SON DAKİKA DENİZCİLİK HABERLERİ

Son Dakika Denizcilik Haberleri

 • 13 Kasım 2018 16:19 Grü Uygulama Gemisi Liselilerle Demir Aldı Grü Uygulama Gemisi Liselilerle Demir Aldı Giresun Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ile Bulancak Kaptan Ahmet Fatoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında, okulun son sınıf öğrencileri tecrübe seyri yaptı.
 • 13 Kasım 2018 09:21 İTÜ'lü Denizciler Fidanlara Hayat Verdi İTÜ'lü Denizciler Fidanlara Hayat Verdi İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği Vakfı'da destek vererek Bornova-Naldöken ağaçlandırma sahasında bin fidanlık iki koru ve Çeşme-Çiftlikköy sakız ağaçlandırma sahasında yüz fidanlık sakız korusu oluşturdu.
 • 12 Kasım 2018 16:51 CHP'den, 'Ahmet Türk' Açıklaması: Başkanımız Ülkenin Bekası İçin Herkesle Bir Araya Gelir CHP'den, 'Ahmet Türk' Açıklaması: Başkanımız Ülkenin Bekası İçin Herkesle Bir Araya Gelir CHP Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu'nun, HDP'li eski milletvekili Ahmet Türk ile görüşmesine ilişkin açıklama yaptı. Kuşoğlu, "Sayın Genel Başkanımız, ülkenin birlik ve bekası için hassasiyet gösteren herkesle bir araya gelir." dedi.
 • 12 Kasım 2018 14:27 Atatürk Üniversitesi, Prof. Dr. Fuat Sezgin'i ve Eserlerini, Genç Kuşaklara Anlatacak Atatürk Üniversitesi, Prof. Dr. Fuat Sezgin'i ve Eserlerini, Genç Kuşaklara Anlatacak Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle ilan edilen "2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" etkinlikleri kapsamında Atatürk Üniversitesi ile Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) arasında iş birliği protokolü imzalandı.
 • 09 Kasım 2018 17:55 Kış Lastikleri Zorunluluğu Yaklaşıyor Açıklamada, ilgili yönetmelik gereği her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında yolcu ve eşya taşımacılığında kullanılan tüm ticari araçlara kış lastiği kullanma zorunluluğu getirildiği belirtilerek, "Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca hazırlanan "Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu ile ilgili Usul ve Esaslar" hakkındaki tebliğin 5'inci Maddesi gereğince, Eskişehir il merkezi ve ilçelerde 1 Aralık 2017 tarihinden geçerli olmak üzere kış lastiği kullanma zorunluluğu ile ilgili olarak yapılan yeni düzenleme uyarınca, ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın ilimiz ve bağlı ilçe merkezlerindeki karayollarında seyreden tüm kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs, kamyonet ve otomobillerde (hususi otomobiller hariç) kış lastiği kullanılması zorunluluğu getirilmiştir
 • 09 Kasım 2018 12:34 Başiskele'de Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açılıyor Başiskele'de Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açılıyor KOCAELİ(İHA) – Başiskele Belediyesi Kocaeli’de ilk olacak Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıyor.
 • 09 Kasım 2018 04:19 Büyükelçi Atamaları Resmi Gazete'de Çevik'ten boşalan göreve İkili Siyasi İlişkiler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Burak Özügergin atandı
 • 09 Kasım 2018 03:37 Büyükelçi Atamaları Resmi Gazete'de Bu suretle boşalan Yunanistan nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Burak Özügergin, Somali nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Mehmet Yılmaz ve Fas nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine ise Libya nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Aydın Doğan atandı
 • 08 Kasım 2018 18:26 Bartın Üniversitesi Öğrencilerine 'Denizde Canlı Kalabilme Eğitimi' Verildi Bartın Üniversitesi Öğrencilerine 'Denizde Canlı Kalabilme Eğitimi' Verildi Bartın Üniversitesi Bartın Meslek Yüksekokulu’nun (Bartın MYO) Kurucaşile Yerleşkesinde öğrenim gören Ulaştırma Hizmetleri Programı öğrencilerine uygulamalı olarak verilen ‘Denizde Canlı Kalabilme Eğitimi’ gerçeğini aratmadı.
 • 07 Kasım 2018 19:44 Dha Yurt Bülteni 17 Bingür Sönmez, Hatice Erdem Denizcilik Lisesi öğrencileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı
 • 07 Kasım 2018 19:18 Zonguldak'ta 'Sarıkamış Deniz Şehitleri' Anıldı Zonguldak'ta 'Sarıkamış Deniz Şehitleri' Anıldı Bingür Sönmez, Hatice Erdem Denizcilik Lisesi öğrencileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı
 • 07 Kasım 2018 18:50 Zonguldak Sarıkamış Deniz Şehitleri Anıldı Zonguldak Sarıkamış Deniz Şehitleri Anıldı Bingür Sönmez, Hatice Erdem Denizcilik Lisesi öğrencileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı
 • 07 Kasım 2018 14:50 Samdob "Piri Reis" Balesini Yeniden Sahneleyecek Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), dünya prömiyeri 2014 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesinde yapılan "Piri Reis" balesini yeniden sanatseverlerin beğenisine sunacak.
 • 07 Kasım 2018 12:55 İngiltere Ordusu Yabancı Asker İthal Edecek Diğer yandan geçen ay, Britanya ordusunda kadınların da Kraliyet Denizcilik Kuvvetleri ve ön cephe piyade birimleri de dahil olmak üzere başvuru yapabilmelerinin önü açılmıştı
 • 06 Kasım 2018 14:05 AK Parti TBMM Grup Toplantısı Denizcilikte, tersane sayısının 41 ilaveyle 78'e, limanların yük kapasitesinin 281 milyon ton ilaveyle 471 milyon tona, konteyner elleçleme kapasitesinin 18,8 milyon ilaveyle 21,8 milyon TEU'ya, yat bağlama kapasitesinin ise 10 bin ilaveyle 18 bin 500 ulaştırıldığını belirten Erdoğan, inşası süren Kilyos Limanı ile projeleri tamamlanmak üzere olan Çandarlı ve Mersin limanlarıyla deniz ticaretindeki gücün daha da artırılacağını bildirdi
 • 05 Kasım 2018 22:30 Güney Kore ve Kuzey Kore'den Batı Sınırında Ortak Çalışma Güney Kore ve Kuzey Kore, batı sınırındaki Han ve Imjin nehirlerinin ağzının ortak kullanımı için saha çalışması başlattı.
 • 05 Kasım 2018 09:12 Yatırımcılara Kuzu Limanı İçin Davet Yatırımcılara Kuzu Limanı İçin Davet Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Gökçeada Kuzu Limanı, 36 yıllığına, "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirilecek.
 • 05 Kasım 2018 08:44 Gökçeada Kuzu Limanı'nın Özelleştirilmesi İçin Yatırımcılara Davet Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye (TDİ) ait Gökçeada Kuzu Limanı'nın, "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle 36 yıllığına özelleştirilmesi için ihale ilanına çıkıldı.
 • 04 Kasım 2018 16:43 Milli Savaş Gemisi Burgazada Deniz Kuvvetleri'ne Teslim Edildi Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, "Türk gemi inşa ve savunma sanayi, geldiği üstün noktayı simgeleyen MİLGEM Projesi'yle ülkemiz milli harp gemisi dizayn ve inşa etme hedefini yakalayan sınırlı sayıdaki ülkeler arasında yerini almıştır.
 • 03 Kasım 2018 15:17 Vali Lala Mustafa Paşa Çeşmesi'nin Açılışı Yapıldı Vali Lala Mustafa Paşa Çeşmesi'nin Açılışı Yapıldı Kars Valisi Rahmi Doğan'ın girişimleri, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ahmet Arslan'ın destekleriyle yapımına başlanan ve kısa sürede tamamlanan Vali Lala Paşa Çeşmesi dularla açıldı
 • 02 Kasım 2018 10:12 Taşucu Limanı Özelleştirme İhalesinde Süre Uzatımı Taşucu Limanı Özelleştirme İhalesinde Süre Uzatımı Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Taşucu Limanı sahasındaki bazı taşınmazların özelleştirilmesi ihalesinde son teklif verme süresi 24 Aralık'a uzatıldı.
 • 02 Kasım 2018 10:03 Taşucu Limanı Özelleştirme İhalesinde Süre Uzatımı Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Taşucu Limanı sahasındaki bazı taşınmazların özelleştirilmesi ihalesinde son teklif verme süresi 24 Aralık'a uzatıldı.
 • 01 Kasım 2018 09:32 Tekirdağ Limanı'nı 36 Yıllığına Ceynak Lojistik İşletecek Tekirdağ Limanı'nı 36 Yıllığına Ceynak Lojistik İşletecek Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Tekirdağ Limanı'nın 36 yıl süreyle işletme hakkını Ceynak Lojistik ve Ticaret AŞ kazandı
 • 31 Ekim 2018 17:50 Ahmet Ağaoğlu: Ahmet Ağaoğlu: "Geçen Yıl Televizyon Yayınının Reklam Karşılığı 148 Milyon Dolardı" - Ahmet Ağaoğlu: "Geçen yıl televizyon yayınının reklam karşılığı 148 milyon dolardı" Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu: "1.
 • 31 Ekim 2018 17:24 Ahmet Ağaoğlu: Ahmet Ağaoğlu: "Geçen Yıl Televizyon Yayınının Reklam Karşılığı 148 Milyon Dolardı" Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ülke tanıtımı ve turizm adına büyük iş yaptıklarının altını çizerek, "Geçen yıl televizyon naklen yayınının reklam karşılığı 148 milyon dolardı.
 • 31 Ekim 2018 11:57 Denizci Öğrenci Projesi Büyüyerek Devam Ediyor Denizci Öğrenci Projesi Büyüyerek Devam Ediyor İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve TED İzmir Koleji işbirliği ile 2017 yılında başlatılan Denizci Öğrenci Yetiştirme Eğitim Projesi (DÖYEP) büyüyerek devam ediyor.
 • 31 Ekim 2018 11:24 Palamudu Sezonunda Bol Bol Tüketin Palamudu Sezonunda Bol Bol Tüketin" Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, A vitamini yönünden zengin palamudun dengeli bir besin kaynağı olduğunu belirterek, "Bunun için vatandaşlarımıza, çıktığı aylarda palamudu bol bol tüketmelerini tavsiye ediyoruz.
 • 31 Ekim 2018 10:15 Palamudu Sezonunda Bol Bol Tüketin" Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, A vitamini yönünden zengin palamudun dengeli bir besin kaynağı olduğunu belirterek, "Bunun için vatandaşlarımıza, çıktığı aylarda palamudu bol bol tüketmelerini tavsiye ediyoruz.
 • 29 Ekim 2018 12:35 Japonya Prensesi Ayako Evlendi Japonya'da İmparator Akihito'nun kuzeni Prens Takamodo'nun üçüncü ve en küçük kızı Prenses Ayako, bir denizcilik şirketinde çalışan Kei Moriya ile evlendi.
 • 28 Ekim 2018 21:52 Ulaştırma Bakanı Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı ile Görüştü ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Osman Nurkoviç ile ikili görüşme gerçekleştirdi.
 • 28 Ekim 2018 19:06 Ulaştırma Bakanı Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı ile Görüştü Ulaştırma Bakanı Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı ile Görüştü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Osman Nurkoviç ile ikili görüşme gerçekleştirdi.
 • 28 Ekim 2018 18:39 Turhan-Nurkoviç Görüşmesi - İstanbul Turhan-Nurkoviç Görüşmesi - İstanbul Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Osman Nurkoviç ile gerçekleştirdiği ikili görüşme öncesi basın mensuplarına yaptığı kısa açıklamada, Türkiye ile Karadağ arasındaki karşılıklı ticaret hacminin 2017'de en yüksek seviyesine ulaşarak 85 milyon doların üzerine çıktığını söyledi
 • 28 Ekim 2018 18:39 Ulaştırma Bakanı Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı ile Görüştü ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Osman Nurkoviç ile ikili görüşme gerçekleştirdi.
 • 28 Ekim 2018 18:23 Ulaştırma Bakanı Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı ile Görüştü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Osman Nurkoviç ile ikili görüşme gerçekleştirdi.
 • 28 Ekim 2018 17:18 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan Açıklaması Turhan, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Osman Nurkoviç ile gerçekleştirdiği ikili görüşme öncesi basın mensuplarına yaptığı kısa açıklamada, Türkiye ile Karadağ arasındaki karşılıklı ticaret hacminin 2017'de en yüksek seviyesine ulaşarak 85 milyon doların üzerine çıktığını söyledi
 • 28 Ekim 2018 09:03 Gündem / 28 Ekim 2018 00) (Fotoğraflı-Görüntülü)EKONOMİ1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Grand Tarabya Hotel'de İstanbul Yeni Havalimanı Ruhsat Takdim Töreni'ne katılacak, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Osman Nurkoviç, Afganistan Ulaştırma Bakanı Muhammed Hamid Tahmasi ve Brunei İletişim Bakanı Abdul Mutalib Yusuf ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek, Kosova Ar-Ge Mutabakat Zaptı İmza Töreni ve Hava Ulaştırma Anlaşması İmza Töreni'ne iştirak edecek
 • 28 Ekim 2018 00:01 Gündem Özeti / 28 Ekim 2018 00)EKONOMİ1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Grand Tarabya Hotel'de İstanbul Yeni Havalimanı Ruhsat Takdim Töreni'ne katılacak, Karadağ Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Osman Nurkoviç, Afganistan Ulaştırma Bakanı Mohammed Hameed Tahmasi ve Brunei İletişim Bakanı Abdul Mutalib Yusof ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek, Kosova Ar-Ge Mutabakat Zaptı İmza Töreni ve Hava Ulaştırma Anlaşması İmza Töreni'ne iştirak edecek
 • 25 Ekim 2018 09:26 Stm'den Euronaval'de İkinci İmza Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM), yurt dışı deniz platformları modernizasyon çalışmalarının sertifikasyonu için denizcilik endüstrisinde dünyanın önde gelen klaslama kuruluşlarından DNV GL ile iş birliğine gitti.
 • 24 Ekim 2018 20:36 Fetö Şüphelisi Batmaz, Gen-Kök İddialarını Reddetti ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, 'terör örgütü yöneticiliği' suçlamasıyla tutuklanıp meslekten ihraç edilen eski Prof. Dr. Şakir Batmaz'ın, Ankara'dan yetkisizlik kararıyla Kayseri'ye gönderilen dava dosyasıyla ilgili ilk duruşma görüldü.
 • 24 Ekim 2018 19:51 Kemal Batmaz'ın Fetö Sanığı Kardeşi Yeniden Hakim Karşısında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini Akıncı Üssü'ndeki 143. Filo'dan Adil Öksüz ile yönettiği belirlenen Kaynak Kağıt AŞ'nin eski genel müdürü Kemal Batmaz'ın kardeşi Şakir Batmaz'ın, Kayseri'deki FETÖ soruşturması kapsamında hakkında açılan davada yargılanmasına başlandı.
 • 24 Ekim 2018 14:42 Marina Yatırımları Devam Etmeli" Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) "Denizcilik, Yatçılık ve Marina Sektörü" toplantısında sektörle ilgili değerlendirmede bulunan Öztürk, Türkiye'nin turizm gelirlerinin yüzde 20'sinden fazlasını deniz turizminden elde ettiğini belirtti
 • 24 Ekim 2018 13:16 Havacılık ve Denizcilik Sektörünün Dikkatini Çekecek Ürün UŞAK Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. İdris Kaynak, çeliğin ağırlığını yüzde 50 azaltacak, 'nano takviyeli polimer çelik' malzeme üretti.
 • 24 Ekim 2018 13:15 Çeliğin Ağırlığını Azaltacak Malzeme Üretti Çeliğin Ağırlığını Azaltacak Malzeme Üretti UŞAK Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. İdris Kaynak, çeliğin ağırlığını yüzde 50 azaltacak, 'nano takviyeli polimer çelik' malzeme üretti.
 • 23 Ekim 2018 21:29 The Bodrum Cup Yarışları The Bodrum Cup Yarışları Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 30'uncusu düzenlenen "The Bodrum Cup" Yelken Yarışları, Bodrum açıklarında başladı.
 • 23 Ekim 2018 20:43 The Bodrum Cup" Yelken Yarışları Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 30'uncusu düzenlenen "The Bodrum Cup" Yelken Yarışları, Bodrum açıklarında başladı.
 • 23 Ekim 2018 19:34 The Bodrum Cup Yalıkavak Etabı Başladı The Bodrum Cup Yalıkavak Etabı Başladı - The Bodrum Cup Yalıkavak etabı başladıMUĞLA - Bu yıl 30'uncusu düzenlenen The Bodrum Cup'ın Bodrum etaplarının ilki olan Yalıkavak-Yalıkavak etabı, rüzgar yetersizliği nedeniyle gecikmeli olarak start aldı.
 • 23 Ekim 2018 10:40 Çeşme'de Öğrenciler Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevirdi Çeşme'de Öğrenciler Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevirdi Çeşme Ulusoy Denizcilik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, "Beslenme Dostu" projeleri kapsamında, Çeşme'deki diğer liselerden gelen öğrencilerle birlikte bisiklet sürerek, sağlıklı yaşam için farkındalık oluşturdu
 • 23 Ekim 2018 09:50 Özge Ulusoy'un Söyleşide Kadınlarla İlgili Yaptığı Açıklama Dakikalarca Alkışlandı Özge Ulusoy'un Söyleşide Kadınlarla İlgili Yaptığı Açıklama Dakikalarca Alkışlandı DAKİKALARCA ALKIŞLANDISöyleşiye katılan genç kız, "Denizcilik bölümünde okuyorum
 • 21 Ekim 2018 00:19 Samdob Samdob "Piri Reis" Balesini Sahneledi Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), dünya prömiyeri 2014 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesinde yapılan "Piri Reis" balesini sanatseverlerle buluşturdu.
 • 20 Ekim 2018 21:20 Samdob "Piri Reis" Balesini Sahneledi Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), dünya prömiyeri 2014 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesinde yapılan "Piri Reis" balesini sanatseverlerle buluşturdu.