Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlar hayvan üreticilerini ziyaret ediyor - Son Dakika
Ekonomi

Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlar hayvan üreticilerini ziyaret ediyor

Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlar hayvan üreticilerini ziyaret ediyor

Denizli'de Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık hayvan almak isteyen vatandaşlar, üreticileri ziyaret etmeye başladı. Üreticiler ise ekonomik sıkıntılar ve yükselen maliyetlerle mücadele ettiklerini dile getirdi.

20.04.2024 09:03

Kurban Bayramının yaklaşmasıyla vatandaşlar büyükbaş ve küçükbaş hayvan üreticilerini ziyaret etmeye başladı.

Denizli'de Kurban Bayramında kurbanlık kesmek isteyen vatandaşlar 2 ay öncesinden üreticileri ziyaret etmeye başladı. Buldan ilçesi Türlübey mahallesinde hayvan yetiştiriciliği yapan Murat Taşkıner, bu yıl hayvan üretiminde büyük zorluklar yaşadıklarını dile getirerek "Müşterilerimiz geliyorlar. Yaşadıkları ekonomik sıkıntıları dile getiriyorlar. Ancak bizimde girdi maliyetlerimiz oldukça yükseldi. Yem, ilaç ve veteriner kontrolleri ne yazık ki hayvan fiyatlarının artmasına neden oldu. Hayvan yetiştiriciliği gerçekten çok zor. Koyun ve keçi kurbanlıklarımız 15 bin ila 25 bin TL arasında. Allah hepimizin yardımcısı olsun" dedi.

Buldan Kadıköy mahallesinde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Zafer Özinsel ise, bu yıl canlı büyükbaş hayvan kilogram fiyatlarının 125 ile 150 TL'den belirlediklerini ifade etti. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlar hayvan üreticilerini ziyaret ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement