Erdoğan'dan Ali Babacan'a 6 sıfır göndermesi: Ne sen attın ya! - Son Dakika

Erdoğan'dan Ali Babacan'a 6 sıfır göndermesi: Ne sen attın ya!

30.11.2021 22:51

TRT ortak yayınında gündeme dair açıklamalarda bulunan Erdoğan, DEVA Partisi lideri Ali Babacan'a 6 sıfır göndermesinde bulundu. Mevcut faiz düşürme politikasına yönelik konuşan Erdoğan, Babacan'a yönelik "Biz 6 sıfırı atıyoruz dediğimizde, 'Taksim Meydanı'nda anırırım' diyenler vardı. En yakınımda olanlardan bile, şu anda o da siyasette, 'kurmayacağım' dediği halde parti de kurdu. Şimdi 6 sıfır attık diye övünmeye başladı. Ne sen attın ya? Dönemin başbakanı olarak ben attım" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Mevcut faiz düşürme politikasına yönelik konuşan Erdoğan, eski ekonomi bakanı olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a da göndermede bulundu.

"NE SEN ATTIN YA! DÖNEMİN BAŞBAKANI OLARAK BEN ATTIM"

6 sıfır atılmasına dair Ali Babacan'a yönelik konuşan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Benim de yakın çevremde birçok insan bunları geçmişte de savunmadılar. Biz 6 sıfırı atıyoruz dediğimizde, 'Taksim Meydanı'nda anırırım' diyenler vardı. En yakınımda olanlardan bile, şu anda o da siyasette, 'kurmayacağım' dediği halde parti de kurdu. Şimdi 6 sıfır attık diye övünmeye başladı. Ne sen attın ya? Dönemin başbakanı olarak ben attım. Benzer birçok ekonomik kararın altında benim imzam var. Sen benim bakanımsın. Buna benzer birçok şeyler yaşadık."

"BİZ BU SARMALA SON VERİYORUZ"

Artık cari açık verip bu açığı dış borçla finanse eden değil, döviz kazanıp cari fazla veren bir ekonomi olma hedefiyle hareket ediyoruz, bu hedefe çok yakınız. Şu anda yüksek faizle sıcak para çekerek döviz kurunu baskılayıp ithalatı ucuzlatmak enflasyonla mücadele değildir. Bize dayatılan yüksek faiz politikası yeni bir olay da değil. Yerli üretimi yok eden üretim maliyetlerini arttırarak yapısal enflasyonu kalıcı hale getiren bir modeldir. Biz bu sarmala son veriyoruz."

Babacan: Devletin İmkânlarını Çocuk Yaşta Evlilikleri Engellemek İçin Seferber Edeceğiz. Babacan: Devletin İmkânlarını Çocuk Yaşta Evlilikleri Engellemek İçin Seferber Edeceğiz. Altılı masa toplantısı sonrası Ali Babacan'dan cumhurbaşkanı adayı açıklaması: Birkaç ay daha kimse somut isim beklemesin Altılı masa toplantısı sonrası Ali Babacan'dan cumhurbaşkanı adayı açıklaması: Birkaç ay daha kimse somut isim beklemesin TÜİK'in açıkladığı rakama DEVA Partisi lideri Babacan'dan tepki: Gerçek enflasyonun yüzde 200'e yakın çok iyi biliyoruz TÜİK'in açıkladığı rakama DEVA Partisi lideri Babacan'dan tepki: Gerçek enflasyonun yüzde 200'e yakın çok iyi biliyoruz

Son Dakika Ekonomi Erdoğan'dan Ali Babacan'a 6 sıfır göndermesi: Ne sen attın ya! - Son Dakika


Advertisement