El Bombasını Deniz Kaplumbağası Sandı - Son Dakika
Dünya

El Bombasını Deniz Kaplumbağası Sandı

El Bombasını Deniz Kaplumbağası Sandı

İngiltere'de 7 Yaşındaki Bir Kız Çocuğunun Sahilde bulduğu El Bombasının 2. Dünya Savaşı'ndan Kaldığı Ortaya Çıktı.

14.08.2010 09:47  Güncelleme: 09:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İngiltere'de 7 yaşındaki bir kız çocuğu, sahilde bulduğu 2. Dünya Savaşı'ndan kalma el bombasını eve getirdi. Bombayı görünce şaşkına dönen baba, polis ve bomba ihma ekiplerini alarma geçirdi.

Ülkenin Northumberland bölgesinin Newbiggin kentinde yaşayan 7 yaşındaki Cody Potter, sahilde oynarken bulduğu 2.Dünya Savaşı'ndan kalma el bombasını kimseyi göstermeden eve getirdi.

Cody, ertesi gün kahvaltıya oturdu ve sahilde bulduğu fakat ne olduğunu bilmediği şeyi babası Colin Potter'a gösterdi.

Küçük kızının elindeki bombayı görünce tehlikenin farkına varan ve korkudan şaşkına dönen Colin, önce bombayı kızının elinden alarak bahçeye bıraktı ardından da hemen polisi aradı.

BOMBA UZMANLARI ALARMA GEÇTİ

Colin'in ihbarı üzerine olay yerine gelen bomba imha ekiplerine havadan da helikopterler destek verdi. Bina çevresindeki evleri boşaltan polis, bölgeyi kordon altına aldı. 2.Dünya Savaşı'ndan kalma el bombası, kotrollü bir şekilde imha edildi.

AİLE UCUZ KURTULDU

Kızının hergün sahilde çakıl taşları topladığını söyleyen 39 yaşındaki Colin Potter, "Cody, bulduğu şeyin taş olduğunu düşünmüş. Aslında deniz kaplumbağasına daha çok benziyor. Ertesi gün bana bulduğu şey hakkında ne düşündüğümü sorduğunda, birden damağım kurudu. Bahçe çitlerinin arkasına koydum ve polisi aradım" dedi.

Kızının bomba bulduğunu söylediğinde polislerin paniklediğini belirten Colin,"Evinizde bir el bombası olduğunu söylediğimde polis, derhal evi terk etmemizi ve camlardan uzak durmamızı istedi. Bizde hemen evi boşalttık. Çok şanslı olduğumuzu hissettik çünkü bomba kızımızı öldürebilirdi..."diye ifade etti.

Alpaslan DÜVEN – DHA

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya El Bombasını Deniz Kaplumbağası Sandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • ABD Başkanı Biden: Amcamı yamyamlar yedi
  00:23 ABD Başkanı Biden: Amcamı yamyamlar yedi

  ABD Başkanı Joe Biden, Pensilvanya'nın Scranton kentine yaptığı ziyarette İkinci Dünya Savaşı sırasında Pasifik harekâtında görev yapan amcasının savaş anıtını ziyaret etti. Biden, amcasının uçağının düşmesinin ardından Yeni Gine'de yamyamlar tarafından yenildiğini ima etti. Askeri kayıtlar ise uçağın Pasifik üzerinde kaybolduğunu gösteriyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan ilk sözler: Gurur duyduk
  22:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan ilk sözler: Gurur duyduk

  Hamas Hareketi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmadan kısa bir süre sonra yazılı açıklama yaparak, Erdoğan'ın Filistin halkının özgürlük ve topraklarını kurtarma amacındaki mücadelesini takdirle karşıladıklarını belirtti. Hamas, Erdoğan'ın cesur açıklamalarının ve onurlu duruşunun, Türk halkının tarihi ve özgün konumunu somutlaştırdığını ifade etti.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Hac organizasyonlarında İslam ülkelerine örnek teşkil ediyoruz
  22:14 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Hac organizasyonlarında İslam ülkelerine örnek teşkil ediyoruz

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen 2024 Hac Organizasyonu Kafile Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, hac organizasyonlarında İslam ülkelerine örnek olduklarını ve her sene daha iyi hizmet sunma gayreti içinde olduklarını belirtti. Erbaş, haccın müminler için büyük bir özlem olduğunu ve haccın birlik ve beraberliği sağladığını vurguladı. Ayrıca, hac organizasyonlarının başarısı için kafile başkanlarının disiplinli çalışmasının önemine değindi.

 • Çanakkale'de 14 kaçak göçmen kurtarıldı, 1 kişi yakalandı
  21:28 Çanakkale'de 14 kaçak göçmen kurtarıldı, 1 kişi yakalandı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince Türk karasularına geri itilen 14 kaçak göçmen kurtarılırken, ülkeyi yasadışı yollarla terk etmeye çalışan 1 kişi de yakalandı. Sahil Güvenlik ekipleri, Ayvacık ilçesi açıklarında lastik bot içinde kaçak göçmenler olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. 7'si çocuk olan 14 kaçak göçmen kurtarıldı ve işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • İsrail'in Demir Kubbe hava savunma sistemi Gazze Şeridi'nde görüntülendi
  21:24 İsrail'in Demir Kubbe hava savunma sistemi Gazze Şeridi'nde görüntülendi

  İsrail ordusu, İran'dan gelen insansız hava aracı ve füze saldırılarına karşı kullanılan Demir Kubbe hava savunma sistemini basın mensuplarına sergiledi. Sistem, Gazze Şeridi yakınlarındaki Sderot kentinde hazır bekliyor. İsrail Ordu Sözcüsü, İsrail'in bu saldırılara karşı ABD ve diğer ülkelerle işbirliği yaptığını belirtti. Demir Kubbe, 4-70 kilometre mesafede roket, füze ve İHA saldırılarını önlemek için kullanılıyor.


Advertisement