İngiltere: İran'a Askeri Müdahale "İhtimal Dışı" Değil - Son Dakika

İngiltere: İran'a Askeri Müdahale "İhtimal Dışı" Değil

15.01.2012 15:49
İngiltere: İran'a Askeri Müdahale

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, ülkesinin İran'a yönelik askeri müdahale seçeneğini ihtimal dışı bırakmadığını söyledi.

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, ülkesinin İran'a yönelik askeri müdahale seçeneğini ihtimal dışı bırakmadığını söyledi.

Hague Sky haber kanalında yaptığı açıklamada, Tahran'ın "daha tehlikeli hale gelen nükleer silah üretimi" ile ilgili tüm seçenekleri masada tuttuklarını belirtti.

Ancak ülkesinin İran'a yönelik askeri müdahaleyi savunmadığını ifade eden Hague, askeri müdahale yerine yaptırımları artırarak İran'la müzakere masasına oturulmasını amaçladıklarını kaydetti. Hague, şöyle konuştu:

"Hiç bir şeyi hiçbir zaman ihtimal dışı bırakmadık. Tüm seçeneklerin masada olması gerektiğine inandık. Ama, askeri müdahaleyi savunmuyoruz ya da bunun için çağrıda bulunmuyoruz. Müzakereleri savunuyoruz ve eğer İran bu müzakerelere dahil olursa, bu ülkeye yönelik artan yaptırımlar esnekleştirilecektir."

İran'ın "askeri nükleer programının" daha da tehlikeli hale geldiğini savunan William Hague, İran'a yönelik yaptırımların müzakerelere oturmasını sağlamak amaçlı olduğunu ifade etti.

İngiltere ile İran arasındaki ilişkiler, Kasım ayında İngiltere'nin Tahran Büyükelçiliği'ne yönelik saldırıyla kopma noktasına gelmişti. İki ülke karşılıklı olarak büyükelçiliklerini kapatmış ve ilişkiler en alt düzeye indirilmişti. - LONDRA

İngiltere: İran'a Askeri Müdahale İhtimal Dışı Değil

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya İngiltere: İran'a Askeri Müdahale 'İhtimal Dışı' Değil - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500

Son Dakika

Vedat Milor'un paylaşımı yorum yağmuruna tutuldu! Doların 1 liraya düşmesi için ilginç bir fikri var 15:55 Vedat Milor'un paylaşımı yorum yağmuruna tutuldu! Doların 1 liraya düşmesi için ilginç bir fikri var Günde 2 kiloya yakın inşaat molozu yiyen kadının anlattıkları ekran başındakileri hayrete düşürdü 15:48 Günde 2 kiloya yakın inşaat molozu yiyen kadının anlattıkları ekran başındakileri hayrete düşürdü Antalya'da boğulma tehlikesi geçiren turistin yakını, yaşam belirtisi gördüğü an gözyaşlarına hakim olamadı 15:44 Antalya'da boğulma tehlikesi geçiren turistin yakını, yaşam belirtisi gördüğü an gözyaşlarına hakim olamadı
Süt banyosu yapan işçiler davasında ifadeler ortaya çıktı: Olayla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum 15:37 Süt banyosu yapan işçiler davasında ifadeler ortaya çıktı: Olayla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum Yunan basınının iddiası ortalığı karıştırdı: Türkiye'nin yeni savaş uçağı Rus yapımı 15:28 Yunan basınının iddiası ortalığı karıştırdı: Türkiye'nin yeni savaş uçağı Rus yapımı "Su-75 Checkmate" olacak Son Dakika! Merkez Bankası Başkanı rezervlerdeki son durumu paylaştı: 120 milyar doların üzerine çıktı 15:12 Son Dakika! Merkez Bankası Başkanı rezervlerdeki son durumu paylaştı: 120 milyar doların üzerine çıktı
Taliban'ın rektör olarak atadığı Muhammed Eşref Ghairat, kadınların Kabil Üniversitesi'ne girişini engelledi 15:07 Taliban'ın rektör olarak atadığı Muhammed Eşref Ghairat, kadınların Kabil Üniversitesi'ne girişini engelledi Son Dakika! KVKK, yetkili kurumlar ve işverenlerin aşı ve PCR test sonucu bilgisini işlemesinin kanuna aykırı olmadığına karar verdi 14:44 Son Dakika! KVKK, yetkili kurumlar ve işverenlerin aşı ve PCR test sonucu bilgisini işlemesinin kanuna aykırı olmadığına karar verdi
Advertisement