İso Başkanı Erdal Bahçıvan Oldu - Son Dakika
Ekonomi

İso Başkanı Erdal Bahçıvan Oldu

İso Başkanı Erdal Bahçıvan Oldu

İstanbul Sanayi Odası'nda (İSO) Yönetim ve meclis başkanlığı seçimleri sonuçlanırken, 14 yıllık Tanıl Küçük dönemi sona erdi İstanbul Sanayi Odası'nda (İSO) başkanlık görevine Erdal Bahçıvan seçildi.

29.05.2013 19:46

İstanbul Sanayi Odası'nda (İSO) Yönetim ve meclis başkanlığı seçimleri sonuçlanırken, 14 yıllık Tanıl Küçük dönemi sona erdi İstanbul Sanayi Odası'nda (İSO) başkanlık görevine Erdal Bahçıvan seçildi. İSO'da yönetim organları ve Meclis Başkanlığı seçimleri sonuçlandı. Son dönemde Meclis Başkanlığı görevini yürüten Erdal Bahçıvan, Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimini kazandı. Bahçıvan'ın rakibi 14 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Tanıl Küçük'tü. 104 Meclis Üyesi'nin oy kullandığı seçimde Bahçıvan'ın Yönetim Kurulu Başkan adayı olarak liderlik yaptığı listeye 61, Tanıl Küçük'ün listesine 43 oy çıktı.

-İSO MECLİS BAŞKANI ZEYNEP BODUR OKYAY SEÇİLDİ-

Aynı gün yapılan Meclis Başkanlığı seçimini ise tek aday olarak seçime giren Zeynep Bodur Okyay kazandı. Okyay, İSO tarihinin ilk kadın Meclis Başkanı oldu. Aynı seçimde Meclis Başkan Yardımcılıklarına İsmail Gülle ile Hasan Büyükdede, Katip Üyeliğe de Serdar Urfalılar seçildi.İSO'da Yönetim Kurulu seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdal Bahçıvan, yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerine işaret ederek, "Adaylığımızı erken açıklayarak, komite çalışmalarını başlatarak, daha seçim öncesinde değişimin ilk işaretlerini verdik" dedi. Bahçıvan, seçime bir iki gün kala adaylık açıklamasının doğru olmadığı yönündeki görüşlerini tekrarladı.

-"İSO NÖBETÇİ ECZANE GİBİ ÇALIŞACAK"-

Bahçıvan, geçmiş dönemde İSO yönetiminde görev yapan üyelere ve eski başkan Tanıl Küçük'e teşekkür ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İstanbul Sanayi Odası'nı, Türkiye'de sanayinin en güçlü lobisi haline getireceğiz. Sanayiyi düşündüreceğiz, sanayiyi konuşturacağız. İstanbul Sanayi Odası markası ile doğru iletişim noktalarını kullanarak sanayi algısını yükselteceğiz. Fikirlerle, projelerle sanayiyi düşündüreceğiz. Türk sanayisine uzun vadeli katkı yapacak projeler ortaya koyacağız. Günlük sorunlar ve konularda, İSO, nöbetçi eczane gibi davranmak zorunda. Sanayicinin günlük sorunlarına anında yanıt vereceğiz ve bu arada 40-50 yıl vadeli projelerimiz de olacak. Yönetim Kurulu'nu sektör dağılımını dikkate alarak yaptık. Yönetim Kurulu'na ilk defa enerji sektörünü temsil eden bir sanayici girdi. Sektörlerinde sivil toplum örgütlerinin yöneticisi olan arkadaşlarımız da yönetimde. Meclis üyesi, Yönetim Kurulu üyesi ve Meclis Başkanı olarak İSO'da 27 yıldır hizmet veriyorum. 27 yıllık sorumluluğun sonucunda aday olmaya karar verdim. İSO markasına yakışır bir seçim oldu. Ben her zaman İSO'nun güçlü bir marka olduğuna inandım. Meclis Başkanlığı'na bir bayan arkadaşımızın seçilmesi de beni sevindirdi. Zeynep hanımla uyumlu bir çalışma yürüteceğimize inanıyorum."

-İSO'DA YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ-

İSO'da Erdal Bahçıvan yönetim listesindeki asil üyeler, Mustafa Özkazanç, Nahit Kemalbay, Adnan Dalgakıran, Ali Ulvi Orhan, İrfan Özhamaratlı, Ali Eren, Sadık Saruhan, Sultan Tepe, Bekir Yelken, Mehmet Ata Ceylan oldu.

Yedek üyeler ise Nurhan Kaya, Serdar Urfalılar, Adem Genç, Aydın Aslandağ, Selçuk Sadır, Rıdvan Mertöz, Vehbi Canpolat, Aynur Ayhan, Selim Dağbaşı, Erol Çetin olarak belirlendi. - İstanbul

Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi İso Başkanı Erdal Bahçıvan Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement