İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in torunu asgari ücretle bahçecilik yapıyor - Son Dakika

İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in torunu asgari ücretle bahçecilik yapıyor

19.08.2022 18:40

İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinden Kraliçe 2. Elizabeth'in torunu Lady Louise Windsor'un saati 6.83 sterline (yaklaşık 130 TL) denk gelen bir ücrete bahçecilik yapıyor. Bu durumu duyanlar ve birebir şahit olanlar büyük şaşkınlık yaşadı.

Dünyanın en zengin aileleri arasında yer alan Kraliyet ailesinin torunu Lady Louise Windsor'un yaptığı iş ve aldığı maaş gündeme oturdu.

HAZİRAN AYINDAN BERİ ASGARİ ÜCRETE BAHÇECELİK YAPIYOR

Prens Edward'ın kızı Lady Louise Windsor'un haziran ayından beri bahçecilik işiyle uğraştığı ortaya çıktı. İngiliz Daily Mail gazetesi genç kraliyet üyesinin saati 6.83 sterline (yaklaşık 130 TL) çalıştığını yazdı.

ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK

Daily Mail, üniversiteye başlayan kadar Lady Louise Windsor'un asgari ücretle çalışmaya devam edeceğini aktardı. 18 yaşındaki Windsor'un 30 milyon sterlinlik (645 milyon TL) malikanede yaşamasın rağmen asgari ücrete çalışıyor olması dikkat çekti.

"ÇOK MÜTEVAZI VE TATLI BİR KIZ"

İngiliz The Sun gazetesine konuşan bir kişi, "Ekonomik krizin büyük olduğunu biliyordum fakat asla aklımın ucuna Kraliçe'nin torunlarından birini bir bahçecilik merkezinde göreceğimi düşünmezdim" ifadesini kullandı. Kraliçe'nin torunuyla karşılaşan bir diğer vatandaş ise, "Lady Louise'i gördüğüme inanamıyorum. Emin olmak için iki kez baktım. Çok mütevazı ve tatlı bir genç kadındı" dedi.

"DİĞER ÇALIŞANLAR ONU SEVİYOR"

Bir diğer müşteri ise İngiliz basınına, "Diğer çalışanlar da onu seviyor gibiydi. Her gün begonyanızı bir kraliyet üyesinden almıyorsunuz" dedi. Kraliyet ailesi üzerine yayınlar yapan Majesty Magazine ise, "Kraliçe'nin torununun kolları sıvayarak üniversiteye gitmeden önce her genç gibi yazın işe girmesi çok güzel değil mi" yorumunu yaptı.

YORUMLAR (1)
  • salih zeki kökel: Bizimkilere örnek olsun diyeceğim ama bu bizde mümkün değil.Sadece o kıza helal olsun diyorum. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yılbaşını işaret etmesinin ardından asgari ücret zammı için bomba iddia: Yüzde 40 oranında artış yapılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yılbaşını işaret etmesinin ardından asgari ücret zammı için bomba iddia: Yüzde 40 oranında artış yapılacak 2023 Arabuluculuk Tarifesi Belli Oldu 2023 Arabuluculuk Tarifesi Belli Oldu ABD, Avrupa vs Türkiye: Asgari ücretle otomobil almak! ABD, Avrupa vs Türkiye: Asgari ücretle otomobil almak!

Son Dakika Dünya İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in torunu asgari ücretle bahçecilik yapıyor - Son Dakika


Advertisement