Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Çin'in Yiwu kenti, Gürcistan'ın Poti Limanı'na yük treni hizmeti başlattı - Son Dakika

Çin'in Yiwu kenti, Gürcistan'ın Poti Limanı'na yük treni hizmeti başlattı

Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinde bulunan Yiwu kenti, Perşembe günü Gürcistan'ın Poti Limanı'na bir yük treni hizmeti başlattı. Yiwu'dan yola çıkan tren, günlük ihtiyaçlar, ikinci el araba, giysi, ayakkabı ve şapka gibi ürünlerle yüklü olarak Poti'ye ulaşması bekleniyor. Bu hizmet, Yiwu'nun 19. Çin-Avrupa yük treni rotası olma özelliğini taşıyor ve 2014 yılından bu yana 6.200'den fazla sefer gerçekleştirilerek 50'den fazla Avrupa ve Asya ülkesine sevkiyat yapılmıştır.

Çin\'in Yiwu kenti, Gürcistan\'ın Poti Limanı\'na yük treni hizmeti başlattı
29.09.2023 - 11:16,  Güncelleme: 11:16

HANGZHOU, 29 Eylül (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinde bulunan ve küçük emtia üretim ve toptan satış merkezi olan Yiwu kenti, Perşembe günü Gürcistan'ın Poti Limanı'na bir yük treni hizmeti başlattı.

Günlük ihtiyaçlar, ikinci el araba, giysi, ayakkabı ve şapka gibi ürünlerle yüklü tren, Yiwu'dan yola çıkarak yeni rota üzerinde ilerlemeye başladı. Çin'in kuzeybatısındaki Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde bulunan Horgos Limanı'nda ülkeden çıkış yapacak olan trenin, 20 ila 25 gün içinde Poti'ye varması bekleniyor.

Demiryolu-denizyolu birleşik taşımacılık hizmeti, Yiwu hareketli 19. Çin-Avrupa yük treni rotası olma özelliğini taşıyor.

Yiwu-Xinjiang-Avrupa hizmetinin 2014 yılında başlatılmasından bu yana 6.200'den fazla Çin-Avrupa yük treni seferi kaydedilirken, 50'yi aşkın Avrupa ve Asya ülkesi ve bölgesindeki 160'tan fazla kente, 520.000 TEU'yu (1 TEU, 20 feet'lik konteyneri ifade etmektedir) aşan hacimde sevkiyat gerçekleştirildi.

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR

Son Dakika Ekonomi Çin'in Yiwu kenti, Gürcistan'ın Poti Limanı'na yük treni hizmeti başlattı - Son Dakika


Advertisement