Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Öğrenciler ekmek üretiminin ardından tahin helvası yapımına da başladı - Son Dakika

Öğrenciler ekmek üretiminin ardından tahin helvası yapımına da başladı

Amasya'da bir meslek lisesinde öğrenciler, okul pansiyonlarının yemeğini sağlamak için ekmek üretiminin yanı sıra tahin helvası yapımına da başladı. Öğrencilerin hummalı çalışmasıyla üretilen helvalar, Amasya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin mutfağında hazırlanıp şekil aldı. Okul günlük 10 bin öğrenciye yemek hizmeti sunarken, helva üretimiyle birlikte önümüzdeki günlerde başka tatlı çeşitleri de üretilecek.

23.09.2023 - 09:46,

Öğrenciler ekmek üretiminin ardından tahin helvası yapımına da başladı

AMASYA - Amasya'da okul pansiyonlarının yemeğini sağlayan meslek lisesinde öğrenciler ekmek üretiminin ardından tahin helvası yapımına da başladı. Kolları sıvayan öğrencilerin hummalı çalışmasıyla üretilen helvalar ağızları tatlandıracak.

Amasya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin mutfağında görev yapan görevliler ile öğrenciler çeşitli yemekler ve ekmek yapımı sonrası ürün yelpazesine tahin helvası da ekledi. Tahin, şeker karışımıyla oluşan geleneksel Türk tatlısı olan helva, öğrencilerin ellerinde hazırlanıp makinelerden geçerek şekil aldı.

Günlük 10 bin öğrenciye yemek hizmeti

Okulun günlük 10 bin öğrenciye yemek hizmeti sunduğunu belirten Amasya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, "Amasyamızda helva üretimi yapan tesis yok. Şu an itibarıyla bu okulumuzda helva üretimi yapılıyor. Önümüzdeki günlerde başka tatlı çeşitleri de üreteceğiz" dedi.

Okul müdürü Yusuf Menç, görevliler ve öğrencileri tebrik eden Türkmen, öğrencilerin imalat alanında üstlendikleri rolün eğitimlerinin gelişimi ile istihdamlarına da etkisi olacağını söyledi.

Öğrenciler ekmek üretiminin ardından tahin helvası yapımına da başladı
Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Eğitim Öğrenciler ekmek üretiminin ardından tahin helvası yapımına da başladı - Son Dakika


Advertisement