Suudi Arabistan, ilk kez güzellik yarışmasına katıldı - Son Dakika
Dünya

Suudi Arabistan, ilk kez güzellik yarışmasına katıldı

Suudi Arabistan, ilk kez kadın güzellik yarışmasına katıldı. Miss Asia 2024'e Suudi Arabistan adına Rumi Al-Qahtani isimli genç kız aday oldu. Genç kızın, saçlarını podyumda savurarak yürümesi ise ''Özgürlük işareti'' olarak yorumlandı.

20.02.2024 00:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Suudi Arabistan'da ülkeyi yöneten Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın uygulamaya soktuğu reform hareketleri yeni bir boyut atladı. Suudi Arabistan, ilk kez kadın güzellik yarışmasına katıldı.

Suudi Arabistan'da kadınların iş hayatına girebilmesi, araba kullanabilmesi ve sinema ile konser gibi etkinliklere katılabilmesi gibi reform adımlarını atan Veliaht Prens Selman, yeni bir karara daha imza attı.

Suudi Arabistan'dan tarihi adım: İlk kez bir kadın güzellik yarışmasına katıldı
Rumi Al-Qahtani

İLK KEZ BİR KADIN GÜZELLİK YARIŞMASINA KATILDI

Şeriatle yönetilen ülkede ilk kez bir kadın, güzellik yarışmasına katıldı. Miss Asia 2024'e Suudi Arabistan adına katılan Rumi Al-Qahtani isimli genç kızın, saçlarını podyumda savurarak yürümesi ise "Özgürlük işareti" olarak yorumlandı.

Suudi Arabistan'dan tarihi adım: İlk kez bir kadın güzellik yarışmasına katıldı
Rumi Al-Qahtani

Öte yandan güzellik yarışmasını ise Filipinler adına yarışan Dyan Shane Mag-Abo isimli kadın kazandı.

Suudi Arabistan, ilk kez güzellik yarışmasına katıldı
Abdullah Aydemir
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Dünya

Son Dakika Dünya Suudi Arabistan, ilk kez güzellik yarışmasına katıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (13)

 • H celik: Cümleten geçmiş olsun 307 7 Yanıtla
 • Ali Arslan: Arap medenilesirken Arabın mevali müslüman (Arap olmayan müslümanlar) dediği bizler araplasiyoruz,neyseki gençlerimiz her ne kadar Türk töresinden uzaklaştığı için elestirsemde,bu konuda daha bilinçli olduklarini gozlemliyorum. 107 200 Yanıtla Selim Kayisi: Ali Arslan, mevali arap olmayan müslümanlara denmez. mevali azat edilen kölelere denir. Adamlar Türkler için mevali der çünkü bizi köle olarak görürler. 0 3 A H: O zaman önce ismini değiştir. 1 1 Ali Arslan: Selim kayisi,sanırım bilgi noksanlığı içindesin, "mevali" sonradan Müslüman olan unsurlar diye adlandirir araplar,yani Arap olmayan müslümanlar. 1 0
 • Mehmet Alsa: Bari bayrağın üstündeki allah kelimesini çıplak haliyle örtmeseydiniz 167 17 Yanıtla
 • Bilal Aslan: Açılım, yersen… 98 10 Yanıtla
 • XYZ: Hep derim, Kâbe' ye luks oteller diken bunlar degil mi? O otellerde neler yaşanıyor bilen var mı? 84 6 Yanıtla
 • babasultan: Galatasaray, Fenerbahçe ve ATATÜRK Arabistan'a özgürlük getirdi :) 13 4 Yanıtla
 • Cihan Tokcan: Bizi geçtiler jdjd 3 1 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Model Natalie Reynolds, köpekbalığına kötü muamele suçlamasıyla eleştirildi
  13:31 Model Natalie Reynolds, köpekbalığına kötü muamele suçlamasıyla eleştirildi

  Natalie Reynolds, köpekbalığının sırtına oturup anüsünü yaraladığı ve hayvana kötü muamelede bulunduğu bir video nedeniyle eleştirildi. Reynolds, köpekbalığını denizden çekip karaya çıkardıktan sonra sırtına bir koşum takarak kontrol etmeye çalıştı. Ancak keskin derisi nedeniyle hayvandan indi ve yaralandı. Reynolds, kuralları ihlal ettiği için eleştirildi.

 • İki ülkede Magnum dondurmaları toplatılıyor
  12:48 İki ülkede Magnum dondurmaları toplatılıyor

  Unilever, İngiltere ve İrlanda'da plastik ve metal içerebileceği riskiyle Magnum'un bademli dondurmalarından 5 seriyi toplatma kararı aldı.

 • Prens William ve Kate Middleton, Prenses'in İyileşme Süreci İçin Gizli Bir Eve Taşınıyor
  12:08 Prens William ve Kate Middleton, Prenses'in İyileşme Süreci İçin Gizli Bir Eve Taşınıyor

  Prens William ve Kate Middleton, Prenses'in iyileşme sürecini desteklemek amacıyla Windsor'daki Adelaide Cottage'a bitişik bir evde genişleme ve tadilat planları yapıyor. Ailenin bu evi genişletmeyi düşündüğü, ancak bu kararın zorluklar içerdiği belirtildi. İçeriden bir kaynak, evin şu an yaşanabilir durumda olmadığını ve kapsamlı tadilat çalışmalarına ihtiyaç olduğunu söyledi. Galler ailesi, evin yenilenmesi için masrafları kendilerinin karşılamayı düşünüyor.

 • Google, İsrail ile yapılan 1.2 milyar dolarlık anlaşmayı protesto eden 28 çalışanını işten çıkardı
  11:45 Google, İsrail ile yapılan 1.2 milyar dolarlık anlaşmayı protesto eden 28 çalışanını işten çıkardı

  Google, İsrail ile 1,2 milyar dolarlık anlaşmaya karşı düzenlenen oturma eylemine katıldıkları için 28 çalışanını işten çıkardı. Protestocular, Google'ın İsrail ordusu için hizmet verdiği 'Project Nimbus' adlı projeden çekilmesini talep etti.

 • Dubai'deki Aşırı Yağışlar Hava Trafiğini Etkiledi
  11:07 Dubai'deki Aşırı Yağışlar Hava Trafiğini Etkiledi

  Körfez ülkelerinde yaşanan aşırı yağışlar, Dubai Uluslararası Havaalanı'ndaki hava trafiğinde aksamalara neden oldu. Havalimanı yetkilileri, zorlu koşullar nedeniyle uçuşu olan yolculara gelmemeleri çağrısında bulundu. Ülkede yaşanan su baskınları ve sellerde bir kişi hayatını kaybetti. Ayrıca, Umman'da en şiddetli yağışın yaşandığı son 75 yılda en az 19 kişi hayatını kaybetti. Dubai Havaalanı'na iniş ve kalkış dahil 300 uçuş iptal edildi ve yüzlerce uçuş ertelendi. Dubai'de evler sular altında kaldı, alışveriş merkezleri zarar gördü. Bilim insanları, bölgedeki aşırı yağışların iklim değişikliğiyle bağlantılı olduğunu belirtiyor.

 • Kuzey Kore virüsler, bakteriler ve hastalık yaymak için 'zehirli kalem' silahları üretiyor
  10:56 Kuzey Kore virüsler, bakteriler ve hastalık yaymak için 'zehirli kalem' silahları üretiyor

  ABD istihbaratı, Kuzey Kore'nin lideri Kim Jong-un'un biyolojik savaş programı kapsamında ölümcül virüsler ve bakteriler ürettiğini iddia etti. ABD, Kim Jong-un'un silah cephaneliğine küçük çiçek ve şarbon gibi ölümcül hastalıklar yayabilen mikrop spreyleri ve zehir kalemler eklediğini öne sürdü. ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan uzmanlar, bu biyolojik silahların nükleer silahlardan daha tehlikeli olabileceğini belirtiyor.


Advertisement