Vicdansızlıkları pes dedirtti! Yemekhane ücreti ödenmeyen çocuğu aç karnına eve yolladılar - Son Dakika

Vicdansızlıkları pes dedirtti! Yemekhane ücreti ödenmeyen çocuğu aç karnına eve yolladılar

13.09.2021 20:22
Vicdansızlıkları pes dedirtti! Yemekhane ücreti ödenmeyen çocuğu aç karnına eve yolladılar, System.String[]

Fransa'daki bir okulda vicdanları sızlatan bir olay yaşandı. Velilerinin yemekhane ücretini ödeyemediği çocuk, öğle yemeğine alınmayarak eve gönderildi. Bu olay büyük tepkilere neden oldu.

Fransa'daki bir okulda yaşananlar büyük tartışma yarattı. Velilerinin yemekhane ücretini henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı ödemediği çocuk, öğle yemeğine alınmadıktan sonra evine gönderildi. Yapılan bu hareketin, eğitim etiğiyle bağdaşmadığı yorumları yapıldı. Ancak okul yetkilileri, kendilerini "Prosedürleri uyguluyoruz" diyerek savundu.

ZABITA İLE EVE GÖNDERDİLER

Fransız medyasına yansıyan haberlere göre, kentin Belediye Başkanı Mireille Conte Jaubert, sorumluluğu altındaki bir ilkokulda öğle yemeğinden hemen önce çocuğun annesini aradı ve borç nedeniyle yemekhanede öğle yemeği yemesine izin verilmeyen çocuğu almaya gelmesini söyledi. Annenin okula gelemeyeceğini söylemesi üzerine Jaubert'ın çocuğu zabıta ile eve gönderdiği aktarıldı.

BELEDİYEYİ ELEŞTİRDİLER

Bazı haberlerde ise olayın perşembe günü değil, cuma günü yaşandığı ifade edildi. Ülke genelinde yankı uyandıran olayda belediyeyi yerden yere vuranların yanı sıra savunanlar da oldu. Bazı ebeveynler belediyenin çözüm yolu kalmadığını öne sürerken, çok sayıda ebeveyn ise çocukta travmaya neden olabileceğini belirterek belediyeyi eleştirdi.

"TAMAMEN PROSEDÜR UYGULANDI"

Belediye Başkanı Jaubert konuya ilişkin açıklamasında, annenin okula gelip oğlunu almaması üzerine bu prosedürün uygulandığını belirterek, "Aile, 2019'dan bu yana oğullarının yemekhane ücretini ödemiyor. Belediyeye yaklaşık 900 euro borçlular. Çözüm için randevu taleplerimize de olumlu cevap verilmedi" dedi.

Jaubert ayrıca, çocuğun zabıta memurunu tanıdığını ve travma geçirmesine yol açacak bir olay olmadığını ileri sürdü.

"YAPTIĞINIZ KABUL EDİLEMEZ"

Çocuğun polis arabasına bindiği için mutlu olduğunu savunan Jaubert, sosyal hizmetleri veya jandarmayı da arayabileceğini ve olayın bu şekilde çok daha travmatik olabileceğini belirtti. Çok sayıda kişinin ailenin borçlarını ödemek için belediyeyi aradığını kaydeden Jaubert, "Fransa'nın dört bir yanından bize hakaret etmek ve yaptığımızın kabul edilemez olduğunu söylemek için bizi arıyorlar" ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki günlerde borçlarını ödemeyi planladıklarını söyleyen anne ise "Çocuğun bu konuyla alakası yok. Nedeni ne olursa olsun, 7 buçuk yaşındaki bir çocuk tüm okulun önünde bu şekilde aşağılanamaz" diye konuştu.

Vicdansızlıkları pes dedirtti! Yemekhane ücreti ödenmeyen çocuğu aç karnına eve yolladılar

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Vicdansızlıkları pes dedirtti! Yemekhane ücreti ödenmeyen çocuğu aç karnına eve yolladılar - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

ABD İstanbul Başkonsolosluğu, 11 bin dolar maaşla otomobil tamircisi arıyor 23:24 ABD İstanbul Başkonsolosluğu, 11 bin dolar maaşla otomobil tamircisi arıyor Numan Kurtulmuş'tan Akşener'in 23:02 Numan Kurtulmuş'tan Akşener'in "Başbakanlığa adayım" sözlerine yanıt: Başbakanlık sistemi kalkalı çok oldu 3 gün boyunca etkili olacak! İstanbul'un da aralarında olduğu onlarca ilde yağmur bekleniyor 21:57 3 gün boyunca etkili olacak! İstanbul'un da aralarında olduğu onlarca ilde yağmur bekleniyor
Koronayla mücadelede güzel haber! Aşı üreticisi Pfizer, ilaç denemelerine başladı 20:34 Koronayla mücadelede güzel haber! Aşı üreticisi Pfizer, ilaç denemelerine başladı Konya'da öğrencisine kötü davranan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı 19:11 Konya'da öğrencisine kötü davranan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı Bikinili pozlarını paylaşan şarkıcı Linet'in göbeğindeki detay gözlerden kaçmadı 18:54 Bikinili pozlarını paylaşan şarkıcı Linet'in göbeğindeki detay gözlerden kaçmadı
Can Yaman'dan ayrıldığı iddia edilen Diletta Leotta'nın sütyenli pozları olay yarattı 17:33 Can Yaman'dan ayrıldığı iddia edilen Diletta Leotta'nın sütyenli pozları olay yarattı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın S-400 restine Biden'dan yorum: Bu konuları çoktan geçtik 16:20 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın S-400 restine Biden'dan yorum: Bu konuları çoktan geçtik
Advertisement