Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Haksız fiyat artışının önüne geçmek yeni sistem geliştirildi - Son Dakika

Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Haksız fiyat artışının önüne geçmek yeni sistem geliştirildi

19.02.2022 19:58

Haksız fiyat artışına karşı Hazine ve Maliye Bakanlığı şikayet bildirim sistemi oluşturdu. Vatandaşlar bakanlığın internet sitesindeki şikayet bildirim kısmına şikayetlerini yazabilecek ve bu şikayetler ilgili birimlerce değerlendirilmek üzere işleme alınacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, geçen hafta, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, arz talep dengesiyle uyuşmayan fiyat hareketleriyle ilgili her türlü enstrümanın devreye alınacağını belirtmişti.

TİM OLUŞTURULACAK

Fiyatların daha sıkı bir şekilde denetleneceğini belirten Nebati, fahiş fiyat uygulayanlara karşı özel bir timin oluşturulacağının altını çizmişti.

ŞİKAYET SİSTEMİ OLUŞTURULDU

Bu kapsamda haksız fiyat artışlarına karşı harekete geçen bakanlık, mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla vatandaşlar tarafından iletilecek şikayetlerin ve önerilerin toplanacağı bir şikayet bildirim sistemi oluşturdu. Uygulamaya göre, vatandaşlar, haksız fiyat artışlarına tanık olması durumunda bakanlığın internet sitesindeki şikayet bildirim kısmına şikayetlerini yazabilecek ve bu şikayetler ilgili birimlerce değerlendirilmek üzere işleme alınacak.

DENETLEYİCİLER TARAFINDAN TAKİP EDİLECEK

Bakanlığın internet sitesi üzerinde işleme alınan şikayetler, Enflasyonla Mücadele Timi olan, Vergi Denetim Kurulundaki müfettişler ve Gelir İdaresinde görev yapan denetleyiciler tarafından takip edilecek.

YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK

Bu sayede, vatandaşları mağdur etmeye yönelik haksız fiyat artışları yaptığı tespit edilecek kişiler için yasal işlem başlatılacak. Devreye alınacak bu uygulamayla haksız fiyat artışlarının önüne geçilmesi bekleniyor.

YORUMLAR (4)
  • bedir arslan: o hikayeleri çok duyduk ben en yetkili birimi aradım güzelce anlattım telefonu suratıma kapattı Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Emekli Tahminci: Daha neyi bekliyorsunuz ocagimiza et girmiyor,balik girmiyor,makarna giriyor,corbalik ürün giriyor,ekmek yemiyoruz emekliyim 180bin tl uzeri icra ve kredi borcum var evim kira ogrenci okutuyorum esim makarnadan biktik diyor b12 eksik,kan eksikligi olmusuz,bakan hala cozecek ayni 3600 ek gosterge gibi Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Bakan Nebati: 'Türkiye ekonomi modelimiz meyvelerini vermeye devam edecek' Bakan Nebati: 'Türkiye ekonomi modelimiz meyvelerini vermeye devam edecek' Bakan Nebati, teşvik belgeli yatırımlara vergi desteğinin 100 milyar liraya ulaşacağını açıkladı Açıklaması Bakan Nebati, teşvik belgeli yatırımlara vergi desteğinin 100 milyar liraya ulaşacağını açıkladı Açıklaması Doç. Dr. Çifter: Ruble ile ticaret Rusya'nın dostane olmayan ülkelere önerdiği bir ödeme şekli Doç. Dr. Çifter: Ruble ile ticaret Rusya'nın dostane olmayan ülkelere önerdiği bir ödeme şekli
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Haksız fiyat artışının önüne geçmek yeni sistem geliştirildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement