Dereköylü Balıkçıların Umudu İstavrit - Son Dakika
Ekonomi

Dereköylü Balıkçıların Umudu İstavrit

Dereköylü Balıkçıların Umudu İstavrit

Samsun’un 19 ilçesinde Dereköylü balıkçılar 1 Eylül’de başlayacak balık av sezonuna saatler kala hazırlıklarını tamamladı.

29.08.2017 18:56

Samsun'un 19 ilçesinde Dereköylü balıkçılar 1 Eylül'de başlayacak balık av sezonuna saatler kala hazırlıklarını tamamladı.

Denizlerde 15 Nisan'da başlayan balık av yasağı 1 Eylül itibariyle sona erecek 1 Eylül'de denize açılacak olan 11'i algarna olmak üzere 60 teknede balıkçılar son hazırlıklarını tamamladı. Ağlarını ve teknelerini onaran balıkçılar denize çıkacakları günü sabırsızlıkla bekliyor.

Dereköy Limanında 40 yıldır denizde balıkçılık yapan Abdurrahman Şahin, yeni sezon için tüm hazırlıkların tamamlandığını ve 20 personel ile birlikte denize açılmaya hazır olduklarını söyledi. Şahin, "Geçen yıl iyi bir sezon geçirdik. Bu yıl da inşallah iyi bir sezon geçirmeyi umuyoruz. Geçen sene çinekop boldu. Bu sene yok gibi. İnşallah güzel bir balık sezonu geçiririz" dedi.

"Bu sene umudumuz istavrit"

Dereköy Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Muzaffer Tığ ise, "Takımlar teknelere alındı. Yakıtlar tamamlandı. Geçen sene çinekop boldu, bu sene geçen sezonun yarısı olsa iyi ama çinokop bu sene görünmüyor. Normalde bu zamanda görülmesi lazım. Öyle görünüyor ki bu sene umudumuz istavrit olacak gibi" diye konuştu. - SAMSUN

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Dereköylü Balıkçıların Umudu İstavrit - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement