Cep telefonu tarifelerine yüzde 40 zam geldi! - Son Dakika

Cep telefonu tarifelerine yüzde 40 zam geldi!

08.04.2022 23:46

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından mobil tarifelere yüzde 40 zam yapıldı. Buna göre, mobil şebekelerden yurtiçi aramalarda azami ücret dakikada 87.53 kuruştan 1.23 TL'ye yükseldi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından mobil tarifelere yüzde 40 zam yapıldı. Buna göre mobil şebekelerden yapılan yurtiçi aramalarda azami ücret 87.53 kuruştan 1.23 TL'ye yükseldi. Böylece yurtiçi aramalarda dakika başına azami ücret son bir yılda yüzde 52,5 arttı.

HAT İŞLEMLERİ DE ZAMLANDI

Yurt içi ve yurt dışı arama ücreti, kısa mesaj servis ücreti, isim değişikliği hat devir ücreti, numara veya sim kart değişikliği, hat açma ve kapama ücretleri ile posta ile iletilen ayrıntılı fatura ücreti de zamlandı. Hat devir ücreti 23 lira 32 kuruşa yükselirken, numara değişikliği 53 lira 20 kuruşa ve sim kart değişimi de 53 lira 20 kuruşa yükseldi.

BU YIL KAMUOYUNA GEÇ AÇIKLANDI

BTK'nın geçmiş yıllarda 1 Nisan ve öncesinde yayınlanan söz konusu zam duyurusunun bu yıl 8 Nisan itibariyle kamuoyuna açıklanması da dikkat çekti.

Cep telefonu tarifelerine yüzde 40 zam! Aramalarda azami ücret dakikada 1.23 TL'ye yükseldi
YORUMLAR
500
Kayserispor-İstanbulspor maçı bilet fiyatları belli oldu Kayserispor-İstanbulspor maçı bilet fiyatları belli oldu Büyükşehir Meclisi'nden amatör spora 650 bin TL destek Büyükşehir Meclisi'nden amatör spora 650 bin TL destek Coinbase ikinci çeyrekte 1 milyar doların üzerinde zarar açıkladı Coinbase ikinci çeyrekte 1 milyar doların üzerinde zarar açıkladı

Son Dakika Ekonomi Cep telefonu tarifelerine yüzde 40 zam geldi! - Son Dakika


Advertisement
Haberi Paylaş