4. Antalya Turizm Fuarı'nda "bisiklet turizmi" değerlendirildi - Son Dakika
Ekonomi

4. Antalya Turizm Fuarı'nda "bisiklet turizmi" değerlendirildi

4. Antalya Turizm Fuarı\'nda "bisiklet turizmi" değerlendirildi

Antalya'da bu yıl 4'üncü kez kapılarını açılan Antalya Turizm Fuarı'nda, "360 Derece Bisiklet Turizmi" paneli düzenlendi.

27.10.2022 14:53  Güncelleme: 15:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya'da bu yıl 4'üncü kez kapılarını açılan Antalya Turizm Fuarı'nda, "360 Derece Bisiklet Turizmi" paneli düzenlendi.

ANFAŞ Antalya Expo Center'da gerçekleştirilen ve 2 gün sürecek fuarda, alternatif turizm modelleri kapsamında bisiklet turizmi değerlendirildi.

Antalya Turizm Fuarı ve Bisiklet Turizm Derneği, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı iş birliğiyle gerçekleşen panele katılan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, bisiklet alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Alternatif turizm alanında bisikletin önemli potansiyeli bulunduğunu dile getiren Müftüoğlu, özellikle turizmin 12 aya yayılmasında etkin rol oynayacağını ifade etti. Yurt dışından çok sayıda sporcunun Türkiye'deki bisiklet rotaları için Türkiye'ye geldiğini anlatan Müftüoğlu, bisiklet dostu otellerin sayısının daha da artırılması gerektiğini bildirdi.

Müftüoğlu, federasyonun bisiklet turizminin gelişimi için yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

TÜRSAB Spor İhtisas Başkanı Recep Şamil Yaşacan da Antalya için spor turizminin asla göz ardı edilemeyeceğini kaydetti. Kentin yurt içinden ve dışından önemli spor takımlarını ağırladığını anlatan Yaşacan, bisiklet alanında da önemli organizasyonlar yapıldığını ifade etti.

Antalya Kültür Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu ile Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı Tolga Gündüz de kentteki organizasyonlar hakkında bilgi verdi.

Panelde, bisiklet dostu otellerin sertifikasyon süreci, dünya pazarlarındaki son durumu, ekonomik getirisi, bisiklet rehberliği ve rotaları konuları tartışıldı.

Oturum sonrası Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı Gündüz, destekleri ve ev sahipliği için organize eden firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral'e teşekkür plaketi verdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi 4. Antalya Turizm Fuarı'nda 'bisiklet turizmi' değerlendirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gökan Zeybek:
  19:09 Gökan Zeybek: "İktidar Belediyeleri Cezalandırmanın Milleti Cezalandırmak Olduğunu Görmeli"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, iktidarın yurt içi ve yurt dışından yüksek maliyetlerle borçlandığı bedelleri öderken her türlü kaynağı kullandığına dikkati çekti, tasarrufa yerel yönetimlerin kaynaklarını kısarak yönelmemesi gerektiğini vurguladı, Zeybek, "İktidarın, belediyeler üzerinden yapacağı cezalandırmanın milleti cezalandırmak olduğunu görmesi gerekir" dedi.

 • Malatya'da Yeni Çarşı Projesi İnşaatı Hızla Yükseliyor
  19:08 Malatya'da Yeni Çarşı Projesi İnşaatı Hızla Yükseliyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Malatya'da, yapımına başlanan çarşı projesinde inşaatlar hızla ilerliyor. AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, yapılan açıklamada çarşı inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini ve çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirtti. Proje kapsamında Bakırcılar Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı ve Şire Pazarı'nın yeniden inşa edileceği ve çalışmaların hızla ilerlediği ifade edildi. Malatya'ya bugüne kadar yapılan yatırımların miktarı da açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

 • Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar
  18:39 Erdoğan'ın Bağdat ve Erbil Ziyareti: İşbirliği Anlaşmaları ve Stratejik Adımlar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazartesi günü büyük bir heyetle önce Bağdat’ı sonra Erbil’i ziyaret edecek.

 • Vali Dallı:
  16:37 Vali Dallı: "Fırtınada zararı olan vatandaşlarımızın zararlarının yüzde 40'ı karşılanacak"

  Kastamonu Valisi Meftun Dallı, dün yaşanan fırtınanın ardından evleri zarar gören vatandaşların sürekli oturulduğu tespit edilen konutlarında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerinin tespitinin ardından hasarlarının yüzde 40'ının karşılanacağını söyledi. Vali Dallı, ayrıca fırtına ve şiddetli yağışlar nedeniyle 6 kişinin hafif şekilde yaralandığını belirtti.

 • Moritanya Dışişleri Bakanı: Türkiye'deki doğal kaynaklar ve yenilenebilir enerji ülkemiz için önemli
  16:32 Moritanya Dışişleri Bakanı: Türkiye'deki doğal kaynaklar ve yenilenebilir enerji ülkemiz için önemli

  Moritanya Dışişleri Bakanı Muhammed Salim Merzuk, Türkiye'deki doğal kaynaklar, doğal gaz, yenilenebilir enerji ve yeşil hidrojenin ülkesi için çok önemli olduğunu belirtti. Merzuk, Türkiye ile ilişkilerin pekiştirilmesi, ticaret hacminin artırılması ve Afrika Birliği ile koordinasyonun sağlanması konularını ele aldıklarını ifade etti. Ayrıca, Gazze'deki insani dram ve İslamofobi sorununa da değindi.

 • Artvin'de hayvancılık yapan çiftçiler, hayvanlarını otlatmak için yer sıkıntısı yaşıyor
  16:10 Artvin'de hayvancılık yapan çiftçiler, hayvanlarını otlatmak için yer sıkıntısı yaşıyor

  Artvin'in Ardanuç ilçesinde küçükbaş hayvancılık yapan çiftçiler, hayvanlarını otlatmak için yer sıkıntısı çekiyor. Kış aylarında ise ot, saman ve arpa fiyatlarının yüksek olması nedeniyle ekonomik zorluklar yaşanıyor. Çiftçiler, bu zorluklara rağmen hayvancılık işini sürdürmek zorunda olduklarını belirtiyor.

 • Odunpazarı Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Yeni Projeler Üretiyor
  16:10 Odunpazarı Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Yeni Projeler Üretiyor

  Odunpazarı Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği için yeni projeler üretiyor. Belediye, araç bakım ve onarım atölyeleriyle zaman ve kaynak tasarrufu yaparken, personelin iş güvenliğini sağlıyor. Son olarak, emniyetli lastik tamir ve şişirme kafesi projesiyle iş kazalarını en aza indirmeyi hedefliyor.

 • Ordu'da Bu Yıl 1400 Ton Çilek Rekoltesi Bekleniyor
  15:28 Ordu'da Bu Yıl 1400 Ton Çilek Rekoltesi Bekleniyor

  Ordu'da bu yıl 500 dekar alanda üretimi yapılan çilekten 1400 ton rekolte bekleniyor. İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, çilek üretiminin her geçen yıl arttığını belirtti. Geçen yıl 400 dekarda 1200 ton çilek üretimi gerçekleştirildiğini aktaran Yılmaz, bu yıl ise 500 dekar alanda 1400 ton çilek rekoltesi beklediklerini ifade etti. Çilek üretiminin Ordu ekonomisine 90 milyon lira katkı sağlaması bekleniyor.


Advertisement