Bakan Nebati: "Net asgari ücret oranındaki kümülatif artış oranı yüzde 94,60" - Son Dakika

Bakan Nebati: "Net asgari ücret oranındaki kümülatif artış oranı yüzde 94,60"

01.07.2022 19:20
Bakan Nebati: "Net asgari ücret oranındaki kümülatif artış oranı yüzde 94,60"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yılbaşından bu yana net asgari ücret oranındaki kümülatif artış oranın yüzde 94,60 olarak gerçekleştiğini belirterek, "Çalışanlarımızı ve emekçilerimizi fiyat artışları karşısında koruma kararlılığımızı ortaya koyan yeni asgari ücretin, milletimize...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yılbaşından bu yana net asgari ücret oranındaki kümülatif artış oranın yüzde 94,60 olarak gerçekleştiğini belirterek, "Çalışanlarımızı ve emekçilerimizi fiyat artışları karşısında koruma kararlılığımızı ortaya koyan yeni asgari ücretin, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadesini kullandı.

Bakan Nebati, Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak yeni asgari ücreti açıklamasının ardından, konuya ilişkin paylaşım yaptı.

Yılbaşında gelir ve damga vergisini kaldırarak açıkladıkları net asgari ücret tutarının, temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30'luk ara artış ile 5 bin 500 liraya yükseltildiğini bildiren Nebati, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Böylelikle, yılbaşından bu yana net asgari ücret oranındaki kümülatif artış oranı, yüzde 94,60 olarak gerçekleşmiştir. Çalışanlarımızı ve emekçilerimizi fiyat artışları karşısında koruma kararlılığımızı ortaya koyan yeni asgari ücretin milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum."

YORUMLAR
500
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ATO heyetini kabul etti Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ATO heyetini kabul etti Bakan Nebati: Motorlu Araç Sektöründe Haksız Fiyat Artışına Sebep Olan 100 Bin Mükellef Radarımıza Takıldı Bakan Nebati: Motorlu Araç Sektöründe Haksız Fiyat Artışına Sebep Olan 100 Bin Mükellef Radarımıza Takıldı Bakan Nebati'den araç satımında manipülasyon yapanlara gözdağı: 100 bin mükellef radarımıza takıldı Bakan Nebati'den araç satımında manipülasyon yapanlara gözdağı: 100 bin mükellef radarımıza takıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Bakan Nebati: 'Net asgari ücret oranındaki kümülatif artış oranı yüzde 94,60' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement