İş Bankası çalışanlarının maaşlarına yüzde 51 zam yaptı - Son Dakika

İş Bankası çalışanlarının maaşlarına yüzde 51 zam yaptı

24.01.2022 21:03

İş Bankası ile Banka-Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile bitti. Düşük maaş alanlara yüzde 68 zam yapılırken banka çalışanlarının ortalama maaş artışı yüzde 51 oldu.

Türkiye İş Bankası açıklamasına göre, Banka-Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASİSEN) ile Türkiye İş Bankası arasındaki yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 14 Ocak tarihinde anlaşma ile sonuçlandı.

DÜŞÜK MAAŞ ALANLARIN ZAMMI YÜZDE 68 ZAM

Görüşmeler sonucunda, ücret skalasının alt baremlerinde yer alan çalışanlar gözetilip, çalışma barışı ve hakkaniyeti ön planda tutularak kademeli şekilde değişen oranlarda artış yapıldı. Buna göre en düşük ücret alan çalışanların maaşında yüzde 68 oranında artış sağlanırken, toplamda İş Bankası çalışanlarının ortalama maaş artış oranı ise yüzde 51 olarak gerçekleşti.

YORUMLAR
500
Galatasaray HDI Sigorta'da Nedim Özbey ile yollar ayrıldı Galatasaray HDI Sigorta'da Nedim Özbey ile yollar ayrıldı Galatasaray'da Nedim Özbey ile yollar ayrıldı Galatasaray'da Nedim Özbey ile yollar ayrıldı Son dakika haberi: Bursa Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, Metin Toy'u transfer etti Son dakika haberi: Bursa Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, Metin Toy'u transfer etti
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İş Bankası çalışanlarının maaşlarına yüzde 51 zam yaptı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement