Cem Uzan'dan korkutan dolar tahmini: 2022'yi 30'larda kapatır! - Son Dakika

Cem Uzan'dan korkutan dolar tahmini: 2022'yi 30'larda kapatır!

25.01.2022 11:14
Cem Uzan'dan korkutan dolar tahmini: 2022'yi 30'larda kapatır!

Ekonomist Murat Muratoğlu'nun Youtube kanalına konuk olan Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan'dan dikkat çeken dolar tahmini geldi. "2021 yıl sonu için dolar tahminim gerçekleşti" diyen Cem Uzan 2022'nin yıl sonu için dolar tahmininde bulundu.

Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan 2022 yıl sonu için dolar tahmininde bulundu

Cem Uzan'ın Murat Muratoğlu'na yaptığı açıklamalar şöyle:

"TÜRKİYE EKONOMİSİNDEKİ ABSÜRTLÜKLER..."

"Üniversite ilk muhasebe dersine girdiğimizde, Amerikalı hoca bir şey söyledi bize ekonomiyle ilgili. Herkes dedi, falcılara gider. Gelecek şöyle olacak böyle olacak. Ya dedi ben falcılardan bir şey istiyorum. Yarınki Wall Street Journal'deki hisse senetlerinin döküm fiyatlarını versin. Bugünden yarına borsadaki şirket hisse fiyatlarını bilsin başka bir şey istemiyorum. Benim bugün gelecek sene dolar şu kadar olacak diye bir şey söylemem mümkün değil. Onun için Türkiye ekonomisinde yarın öbür gün ne absürtlükler olacak öngörmeniz mümkün değil. Yarın faizi 8'de indiriyorum diyebilirler. Ne olacak ki?"

DOLAR, 25-30 TL'Yİ BULUR TAHMİNİ

Cem Uzan sözlerini şöyle sürdürdü:

Ama benim tahminim dolar 2022'yi 30'larda kapar. 25 ile 30 arasında kapar. 25 ile 30 arasında kaparsa iyidir. Öyle bir absürtlük yapabilirler ki sizin benim aklımızın ucundan geçmeyecek bir şey de yapabilirler".

YORUMLAR
500
Huawei Mate Xs 2 global arenada! İşte özellikleri ve fiyatı Huawei Mate Xs 2 global arenada! İşte özellikleri ve fiyatı ZÜCDER Başkanı Öksüz: 'Çin, A plus ürünleri Türkiye'den alıyor' ZÜCDER Başkanı Öksüz: 'Çin, A plus ürünleri Türkiye'den alıyor' Küresel borçlar yılın ilk çeyreğinde 305 trilyon doları aşarak rekor kırdı Küresel borçlar yılın ilk çeyreğinde 305 trilyon doları aşarak rekor kırdı

Son Dakika Ekonomi Cem Uzan'dan korkutan dolar tahmini: 2022'yi 30'larda kapatır! - Son Dakika


Advertisement