Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Yemen'de Yıldırım Düşmesi Sonucu 7 Kişi Hayatını Kaybetti - Son Dakika

Yemen'de Yıldırım Düşmesi Sonucu 7 Kişi Hayatını Kaybetti

Yemen'in Hudeyde vilayetinde son 24 saat içinde meydana gelen yıldırım düşmesi sonucu 6 kadın ve 1 erkek olmak üzere toplam 7 kişi hayatını kaybetti. Ülke genelinde yaşanan benzer olaylar, iklim değişikliğine bağlı doğal afetlerin Yemen'in zaten zor durumda olan altyapısını daha da tahrip ettiğini ve insani krizi derinleştirdiğini gösteriyor.

Yemen\'de Yıldırım Düşmesi Sonucu 7 Kişi Hayatını Kaybetti
17.09.2023 - 09:54,

SANA, 17 Eylül (Xinhua) -- Yemen'in kuzeybatısındaki Hudeyde vilayetinde son 24 saat içinde yıldırım düşmesi sonucu 7 kişi hayatını kaybetti.

Yerel sağlık yetkililerinin Cumartesi günü yaptığı açıklamaya göre, hayatını kaybedenlerin vilayetin kuzey kesimindeki Al-Luhayyah ve Az-Zuhrah bölgelerinde yaşayan 6 kadın ile 1 erkek olduğu bildirildi.

Yağmur sezonu boyunca ülke genelinde benzer pek çok olay meydana geldi.

Yemen Ulusal Meteoroloji Merkezi, aralarında Hudeyde'nin de bulunduğu çeşitli vilayetlerdeki vatandaşları gök gürültülü fırtına, şiddetli yağış ve sel konusunda uyardı.

Birleşmiş Milletler kısa süre önce yayımladığı raporda, iklim değişikliğine bağlı doğal afetlerin savaşın harap ettiği ülkedeki insani krizi daha da kötüleştirdiğini belirterek, aşırı hava olaylarının Yemen'in kırılgan altyapılarını tahrip ettiğini, gıda ve geçim kaynaklarına yönelik güvensizliği arttırdığını vurguladı.

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR

Son Dakika Dünya Yemen'de Yıldırım Düşmesi Sonucu 7 Kişi Hayatını Kaybetti - Son Dakika


Advertisement