Alnının rotasında tek gözle doğan tay herkesi şaşırttı - Son Dakika
Dünya

Alnının rotasında tek gözle doğan tay herkesi şaşırttı

Alnının rotasında tek gözle doğan tay herkesi şaşırttı

Arjantin'de alnının ortasında tek gözle doğan tay veterinerleri şaşırttı. Tayın tek gözle doğmasının sebebi bilinmezken veterinerler, ölen tayın cesedini incelemek üzere laboratuvara götürdü.

05.12.2023 11:55  Güncelleme: 12:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kafatasının ortasında tek gözle doğan ve ağzı normal at ağzına göre çok daha eğri olan tay doğduktan bir kaç saat sonra öldü.

DEVASA TEK GÖZLE DOĞDU

Tayın sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarında, alnının ortasında elmas şeklinde devasa bir göz görülüyor, dev dilinin ise ağız ve burnundan dışarı çıktığı görülebiliyor. Tay, Arjantin'in kuzeybatısındaki Sucre el dia belediyesindeki küçük bir köyde doğdu. Bu köy, ülke dışındaki pek çok kişinin neredeyse bilmediği bir bölgeydi.

Alnının ortasında tek gözle doğan tay veterinerleri şaşkına çevirdi

BİRKAÇ SAAT İÇİNDE ÖLDÜ

Veterinerler, nefes alma sorunları nedeniyle uzun yaşamayacağını söylerken, bazıları da hayvanın birkaç saatten fazla sürmeyeceğini belirtti. Ancak bir kaynak, vücudun geri kalanının tamamen normal göründüğü göz önüne alındığında, bunun nedeninin net olmamasına rağmen, doğumdan hemen sonra neredeyse anında öldüğünü söyledi. Ayrıca bu ciddi deformasyonun genetik bir bozukluktan mı, kirlilikten mi kaynaklandığı da belirsizliğini koruyor.

Tay, öldükten sonra vücudu incelenmek üzere veterinerler tarafından laboratuvara götürüldü.

Alnının ortasında tek gözle doğan tay veterinerleri şaşkına çevirdi

Son Dakika Dünya Alnının rotasında tek gözle doğan tay herkesi şaşırttı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gazze'de ateşkes için yapılan müzakereler, ilerleme kaydedilmeden sona erdi
  14:08 Gazze'de ateşkes için yapılan müzakereler, ilerleme kaydedilmeden sona erdi

  Hamas ve arabulucular arasındaki ateşkes görüşmeleri Salı günü Kahire'de hiçbir ilerleme sağlanamadan sona erdi. Hamas, İsraillilerden yanıt beklerken, İsrail ise Hamas'ın taleplerini kabul etmedi. Hamas, Gazze'ye insani yardımın girişine ve yerinden edilen Filistinlilerin geri dönmesine izin verilmesini talep ediyor.

 • Filipinler Sahil Güvenlik Gemisi Çin ile Çarpıştı, 4 Yaralı
  14:04 Filipinler Sahil Güvenlik Gemisi Çin ile Çarpıştı, 4 Yaralı

  Filipinler sahil güvenlik gemisi, tartışmalı Güney Çin Denizi'nde Çin'e ait bir sahil güvenlik gemisi ile çarpıştı ve 4 Filipinli yaralandı. Filipinler sahil güvenliği, Çin'i tehlikeli manevralar yapmakla suçladı. İki ülkenin sahil güvenlik gemilerinin çarpıştığı bir diğer olayda ise Filipinler gemisinde hasar meydana geldi. Çin ile Filipinler arasındaki tansiyon yükseldi.

 • İsrail güçleri, Nablus'ta saldırı suçlamasıyla Filistinli bir evi yıktı
  14:02 İsrail güçleri, Nablus'ta saldırı suçlamasıyla Filistinli bir evi yıktı

  Filistinli bir saldırganın geçen yıl İsrailli yerleşimcilere saldırmakla suçlandığı Nablus'taki evi, Pazartesi günü İsrail güçleri tarafından yıkıldı.

 • Satanist kadın anne ve babasını palayla katletti! Cesetlerini yakmaya çalışmış ama başaramamış
  13:53 Satanist kadın anne ve babasını palayla katletti! Cesetlerini yakmaya çalışmış ama başaramamış

  Orta Avrupa ülkesi Polonya'da şeytana taptığını söyleyen ve paylaşımlarında kendisine "Şeytan'ın oyuncak bebeği" lakabını takan Klaudia W. isimli genç bir kadın, annesi ve babasını pala ile öldürdü. Klaudia'nın anne ve babasının cansız bedenini yakmaya çalıştığı fakat başaramadıktan sonra babasının otomobiliyle kaçmaya çalıştığı öğrenildi.

 • İsrail saldırılarında ölü sayısı 30.534'e yükseldi
  13:52 İsrail saldırılarında ölü sayısı 30.534'e yükseldi

  Gazze Şeridi'nde devam eden İsrail saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısı 30.534'e, yaralı sayısı ise 71.920'ye yükseldi. Son 24 saat içinde İsrail ordusu 124 Filistinliyi öldürürken, 210 kişiyi de yaraladı. İsrail saldırıları devam ederken Han Yunus'taki halk evlerini terk ediyor.

 • İzmir'de Yunanistan unsurları tarafından geri itilen 13'ü çocuk 50 düzensiz göçmen kurtarıldı
  13:34 İzmir'de Yunanistan unsurları tarafından geri itilen 13'ü çocuk 50 düzensiz göçmen kurtarıldı

  İzmir'in Çeşme ve Seferihisar ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilen 13'ü çocuk 50 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Çeşme ve Seferihisar açıklarında can salları içerisinde bulunan düzensiz göçmenleri kurtardı. Kurtarılan göçmenler sağlık kontrolleri ve işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine sevk edildi.


Advertisement