Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Çağlayan Adalet Sarayı haberleri, Çağlayan Adalet Sarayı son dakika, son dakika Çağlayan Adalet Sarayı

Son Dakika Çağlayan Adalet Sarayı Haberleri

Son dakika Çağlayan Adalet Sarayı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son çağlayan adalet sarayı haberleri anında burada.


 • 12:55 KADEM, İsrail yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu

  KADEM, İsrail yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu KADAM, Gazze'ye yapılan saldırılar nedeniyle İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve 7 İsrailli yetkili hakkında Uluslararası Ceza Mahkemesinde suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, soykırım, savaş suçu ve insanlığa karşı suçlar kapsamında dava açılarak cezalandırılmaları istendi.

 • 10:42 Motokurye Yunus Emre Göçer için adalet talebi

  Motokurye Yunus Emre Göçer için adalet talebi 30 Kasım'da Somali devlet başkanının oğlu tarafından çarpılan motokurye Yunus Emre Göçer için Zincirlikuyu'da biraraya gelen motokuryeler, adalet talebinde bulundu. Ailenin avukatı, Göçer'in ölümünden sorumlu olan kişilerin cezalandırılması için mücadele edeceklerini belirtti.

 • 10:03 Motosikletli kuryelerden adalet sürüşü

  Motosikletli kuryelerden adalet sürüşü Fatih'te motosikletli kuryeler, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun çarparak ölümüne neden olduğu iddia edilen meslektaşları Yunus Emre Göçer için adalet sürüşü gerçekleştirdiler. Kuryeler, trafikte fark edilmek ve adaletin sağlanmasını istediklerini belirtti.

 • Dün Dün 18:33 İstanbul'da motosikletli grup, motokurye Yunus Emre Göçer için adalet sürüşü yaptı

  İstanbul'da motosikletli grup, motokurye Yunus Emre Göçer için adalet sürüşü yaptı İstanbul'da motosikletli bir grup, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun karıştığı trafik kazasında hayatını kaybeden motokurye Yunus Emre Göçer için 'adalet sürüşü' düzenledi. Göçer'in fotoğraflarını taşıyan grup, polis eşliğinde İstanbul Adalet Sarayı'na gitti. Göçer'in ailesinin avukatı, trafik mağdurlarının sesi olmak amacıyla bir araya geldiklerini belirtti ve dosyanın ilerlemediğini söyledi. Göçer'in arkadaşı ise motosikletlilerin fark edilmesi gerektiğini ve yetkililerden adım atılmasını talep etti.

 • Dün Dün 16:51 Motokurye Yunus Emre Göçer için adalet talebi

  Motokurye Yunus Emre Göçer için adalet talebi İstanbul'da Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu tarafından çarpılan motokurye Yunus Emre Göçer için Zincirlikuyu'da bir araya gelen motokuryeler, adalet talebinde bulundu. Ailenin avukatı, Göçer'in ölümünden sorumlu olan kişilerin cezalandırılması için mücadele edeceklerini belirtti.

 • Dün Dün 16:31 İstanbul'da Moto Kuryeler, Somali Cumhurbaşkanı'nın Oğlunun Ölümüne Neden Olduğu Kurye Yunus Emre Göçer İçin Adalet Sürüşü Düzenledi

  İstanbul'da Moto Kuryeler, Somali Cumhurbaşkanı'nın Oğlunun Ölümüne Neden Olduğu Kurye Yunus Emre Göçer İçin Adalet Sürüşü Düzenledi Yüzlerce moto kurye İstanbul’da, 30 Kasım’da Kennedy Caddesi Avrasya Tüneli çıkışı Zeytinburnu istikametinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden moto kurye Yunus Emre Göçer için Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na ‘adalet sürüşü’ düzenledi. Sürüşe CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de katıldı. Ailenin avukatı Iyaz Çimen, adliye önündeki açıklamasında "Bugün geldiğimiz noktada, yapılacak yargılamalar neticesinde kimin cezalandırılacağını tüm dünya gibi bizler de merakla beklemekteyiz. Bizler geride kalan bir eş ve biri otizmli iki yetim çocuğun hakkını, başkalarının da olası mağduriyetinin önüne geçebilmek saiki ile birlikte sonuna kadar savunacağız" dedi.

 • 08.12.2023 08 Ara 13:03 Motokurye ölümüne yol açan sürücü hakkında yakalama kararı çıkarıldı

  Motokurye ölümüne yol açan sürücü hakkında yakalama kararı çıkarıldı Fatih'te meydana gelen kazada motokurye Yunus Emre Göçer'in ölümüne yol açtığı öne sürülen Somali uyruklu otomobil sürücüsü hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Soruşturma kapsamında araç sürücüsü M.H.Ş.M hakkında yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi. Bilirkişi raporunda sürücünün 'asli kusurlu' olduğu tespit edilmişti.

 • 07.12.2023 07 Ara 19:47 Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu hakkında yurt dışı yasağı kararı

  Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu hakkında yurt dışı yasağı kararı İstanbul'da meydana gelen kazada moto kurye Yunus Emre Göçer'in ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud hakkında yurt dışı çıkış yasağı kararı verildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:23 İstanbul Avrasya Tüneli'nde kaza: Moto kurye ağır yaralandı

  İstanbul Avrasya Tüneli'nde kaza: Moto kurye ağır yaralandı İstanbul Avrasya Tüneli Aksaray Sapağı'nda meydana gelen kazada bir araç, seyir halinde giden moto kurye Yunus Emre Göçer'e arkadan çarparak ağır yaralanmasına sebep oldu. Göçer'in avukatı ve moto kurye dernekleri, şüpheli kişi hakkında gerekli işlemlerin başlatılmasını ve gözaltı kararının çıkmasını istiyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 13:17 Motosikletli Kurye Çarpma Olayı Protesto Edildi

  Motosikletli Kurye Çarpma Olayı Protesto Edildi Fatih'te bir otomobilin çarptığı motosikletli kurye ağır yaralandı. Kuryeler, çarpan kişinin serbest bırakılmasını protesto etmek için İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı. Kuryeler, yaşanan olaya tepki göstererek adalet talep etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 19:09 İSTANBUL-ESKİ FUTBOLCU SEMİH KAYA'YA VERİLEN ÇANTADA BULUNAN GPS CİHAZI SAVCILIĞA SUNULDU

  İSTANBUL-ESKİ FUTBOLCU SEMİH KAYA'YA VERİLEN ÇANTADA BULUNAN GPS CİHAZI SAVCILIĞA SUNULDU ARALARINDA eski futbolcu ve işadamlarının da yer aldığı 18 kişinin milyonlarca dolar dolandırılmasıyla ilgili tutuklanan bankacı Seçil Erzan olayıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

 • 29.11.2023 29 Kas 13:43 Zafer Arapkirli'nin Nureddin Yıldız davasında beraat kararı çıktı

  Zafer Arapkirli'nin Nureddin Yıldız davasında beraat kararı çıktı Gazeteci-yazar Zafer Arapkirli'nin, Nureddin Yıldız'a hakaret ettiği iddiasıyla yeniden yargılandığı davada, mahkeme ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.

 • 25.11.2023 25 Kas 10:00 İstanbul'da dolandırıcılık davası duruşması sırasında saldırı ve hırsızlık

  İstanbul'da dolandırıcılık davası duruşması sırasında saldırı ve hırsızlık İstanbul'da dolandırıcılık davası duruşması sırasında sanıklardan biri mağdura saldırdı ve kavga sırasında düşen bileklik diğer sanık tarafından çalındı. Olay güvenlik kameralarına yansıdı.

 • 24.11.2023 24 Kas 19:59 Sosyal medya fenomeni Reşit Bozdağ terör örgütü propagandası suçundan tutuklandı

  Sosyal medya fenomeni Reşit Bozdağ terör örgütü propagandası suçundan tutuklandı Sosyal medya fenomeni Reşit Bozdağ, Sarıyer'deki evinden çıktığı sırada polis tarafından durduruldu. Kimlik sorgulaması sonucunda terör örgütü propagandası suçundan kesinleşmiş hapis cezasının olduğu tespit edildi. Emniyet işlemlerinin ardından tutuklandı.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:12 İstanbul'da dolandırıcılık davası duruşması sırasında saldırı ve hırsızlık yaşandı

  İstanbul'da dolandırıcılık davası duruşması sırasında saldırı ve hırsızlık yaşandı İstanbul'da dolandırıcılık davası duruşması sırasında mağdur olan kişi saldırıya uğradı ve bilekliği çalındı. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda, saldırganın bilekliği çalan diğer sanığa teslim etmesi görüldü.

 • 24.11.2023 24 Kas 10:52 Adliye önünde sanık tarafından darp edildi, bilekliği çalındı

  Adliye önünde sanık tarafından darp edildi, bilekliği çalındı İstanbul Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası önünde, 40 milyon TL dolandırıldığını iddia eden müşteki ile sanık arasında yaşanan tartışmada, müşteki darp edildi ve 7 bin dolar değerindeki bilekliği çalındı. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, diğer bir sanık bilekliği yerden alarak cebine koydu, ancak güvenlik görevlileri tarafından bileklik sahibine teslim edildi.

 • 23.11.2023 23 Kas 00:31 Barışmayı reddeden eşini bıçaklayarak öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

  Barışmayı reddeden eşini bıçaklayarak öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Kağıthane'de boşanma aşamasında olduğu eşini barışma teklifini reddetmesi üzerine bıçaklayarak öldüren sanık, 'kadına ve eşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın cezasıyla birlikte acılı anne, 'Hiç yoktan kızımın kanı yerde kalmadı, adalet yerini buldu' dedi.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:29 Kağıthane'de Boşanma Aşamasında Olan Kadını Bıçaklayarak Öldüren Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası

  Kağıthane'de Boşanma Aşamasında Olan Kadını Bıçaklayarak Öldüren Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Kağıthane'de boşanma aşamasında olduğu eşini barışma teklifini reddetmesi üzerine bıçaklayarak öldüren sanık, 'kadına ve eşe karşı kasten öldürme' suçundan oy çokluğuyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmanın ardından vefat eden Sultan Barut'un annesi, 'Hiç yoktan kızımın kanı yerde kalmadı, adalet yerini buldu' dedi.

 • 20.11.2023 20 Kas 15:33 Çağlayan Adliyesi'nde Manchester United'ın kalecisi Onana için suç duyurusunda bulunuldu

  Çağlayan Adliyesi'nde Manchester United'ın kalecisi Onana için suç duyurusunda bulunuldu Avukat Kerim Bahadır Şeker, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Manchester United'ın kalecisi Andre Onana ve 4 kişi hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Öyle ki Türkiye'de oynanacak maça sayılı günler kala sakatlanan Onana'nın numara yaptığı ve tutuklanma korkusundan İstanbul'a gelmek istemediği belirtiliyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 14:48 Avukat, Manchester United kalecisi Andre Onana ve 4 kişi hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

  Avukat, Manchester United kalecisi Andre Onana ve 4 kişi hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu Avukat Kerim Bahadır Şeker, Manchester United'ın kalecisi Andre Onana ve 4 kişi hakkında 'dolandırıcılık' suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu. Şeker, suçlamaları açıklarken, olayın başlangıcından itibaren yaşanan süreci anlattı ve Onana'nın tutuklanması için gereken adımları atacaklarını belirtti.

 • 15.11.2023 15 Kas 20:39 İsrail Casusluk Davası Devam Ediyor

  İsrail Casusluk Davası Devam Ediyor Türkiye'de yaşayan Filistinli aktivistler ile İsrail'in Filistin politikasına muhalif kişilere yönelik eylem hazırlığında oldukları iddia edilen ve İsrail istihbaratına casusluk yapmakla suçlanan 26'sı tutuklu 57 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada, tutuklu sanıklardan bazıları adli kontrol şartıyla tahliye edildi. 31 Ocak 2024'e ertelenen bir sonraki duruşma Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda yapılacak.

 • 15.11.2023 15 Kas 11:16 İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösterdi

  İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösterdi İstanbul Barosu Başkanı Avukat Filiz Saraç, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararının ardından tahliye edilmemesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Saraç, yargı bağımsızlığının olmadığını ve hukuksuzluğun olağanlaştırılmaya çalışıldığı bir süreçte olduklarını belirtti. İstanbul Barosu'na bağlı avukatlar da İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanarak bu hukuksuzluğa karşı durmak için suç duyurusunda bulundu.

 • 14.11.2023 14 Kas 17:12 Fatih'te Yavru Kedi İşkencesi: Şüpheli Tutuklandı

  Fatih'te Yavru Kedi İşkencesi: Şüpheli Tutuklandı Fatih'te bir kişi, çantasına yavru bir kedi koyarken güvenlik kameralarına yakalandı. Şüphelinin iş yerinde yapılan aramada yoğurt kovalarında çok sayıda ölü kedi bulundu. Şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 14.11.2023 14 Kas 16:40 İstanbul Barosu Başkanı, Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösterdi

  İstanbul Barosu Başkanı, Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösterdi İstanbul Barosu Başkanı Avukat Filiz Saraç, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararının ardından tahliye edilmemesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Saraç, yargı bağımsızlığının olmadığını ve hukuksuzluğun olağanlaştırılmaya çalışıldığını belirtti. İstanbul Barosu'na bağlı avukatlar da bu duruma tepki göstererek suç duyurusunda bulundu.

 • 14.11.2023 14 Kas 15:15 Fatih'te Kedi İşkencesi: Şüpheli Tutuklandı

  Fatih'te Kedi İşkencesi: Şüpheli Tutuklandı Fatih'te yavru bir kediyi çantaya koyarken görüntüleri sosyal medyaya yayınlanan ve oğlunun evlerinin üst katında 8 ölü kedi bulduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli tutuklandı. Şüpheli, suçlamaları reddederek iftira atıldığını söyledi.

 • 14.11.2023 14 Kas 13:35 İstanbul Barosu, Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkan ve Üyeleri Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

  İstanbul Barosu, Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkan ve Üyeleri Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde yaptığı açıklamada, "Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkan ve üyelerinin yargıya duyulması gereken güveni zedeleyen ve suç oluşturan eylemleri dolasıyla İstanbul Barosu tarafından gerekli cezai soruşturma için Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu’na suç duyurusunda bulunulmuştur. İstanbul Barosu ve burada bulunan meslektaşlarımız adına siyasal erki elinde bulunduranlara sesleniyoruz. Yargıya müdahale etmekten vazgeçin" dedi.

 • 09.11.2023 09 Kas 13:00 Laiklik Meclisi, ÇEDES Projesiyle İlgili Suç Duyurusunda Bulundu

  Laiklik Meclisi, ÇEDES Projesiyle İlgili Suç Duyurusunda Bulundu Laiklik Meclisi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak yürüttüğü ÇEDES projesiyle ilgili suç duyurusunda bulundu. İlkokul çocuklarının eşit ve bilimsel bir eğitim alması gerektiğini belirten meclis üyeleri, dini referansların eğitimde yer almasına izin vermeyeceklerini vurguladılar.

 • 08.11.2023 08 Kas 19:44 Eski HDP Milletvekili Aysel Tuğluk, ifadesinin ardından serbest bırakıldı

  Eski HDP Milletvekili Aysel Tuğluk, ifadesinin ardından serbest bırakıldı Hakkında yakalama kararı bulunan eski HDP Milletvekili Aysel Tuğluk, İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nde verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı. Tuğluk, örgüt mensuplarıyla selamlaştığı ve kucaklaştığı iddialarını kabul etmediğini belirtti.

 • 08.11.2023 08 Kas 19:41 Eski HDP Milletvekili Aysel Tuğluk Yakalama Kararı Sonrası Serbest Bırakıldı

  Eski HDP Milletvekili Aysel Tuğluk Yakalama Kararı Sonrası Serbest Bırakıldı Hakkari'deki bir dava dosyası kapsamında hakkında çıkarılan yakalama kararı nedeniyle gözaltına alınan eski HDP milletvekili Aysel Tuğluk ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Tuğluk, İstanbul Adalet Sarayı'na götürülerek Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesine çıkarıldı. İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen Tuğluk, beraatini istedi. Mahkeme heyeti, Tuğluk hakkındaki yakalama emrinin kaldırılmasına ve savunması alındığı için serbest bırakılmasına karar verdi.

 • 07.11.2023 07 Kas 02:45 Bakan Yerlikaya'nın duyurduğu 'Comanchero' suç örgütüne ilişkin detaylar sevk yazısında ortaya çıktı

  Bakan Yerlikaya'nın duyurduğu 'Comanchero' suç örgütüne ilişkin detaylar sevk yazısında ortaya çıktı Bakan Yerlikaya'nın duyurduğu 'Comanchero' suç örgütüne ilişkin detaylar sevk yazısında ortaya çıktı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın duyurduğu 'Comanchero' suç örgütüne yönelik soruşturmada, aralarında kırmızı bültenle aranırken yakalanan örgüt lideri 'Reis' lakaplı Hakan Ayık'ın da bulunduğu...

 • 06.11.2023 06 Kas 22:42 Münevver Karabulut'un mezarının açılması talebi

  Münevver Karabulut'un mezarının açılması talebi Münevver Karabulut'un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Cem Garipoğlu'nun mezarının açılması ve DNA eşleştirilmesi için başvuruda bulunmasının ardından açıklama yaptı. Epözdemir, mezarın açılmamasına ilişkin hiçbir makul gerekçe kalmadığını belirtti.

 • 06.11.2023 06 Kas 14:31 Münevver Karabulut'un avukatı: Mezarın açılması gerekiyor

  Münevver Karabulut'un avukatı: Mezarın açılması gerekiyor Münevver Karabulut'un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, CEM Garipoğlu tarafından 14 yıl önce öldürülen Münevver Karabulut'un mezarının açılması ve DNA eşleştirilmesi için başvuruda bulunan Mehmet Nida Garipoğlu'nun talebiyle ilgili açıklama yaptı. Epözdemir, mezarın açılmamasına ilişkin hiçbir makul, meşru gerekçe kalmadığını belirterek, mezarın açılması gerektiğini söyledi.

 • 06.11.2023 06 Kas 14:27 Ailesi, Cem Garipoğlu'nun mezarının açılmasını talep etti

  Ailesi, Cem Garipoğlu'nun mezarının açılmasını talep etti 2009 yılında Münevver Karabulut'u katleden Cem Garipoğlu'nun babası Mehmet Nida Garipoğlu, cezaevinde intihar eden oğlunun mezarının açılması ve DNA eşleştirmesi talebinde bulundu. Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, "İnsanlarda Cem Garipoğlu'nun ölmediği cezaevinden kaçırıldığına dair yaygın bir kanaat ve intiba var. Artık mezarın açılmamasına ilişkin hiçbir makul meşru gerekçe kalmamıştır" dedi.

 • 06.11.2023 06 Kas 14:21 Münevver Karabulut Cinayeti Sanığı Cem Garipoğlu'nun Mezarının Açılması Talep Edildi

  Münevver Karabulut Cinayeti Sanığı Cem Garipoğlu'nun Mezarının Açılması Talep Edildi İstanbul'da Münevver Karabulut cinayeti sanığı Cem Garipoğlu'nun ölmediği iddialarına ilişkin Garipoğlu'nun babası, oğlunun mezarının açılması ve DNA eşleştirmesi yapılarak gerçeğin ortaya çıkması talebinde bulundu. Karabulut ailesinin avukatı ise bu talebi destekledi ve mezarın açılması gerektiğini belirtti.

 • 06.11.2023 06 Kas 13:45 "Comanchero" suç örgütüne yönelik operasyonda yeni detaylar ortaya çıktı

  'Comanchero' suç örgütüne yönelik operasyonda yeni detaylar ortaya çıktı 18 şüphelinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği Comanchero suç örgütüne yönelik operasyonun detayları ortaya çıktı. Sevk yazısında, 1968 senesinde Avustralya'da kurulan örgütün denizaşırı uyuşturucu madde ticareti başta olmak üzere küresel çapta çok sayıda suç eylemine karıştığı ifade edildi. Örgütün sözde Türkiye liderinin Hakan Ayık olduğu, uyuşturucu ve kara para aklama eylemlerini Türkiye üzerinden yönettikleri, bunun için otel açtıkları belirtildi.

 • 06.11.2023 06 Kas 13:35 Münevver Karabulut'un katilinin mezarının açılması talebi

  Münevver Karabulut'un katilinin mezarının açılması talebi Münevver Karabulut'un katili Cem Garipoğlu'nun babası, oğlunun mezarının açılması ve DNA eşleştirmesi yapılması talebinde bulundu. Karabulut ailesinin avukatı da mezarın açılması gerektiğini belirtti. Kamuoyunda Cem Garipoğlu'nun cezaevinden kaçırıldığına dair yaygın bir kanaat bulunuyor.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:55 'Comanchero' suç örgütü operasyonunda 18 şüpheli tutuklandı

  'Comanchero' suç örgütü operasyonunda 18 şüpheli tutuklandı İstanbul'da gerçekleştirilen 'Kafes' operasyonu sonucunda çökertilen 'Comanchero' suç örgütüne ilişkin adliyeye sevk edilen 18 şüpheli tutuklandı. Operasyon kapsamında toplam 40 şüpheli yakalanmış, 22 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:20 Uluslararası Suç Örgütü Operasyonunda 18 Şüpheli Tutuklandı

  Uluslararası Suç Örgütü Operasyonunda 18 Şüpheli Tutuklandı Uluslararası suç örgütü 'Comanchero' operasyonunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen aralarında suç örgütü lideri Hakan Ayık'ında bulunduğu 18 şüpheli tutuklandı. 22 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:01 İstanbul'da Comanchero suç örgütüne operasyon: 18 şüpheli tutuklandı

  İstanbul'da Comanchero suç örgütüne operasyon: 18 şüpheli tutuklandı İstanbul'da yapılan 'Kafes' operasyonu ile çökertilen 'Comanchero' suç örgütüne ilişkin adliyeye sevk edilen şüphelilerden 18'i tutuklandı. Toplamda 40 şüpheli yakalanmış, 22 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 02.11.2023 02 Kas 12:45 İstanbul Barosu, Can Atalay Hakkında Tahliye Kararı Vermeyen ve Dosyayı Yargıtay'a Gönderen İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'nı Hsk'ya...

  İstanbul Barosu, Can Atalay Hakkında Tahliye Kararı Vermeyen ve Dosyayı Yargıtay'a Gönderen İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'nı Hsk'ya... İstanbul Barosu, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) hak ihlali kararına karşın cezaevinden tahliye edilmeyen Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay için İstanbul Adalet Sarayı'nda açıklama yaptı. İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, "Hak ihlali sona erdirilmeyip, tahliye sağlanmadığından, Baromuz tarafından Hakimler Savcılar Kurulu’na İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı hakkında ‘görev suçu’ ve ‘meşru vasıtaları kullanmak sureti ile hürriyeti tahdit’ nedeni ile şikayette bulunulmuştur" dedi.

 • 31.10.2023 31 Eki 17:06 Saadet Partisi İsrail Yetkilileri Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

  Saadet Partisi İsrail Yetkilileri Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, İsrail'in Gazze'de insan hakları ve savaş hukuku ihlalleri ile soykırım suçları işlediği gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Partililer, İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanarak İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi. İsrail'in dünyanın gözü önünde işlediği cinayetler ve soykırımla ilgili suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. Suç duyurusu dilekçesinde, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarının uluslararası hukuka aykırı ve soykırım amacı taşıdığı ifade edildi.

 • 31.10.2023 31 Eki 16:10 İstanbul Barosu Başkanı Can Atalay'ın Tahliye Edilmesini İstedi

  İstanbul Barosu Başkanı Can Atalay'ın Tahliye Edilmesini İstedi İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararına rağmen cezaevinden tahliye edilmeyen Can Atalay için açıklama yaptı. Saraç, Atalay'ın derhal tahliye edilmesi gerektiğini belirtti ve Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmamasının hukukun üstünlüğünü zedelediğini vurguladı.

 • 30.10.2023 30 Eki 14:55 Adliye önünde gerginlik! TİP lideri Erkan Baş'tan kendisini çeken polislere tepki

  Adliye önünde gerginlik! TİP lideri Erkan Baş'tan kendisini çeken polislere tepki TİP Genel Başkanı Erkan Baş, AYM Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında verdiği hak ihlali kararının uygulanmaması üzerine adliyeye geldi. Bina önünde bir muhabire açıklama yapan Baş, o sırada kendisini kaydeden polis memurunun üzerine yürüyüp "Terbiyesizlik bu, saygısızlık yapıyorsunuz" dedi.

 • 27.10.2023 27 Eki 18:33 TİP Milletvekili Can Atalay'ın tahliye kararı bekleniyor

  TİP Milletvekili Can Atalay'ın tahliye kararı bekleniyor Anayasa Mahkemesi tarafından hak ihlali kararı verilen Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Can Atalay hakkında, mahkemenin kararını açıklamaması üzerine meslektaşları, basın açıklaması yaptı. Avukatlar Can Atalay'ın artık tahliye kararının çıkması gerektiğini mahkemenin 3 gündür kararını açıklamayarak suç işlediğini belirtti.

 • 27.10.2023 27 Eki 12:55 TİP Milletvekili Can Atalay için adliyede oturma eylemi başlatıldı

  TİP Milletvekili Can Atalay için adliyede oturma eylemi başlatıldı Gezi davası nedeniyle tutuklu bulunan Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) milletvekili seçilen Can Atalay için meslektaşları, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) kararının uygulanması için adliyede oturma eylemi başlattı. Atalay'ın avukatları, AYM'ye başvurarak seçilme hakkı ve kişi hürriyeti ile güvenliği haklarının ihlal edildiğini belirtmişti. AYM, başvuruyu kabul ederek Atalay'ın haklarının ihlal edildiğine hükmetmişti. Mahkeme heyetinin bugün konuyu değerlendirdiği öğrenildi.

 • 27.10.2023 27 Eki 00:27 Başkasının passolig kartıyla Galatasaray-Bayern Münih maçına bileti olmayan kişileri sokarken yakalandı

  Başkasının passolig kartıyla Galatasaray-Bayern Münih maçına bileti olmayan kişileri sokarken yakalandı Geçtiğimiz gün oynanan Galatasaray-Bayern Münih futbol maçında bir şahsın, yetkisiz olarak elinde bulundurduğu passolig kartıyla bileti olmayan birçok kişiyi ücret karşılığında stadyuma sokmaya çalıştığı tespit edildi. Tespitin ardından yakalanan şahıs, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

 • 26.10.2023 26 Eki 17:21 Can Atalay'ın hak ihlali kararı sonrası oturma eylemi başlatıldı

  Can Atalay'ın hak ihlali kararı sonrası oturma eylemi başlatıldı Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay'ın hak ihlali olduğuna hükmetmesinin ardından, meslektaşları ve arkadaşları İstanbul Adalet Sarayı'nda oturma eylemi başlattı. Atalay'ın avukatları, yargılamada durma kararı ve tahliye talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurmuştu.

 • 26.10.2023 26 Eki 15:25 Gezi Parkı davasından tutuklu Can Atalay'ın avukatları tahliye kararı bekliyor

  Gezi Parkı davasından tutuklu Can Atalay'ın avukatları tahliye kararı bekliyor Anayasa Mahkemesi tarafından hak ihlali kararı verilen Gezi Parkı davasından tutuklu olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili Can Atalay'ın avukatları, tahliye kararı verilmesi için basın açıklaması yaptı. Avukatlar, Anayasa Mahkemesi'nin kararının yerel mahkemeye ulaşıp ulaşmadığını bilmediklerini belirtirken, Can Atalay'ın özgürlüğüne kavuşması gerektiğini vurguladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi henüz bir değerlendirme yapmadı.

 • 26.10.2023 26 Eki 10:25 Galatasaray-Bayern Münih Maçında Passolig Dolandırıcılığı

  Galatasaray-Bayern Münih Maçında Passolig Dolandırıcılığı Galatasaray-Bayern Münih futbol maçında bir şahsın, yetkisiz olarak elinde bulundurduğu passolig kartıyla bileti olmayan birçok kişiyi ücret karşılığında stadyuma sokmaya çalıştığı tespit edildi. Yakalanan şahıs tutuklandı.

 • 25.10.2023 25 Eki 18:31 Galatasaray-Bayern Münih maçı öncesi karaborsa bilet satan şüpheli tutuklandı

  Galatasaray-Bayern Münih maçı öncesi karaborsa bilet satan şüpheli tutuklandı Galatasaray ile Bayern Münih arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçı öncesi, stat önünde karaborsa bilet satışı yaptığı belirlenen şüpheli tutuklandı. Emniyet güçleri tarafından yakalanan şüphelinin üzerinde ele geçirilen para miktarıyla bilet satışı yaptığı anlaşıldı. Şüpheli, ifadesinde biletleri kombinesi olan kişilerden satın aldığını ve yurt dışından gelen kişilere para karşılığında devrettiğini beyan etti. Şüphelinin daha önce benzer suçlardan soruşturma geçirdiği ve hakkında adli kontrol tedbiri uygulandığı öğrenildi.

Advertisement