracak

  KOBİ'lere sağlanan destek deprem bölgesinde toparlanma sürecini hızlandıracak Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerdeki KOBİ'lere yönelik destek paketinin afet bölgesindeki toparlanma sürecini hızlandırması ve ticari hayattaki hareketliliği artırması bekleniyor.

 • 01.11.2023 01 Kas 23:32 Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda

  Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi"nin birinci bölümünde yer alan 11 madde kabul edildi.

 • 31.10.2023 31 Eki 14:25 Mehmet Şimşek: "Etkin Olmayan İstisna, Muafiyet ve İndirimlerin Kaldırılması Hususunda Kapsamlı Bir Çalışma Yürütüyoruz.

  Mehmet Şimşek: 'Etkin Olmayan İstisna, Muafiyet ve İndirimlerin Kaldırılması Hususunda Kapsamlı Bir Çalışma Yürütüyoruz. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, "2024 yılında merkezi yönetim bütçe gelirlerinin yüzde 71,1 artışla 8 trilyon 437 milyar lira, vergi gelirlerinin yüzde 73,5 artışla 7 trilyon 408 milyar lira, vergi dışı gelirlerin ise yüzde 56,2 artışla 1 trilyon 29 milyar liraya ulaşacağını tahmin ediyoruz. 2022 yılında yüzde 84 olan vergi gelirlerinin bütçe içindeki payının 2024 yılında yüzde 87,8 olmasını bekliyoruz. 2022 yılında yüzde 18,7 olarak gerçekleşen merkezi yönetim bütçe gelirlerinin milli gelire oranının, 2024 yılında yüzde 20,5 olmasını öngörüyoruz. Aynı dönemde yüzde 15,7 olan vergi gelirlerinin milli gelire oranının ise yüzde 18 olarak gerçekleşmesini bekliyoruz" dedi. Şimşek, “Etkin olmayan istisna, muafiyet ve indirimlerin kaldırılması hususunda kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Bu kapsamda temel vergi kanunlarını gözden geçiriyoruz. Program döneminde çalışmalarımızı Meclisimizin takdirine sunacağız” diye konuştu.

 • 30.10.2023 30 Eki 17:54 30 Ekim İzmir Depremi'nde Hayatını Kaybedenler 3'üncü Yılda da Unutulmadı.

  30 Ekim İzmir Depremi'nde Hayatını Kaybedenler 3'üncü Yılda da Unutulmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 Ekim İzmir Depremi’nde hayatını kaybedenler için anma töreni düzenledi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Türkiye’deki afetlere yönelik devlet müdahalesinde biz üvey evlat gibiyiz. Biz çığlığımızı duyuramadık” dedi. İktidara seslenen Sandal, 2 yıl ödemesiz, 18 yıl 0 faizle depremzedelere kredi verilerek barınma sorunun çözülmesini talep etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de “Sesimizi duyun. Bizi cezalandırmak için bu halkı cezalandırmayın” diye konuştu. Törenin ardından Bayraklı’daki Deprem Anıtı önünde dua okunurken, hayatını kaybedenlerin yakınları gözyaşlarını tutamadı.

 • 29.10.2023 29 Eki 11:08 TBMM'de 12. Kalkınma Planı ve kentsel dönüşüm kanun teklifi görüşülecek

  TBMM'de 12. Kalkınma Planı ve kentsel dönüşüm kanun teklifi görüşülecek TBMM Genel Kurulu'nda, 12. Kalkınma Planı ve kentsel dönüşüme yönelik kanun teklifi görüşmelerine başlanacak. Ayrıca bu hafta bütçe görüşmeleri, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Göç ve Uyum Alt Komisyonu toplantıları yapılacak.

 • 25.10.2023 25 Eki 09:34 Kentsel Dönüşüm Yasa Teklifi Komisyonda Kabul Edildi, Düzenlemede Yurttaşların Evinden Kolluk Marifetiyle Çıkarılmasının Önünü Açan Madde de Var

  Kentsel Dönüşüm Yasa Teklifi Komisyonda Kabul Edildi, Düzenlemede Yurttaşların Evinden Kolluk Marifetiyle Çıkarılmasının Önünü Açan Madde de Var AKP’nin kensel dönüşümde yeni düzenlemeler getiren ve yurttaşların evlerinin kolluk marifetiyle boşaltılmasının önünü açan 21 maddelik kentsel dönüşüm yasa teklifi TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda kabul edildi.

 • 24.10.2023 24 Eki 17:44 Kentsel Dönüşüm Kanunu Kabul Edildi

  Kentsel Dönüşüm Kanunu Kabul Edildi Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildi. Uygulama imar planı ve mimari, statik, tesisat ve her türlü fenni mesuliyetin Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından üstlenilmesi ve mülkiyetin belgelenmesi kaydıyla 30 gün içinde yapı ruhsatı verilecek.

 • 24.10.2023 24 Eki 17:41 Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren teklif Komisyonda kabul edildi (1)

  Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren teklif Komisyonda kabul edildi (1) Kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildi.

 • 24.10.2023 24 Eki 10:30 Deprem Bölgesinde Lisanssız Üretim Tesislerinin İhtiyaç Fazlası Elektriği Satışa Konu Edilebilecek

  Deprem Bölgesinde Lisanssız Üretim Tesislerinin İhtiyaç Fazlası Elektriği Satışa Konu Edilebilecek Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), deprem bölgesindeki lisanssız üretim tesislerinin ihtiyaç fazlası elektriğinin tamamının satışa konu edilebileceğini duyurdu. Olağanüstü hal kararı alınan veya afet bölgesi ilan edilen şehirlerde, bu yıl devreye alınan tüketim tesisleri ile ilişkilendirilen ve üretim tesislerinde satışa konu edilebilecek ihtiyaç fazlası elektrik miktarı, tamamıyla dikkate alınacak. Ayrıca, ilgili tesislerin 2023 ve 2024'e ait mahsuplaşılmamış toplam elektrik enerjisi tüketimlerinin 2022'ye ait mahsuplaşılmamış değerden düşük olması durumunda, gelecek yıl satışa konu edilebilecek elektrik üretim miktarının hesaplanmasında 2022'ye ait tüketim verileri kullanılacak.

 • 22.10.2023 22 Eki 11:19 Kentsel dönüşümde idari yargılama süreçleri hızlandırılıyor

  Kentsel dönüşümde idari yargılama süreçleri hızlandırılıyor TBMM'ye sunulan kentsel dönüşüme yönelik kanun teklifindeki idari yargılama süreçlerine ilişkin düzenlemenin yasalaşmasıyla, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen illerde hasar tespit raporları dikkate alınarak verilen yıkım kararlarının ve bazı işlemlerin iptali istemiyle açılan idari davaların süreçleri hızlandırılacak.

 • 20.10.2023 20 Eki 19:38 Kentsel Dönüşüm Kanun Teklifi: Yurttaşların Evinin Kolluk Kuvveti Marifetiyle Boşaltılmasının Önün Açıldı

  Kentsel Dönüşüm Kanun Teklifi: Yurttaşların Evinin Kolluk Kuvveti Marifetiyle Boşaltılmasının Önün Açıldı AKP’nin kentsel dönüşüm kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklifte, kentsel dönüşüm projelerinde; idari amirin izni ile evlerin kolluk kuvveti marifetiyle boşaltılmasının önü açıldı. Teklifte, 6 Şubat depremlerine yönelik yargılama süreçlerine ilişkin süre kısıtı getirildi.

 • 20.10.2023 20 Eki 17:48 Kentsel Dönüşüm Kanunu Teklifi TBMM'ye Sunuldu

  Kentsel Dönüşüm Kanunu Teklifi TBMM'ye Sunuldu Kentsel dönüşüm ile ilgili düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklife göre, riskli yapı tespiti, masrafları Dönüşüm Projeleri Özel Hesabından karşılanacak ve yapı ruhsatı 30 gün içinde verilecek. Ayrıca, hak sahipliği çalışmaları ve inşa edilecek yapılara ilişkin belgelerde de kolaylıklar sağlanacak.

 • 20.10.2023 20 Eki 12:43 Gaziantep'teki depremden etkilenen çiftçilere sulama desteği sağlandı

  Gaziantep'teki depremden etkilenen çiftçilere sulama desteği sağlandı Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda zarar gören Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerindeki 150 çiftçiye sulama desteği sağlandı. Büyükşehir Belediyesi ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi işbirliğiyle gerçekleştirilen Afet Bölgesi Tarımsal Sulama Projesi kapsamında, meyve-sebze yetiştiriciliği yapan çiftçilere yağmurlama ve damlama sulama sistemleri dağıtıldı. Çiftçiler, desteklerin tarım faaliyetlerinin devam etmesi ve modern imkanlarla üretimin sürdürülmesi için büyük bir katkı sağladığını belirtti.

 • 17.10.2023 17 Eki 16:53 "Dijital Benim İşim" Projesi ile afet bölgesinde 15 eğitim konteyneri kuruldu

  'Dijital Benim İşim' Projesi ile afet bölgesinde 15 eğitim konteyneri kuruldu Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı'nın üç yıl önce hayata geçirdiği "Dijital Benim İşim" projesi kapsamında afet bölgesinde 15 eğitim konteyneri kuruldu.

 • 13.10.2023 13 Eki 12:57 Eğitim-Bir-Sen'den 'Acil Durumlarda Eğitim' raporu

  Eğitim-Bir-Sen'den 'Acil Durumlarda Eğitim' raporu Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen), 'Acil Durumlarda Eğitim: 6 Şubat Depremleri Riskler ve Öneriler' başlıklı bir rapor hazırladı.

 • 05.10.2023 05 Eki 11:06 Uluslararası Atletizm Şampiyonalarına Hazırlıkta Sporcular Göre Harabeleri'nde Antrenman Yapıyor

  Uluslararası Atletizm Şampiyonalarına Hazırlıkta Sporcular Göre Harabeleri'nde Antrenman Yapıyor Nevşehir'de bulunan Göre Harabeleri'nde, Türkiye ve Avrupa'daki yarışlarda madalya sahibi olan atletizm sporcuları, kros antrenmanlarını gerçekleştiriyor. Doğal ve engebeli arazide yapılan antrenmanlar, sporcuların beden dayanıklılığını artırmak için önemli bir rol oynuyor. Atletizm Milli Takım Antrenörü Hakan Köstekçi, doğal ortamların suni çalışma alanlarından daha fazla kazanım sağladığını belirtirken, sporcular da farklı arazilerde çalışmanın kendilerini güçlendirdiğini ifade etti.

Advertisement