Suriye basını Türkiye'nin sınır bölgelerinde hızla konuşlandığını öne sürdü - Son Dakika

Suriye basını Türkiye'nin sınır bölgelerinde hızla konuşlandığını öne sürdü

17.08.2022 11:25

Türkiye'nin Suriye ile olası görüşme ihtimali konuşulurken Suriye resmi ajansı SANA, Türkiye'nin sınıra yakın bölgelerde çok sayıda Türk İHA'sı görüldüğünü, Türkiye'nin Haseke, Rakka ve Halep'teki sınır bölgelerinde hızla konuşlandığını iddia etti.

26 Mayıs'ta gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) sonuç bildirgesinde "Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiştir" ifadeleriyle Suriye'ye yeni bir askeri harekatın sinyali verilmişti.

ERDOĞAN: TERÖR YUVALARINI TEMİZLEYECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da konu üzerinde birçok kez mesaj vererek, "30 kilometre derinliğinde güvenli hat kuracağız, terör örgütünün yuvalandığı bölgeleri temizleyeceğiz. Güney sınırımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bir hat kurma kararımız bakidir." demişti.

HALKA DIŞARI ÇIKMAMA UYARISI

Bu gelişmelerin ardından sınırda hareketlilik artarken Suriye'nin resmi haber ajansı SANA; Halep kırsalında Cerablus kentine komşu sınır kentlerdeki camilerde hoparlörlerle vatandaşlara uyarılarda bulunarak halkın dışarı çıkmaması konusunda uyarı yapıldığını yazdı.

TÜRKİYE ÜÇ BÖLGEDE KONUŞLANDI İDDİASI

SANA'ya konuşan yerel kaynaklar ise sınıra yakın bölgelerinde çok sayıda Türk İHA'sı görüldüğünü, Türkiye'nin Haseke, Rakka ve Halep'teki sınır bölgelerinde hızla konuşlandığını belirtti.

YORUMLAR
500
ATAŞEHİR'DE TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜLERİN ÇEKİLDİĞİ HASTANENİN FAALİYETLERİ DURDURULDU ATAŞEHİR'DE TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜLERİN ÇEKİLDİĞİ HASTANENİN FAALİYETLERİ DURDURULDU Android 13 Samsung'a çok yakıştı! Telefonlar hızlandı Android 13 Samsung'a çok yakıştı! Telefonlar hızlandı Musk açıkladı: Her şeyi kapsayan X uygulaması geliyor Musk açıkladı: Her şeyi kapsayan X uygulaması geliyor

Son Dakika Dünya Suriye basını Türkiye'nin sınır bölgelerinde hızla konuşlandığını öne sürdü - Son Dakika


Advertisement