Salihli esnaf kefaletten esnaf ve sanatkara müjde - Son Dakika
Ekonomi

Salihli esnaf kefaletten esnaf ve sanatkara müjde

Salihli esnaf kefaletten esnaf ve sanatkara müjde

Manisa'nın Salihli İlçesi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Erdal Tunca, kredi limitlerinin 225 bin TL'den 275 bin TL'ye yükseltildiği müjdesini verdi.

07.10.2021 11:50  Güncelleme: 11:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Manisa'nın Salihli İlçesi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Erdal Tunca, kredi limitlerinin 225 bin TL'den 275 bin TL'ye yükseltildiği müjdesini verdi.

Manisa'nın Salihli ilçesi ESKKK yeni Başkanı Erdal Tunca, kredi limitleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Kooperatif üyelerine kredi limitlerinin 225 bin TL'den 275 bin TL'ye yükseltildiği müjdesini veren Başkan Tunca, "Taleplerimiz doğrultusunda Salihli gibi büyük bir kooperatife 225 bin TL gibi bir rakamın az geldiğini düşünerek, 50 bin TL daha artış yapılmasını istedik. Genel Başkanımız Abdülkadir Akgül ve bölge birlik başkanımız Recep Çınar'ın gayretleri doğrultusunda bu talebimiz gerçekleşmiş oldu. İnşallah esnaf ve sanatkar kardeşlerimizi de memnun edecek bir rakam" dedi. Kredi üst limitinin 275 bin liraya yükseltilmesi için girişimde bulunduklarını vurgulayan Tunca "Sonunda başardık ve kredi limitimizi 275 bin liraya yükselttik. Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yönetimi olarak verdiğimiz sözleri tutmaya, esnafımıza can suyu olmaya devam edeceğiz" dedi. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Salihli esnaf kefaletten esnaf ve sanatkara müjde - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği üyelerinin ihracatı 422 milyon dolara ulaştı
  13:12 Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği üyelerinin ihracatı 422 milyon dolara ulaştı

  Antalya, Isparta ve Burdur'u kapsayan Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) üye firmaların bu yılın ilk 2 ayında yaptığı ihracat 422 milyon 733 bin 182 dolara ulaştı. BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, bölgeden 1434 firmanın 140 ülkeye ihracat yaptığını belirtti. İklimlendirme sektörünün ihracatını 8,7 milyon dolardan 13 milyon dolara yükselttiğini belirten Çavuşoğlu, su ürünleri sektöründe de yurt dışı satışın 2,7 milyon dolardan 6,8 milyon dolara çıktığını vurguladı. İran'a yapılan ihracat yüzde 234,2 artış gösterdi.

 • Melikgazi Belediyesi Ramazan Ayı öncesinde marketlerde denetimleri yoğunlaştırdı
  12:59 Melikgazi Belediyesi Ramazan Ayı öncesinde marketlerde denetimleri yoğunlaştırdı

  Melikgazi Belediyesi zabıta ekipleri, Ramazan Ayı öncesinde ilçe genelindeki marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimlerini yoğunlaştırdı. Denetimlerin Ramazan Ayı içerisinde de devam edeceği belirtildi.

 • Bakan Yumaklı:
  12:57 Bakan Yumaklı: "Hiçbir şekilde haksız kazanca yol açacak eyleme izin vermeyeceğiz"

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, gıda denetimlerinin aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirterek, Ramazan ayının önemi ve farklı bir atmosferi olması sebebiyle bu denetimleri daha da sıklaştıracaklarını, Ramazan ayına özgü olarak 7 bin 500 görevlinin sahaya tekrar çıktığını söyledi.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır:
  12:57 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır: "Teknolojiyi kim geliştiriyorsa kuralları o koyacak"

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Teknolojiyi kim geliştiriyorsa, kuralları o koyacak.

 • Kozan'da Portakal ve Mandalina Tarlada Kalmaya Başladı
  12:54 Kozan'da Portakal ve Mandalina Tarlada Kalmaya Başladı

  Adana'nın Kozan ilçesinde portakal, mandalina ve limon tarlada 1 TL'den alıcı bulamıyor. Üreticiler, ürünleri dökmeye başladı. Üreticilerin maliyetlerini karşılamayan düşük fiyatlar nedeniyle ürünler çürümeye başladı.

 • Ankara'da ramazan boyunca kırmızı et fiyatları sabitlendi
  12:53 Ankara'da ramazan boyunca kırmızı et fiyatları sabitlendi

  Ankara Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recai Kesimal, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Et ve Süt Kurumu (ESK) ile yapılan işbirliği kapsamında başkentte ramazan boyunca kırmızı et fiyatlarının sabitlendiğini söyledi. Kesimal, ramazan öncesi kırmızı et fiyatlarında spekülatif artış olduğunu ifade ederek, ESK marifetiyle tüketicinin daha ucuz et alabilmesi için anlaşma yapıldığını belirtti. Bu anlaşma gereği, kıyma ve kuşbaşının kilogram fiyatı 324 lira olarak belirlendi ve ramazan boyunca bu fiyattan tüketicilere sunulacak. Kesimal, bu fiyat sabitleme uygulamasının tüketicilere faydalı olacağını ve Ankara'da PERDER üyesi mağazalarda yoğun et satışı yapıldığını vurguladı. Ayrıca, kırmızı ette merdiven altı ürünlere karşı dikkatli olunması gerektiğini ve bilindik marka ve marketlerin tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

 • Tarımsal Üretimin Planlanması Toplantısı Tekirdağ'da Gerçekleşti
  12:49 Tarımsal Üretimin Planlanması Toplantısı Tekirdağ'da Gerçekleşti

  Tekirdağ'da düzenlenen Tarımsal Üretimin Planlanması bilgilendirme toplantısında, iklim değişikliği, su sıkıntısı, artan nüfus ve yoğun kentleşme gibi faktörlerin tarımsal üretim üzerindeki etkileri ele alındı. Toplantıda, tarımsal üretim planlamasının önemi vurgulandı ve uygulama süreci hakkında bilgiler paylaşıldı.

 • Edirne Ticaret Borsasında Buğdayın Kilogramı Rekor Fiyattan Satıldı
  12:44 Edirne Ticaret Borsasında Buğdayın Kilogramı Rekor Fiyattan Satıldı

  Edirne Ticaret Borsasında buğdayın kilogramı en yüksek 9,356 liradan satıldı. Borsada işlem gören diğer ürünler arasında ise ayçiçeği yer alıyor ve kilogramı 15,418 liradan satılıyor.


Advertisement