Son dakika Cardiff haberleri, Cardiff son dakika, son dakika Cardiff

Son Dakika Cardiff Haberleri

 • A Milli Takım, Uluslar Ligi'nde liderlik hedefliyor
  08 Şub A Milli Takım, Uluslar Ligi'nde liderlik hedefliyor

  A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Uluslar Ligi kura çekiminin ardından yaptığı açıklamada, grubu lider bitirip A Ligi'ne yükselmeyi hedeflediklerini belirtti. Montella, Galler, İzlanda ve Karadağ ile mücadele edeceklerini ve bu takımların güçlü olduğunu ifade etti. Aynı zamanda UEFA Uluslar Ligi'nin Dünya Kupası'na açılan bir kapı olduğunu vurgulayan Montella, hedeflerinin 2026 Dünya Kupası Finalleri'ne katılmak olduğunu söyledi.

 • Galler'de 6. veya 7. yüzyıla ait mezarlık keşfedildi
  03 Oca Galler'de 6. veya 7. yüzyıla ait mezarlık keşfedildi

  Galler'de arkeologlar tarafından ortaya çıkarılan 6. veya 7. yüzyıla ait mezarlık, erken Orta Çağ dönemine dair ilginç bilgiler sunuyor. Fonman Kalesi yakınındaki bu keşif, 70 mezar içerdiği tahmin edilen alanda yapılan kazılar sonucunda gerçekleşti. İskeletlerin alışılmadık pozisyonlarda bulunması ve mezarlıkta gömülü olanların yaşam tarzlarına dair ipuçları, araştırmacıları heyecanlandırıyor.

 • Galler'de Orta Çağ Mezarlığı Keşfedildi
  03 Oca Galler'de Orta Çağ Mezarlığı Keşfedildi

  Galler'de 6. veya 7. yüzyıla ait nadir bir mezarlık bulundu. Kazılar, mezarlıkta bulunan iskeletlerin alışılmadık pozisyonlarda yattığını ve insan yapımı alet parçalarının bulunduğunu ortaya çıkardı. Mezarlık, Galler'in başkenti Cardiff'te yer alıyor ve burada yapılan kazılar, o döneme ait yaşam ve toplum hakkında yeni bilgiler sunuyor. Bulunan objeler, o dönemdeki yaşamın şimdikinden ne kadar farklı olduğunu gösteriyor. Mezarlıkta bulunan kalıntılar, buradaki insanların yüksek statülü olduğunu düşündürüyor. Ancak daha fazla araştırma ve DNA analizleri gerekmektedir.

 • Cardiff City Teknik Direktörü Erol Bulut'un hedefi Premier Lig Açıklaması
  06 Ara Cardiff City Teknik Direktörü Erol Bulut'un hedefi Premier Lig Açıklaması

  İngiltere Championship ekibi Cardiff City'nin teknik direktörü Erol Bulut, İngiltere'de çalışan ilk Türk teknik direktör olmaktan dolayı gurur duyduğunu ve hedefinin takımıyla Premier Lig'de mücadele etmek olduğunu söyledi.

 • A Milli Futbol Takımı Galler maçının ardından İstanbul'a döndü
  22 Kas A Milli Futbol Takımı Galler maçının ardından İstanbul'a döndü

  A Milli Futbol Takımı, Galler ile oynadığı maçın ardından İstanbul'a döndü. Takım, bu maç sonucunda tarihte ilk kez lider olarak bir büyük turnuvanın finallerine gitmeyi başardı. Kafileyi taşıyan uçak, Teknik Direktör Vincenzo Montella'nın ağabeyinin rahatsızlanması üzerine Münih Havalimanı'na iniş yapmıştı.

 • A Milli Futbol Takımı UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası'na lider olarak gidiyor
  22 Kas A Milli Futbol Takımı UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası'na lider olarak gidiyor

  A MİLLİ FUTBOL TAKIMI'NDAN BİR İLKA Milli Takımımız, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri D Grubu sekizinci ve son maçında deplasmanda Galler ile 1-1 berabere kalarak tarihte ilk kez büyük bir turnuvanın finallerine lider olarak gitmeyi başardı.

 • A Milli Takım'ın uçağı Almanya'ya zorunlu iniş yaptı
  22 Kas A Milli Takım'ın uçağı Almanya'ya zorunlu iniş yaptı

  A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın ağabeyi Emanuele Montella'nın uçakta rahatsızlanması sonucu millileri Galler'den İstanbul'a taşıyan uçak, Almanya'nın Münih kentine zorunlu iniş yaptı. Milli Takım doktoru ve TFF Milli Takımlar Sorumlusu, Emanuele Montella'nın detaylı muayenesi için uçaktan ayrıldı.

 • A Milli Takım, teknik direktörün abisinin rahatsızlığı nedeniyle Münih'e indi
  22 Kas A Milli Takım, teknik direktörün abisinin rahatsızlığı nedeniyle Münih'e indi

  UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılmayı garantileyen A Milli Futbol Takımı, Galler ile berabere kaldıktan sonra teknik direktör Vincenzo Montella'nın abisinin rahatsızlığı nedeniyle Münih'e iniş yaptı. TFF yetkilileri, Montella'nın abisinin durumunu takip etmek için Münih'te kaldı.

 • A Milli Takım'ı taşıyan uçan Montella'nın ağabeyi rahatsızlanınca acil iniş yaptı
  22 Kas A Milli Takım'ı taşıyan uçan Montella'nın ağabeyi rahatsızlanınca acil iniş yaptı

  A Milli Futbol Takımı kafilesini taşıyan uçak, Teknik Direktör Vincenzo Montella'nın ağabeyi Emanuele Montella'nın rahatsızlanması üzerine tedbir amaçlı olarak Münih Havalimanı'na indi. Hamit Altıntop ve Vincenzo Montella, E. Montella'nın muayenesine refakat etmek üzere uçaktan ayrıldı.

 • Galler Teknik Direktörü Rob Page: Türkiye Grubu Lider Bitirmeyi Hak Etti
  22 Kas Galler Teknik Direktörü Rob Page: Türkiye Grubu Lider Bitirmeyi Hak Etti

  UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda Türkiye ile 1-1 berabere kalan Galler Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Rob Page, Türkiye'nin grubu lider bitirmeyi hak ettiğini söyledi. Page, Türkiye'nin istikrarlı bir oyun sergilediğini ve liderliği hak ettiklerini belirtti. Ayrıca, maçta penaltı bekledikleri pozisyonun yüzde yüz penaltı olduğunu iddia etti.

 • Milli Takım, Galler ile berabere kalarak liderliği garantiledi
  22 Kas Milli Takım, Galler ile berabere kalarak liderliği garantiledi

  A Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu son maçında Galler ile 1-1 berabere kalarak EURO 2024'e lider katılmayı garantiledi. Teknik direktör Vincenzo Montella, maç sonrası yaptığı açıklamada takımın birincilik ve liderlikle döndüğünü belirterek mutluluklarını dile getirdi. Montella ayrıca hakemlerle ilgili yorum yapmadığını ve kaleci konusunda gönlünün rahat olduğunu ifade etti.

 • A Milli Takım, Galler'i berabere bırakarak grup lideri oldu
  22 Kas A Milli Takım, Galler'i berabere bırakarak grup lideri oldu

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Takım'ın UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde D Grubu'nu lider tamamlayarak Galler'le deplasmanda 1-1 berabere kalmasının başarı olduğunu belirtti. Büyükekşi, grup birinciliğini millete armağan ettiklerini söyledi ve Dünya Kupası'na katılmak için hedef koyduklarını ifade etti.

 • A Milli Futbol Takımı, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde lider tamamladı
  22 Kas A Milli Futbol Takımı, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde lider tamamladı

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Galler'le deplasmanda 1-1 berabere kalarak UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde D Grubu'nu lider tamamlayan A Milli Futbol Takımı'nı kutladı. Bakan Bak, milli takımı tebrik ederek, Almanya'da yapılacak turnuvada da başarılar diledi.

 • TFF Başkanı Büyükekşi: 'Hayalimizi gerçekleştirdik'
  22 Kas TFF Başkanı Büyükekşi: 'Hayalimizi gerçekleştirdik'

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde grup lideri olarak başarılı olmasının önemine vurgu yaparak, Dünya Kupası'na katılmak için yeni bir hedef belirlediklerini söyledi.

 • Türkiye, Galler ile 1-1 berabere kaldı
  22 Kas Türkiye, Galler ile 1-1 berabere kaldı

  2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda Türkiye, deplasmanda Galler ile 1-1 berabere kaldı. Yusuf Yazıcı'nın penaltı golüyle beraberliği yakalayan Milli Takım, grubu lider tamamladı.

 • UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılmayı daha önce garantileyen A Milli Futbol Takımı, Galler'le deplasmanda 1-1 berabere kalarak D Grubu'nu lider...
  22 Kas UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılmayı daha önce garantileyen A Milli Futbol Takımı, Galler'le deplasmanda 1-1 berabere kalarak D Grubu'nu lider...

  UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılmayı daha önce garantileyen A Milli Futbol Takımı, Galler'le deplasmanda 1-1 berabere kalarak D Grubu'nu lider tamamladı.

 • A Milli Takım, Galler'i deplasmanda mağlup etti
  21 Kas A Milli Takım, Galler'i deplasmanda mağlup etti

  A Milli Futbol Takımı, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda Galler ile deplasmanda karşılaştı. Teknik direktör Vincenzo Montella, Almanya maçına göre ilk 11'de 8 değişiklik yaparak farklı bir kadro ile sahaya çıktı. Türk taraftarlar da maçı tribünden destekledi. Galler Milli Takımı ise son maça göre 3 değişiklikle sahaya çıktı.

 • Galler-Türkiye maçının hakem ve takım kadroları açıklandı
  21 Kas Galler-Türkiye maçının hakem ve takım kadroları açıklandı

  UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu'nda yapılacak Galler-Türkiye karşılaşmasının hakem ve takım kadroları belli oldu. Maç, Cardiff City stadyumunda oynanacak ve Slovenya'dan Matej Jug, Matej Zunic ve Aleksandar Kasapovic hakem üçlüsü yönetecek. Galler takımında Ward, Roberts, Lockyer, Ben Davies, Rodon, Broadhead, Jordan James, Ampadu, Neco Williams, Johnson ve Wilson forma giyerken, Türkiye takımında ise Uğurcan Çakır, Ferdi Kadıoğlu, Samet Akaydın, Abdülkerim Bardakcı, Cenk Özkacar, İsmail Yüksek, Salih Özcan, Yusuf Sarı, Abdülkadir Ömür, Kerem Aktürkoğlu ve Barış Alper Yılmaz yer alacak.

 • Türk Taraftarlar Galler Maçını Heyecanla Bekliyor
  21 Kas Türk Taraftarlar Galler Maçını Heyecanla Bekliyor

  A Milli Futbol Takımı'nın Galler ile oynayacağı maç öncesi Türk taraftarlar Cardiff meydanında toplanarak maç saatini beklemeye başladı. Türk bayraklarıyla yüzlerce vatandaşın toplandığı alanda güvenlik önlemleri alındı. Taraftarlar daha sonra toplu bir şekilde maçın oynanacağı stadyuma doğru hareket edecek.

 • Türkiye, Galler maçıyla liderliği korumak istiyor
  21 Kas Türkiye, Galler maçıyla liderliği korumak istiyor

  Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'ndaki son maçında Galler'e konuk olacak. Türkiye, lider durumda bulunuyor ve maçı kazanması veya berabere kalması durumunda liderliğini koruyacak. Galler ise finallere doğrudan gitmek için Türkiye'yi yenmek zorunda ve Hırvatistan'ın da puan kaybetmesini bekliyor.

 • A Milli Futbol Takımı, Galler maçı öncesi resmi yemek organizasyonu düzenledi
  21 Kas A Milli Futbol Takımı, Galler maçı öncesi resmi yemek organizasyonu düzenledi

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası elemelerinde bu akşam deplasmanda oynayacağı Galler maçı öncesi resmi yemek organizasyonu gerçekleştirdi. Türkiye ve Galler federasyon heyetleri arasındaki yemek organizasyonu, hediye takdimleriyle sona erdi.

 • Cenk Özkacar: EURO 2024'e grup lideri olarak gitmek istiyoruz
  20 Kas Cenk Özkacar: EURO 2024'e grup lideri olarak gitmek istiyoruz

  A Milli Futbol Takımı'nın başarılı futbolcusu Cenk Özkacar, Galler karşısında kazanarak EURO 2024'e grup lideri olarak katılmayı hedeflediklerini söyledi. Özkacar, takımın son maçında sol bekte görev almasının kendisi için sorun olmadığını belirtti.

 • A Milli Takım, Galler'i yenerek tarihe geçmek istiyor
  20 Kas A Milli Takım, Galler'i yenerek tarihe geçmek istiyor

  UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda lider olan A Milli Takım, Galler ile yapacağı maçı kazanarak tarihinde ilk defa grup aşamasını lider tamamlamayı hedefliyor. Teknik direktör Vincenzo Montella, maçın zorlu olacağını belirtirken, milli futbolcu Cenk Özkacar da EURO 2024'e grup lideri olarak gitmek istediklerini söyledi.

 • A Milli Futbol Takımı, Galler maçı için hazırlıklara başladı
  20 Kas A Milli Futbol Takımı, Galler maçı için hazırlıklara başladı

  2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda mücadele eden A Milli Futbol Takımı, Galler ile deplasmanda karşılaşacakları maçın hazırlıklarına başladı. Milli takım, Cardiff'te basına kapalı olarak gerçekleştirilen video-analiz toplantılarının ardından saha çalışmalarını tamamladı. Teknik direktör Vincenzo Montella yönetimindeki idmanda futbolcular, pas çalışması ve taktik antrenman gerçekleştirdi. Maçın oynanacağı Cardiff City Stadı'nda yürüyüş yaparak hazırlıklarını tamamlayacak olan milli takımın çalışmalarını TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, başkan vekili Mustafa Eröğüt ve milli takımlar sorumlusu Hamit Altıntop da takip etti.

 • A Milli Futbol Takımı, Galler maçı öncesi antrenman yaptı
  20 Kas A Milli Futbol Takımı, Galler maçı öncesi antrenman yaptı

  2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'ndaki son maçında yarın deplasmanda Galler ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, bugün Cardiff'te basına kapalı bir antrenman yaptı. Antrenmanda teknik direktör Vincenzo Montella yönetiminde taktik çalışmaları yapıldı. Antrenmanı TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili Mustafa Eröğüt ve Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop da izledi. Milli takım, maç öncesi Cardiff City Stadyumu'nda bir yürüyüş yapacak ve teknik direktör Montella ile futbolcu Cenk Özkacar basın toplantısı düzenleyecek.

 • Galler, Türkiye maçı için hazırlıklarını tamamladı
  20 Kas Galler, Türkiye maçı için hazırlıklarını tamamladı

  UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda yarın oynanacak olan Galler-Türkiye maçı öncesi Galler Milli Takımı, hazırlıklarını tamamladı. Teknik direktör Rob Page yönetimindeki antrenmanda ısınma, koşu ve pas çalışması yapıldı. Türkiye karşılaşmasının taktik çalışması ise basına kapalı gerçekleştirildi. Maç, yarın TSİ 22.45'te Cardiff City Stadı'nda oynanacak.

 • Cardiff Teknik Direktörü Erol Bulut, Galler-Türkiye maçını değerlendirdi Açıklaması
  20 Kas Cardiff Teknik Direktörü Erol Bulut, Galler-Türkiye maçını değerlendirdi Açıklaması

  İngiltere Championship ekibi Cardiff City'nin teknik direktörü Erol Bulut, yarın Cardiff'te A Milli Futbol Takımı'nı zorlu bir atmosferin beklediğini söyledi.

 • Milli Takım, Galler ile 9. kez karşılaşacak
  20 Kas Milli Takım, Galler ile 9. kez karşılaşacak

  A Milli Futbol Takımı, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu sekizinci ve son maçında yarın deplasmanda Galler ile karşılaşacak. Milliler, daha önce oynadıkları 8 maçta 3 galibiyet, 4 yenilgi ve 1 beraberlik elde etti. Samsun'da gerçekleşen son maçta Türkiye, Galler'i 2-0 mağlup etmişti.

 • Türkiye Maçına Doğru
  20 Kas Türkiye Maçına Doğru

  Galler Milli Takımı ve Türkiye Milli Futbol Takımı teknik direktörleri ve oyuncuları basın toplantıları düzenleyecek. Ayrıca, Ay-yıldızlılar Galler maçının oynanacağı stadyumda yürüyüş gerçekleştirecek. Ayrıca, EURO2024 elemelerinde Ukrayna-İtalya, Kuzey Makedonya-İngiltere, Çekya-Moldova, Arnavutluk-Faroe Adaları, Slovenya-Kazakistan, San Marino-Finlandiya ve Kuzey İrlanda-Danimarka maçları oynanacak. Kadınlar Futbol Süper Ligi'nde Fenerbahçe-Beşiktaş maçı yapılacak. Ayrıca, Beşiktaş'ın eski futbolcusu Suat Taştan için tören düzenlenecek ve başkan adayları İzmir ve Bursa'da taraftarlarla buluşacak. Basketbol Süper Ligi'nde ise Pınar Karşıyaka-Çağdaş Bodrum Spor maçı oynanacak.

 • A Milli Futbol Takımı, Galler ile EURO 2024 Elemeleri'nde karşılaşacak
  20 Kas A Milli Futbol Takımı, Galler ile EURO 2024 Elemeleri'nde karşılaşacak

  A Milli Futbol Takımı, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda son maçında Galler ile deplasmanda karşılaşacak. Türkiye, liderlik koltuğunda bulunurken, galibiyet veya beraberlikle grup lideri olarak turnuvaya katılma hakkını elde edecek.

 • A Milli Takım, Galler maçı için Cardiff'e gitti
  19 Kas A Milli Takım, Galler maçı için Cardiff'e gitti

  Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu'ndaki son maçında Galler ile karşılaşacak olan A Milli Takım, Almanya'da basına kapalı bir antrenman yaptıktan sonra Cardiff'e geçti. Takım, karşılaşmanın oynanacağı stadyumda basın toplantısı düzenleyecek ve bir yürüyüş yapacak.

 • TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Galler'e lider geldik, lider dönmek istiyoruz
  19 Kas TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Galler'e lider geldik, lider dönmek istiyoruz

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Galler'e lider geldiklerini ve lider dönmek istediklerini söyledi. Büyükekşi, milli takımın Galler maçı öncesinde hedeflerini ve takımın genç ve kaliteli kadrosunu değerlendirdi.

 • A Milli Takım Galler'e ulaştı
  19 Kas A Milli Takım Galler'e ulaştı

  UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda mücadele eden A Milli Takım, Galler ile yapacağı maç için Cardiff'e ulaştı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve bir grup Türk taraftar, milli takım kafilesini havalimanında karşıladı. Milli takım, maç öncesi basın toplantısı düzenleyecek ve yürüyüş gerçekleştirecek. Galler-Türkiye maçı 21 Kasım Salı günü oynanacak.

 • A Milli Futbol Takımı'nın Galler maçını Matej Jug yönetecek
  19 Kas A Milli Futbol Takımı'nın Galler maçını Matej Jug yönetecek

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Elemeleri'nde Galler ile deplasmanda oynayacağı maçın hakemi olarak Matej Jug'un atanmasını kabul etti. Müsabaka, Cardiff City Stadyumu'nda 21 Kasım Salı günü TSİ 22.45'te başlayacak.

 • Milli futbolcu Emre Akbaba, Almanya ile oynanan özel maçta geçirdiği diz sakatlığı sebebiyle aday kadrodan çıkarıldı.
  19 Kas Milli futbolcu Emre Akbaba, Almanya ile oynanan özel maçta geçirdiği diz sakatlığı sebebiyle aday kadrodan çıkarıldı.

  Milli futbolcu Emre Akbaba, Almanya ile oynanan özel maçta geçirdiği diz sakatlığı sebebiyle aday kadrodan çıkarıldı.

 • A Milli Futbol Takımı'nın Galler maçını Sloven hakem yönetecek
  19 Kas A Milli Futbol Takımı'nın Galler maçını Sloven hakem yönetecek

  A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda Galler ile yapacağı maçı Sloven hakem Matej Jug yönetecek.

 • EURO 2024 Elemeleri'nin 10. haftası yarın başlıyor
  18 Kas EURO 2024 Elemeleri'nin 10. haftası yarın başlıyor

  UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nin 10. haftası yarın oynanacak maçlarla başlayacak. Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek turnuvaya katılan takımların belirlendiği eleme gruplarında 23 karşılaşma oynanacak. A Milli Futbol Takımı ise D Grubu lideri olarak final vizesini önceden garantiledi ve Galler ile 21 Kasım Salı günü Cardiff City Stadı'nda karşılaşacak.

 • Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu Almanya ve Galler maçları öncesi kadrodan çıkarıldı
  16 Kas Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu Almanya ve Galler maçları öncesi kadrodan çıkarıldı

  A Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler maçları öncesi Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu'nu kadrodan çıkardı. Cengiz Ünder, yeni teknik heyetin antrenman metotlarını deneyimlemek için İstanbul'da kamp yaparken, Hakan Çalhanoğlu ise üst solunum yolu enfeksiyonu ve eşinin doğumunun yaklaşması nedeniyle kadrodan çıkarıldı.

 • A Milli Takım, Almanya ve Galler maçlarına hazırlanıyor
  15 Kas A Milli Takım, Almanya ve Galler maçlarına hazırlanıyor

  A Milli Takım, Almanya ile yapacağı özel maç ve Galler ile oynayacağı EURO 2024 Eleme grubu maçı için antrenmanlarını sürdürüyor. Teknik direktör Vincenzo Montella yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda taktik uygulamalar yapıldı. Hakan Çalhanoğlu ise üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle antrenmana katılamadı. Milli takım, yarın basına kapalı bir antrenman yapacak ve ardından Almanya'ya gidecek.

 • A Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler maçlarına hazırlanıyor
  15 Kas A Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler maçlarına hazırlanıyor

  A Milli Futbol Takımı, Almanya ile yapacağı özel maç ve Galler ile oynayacağı EURO 2024 Elemeleri maçı öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Antrenmanda üst solunum enfeksiyonu geçiren kaptan Hakan Çalhanoğlu yer almadı. Teknik direktör Vincenzo Montella oyuncularına kısa bir konuşma yaptı ve antrenman taktik çalışmasıyla devam etti. TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop ve TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt de antrenmanı izledi. A Milli Takım, yarın Berlin'e hareket edecek.

 • Salih Özcan: EURO 2024'te iyi bir turnuva çıkarmak istiyoruz
  15 Kas Salih Özcan: EURO 2024'te iyi bir turnuva çıkarmak istiyoruz

  Milli futbolcu Salih Özcan, Almanya ile oynayacakları hazırlık maçı ve Galler ile oynayacakları EURO 2024 Elemeleri D Grubu son karşılaşması için hazırlıklarına devam ettiklerini belirtti. Özcan, takım olarak iyi bir turnuva çıkarmak istediklerini ve şu anda bunu düşündüklerini ifade etti.

 • EURO 2024 Elemeleri 9. Hafta Maçları Başlıyor
  15 Kas EURO 2024 Elemeleri 9. Hafta Maçları Başlıyor

  UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri'nin 9. haftası yarın oynanacak maçlarla başlayacak. Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek turnuvaya katılacak takımların belirleneceği eleme gruplarının 9. haftasında, 23 karşılaşma oynanacak. A Milli Futbol Takımı ise Almanya ile özel maç yapacak ve ardından Galler ile karşılaşacak.

 • A Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler maçı hazırlıklarını sürdürdü
  14 Kas A Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler maçı hazırlıklarını sürdürdü

  A Milli Futbol Takımı, 18 Kasım'da Almanya ile özel maçta ve 21 Kasım'da Galler ile 2024 Avrupa Elemeleri'nde karşılaşacak. Bugün yapılan antrenmanla hazırlıklarına devam eden milli takım, futbolcuları iki gruba ayırarak saha çalışmaları yaptı. Antrenmanda pas, taktik ve bitiricilik üzerine çalışmalar gerçekleştirildi. Hazırlıklar yarın yapılacak antrenmanla sürdürülecek.

 • Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler maçlarının hazırlıklarına devam ediyor
  14 Kas Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler maçlarının hazırlıklarına devam ediyor

  A Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler ile oynayacağı maçların hazırlıklarına antrenmanlarla devam etti. Futbolcular, teknik direktör Vincenzo Montella'nın kararıyla bu akşam izinli olarak geçirecek ve yarın sabah yeniden kampa katılacak.

 • A Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler maçlarına hazırlanıyor
  14 Kas A Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler maçlarına hazırlanıyor

  A Milli Futbol Takımı, Almanya ile yapacağı özel maç ve Galler ile oynayacağı EURO 2024 Elemeleri maçı öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapılan antrenmanda oyuncular iki grup halinde çalıştı. Antrenmanın basına kapalı bölümünde taktik çalışmalar gerçekleştirildi.

 • Kaan Ayhan: 'Milli takım tarihinde ilk kez gruptan 1. çıkmasını istiyoruz'
  14 Kas Kaan Ayhan: "Milli takım tarihinde ilk kez gruptan 1. çıkmasını istiyoruz"

  A Milli Futbol Takımı kampında açıklamalarda bulunan Kaan Ayhan, "Milli takım tarihinde ilk kez gruptan 1. çıkmasını istiyoruz" dedi.

 • Kaan Ayhan: EURO 2024'e grup lideri olarak katılmak istiyoruz
  14 Kas Kaan Ayhan: EURO 2024'e grup lideri olarak katılmak istiyoruz

  A Milli Futbol Takımı'nın deneyimli oyuncularından Kaan Ayhan, Galler'i mağlup ederek EURO 2024'e grup lideri olarak katılmak istediklerini söyledi. Ayhan, Almanya ve Galler maçları öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ayrıca, Almanya maçının kendisi için özel bir anlamı olduğunu belirtti ve milli takımın yeni hocası Vincenzo Montella ile çalışmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

 • Kaan Ayhan: Almanya'daki atmosferi milli takımı ile de görmek istiyoruz
  14 Kas Kaan Ayhan: Almanya'daki atmosferi milli takımı ile de görmek istiyoruz

  Milli futbolcu Kaan Ayhan, "Galatasaray'da Münih'te oynadığımız maçta test edebildik.

 • Milli Futbol Takımı Almanya ve Galler maçlarının hazırlıklarına başladı
  13 Kas Milli Futbol Takımı Almanya ve Galler maçlarının hazırlıklarına başladı

  A Milli Futbol Takımı, Almanya ve Galler maçlarının hazırlıklarına bugün yaptığı antrenmanla başladı. Teknik direktör Vincenzo Montella yönetiminde gerçekleştirilen idmanda, kampa katılan 15 futbolcu yer aldı. Ay-yıldızlılar, Almanya ile 18 Kasım Cumartesi günü, Galler ile ise 21 Kasım Salı günü karşılaşacak.

 • Galler, Türkiye maçı için aday kadrosunu açıkladı
  08 Kas Galler, Türkiye maçı için aday kadrosunu açıkladı

  Galler Milli Futbol Takımı, EURO 2024 Elemeleri D Grubu'nda Türkiye ile oynayacağı maçın aday kadrosunu açıkladı. Teknik direktör Robert Page tarafından belirlenen kadroda Wayne Hennessey, Ben Davies, Ethan Ampadu gibi önemli futbolcular yer alıyor.

 • İşçi Partisi Lideri Keir Starmer, İsrail'e Verdiği Destekten Ötürü Eleştirildi
  25 Eki İşçi Partisi Lideri Keir Starmer, İsrail'e Verdiği Destekten Ötürü Eleştirildi

  Güney Galler İslam Merkezi (SWIC), İşçi Partisi lideri Keir Starmer'ın İsrail'e verdiği destek nedeniyle eleştirilmesi üzerine özür diledi. Britanya Müslümanlar Birliği (MAB) ise Starmer'ın bir camide esirlerin serbest bırakılması çağrısı yapmasını İslamofobi olarak nitelendirdi. SWIC, Starmer'ın ziyareti nedeniyle Müslüman toplumunda endişe yarattığını kabul ederek özür diledi. Açıklamada, Starmer'ın İsrail'e verdiği desteğin toplantıda eleştirildiği ve Filistinlilerin yaşadıklarına dikkat çekmek amacıyla yapılan toplantının SWIC'nin adını lekelediği belirtildi. Britanya Müslümanlar Birliği ise İşçi Partisi'ni boykot etme çağrısı yaptı ve Starmer'ın camide esirlerin serbest bırakılması çağrısını İslamofobik olarak değerlendirdi.

 • Türkiye, EURO 2024'e katılma hakkı kazandı
  15 Eki Türkiye, EURO 2024'e katılma hakkı kazandı

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Letonya'yı 4-0 mağlup ederek grup birincisi olarak Almanya'da düzenlenecek EURO 2024 finallerine katılma hakkı kazandı.

 • UEFA, Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032'yi ortak düzenlemek için yaptığı başvuruyu kabul etti
  04 Eki UEFA, Türkiye ve İtalya'nın EURO 2032'yi ortak düzenlemek için yaptığı başvuruyu kabul etti

  UEFA, EURO 2032'yi Türkiye ve İtalya'nın ortak düzenleme başvurusunu kabul etti. UEFA İcra Kurulu, 10 Ekim'de turnuvayı düzenleyecek ülkeyle ilgili kararını açıklayacak.

 • Ermenistan'ı mağlup eden Hırvatlar, Türkiye maçı için sabırsızlanıyor
  12 Eyl Ermenistan'ı mağlup eden Hırvatlar, Türkiye maçı için sabırsızlanıyor

  EURO 2024 Elemeleri'nde Türkiye ile aynı grupta yer alan Hırvatistan, Ermenistan'ı 1-0 mağlup etti. Hırvat hoca Zlatko Dalic karşılaşma sonrası, Türkiye maçını sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

 • Türkiye maçı Cardiff City Stadyumu'nda oynanacak
  19 Tem Türkiye maçı Cardiff City Stadyumu'nda oynanacak

  A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda 21 Kasım'da Galler ile deplasmanda oynayacağı karşılaşmanın yeri açıklandı.

 • Cardiff City, Aaron Ramsey'i kadrosuna kattı
  15 Tem Cardiff City, Aaron Ramsey'i kadrosuna kattı

  Erol Bulut'un teknik direktörlüğünü yaptığı İngiltere Championship ekibi Cardiff City, Galli futbolcu Aaron Ramsey'yi kadrosuna kattı. 32 yaşındaki orta saha oyuncusu Ramsey ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. Ramsey, profesyonel kariyerine Cardiff City'de başladıktan sonra Arsenal, Nottingham Forest, Juventus, Rangers ve Nice formaları giydi. Galler Milli Takımı'nda da 82 kez görev alan Ramsey, Cardiff'e geri dönerek hedeflerine ulaşmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET'in Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi yarın belli olacak
  29 Haz Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET'in Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi yarın belli olacak

  2023-2024 Kadın Futbol Süper Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET'in Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi yarın İsviçre'nin Nyon şehrinde çekilecek kurada belli olacak. FOMGET, Şampiyonlar Ligi'nde tek maç üzerinden 2 ön eleme maçı oynayacak. İlk turdaki rakibi yarın belli olacak olan Başkent temsilcisi, 2 takımı elemesi halinde son 32 takım arasına girecek. Temsilcimizin muhtemel rakipleri arasında Pölten (Avusturya), Glasgow City (İskoçya), BIIK-Shymkent (Kazakistan), Benfica (Portekiz), Zürich (İsviçre), Ajax (Hollanda), Vllaznia (Arnavutluk), Spartak Subotica (Sırbistan), Anderlecht (Belçika), SFK 2000 Sarajevo (Bosna-Hersek), HB Køge (Danimarka), FC Vorskla (Ukrayna), Apollon LFC (Kıbrıs Rum Kesimi), Gintra (Litvanya), Valur (İzlanda), Ferencvaros (Macaristan), Universitatea Olimpia Cluj (Romanya), Mura (Slovenya), Dinamo-BSUPC (Belarus), Breznica Pljevlja (Karadağ), Brann (Norveç), PAOK (Yunanistan), Osijek (Hırvatistan), Flora (Estonya), Racing FC Union Luxembourg (Lüksemburg), KuPS (Finlandiya), Birkirkara (Malta), Qiryat Gat (İsrail), SFK Riga (Letonya), Klaksvík (Faroe Adaları) Agarista Anenii Noi (Moldova), Shelbourne (İrlanda), Spartak Myjava (Slovakya), Hajvalia (Kosova), Lokomotiv Stara Zagora (Bulgaristan), Samegrelo (Gürcistan), GieKSa Katowice (Polonya), Ljuboten (Makedonya), Cardiff City (Galler), Cliftonville (İrlanda) yer almaktadır.

 • A Milli Futbol Takımı, Galler ile 8. kez karşılaşacak
  18 Haz A Milli Futbol Takımı, Galler ile 8. kez karşılaşacak

  A Milli Futbol Takımı, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu dördüncü maçında yarın Samsun'da Galler ile karşılaşacak. İki takım arasında geride kalan 7 maçta Türkiye 2 galibiyet, 4 yenilgi ve 1 beraberlik elde etti. Son olarak 2020 Avrupa Şampiyonası'nda karşılaşan iki takım arasındaki maçı Galler 2-0 kazanmıştı. Türkiye, geride kalan 7 maçta 7 gol atarken, kalesinde 12 gol gördü.

 • Ermenistan, Galler'e gol oldu yağdı! Çıkan sonuç en çok Türkiye'nin işine geldi
  17 Haz Ermenistan, Galler'e gol oldu yağdı! Çıkan sonuç en çok Türkiye'nin işine geldi

  EURO 2024 Elemeleri D Grubu'nda Galler ile Ermenistan karşı karşıya geldi. Ermenistan, Cardiff City Stadyumu'nda oynanan mücadeleyi 4-2 kazandı. Galler'in golleri Daniel James ve Harry Wilson'dan gelirken, Ermenistan'ın gollerini Zelarayan ve Mamedova kaydetti. Galler'de Moore kırmızı kart gördü ve Türkiye maçında forma giyemeyecek. Bu sonuçla Ermenistan gruptaki ilk galibiyetini aldı ve Türkiye maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu.

 • Galler'in EURO 2024 Elemeleri aday kadrosu belli oldu
  30 May Galler'in EURO 2024 Elemeleri aday kadrosu belli oldu

  A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2024 Elemeleri D Grubu maçında karşılaşacağı rakibi Galler'in aday kadrosu açıklandı. Galler, Türkiye mücadelesi öncesinde gruptaki üçüncü maçında Ermenistan ile karşılaşacak.

 • Galler polisi trafik kazasında ölen iki çocuğun öncesinde takip edildiğini kabul etti
  24 May Galler polisi trafik kazasında ölen iki çocuğun öncesinde takip edildiğini kabul etti

  Galler'de polis minibüsünden kaçarken kaza geçirerek hayatını kaybettiği öne sürülen iki çocuğun ölümüyle ilgili açıklama yapan polis, kazadan iki dakika öncesine kadar çocukların araçla takip edildiğini kabullendi.

 • Dünya turnesi gerçekleştiren Beyonce, konser öncesi ekibine 44 bin TL'lik yemek ısmarladı
  22 May Dünya turnesi gerçekleştiren Beyonce, konser öncesi ekibine 44 bin TL'lik yemek ısmarladı

  Dünya turnesine çıkan şarkıcı Beyonce, İskoçya'da ekibine konser öncesi bir tavuk restoranında yemek ısmarladı. Onlarca hamburger ve tavuk siparişinde bulunan Beyonce, 44 bin TL hesap ödedi.

 • Kral III. Charles törenle Kraliyet tacını giydi
  06 May Kral III. Charles törenle Kraliyet tacını giydi

  İngiltere Kralı III. Charles, görkemli taç giyme töreniyle Kraliyet tacını giydi. Törene binlerce kişi katılırken, Kraliyet ailesi, siyasiler, dini liderler ve ünlü isimler de yer aldı. Törenin ardından Kral Charles ve Kraliçe Camilla Buckingham Sarayına döndü. Ayrıca, Londra Kalesi ve diğer farklı noktalarda toplam 83 para top atışı gerçekleştirildi.

 • İngiltere Kralı III. Charles Taç Giyme Töreniyle Kraliyet Tacını Giydi
  06 May İngiltere Kralı III. Charles Taç Giyme Töreniyle Kraliyet Tacını Giydi

  İngiltere Kralı III. Charles, görkemli taç giyme töreniyle Kraliyet tacını giydi. Törene binlerce kişi katılırken, Kraliyet ailesi, siyasiler, dini liderler ve ünlü isimler de yer aldı. Törenin ardından Kral Charles ve Kraliçe Camilla Buckingham Sarayına döndü. Ayrıca, Londra Kalesi ve diğer farklı noktalarda toplam 83 pare top atışı gerçekleştirildi.

 • Galler'de kadın öğretmenden skandal hareket! Sınıfta kendini tatmin ederken video çekti
  19 Nis Galler'de kadın öğretmenden skandal hareket! Sınıfta kendini tatmin ederken video çekti

  Bir öğretmeninin, ilkokul sınıfında tek başına kendisini tatmin ederken kayda alması üzerine soruşturmalar devam ediyor. Kadın öğretmen, Rhondda Cynon Taf'taki bir ilkokulda ve Cardiff'teki başka bir ilkokulda cinsel içerikli video kaydetti.

 • İngiltere Kralı Charles'ın taç giyme töreninde 6 binden fazla asker görevlendirilecek
  16 Nis İngiltere Kralı Charles'ın taç giyme töreninde 6 binden fazla asker görevlendirilecek

  İngiltere Kralı 3. Charles'ın 6 Mayıs'ta yapılacak taç giyme töreninde 6 bin İngiliz askerinin yanı sıra İngiliz Milletler Topluluğu üyesi 35 ülkeden 400 asker görev alacak.

 • İngiltere Kralı Charles'ın taç giyme töreninde 6 binden fazla asker görevlendirilecek
  16 Nis İngiltere Kralı Charles'ın taç giyme töreninde 6 binden fazla asker görevlendirilecek

  İngiltere Kralı 3. Charles'ın 6 Mayıs'ta yapılacak taç giyme töreninde 6 bin İngiliz askerinin yanı sıra İngiliz Milletler Topluluğu üyesi 35 ülkeden 400 asker görev alacak.

 • İngiliz hükümeti 2,1 milyar sterlinlik yatırım paketi açıkladı
  19 Oca İngiliz hükümeti 2,1 milyar sterlinlik yatırım paketi açıkladı

  İngiliz hükümeti, toplamda 2 milyar sterlini aşan altyapı yatırım paketini açıkladı.

 • Ekonomik kriz Galler'i vurdu: Evcil hayvan maması yiyen insanlar var
  03 Ara Ekonomik kriz Galler'i vurdu: Evcil hayvan maması yiyen insanlar var

  Birleşik Krallık'ta yüzde 11,1 ile son 41 yılın en yüksek enflasyon seviyesine çıkıldı. Bu durum Galler'deki ekonomik durumu bambaşka bir boyuta taşıdı. Bir yardım kuruluşu görevlisi, bazı insanların evcil hayvan maması yediklerine tanık olduğunu belirtti.

 • Galler'de hayat pahalılığından bazı insanların evcil hayvan maması yedikleri iddia edildi
  02 Ara Galler'de hayat pahalılığından bazı insanların evcil hayvan maması yedikleri iddia edildi

  Galler'de, hayat pahalılığı nedeniyle insanların evcil hayvan maması yedikleri öne sürüldü.

 • Çıplak kadın olarak biliniyor ancak bir yere asla çıplak gitmiyor
  25 Kas Çıplak kadın olarak biliniyor ancak bir yere asla çıplak gitmiyor

  Galler'de yaşayan sanatçı Lucy Muse, genelde çıplak gezmesiyle tanınıyor. Ancak Lucy Muse sadece alışveriş yapmaya asla çıplak gitmeyeceğini dile getiriyor. Genç kadın, alışverişe neden çıplak gitmediği hakkında ise herhangi bir bilgi vermemesiyle durumu daha da ilgi çekici hale getiriyor.

 • 2024 Avrupa Kros Şampiyonası, Antalya'da yapılacak
  13 Kas 2024 Avrupa Kros Şampiyonası, Antalya'da yapılacak

  2024 Avrupa Kros Şampiyonası 10 Aralık 2024 tarihinde Antalya'da düzenlenecek.

 • 2024 Avrupa Kros Şampiyonası, Antalya'da yapılacak
  12 Kas 2024 Avrupa Kros Şampiyonası, Antalya'da yapılacak

  - 2024 Avrupa Kros Şampiyonası, Antalya'da yapılacak 2024 Avrupa Kros Şampiyonası 10 Aralık 2024 tarihinde Antalya'da düzenlenecek.

 • 2024 Avrupa Kros Şampiyonası Antalya'da düzenlenecek
  12 Kas 2024 Avrupa Kros Şampiyonası Antalya'da düzenlenecek

  2024 Avrupa Kros Şampiyonası'na Antalya ev sahipliği yapacak.

 • Galler'in 2022 FIFA Dünya Kupası kadrosu açıklandı
  09 Kas Galler'in 2022 FIFA Dünya Kupası kadrosu açıklandı

  Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'nda mücadele edecek Galler Milli Futbol Takımı'nın kadrosu belli oldu.

 • Kral 3. Charles Galler'de bir vatandaş tarafından protesto edildi Açıklaması
  17 Eyl Kral 3. Charles Galler'de bir vatandaş tarafından protesto edildi Açıklaması

  İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in hayatını kaybetmesinin ardından tahta geçen Kral 3. Charles, dün Galler'e yaptığı ziyarette bir kişinin tepkisiyle karşılaştı.

 • 'Neden sizin geçit töreninizin parasını ödemek zorundayız' sorusunu duyan İngiltere Kralı Charles alandan kaçtı
  17 Eyl "Neden sizin geçit töreninizin parasını ödemek zorundayız" sorusunu duyan İngiltere Kralı Charles alandan kaçtı

  İngiltere Kralı Charles, 2. Elizabeth'in ölümünün ardından Galler'de toplanan kalabalıkta hiç beklemediği muameleye maruz kaldı. Taziyeleri kabul eden Charles, bir İngilizin "Biz evlerimizi ısıtmak için uğraşırken, sizin geçit töreninizin parasını ödemek zorundayız. Vergi mükellefleri sizin için 100 milyon sterlin ödüyor. Ne için?" sorusu üzerine hemen alandan uzaklaştı.

 • İngiltere Kralı 3. Charles, Galler'i ziyaretinde Galce konuştu
  16 Eyl İngiltere Kralı 3. Charles, Galler'i ziyaretinde Galce konuştu

  İngiltere Kralı 3. Charles, Galler'in başkenti Cardiff'i ziyaretinde konuşmasını Galce yaptı.

 • İngiltere'de monarşi karşıtı protestolardaki gözaltılar tartışmalara yol açtı
  15 Eyl İngiltere'de monarşi karşıtı protestolardaki gözaltılar tartışmalara yol açtı

  İngiltere'de Kraliçe 2. Elizabeth'in vefatının ardından polisin monarşi karşıtı protestoculara yönelik tutumu ifade özgürlüğü tartışmalarını alevlendirdi.

 • İngiltere ve Galler'de ceza avukatları süresiz grev başlattı
  06 Eyl İngiltere ve Galler'de ceza avukatları süresiz grev başlattı

  İngiltere ve Galler'de adli yardım ücretlerindeki artış teklifini yetersiz buldukları gerekçesiyle temmuz ve ağustosta iş bırakan ceza avukatları bu kez süresiz greve gitti.

Advertisement