Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun boylu ve bıyıklı koruması Yunanistan'da gündem oldu - Son Dakika
Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun boylu ve bıyıklı koruması Yunanistan'da gündem oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıllar sonra gerçekleştirdiği ziyaret Yunan basınında geniş yankı uyandırırken, kamuoyunun dikkati ise farklı bir detaya takıldı. Erdoğan'a ülkedeki temasları boyunca eşlik eden uzun boylu ve bıyıklı korumayı manşetlerine taşıyan Yunan gazeteleri, ''2 metrelik koruma Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atina'daki Eleftherios Venizelos Havalimanı'na iniş yapar yapmaz gözlerini üzerinden ayırmadı'' ifadelerini kullandı.

08.12.2023 15:14  Güncelleme: 15:18
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir günlük Yunanistan ziyareti dünya kamuoyunda büyük ses getirdi. Önemli işbirliği anlaşmalarına imza atılan seyahatte Yunan basını ise farklı bir detaya takıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a temasları boyunca eşlik eden uzun boylu ve bıyıklı korumaya odaklanan gazeteler, "2 metrelik koruma Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atina'daki Eleftherios Venizelos Havalimanı'na iniş yapar yapmaz gözlerini üzerinden ayırmadı" diye yazdı.

ERDOĞAN'IN 2 METRELİK KORUMASI YUNANİSTAN'DA GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve heyetinin dün gerçekleştirdiği Yunanistan ziyareti gündemden düşmezken, Yunan kamuoyunun dikkatini ise farklı bir isim çekti. Yunanistan'ın çok okunan gazetelerinden Proto Thema, Erdoğan'a Atina'daki temasları boyunca eşlik eden uzun boylu korumayı manşetlerine taşıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun boylu ve bıyıklı koruması Yunanistan'da gündem oldu

"UZUN BOYLU ÖZEL KORUMA DİKKATLERDEN KAÇMADI"

Gazete, "Erdoğan ve heyetinin 7 saatlik Atina temasları sırasında güvenlik tahmin edilemez herhangi bir olayı engellemek için üst düzeydeydi. Fakat Erdoğan'ın uzun boylu özel koruması dikkatlerden kaçmadı" yorumunu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun boylu ve bıyıklı koruması Yunanistan'da gündem oldu

"GÖZLERİNİ ERDOĞAN'IN ÜZERİNDEN AYIRMADI"

SKAI televizyonunun görüntülerine de yer veren gazete, "2 metrelik koruma Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atina'daki Eleftherios Venizelos Havalimanı'na iniş yapar yapmaz gözlerini üzerinden ayırmadı" ifadesine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun boylu ve bıyıklı koruması Yunanistan'da gündem oldu

ERDOĞAN'IN KORUMALARINA AİT 16 SİLAHA ONAY VERİLDİ

Öte yandan Yunan medyası, Erdoğan'ın ziyareti için 47 silaha onay verildiğini ve bunların 16'sının Erdoğan'ın korumalarına ait olduğunu yazdı. Proto Thema gazetesi ayrıca Erdoğan'ın ziyaretinde güvenliğin üst seviyede olduğuna da vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan\'ın uzun boylu ve bıyıklı koruması Yunanistan\'da gündem oldu

Son Dakika Dünya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun boylu ve bıyıklı koruması Yunanistan'da gündem oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (9)

 • Mustafa Sel: Chpli Pkk lıların zOruna gitti sanırım 291 189 Yanıtla
 • kenan mutlu: AZ BİLE 2 BUÇUK METRELİK OLSUN DÜNYA YİĞİT GÖRSÜN 355 78 Yanıtla
 • Serkan Basar: ben 2 gündür ordayım o gazetede böyle bir haber görmedim ????? 247 145 Yanıtla
 • Kamuran Sertkaya: onlarda 2 metre boyunda adam yokmu? 170 36 Yanıtla
 • Serkan Basar: bir gece ansızın gelebiliriz şeyyyy hımmm belkide bir gündüz belli olmaz :) 42 22 Yanıtla
 • Suleyman Dag: Gece gündüz fark etmez. Türk milleti ve yöneticileri istediği zaman istediği yere gider. BİR GECE ANSIZIN GİDİLİYOR ise problem kaynağında çözülür. Gündüz gidiliyor ise problem çözülmüştür detaylar incelenir. 25 38 Yanıtla
 • Serkan Basar: ziyaaaaaaaaaa ziyaaaaaaaaaaaaaa 32 20
 • Suleyman Dag: Gece gündüz fark etmez Türk Milleti ve yöneticileri istediği zaman istediği yere gider. Bir gece ansızın gidiyor ise problem kaynağında çözülür. Gündüz gidiliyor ise problem çözülmüştür detaylar incelenir. 18 28
 • Orhan Bolat: Aynaya bak görürsün işte o dediğin kişi 7 6 Yanıtla
 • Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı
  01:45 Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı

  Haiti'nin başkenti Port-Au Prince'te silahlı çeteler, başlıca hapishaneyi basarak binlerce mahkumu serbest bıraktı. Firar eden mahkumlar arasında, Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise'nin öldürülmesiyle suçlanan çete üyeleri de bulunuyor. Haiti'deki şiddet olayları son yıllarda artış göstermiş olup, çeteler başkentin büyük bir kısmını kontrol altında tutuyor. Bu olaylar sonucunda dört polis memuru öldü, beş kişi yaralandı. Haiti'de çete şiddeti nedeniyle son bir yılda 8400'den fazla kişi hayatını kaybetti.

 • İzmir Selçuk'ta 3'ü çocuk 7 düzensiz göçmen yakalandı
  00:51 İzmir Selçuk'ta 3'ü çocuk 7 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Selçuk ilçesinde Sahil Güvenlik Kolluk Destek Timi tarafından tespit edilen bir grup düzensiz göçmenin içinde 3'ü çocuk olan 7 kişi yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı
  23:13 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfının 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaşan bir vakıf haline geldiğini belirtti. Erbaş, vakıf bağışçıları için düzenlenen 'Vakıf Buluşmaları' programında yaptığı konuşmada, vakfın Peygamber Efendimizin kurduğu temel üzerinde yükseldiğini ve Osmanlı Devleti döneminde her alanda vakıf açıldığını ifade etti.

 • Gazze'deki mülteci çocuklar için moral etkinliği düzenlendi
  22:53 Gazze'deki mülteci çocuklar için moral etkinliği düzenlendi

  İsrail'in saldırılarının devam ettiği Gazze'nin güneyindeki Refah'ta evlerinden edilmiş ve mülteci kampında yaşayan Filistinli çocuklar ve gençler için moral etkinliği düzenlendi. Mısır Kızılay ekipleri tarafından gerçekleştirilen etkinlikte çeşitli oyunlar oynandı, şarkılar söylendi ve yüz boyama etkinliği yapıldı. Refah kenti, Gazze Şeridi'ndeki en yoğun nüfuslu bölgelerden biri olarak biliniyor.

 • Diyanet İşleri Başkanı: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı
  22:34 Diyanet İşleri Başkanı: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı'nın 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaşan bir vakıf haline geldiğini belirtti. Erbaş, vakıfların dünyada iyiliğin yayılması için çalıştığını ve Peygamber Efendimizin kurduğu vakıf müessesesinin İslam medeniyetinin önemli bir unsuru olduğunu vurguladı. Türkiye Diyanet Vakfı'nın kurban vesilesiyle 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştığına dikkat çeken Erbaş, gençlerin daha fazla camiye gelmeleri için çaba gösterdiklerini de söyledi.


Advertisement