EBBÖ Başvuru İçin 10 Ocak Son Gün! - Son Dakika
Ekonomi

EBBÖ Başvuru İçin 10 Ocak Son Gün!

MÜSİAD, ekonomi basınının en iyilerini ödüllendiriyor.

09.01.2012 20:29
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bu yıl 12. gerçekleştirilecek olan MÜSİAD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri (EBBÖ) Yarışması'na başvurular başladı. Gazeteci, yayın organı ve kuruluşların teşvik amacıyla düzenlenen yarışmaya aday olacak haberlerin en geç 10 Ocak 2012 tarihine kadar MÜSİAD İletişim Merkezi'ne bildirilmesi ve başvuruların yapılması gerekiyor.

Ekonomi basınındaki başarılı gazeteci, yayın organı ve kuruluşların teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen MÜSİAD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri (EBBÖ) Yarışması'na başvurular başladı.

Bu yıl 12. gerçekleştirilecek olan EBBÖ'ye katılmak isteyen gazetecilerin, aday olacak haberleri en geç 10 Ocak 2012 tarihine kadar MÜSİAD İletişim Merkezi'ne bildirmeleri ve başvurularını yapmaları gerekiyor. Yarışma, ekonomi basınında profesyonel olarak görev yapan bütün gazetecilere açık. Adaylar yarışmaya 1 Ocak 2011 ile 31 Aralık 2011 tarihleri arasında ulusal gazete ve dergilerde yayınlanmış en çok üç çalışma ile başvurabiliyorlar.

Yarışmaya gönderilecek haberler, akademisyenler, basın sektörünün deneyimli isimleri ve köşe yazarlarından oluşacak jüri tarafından değerlendirilecek. Birinci seçilecek kişi ya da kuruluşlar, MÜSİAD Yönetim Kurulu Özel Ödülleri ve Jüri Özel Ödülü almaya hak kazananlar, 2012 yılının ilk aylarında gerçekleştirilecek olan törenle ödüllerini alacak.

YARIŞMA HAKKINDA

Ekonomi Basını Başarı Ödülleri yarışması, 9 ana kategoride gerçekleştirilecektir. Bu kategoriler ekonomi basınının kaynak kapsamına giren çalışma alanlarından oluşmaktadır. Bu yıl haber ajanslarının haberleri de değerlendirmeye alınacaktır.

KATILIM VE TESLİM

Ekonomi Basını Başarı Ödülleri'ne, bir basın kuruluşunda (Ulusal gazete, televizyon ve dergi) görev yapan basın mensupları kişisel olarak, ya da basın kuruluşları kurum olarak katılabilir. Adayların, çalışmanın yayınlandığı haberin küpürünü yada internet adresini mail yoluyla sadidinleyici@gmail.com adresine göndermeleri yeterlidir.

Yarışma için, MÜSİAD Yönetim Kurulu, jüri üyeleri ve MÜSİAD personeli ve yakınları başvuruda bulunamaz.

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

Yarışmada, aday olacak çalışma ve yayınların "Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumlulukları Bildirgesi" normlarına uygun olması ön şarttır. Bu şarta uymayan eserler, yarışma için teklif edilmiş olsalar dahi, ön eleme kurulu ya da jüri tarafından yarışma dışı bırakılabilir. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri, yedi kritere göre belirlenir:

• Yenilik/ Gündemi belirleyicilik,

• Özgünlük/ Farklılık,

• Objektiflik/ Tarafsızlık,

• Gerçeklik/ Doğruluk

• Stratejiklik / Sosyal faydalılık,

• Etik yaklaşım/ Ahlaka uygunluk

• Kişisel başarı/ Beceriklilik

EBBÖ 2010 KATEGORİLERİ

Yılın Ekonomi Haberi

Yılın Reel Sektör Haberi

Yılın Ekonomi Araştırma Haberi

Yılın Ekonomi Röportajı

Yılın Ekonomi Kulisi Yazısı

Yılın Ekonomi Yazarı

Yılın Ekonomi - Sektörel Yayını

Yılın Internet Sitesi – Ekonomi Bölümü

Yılın Ekonomi TV Programı

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Ekonomi EBBÖ Başvuru İçin 10 Ocak Son Gün! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şimşek: Piyasalar enflasyonun düşeceğine inanmaya başladı
  03:53 Şimşek: Piyasalar enflasyonun düşeceğine inanmaya başladı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) tarafından düzenlenen Küresel Görünüm Forumu'nda yaptığı konuşmada, piyasaların ve yatırımcıların genel olarak enflasyonun düşeceği ve Orta Vadeli Program'ın (OVP) sonuç vereceğine inanmaya başladığını ifade etti. Şimşek, OVP'nin güçlü ve güvenilir bir çerçeveye sahip olduğunu belirtirken, enflasyonun düşürülmesinin öncelikli hedefleri arasında olduğunu vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin politika önceliklerini anlatan Şimşek, OVP'nin fiyat istikrarını sağlamayı, rekabetçiliği artırmayı ve yapısal reformları gerçekleştirmeyi amaçladığını söyledi.

 • Burdur'da 267 Proje Yürütülüyor
  00:28 Burdur'da 267 Proje Yürütülüyor

  Burdur'da gerçekleşen İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, 2024 yılı yatırım planları ele alındı. Toplantıda, Burdur genelinde 267 projenin yürütüldüğü açıklandı.

 • Doğa Koruma Milli Parklar Bitlis Şubesi İl Müdürlüğü, kaçak keklik avlayanlara ceza verdi
  21:49 Doğa Koruma Milli Parklar Bitlis Şubesi İl Müdürlüğü, kaçak keklik avlayanlara ceza verdi

  Doğa Koruma Milli Parklar Bitlis Şubesi İl Müdürlüğü ve Hizan Sağınlı Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan yol kontrollerinde 2 şahsa toplam 34 bin 440 TL idari para cezası verildi. Yapılan operasyonda 4 adet keklik, 4 adet kafes ve 5 adet tuzak ele geçirildi. Keklikler sağlık kontrollerinin ardından doğaya salındı ve kafes ile tuzaklar imha edildi.


Advertisement