Yemen'de ABD Donanması'na Yine Füze Saldırısı - Son Dakika
Dünya

Yemen'de ABD Donanması'na Yine Füze Saldırısı

Yemen\'de ABD Donanması\'na Yine Füze Saldırısı

Yemen'de isyancı grup Husilerin kontrolündeki bölgeden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Donanması'na ait gemiye bir haftada üçüncü kez füze saldırısı düzenlendi.

16.10.2016 15:10

Yemen'de isyancı grup Husilerin kontrolündeki bölgeden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Donanması'na ait gemiye bir haftada üçüncü kez füze saldırısı düzenlendi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. Amerikan ordusu İran destekli Şii Husilere hedeflerine düzenlediği hava saldırılarıyla karşılık verdi.

İsviçre'nin Lozan kentindeki Suriye zirvesine katılan Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry, Washington'ın Yemen'de bir ateşkes sağlanması konusunda taraflarla en kısa zamanda müzakere masasına oturmaya hazır olduğunu söylemişti.

Bu arada Umman yetkililerinin ara buluculuk çalışmalarının ardından Husiler ellerindeki 2 Amerikalı rehineyi serbest bıraktı.

Ülkede Husiler ve onlara destek veren devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları ile Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun destek verdiği yönetim yanlısı güçler arasındaki çatışmalar yaklaşık iki yıldır sürüyor.

Auteur:

Tags:Gepost: 16 oktober 2016

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Yemen'de ABD Donanması'na Yine Füze Saldırısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement