Kırıkkale Üniversitesinde Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku Konferansı - Son Dakika
Eğitim

Kırıkkale Üniversitesinde Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku Konferansı

Kırıkkale Üniversitesinde Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku Konferansı

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri sosyal medya ve bilişim hukukuyla ilgili konunun uzmanlarıyla 7 Aralık Perşembe günü konferans düzenleyecek.

02.12.2017 22:01  Güncelleme: 22:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Feyza Öztürk ve Abdullah Sezer'in öncülüğünde "Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku Konferansı" düzenlenecek.

KONFERANS, 7 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ DÜZENLENECEK

Konferans Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kocatepe Salonu'nda 7 Aralık Perşembe günü saat 13.00'te başlayacak.

KONFERANSA KATILACAK KONUŞMACILAR

Konferansta konuşmacı olarak; Avukat ve arabulucu Meltem Banko, Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur, BTK Yetkilisi Av. Bahadır Aziz Sakin ve Sosyal Medya Uzmanı-yazar Mehmet Burak Torun yer alacak.

KONFERANSTA TARTIŞILACAK KONULAR

Konferansta; bilişim hukuku, siber suçlar, internet haberciliği ve hukuk, ilgili mevzuat, sosyal medya ve hukuk başlıkları tartışılacak.

Son Dakika Eğitim Kırıkkale Üniversitesinde Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku Konferansı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Düzce Üniversitesi, Sosyal Bilimler Festivali'nde başarı elde etti
  23:55 Düzce Üniversitesi, Sosyal Bilimler Festivali'nde başarı elde etti

  Düzce Üniversitesi, Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Sosyal Bilimler Festivali'nde (SOSYALFEST) yer alarak, sosyal bilimler alanına verdiği önemi gösterdi. Üniversite, etkinlikte tanıtım faaliyetleri gerçekleştirirken, öğrencisi Selin Tuğba Taşcı'nın ikincilik ödülünü kazandığı Şiddetin Azaltılması Sosyal Model Tasarım Yarışması'nda da başarı elde etti. Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, organizasyonun insanlığın sorunlarına yenilikçi çözümler sunma açısından önemli olduğunu belirtti ve üniversitenin sosyal bilimler alanındaki başarısını vurguladı.

 • MSKÜ ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında ramazan yemeği protokolü imzalandı
  23:09 MSKÜ ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında ramazan yemeği protokolü imzalandı

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında ramazan ayında öğrencilere yemek ikramı için protokol imzalandı. Protokol kapsamında, üniversite kampüsünde yer alan merkez yemekhanede ramazan ayı boyunca hafta içi her gün öğrencilerin iftarı Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

 • Çorum'un Ortaköy ilçesinde kadınlara sebzelerde fide yetiştiriciliği eğitimi verildi
  21:53 Çorum'un Ortaköy ilçesinde kadınlara sebzelerde fide yetiştiriciliği eğitimi verildi

  Çorum'un Ortaköy ilçesinde Şapinuva Kadeş Derneği tarafından düzenlenen eğitim programı kapsamında kadınlara sebzelerde fide yetiştiriciliği konusunda detaylı bilgiler verildi. İlçe Tarım Müdürlüğünden Şükran Doğan tarafından verilen eğitimde seralarda fidelerin yetiştirilme koşulları, verim artırma yöntemleri, toprak, sulama, gübreleme ve yetiştirme sürecinde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar anlatıldı. Eğitim programıyla ilçede girişimci adayları teşvik edilmeye çalışıldı.

 • Ankara'da öğrencilere suçtan korunma eğitimi verildi
  20:57 Ankara'da öğrencilere suçtan korunma eğitimi verildi

  Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akyurt ilçesinde bulunan okullarda öğrencilere jandarmanın görevleri hakkında bilgi vererek, suçtan korunma eğitimi verdi. Eğitim kapsamında siber güvenlik, farkındalık ve kişisel güvenlik tedbirleri de anlatıldı.

 • Belgrad Üniversitesi öğrencilerine Türkçe sertifikaları verildi
  20:11 Belgrad Üniversitesi öğrencilerine Türkçe sertifikaları verildi

  Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Türkçe kurslarına katılan Belgrad Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerine Türkiye'nin Belgrad Büyükelçiliği tarafından sertifikaları verildi. Büyükelçi Hami Aksoy, Türkçe'ye olan ilginin Sırbistan'da özellikle gençler arasında büyük olduğunu belirtti. Ayrıca Türk dizilerinin Sırbistan'da çok izlenmesinin Türkçe'ye olan ilgiyi artırdığını söyledi.

 • AÇÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine tıbbi aromatik bitkilerle eğitim veriliyor
  17:43 AÇÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine tıbbi aromatik bitkilerle eğitim veriliyor

  Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine, tıbbi aromatik bitkilerin gastronomide kullanımını artırarak yeni sağlıklı tatlar elde etmek amacıyla uygulamalı eğitim veriliyor. Bölümün 2. ve 3. sınıf öğrencilerince hazırlanan yemekler, öğretim üyeleri tarafından tat, koku, sunum, tıbbi aromatik bitkinin yemeğe kattığı lezzet, şekil, görünüş ve ağızda bıraktığı his gibi kriterler göz önünde bulundurularak değerlendiriliyor.

 • TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmaları Başladı
  17:39 TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmaları Başladı

  Erzurum Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmaları başladı. Vali Mustafa Çiftçi, açılış programında emeği geçenlere teşekkür etti ve yeteneklerin yanı sıra gayret ve azimin önemine vurgu yaptı. Yarışmada 103 proje yer alıyor ve dereceye girenler perşembe günü açıklanacak.

 • IT Forum CxO, Teknolojinin Geleceğini Bilişim Vadisi'nde Tartışacak
  17:38 IT Forum CxO, Teknolojinin Geleceğini Bilişim Vadisi'nde Tartışacak

  7 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek olan IT Forum CxO, teknolojinin önde gelen isimlerini bir araya getirecek. 'Geleceği Şekillendirmek' ana temasıyla düzenlenecek etkinlikte, 500'den fazla üst düzey yöneticinin bir araya gelmesi bekleniyor.


Advertisement