Kuzey Denizi'nde Yük Gemileri Çarpıştı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti - Son Dakika
Dünya

Kuzey Denizi'nde Yük Gemileri Çarpıştı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Kuzey Denizi\'nde Yük Gemileri Çarpıştı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Alman Körfezi'nde meydana gelen bir kazada, Polesie ve Verity adlı yük gemileri çarpıştı. Çarpışma sonucunda Verity gemisi battı ve bir kişi hayatını kaybetti. Arama çalışmalarına çok sayıda gemi ve bir helikopter katılıyor. Kazada kayıp olan 4 kişi aranıyor. Polesie gemisindeki 22 kişi ise yara almadı. Kazanın meydana geldiği bölgede zorlu hava koşulları bulunuyor ve arama çalışmalarının uzun sürebileceği belirtiliyor.

24.10.2023 15:14  Güncelleme: 15:23
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kuzey Denizi'ndeki Alman Körfezi'nde iki yük gemisinin çarpışması sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Alman Denizcilik Acil Durum Merkezi Komutanlığından yapılan açıklamada, "Polesie" ve "Verity" adlı yük gemilerinin, yerel saatle 05.00'te Helgoland Adası'nın 22 kilometre güneybatısı, Langeoog Adası'nın 31 kilometre kuzeydoğusunda çarpıştığı belirtildi.

Çarpışma sonucu Verity gemisinin battığının varsayıldığı belirtelen açıklamada, arama çalışmalarına çok sayıda gemi ve bir helikopterin katıldığı bilgisi paylaşıldı.

Kazaya ilişkin daha fazla bilgi edinmek için bölge üzerinde "D0228 "tipi sensör uçağın keşif yaptığı kaydedilen açıklamada, 22 personelin bulunduğu Polesie gemisinin yüzer durumda olduğu belirtildi.

Bild gazetesinin haberine göre, Birleşik Krallık bayraklı "Verity" yük gemisi Almanya'nın Bremen kentinden İngiltere'nin Immingham kentine, Bahamalar bayraklı "Polesie" gemisi ise Hamburg'dan İspanya'nın La Coruna şehrine gidiyordu.

Kayıp 4 kişi aranıyor

Alman Gemi Kazaları Kurtarma Derneğinden (DGzRS) yapılan açıklamada, "Verity" gemisindeki kişileri arama çalışmaları sırasında şimdiye kadar 2 kişinin kurtarıldığı, 1 kişinin de cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi.

Açıklamada, kurtarılan kişilerden birinin hastanede tedavi altına alındığı, diğerinin de hastaneye sevk edildiği kaydedildi.

"Verity" yük gemisindeki 7 kişiden kayıp 4'ünün arandığı belirtilen açıklamada, "Polesie" gemisindeki 22 kişinin kazada yara almadığı aktarıldı.

Açıklamada, arama operasyonunu aksatmamak amacıyla kaza yeri üzerindeki hava sahasının on deniz mili yarıçapında kapatıldığına işaret edildi.

DGzRS Sözcüsü Christian Stipeldey, Bremen'de yaptığı açıklamada, arama çalışmalarının uzun sürebileceğini belirtti.

Bölgede zorlu hava koşullarının etkili olduğunu ifade eden Stipeldey, kazanın meydana geldiği bölgede "altı kuvvetinde" rüzgar ve üç metreye kadar yükselen dalgaların olduğunu kaydetti.???????

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Kuzey Denizi'nde Yük Gemileri Çarpıştı: 1 Kişi Hayatını Kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Biden'dan Netanyahu'ya çok sert İran uyarısı: Karşı saldırı durumunda biz yokuz
    07:44 Biden'dan Netanyahu'ya çok sert İran uyarısı: Karşı saldırı durumunda biz yokuz

    İran, İsrail'e 100'ü balistik füze olmak üzere 290 füze ve insansız hava aracıyla saldırırken ABD Başkanı Biden'ın kapalı kapılar ardında Binyamin Netanyahu'yu uyardığı ortaya çıktı. Olayların büyümesini istemeyen Biden'ın karşı saldırı yapma konusunda uyardığı Netanyahu'ya "Bir zafer kazandın. Bu zaferi al" dediği ve İsrail'in İran'a olası bir karşı saldırısında ABD'nin yer almayacağını söylediği öğrenildi.


Advertisement