Burdur'da Belediyenin İşlettiği Akaryakıt İstasyonunda Fahiş Fiyattan Yakıt Satıldığı İddiası - Son Dakika
Ekonomi

Burdur'da Belediyenin İşlettiği Akaryakıt İstasyonunda Fahiş Fiyattan Yakıt Satıldığı İddiası

- Burdur'da Belediyenin işlettiği akaryakıt istasyonunda fahiş fiyattan yakıt satıldığı iddiası İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya: "Bucak Belediyesinin Petrol şirketinden 3.39 kuruşa aldığım aynı LPG, Burdur belediyesi akaryakıt şirketinde 3.

15.10.2018 18:30

- Burdur'da Belediyenin işlettiği akaryakıt istasyonunda fahiş fiyattan yakıt satıldığı iddiası

İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya: "Bucak Belediyesinin Petrol şirketinden 3.39 kuruşa aldığım aynı LPG, Burdur belediyesi akaryakıt şirketinde 3.99 TL"

Ucuz gazın sebebi, kayyım ise Burdur Belediyesine'de kayyım istemek en doğal hakkımız"

BURDUR - İyi Parti Burdur Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya, Bucak Belediyesinin Belpaş Petrol isimli şirketinden 14 Ekim 2018 günü 0291 Numaralı fiş ile 41.02 TL.lik LPG gazını 3.39 TL. den aldığını, aynı gün Burdur Belediyesinin işlettiği Köprübaşındaki akaryakıt istasyonundan 0281 numaralı fiş ile aldığı LPG'nin ise kendisine litresi 3.99 TL'den satıldığını söyledi. "Hesap makinesi benim ekonomi profesörümdür" diyen Kaya, Tam yüzde 17,70 kazıklanmışsın. Sonra düşündüm neden bu şekilde diye? Hizmette de önemli bir fark göremedim" dedi.

"Vatandaş kazıklanıyor

"Burdur Belediyesi şirketlerinden otogaz alırsanız tam tamına yüzde 17.70 kazıklanıyorsunuz" diyerek köprü başındaki İstasyon önünde basın açıklaması yapan Yavuz Mehmet Kaya, "Genelde yoksul insanların, araç yakıt sistemlerini değiştirip, tüplü hale getirerek, ulaşımdan daha ucuza yararlanabilmenin yollarını var etikleri ortamda. Sizin yönetiminizdeki Belediye'ye ait akaryakıt istasyonlarında yüzde 17.70 fahiş fiyatla gaz satılmasını bir Belediye Meclis Üyesi olarak sorgulayıp, sorumluluk duygusu ile hareket ettiğimde istemeden şu sonuca vardım. Aralarında 45 km. mesafe bulunan 2 Belediyenin akaryakıt istasyonlarındaki yüzde 17.70 lik farkı kabul etmiyorum. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz ortamında emekliye sağlanan maaş artışı yüzde 5.5 dir. Ucuza gaz satılması kayyım eliyle oluyor ise Burdur Belediyesine de Kayyım atanmasını istemek en doğal hakkımızdır. Pahalı makam aracını, bütçe hazırlanır iken talep etseydiniz Belediye Meclisi ve yoksul Burdur Halkı hiç itiraz etmeden istediğiniz aracı alırdı. Halka daha pahalı yakıt satan bir anlayışı doğru bulmuyor, bunu Burdur Halkıyla paylaşıyorum" dedi.

Burdur\'da Belediyenin İşlettiği Akaryakıt İstasyonunda Fahiş Fiyattan Yakıt Satıldığı İddiası
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Burdur'da Belediyenin İşlettiği Akaryakıt İstasyonunda Fahiş Fiyattan Yakıt Satıldığı İddiası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement