ABD'de Bağımsızlık Günü Yürüyüşüne Katılanların Üzerine Ateş Açıldı: 6 Ölü - Son Dakika

ABD'de Bağımsızlık Günü Yürüyüşüne Katılanların Üzerine Ateş Açıldı: 6 Ölü

04.07.2022 22:39
ABD'de Bağımsızlık Günü Yürüyüşüne Katılanların Üzerine Ateş Açıldı: 6 Ölü

ABD’nin İllinois eyaletindeki Highland Park kentinde düzenlenen 4 Temmuz ABD Bağımsızlık Günü yürüyüşüne katılanların üzerine ateş açıldı. Lake County Şerif Ofisi, “Silahlı saldırıda 6 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. Federal ortaklarımız da dahil olmak üzere yüzlerce kolluk kuvvetiyle beyaz, 18-20 yaşlarında, uzun siyah saçlı ve küçük yapılı bir erkek şüpheliyi bulmak için olay yerindeyiz” açıklamasını yaptı.

ABD'nin İllinois eyaletindeki Highland Park kentinde düzenlenen 4 Temmuz ABD Bağımsızlık Günü yürüyüşüne katılanların üzerine ateş açıldı. Lake County Şerif Ofisi, "Silahlı saldırıda 6 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. Federal ortaklarımız da dahil olmak üzere yüzlerce kolluk kuvvetiyle beyaz, 18-20 yaşlarında, uzun siyah saçlı ve küçük yapılı bir erkek şüpheliyi bulmak için olay yerindeyiz" açıklamasını yaptı.

İllinois eyaletine bağlı Highland Park kentinde bugün düzenlenen 4 Temmuz ABD Bağımsızlık Günü yürüyüşüne katılanların üzerine kimliği belirsiz kişi ya kişiler tarafından ateş açıldı. Lake County Şerif Ofisi, saldırıya ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Highland Park'tan trajik haberler var. Silahlı saldırıda 6 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. Federal ortaklarımız da dahil olmak üzere yüzlerce kolluk kuvvetiyle beyaz, 18-20 yaşlarında, uzun siyah saçlı ve küçük yapılı bir erkek şüpheliyi bulmak için olay yerindeyiz. Beyaz ya da mavi bir tişörtü vardı. Güncelleme oldukça bildireceğiz."

BELEDİYE BAŞKANI NANCY ROTERİNG: LÜTFEN ŞEHİR MERKEZİNDEN UZAK DURUN

Highland Park Belediye Başkanı Nancy Rotering ise "Highland Park polisi, şehir merkezindeki olaya müdahale ediyor. 4 Temmuz Festivali iptal edildi. Lütfen şehir merkezinden uzak durun" paylaşımı yaptı.

YORUMLAR
500
New Orleans'ta Maymun Çiçeği Aşılaması Sürüyor New Orleans'ta Maymun Çiçeği Aşılaması Sürüyor Meksika'yı fırtına vurdu: 3 ölü Meksika'yı fırtına vurdu: 3 ölü Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu, hidroelektrik santralini vurdu Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu, hidroelektrik santralini vurdu
Kaynak: ANKA

Son Dakika Dünya ABD'de Bağımsızlık Günü Yürüyüşüne Katılanların Üzerine Ateş Açıldı: 6 Ölü - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement