7 Yaşındaki Salih Okul Kapısının Kurbanı - Son Dakika
Eğitim

7 Yaşındaki Salih Okul Kapısının Kurbanı

7 Yaşındaki Salih Okul Kapısının Kurbanı

Üzerine okul kapısı düşen 7 yaşındaki Şükrü Salih Sağlamın beyin ölümü gerçekleşti.

26.03.2013 19:56  Güncelleme: 09:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ankaranın Etimesgut ilçesinde, bir okulun yaklaşık 300 kilo ağırlığındaki raylı demir kapı üzerine düşen 7 yaşındaki Şükrü Salih Sağlam, hastanede hayat mücadelesi veriyor. Üzerine kapı düştükten sonra başını yere çarpan çocuğun tedavi gördüğü Turgut Özal Tıp Fakültesi Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşti. Okuduğu İstiklal İlkokulunun kapısı altında kalan çocuğun ailesi ise ümidini kesmeyerek, herkesten dua bekliyor.

ANNESİ VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ KURTARAMADI

Demir kapı, Elvankent İstiklal İlkokulu öğrencisi Şükrü Salih Sağlamın üzerine annesi ve 5 yaşındaki kardeşinin gözü önünde düştü. Alınan bilgiye göre; demir kapının etkisiyle başını zemine çarpan çocuğun beyni hasar gördü. Annesinin kendisini okula bıraktığı esnada yaşanan olay şöyle gerçekleşti: Küçük Salih, okulun yayalara açık olan kapısını kapalı görünce raylı kapıya yöneldi. Otomatik olarak açılıp, hareket eden raylı demir kapının yer ile bağlantılı noktası meyilli ve beton olması üzerine sürgüden kurtulan demir, o esnada geçmekte olan çocuğun üzerine devrildi. Annesi ve okul güvenlik görevlisi kapı ağır olduğu için çocuğun üzerinden kaldıramadı. Kapı, vatandaşların da yardımı ile kaldırıldı. Demir kapının etkisiyle başını yere çarpan çocuğun, aort damarı çatlaması üzerine beynine kan gitmedi. Turgut Özal Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisine gelinceye kadar 4 hastane dolaştırılan minik Salihin beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Salih Sağlamın babası Mehmet Ali Sağlam, olayı incelemek üzere okula gelen müfettişlerden bilgi alamadıklarını belirterek, okul yönetiminin kendilerine demir kapıyı şiddetli rüzgar nedeni ile düştüğünü söylediklerini ifade etti. Demir kapıyı tutan kelepçelerden birinin yerinde olmadığına işaret eden acılı baba, Okul yönetimi kapının 2010 yılında takıldığını söyledi. Demir kapının daha önce de yıkıldığı söyleniyor. Rüzgarın şiddeti ile kapatılan kapı açık şekilde zincirlenebilirdi. Olayı gören küçük oğlum da şoke oldu. Çocuğumun biran önce sağlığına kavuşması için herkesten dua bekliyoruz. dedi.

Kaynak: EgitimNeredeCom

Son Dakika Eğitim 7 Yaşındaki Salih Okul Kapısının Kurbanı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Diyarbakır'da MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması düzenlendi
  21:33 Diyarbakır'da MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması düzenlendi

  Diyarbakır'da Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması gerçekleştirildi. 11 liseden öğrencilerin katıldığı yarışmada, yöresel lezzetler sergilendi. Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İstanbul'da düzenlenecek finallere gitmeye hak kazandı.

 • Alaçatı Ot Festivali 'Öz'e Dönüş' Konseptiyle Başladı
  18:50 Alaçatı Ot Festivali 'Öz'e Dönüş' Konseptiyle Başladı

  Bu yıl 13.'sü düzenlenen Alaçatı Ot Festivali 'Öz'e Dönüş' konseptiyle kapılarını açtı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli stantları gezerek vatandaşlarla selamlaştı. Festival, konserler, stantlar, sergiler, söyleşiler, yarışmalar ve yemek yapım atölyeleri ile milyonları ağırlayacak.

 • Adana'da MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması düzenlendi
  18:49 Adana'da MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması düzenlendi

  Adana'da Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması, Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Yarışmaya 57 öğrenci katıldı ve birincilik için ter döktü. Yarışmanın birincisi Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Bölge birincileri, İstanbul'da yapılacak olan büyük finale katılmaya hak kazandı.

 • Isparta'da Öğretmen, Boğazına Şeker Kaçan Öğrenciyi Kurtardı
  18:04 Isparta'da Öğretmen, Boğazına Şeker Kaçan Öğrenciyi Kurtardı

  Isparta'da bir ilkokul öğretmeni, boğazına şeker kaçan öğrenciyi Heimlich manevrası yaparak kurtardı. Öğretmen, aldığı ilk yardım eğitimi sayesinde hızlı ve doğru müdahalede bulunarak öğrencinin hayatını kurtardı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen ilk yardım eğitimi sayesinde Isparta'da binlerce öğretmen bu konuda eğitim almış oldu.

 • YTÜ'de Yeni Eğitim Modeli ve Sertifika Programları Tanıtıldı
  17:48 YTÜ'de Yeni Eğitim Modeli ve Sertifika Programları Tanıtıldı

  Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), yeni eğitim modeli ve sertifika programlarını tanıtmak amacıyla 'Temel Bilimler Farkındalık Çalıştayı' düzenledi. Programa YKS'ye hazırlanan öğrencilerin yanı sıra birçok üniversiteli ve araştırmacı katıldı. YTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salim Yüce, yeni eğitim modeli ve sertifika programları hakkında bilgi verirken, üniversite tercihleri konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Ayrıca, üniversiteler ve bölümler arası geçiş imkanları ve staj programları gibi önemli yeniliklerden de bahsedildi.

 • İzmir'de 13. Alaçatı Ot Festivali Başladı
  17:28 İzmir'de 13. Alaçatı Ot Festivali Başladı

  İzmir'de Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Alaçatı Ot Festivali'nin ilk gününde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli stantları ziyaret etti. Festivalde birçok etkinlik düzenlenirken, Tugay ve Denizli festivalin önemine vurgu yaparak desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

 • Burhaniye'de 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlenecek
  17:20 Burhaniye'de 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlenecek

  Burhaniye Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşku ile kutlanması için çeşitli etkinlikler planlandı. 23 Nisan Salı günü ilçede üç farklı noktada 'Çocuk Şenliği' düzenlenecek. Etkinlikler dahilinde çocuklar satranç turnuvasından tiyatroya, uçurtma şenliğinden gösterilere kadar birçok aktivite ile bayramlarını dolu dolu yaşayacaklar.

 • Batman'da Akademisyen-Öğrenci Buluşması Etkinliği Düzenlendi
  17:14 Batman'da Akademisyen-Öğrenci Buluşması Etkinliği Düzenlendi

  Batman'ın Kozluk ilçesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Batman Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, Prof. Dr. Necmettin Sezgin önderliğinde gerçekleştirilen 'Akademisyen-Öğrenci Buluşması' etkinliğinde, Çayhan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelindi. Sezgin, öğrencilere toplumda iyi insan olma kavramı üzerine seminer verdi.

 • GAÜN ve 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı
  16:39 GAÜN ve 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı

  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı personele GAÜN Sürekli Eğitim Merkezi tarafından İngilizce eğitimi verilecek. Protokol, 5. Zırhlı Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdin Kaya ile GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın tarafından imzalandı. Her iki kurum da protokolün hayırlı olmasını diledi.


Advertisement