Son dakika Kurban haberleri, Kurban son dakika, son dakika Kurban

Son Dakika Kurban Haberleri

 • Aydın'ın Karacasu ilçesinde tütün üreticileri maliyetlerden şikayetçi
  18:00 Aydın'ın Karacasu ilçesinde tütün üreticileri maliyetlerden şikayetçi

  Aydın'ın Karacasu ilçesinde tütün üreten çiftçiler, maliyetlerin artmasından şikayet etti. Tütünün maliyeti yükselirken, gelirler düşüyor ve gençler çiftçilik yapmayı bırakıp asgari ücretle çalışmaya yöneliyor.

 • İzmir Bakırçay Üniversitesi'nde Hocalı Katliamı paneli düzenlendi
  17:27 İzmir Bakırçay Üniversitesi'nde Hocalı Katliamı paneli düzenlendi

  İzmir Bakırçay Üniversitesi'nde düzenlenen panelde, Hocalı Katliamı'nın vahşetini vurgulayan konuşmalar yapıldı. Panelde, Karabağ ve Azerbaycan'ın tarihi ile Hocalı Katliamı hakkında bilgiler paylaşıldı.

 • Türkiye'de 12 saat içinde 7 kadın öldürüldü
  17:12 Türkiye'de 12 saat içinde 7 kadın öldürüldü

  Türkiye'de son 24 saat içinde 7 kadın, birlikte oldukları ya da boşanma aşamasındaki erkekler tarafından öldürüldü. Bursa, Adıyaman, Erzurum, Sakarya, İstanbul, Denizli ve İzmir'de gerçekleşen cinayetlerde kadınlar tabancayla veya bıçakla saldırıya uğradı. Bazı saldırganlar intihar etti. Kadınların öldürülmeden önce şiddet gördükleri ve yardım taleplerinde bulundukları biliniyor.

 • Kocasının katlettiği genç kadının son paylaşımları yürek burktu: Takdir-i İlahi
  16:13 Kocasının katlettiği genç kadının son paylaşımları yürek burktu: Takdir-i İlahi

  Sakarya'da boşanma aşamasındaki kocası tarafından silahla vurularak öldürülen 29 yaşındaki kadının sosyal medyada hesabından yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Hayatını kaybeden kadının son fotoğrafını ise olaydan saatler önce ''Takdir-i ilahi'' notu ile paylaştığı ortaya çıktı. Cinayete kurban giden kadının ikinci evliliği olduğu ve ilk evliliğinden ise iki çocuğunun da bulunduğu öğrenildi.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, EXPO alanını tarım ve turizm projeleriyle canlandıracak
  14:56 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, EXPO alanını tarım ve turizm projeleriyle canlandıracak

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, yeni dönem için EXPO alanını tarım ve turizm projeleriyle canlandıracaklarını söyledi.

 • Boşanma aşamasındaki kadının öldürülmesi
  14:32 Boşanma aşamasındaki kadının öldürülmesi

  Sakarya'nın Akyazı ilçesinde boşanma aşamasındaki kocası tarafından öldürülen 29 yaşındaki kadının sosyal medyada yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Kadının son fotoğrafını 'Takdir-i ilahi' notuyla paylaştığı ortaya çıktı. Cinayete kurban giden kadının ikinci evliliği olduğu ve ilk evliliğinden iki çocuğunun da bulunduğu öğrenildi.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Yeni Projelerini Tanıttı
  13:30 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Yeni Projelerini Tanıttı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni projelerini tanıttı. Böcek, Antalya için liyakatli arkadaşlarıyla 5 yıl daha çalışmaya devam edeceklerini ve tüm vatandaşların oyuna talip olduklarını belirtti. Ayrıca, yapılan ve yapımı devam eden projelerin tanıtımı yapıldı ve Başkan Böcek'in hayat hikayesini anlatan bir kısa film gösterildi.

 • Kadın Cinayetlerinde İhmali Olan Kamu Görevlileri Yargılanacak
  26 Şub Kadın Cinayetlerinde İhmali Olan Kamu Görevlileri Yargılanacak

  Cumhuriyet Halk Partisi Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Karabağlar Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen basın açıklamasına katıldı. Açıklamada, Serpil Erfındık'ın öldürülmeden önce şikayetlerine rağmen yeterli koruma sağlanmadığı için kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. Karabağlar Kent Konseyi Kadın Meclisi, adalet arayan ailelerin yanında olduğunu ve mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.

 • Uyuşturucu Bağımlılığından Kurtulup İş Hayatına Atıldı
  26 Şub Uyuşturucu Bağımlılığından Kurtulup İş Hayatına Atıldı

  Muş'ta 17 yıldır uyuşturucu bağımlısı olarak yaşayan 34 yaşındaki 5 çocuk babası D.Ş., İstanbul'da gördüğü 123 günlük tedaviyle sağlığına kavuşarak geldiği Muş'ta iş hayatına atıldı. D.Ş.'nin hikayesi, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele edenlere umut oluyor.

 • Uyuşturucu bağımlısı 17 yıl sonra sağlığına kavuştu
  26 Şub Uyuşturucu bağımlısı 17 yıl sonra sağlığına kavuştu

  Muş'ta 17 yıldır uyuşturucu madde bağımlısı olarak yaşayan 34 yaşındaki 5 çocuk babası D.Ş., İstanbul'da gördüğü 123 günlük tedaviyle sağlığına kavuşarak geldiği Muş'ta iş hayatına atıldı. Uzun yıllar boyunca uyuşturucu madde bağımlılığıyla mücadele eden D.Ş., ailesinin ve dinin desteğiyle içinde bulunduğu zorlu döngüden çıkarak iş hayatına adım attı. Şimdi ise gençlere ve bağımlılıkla mücadele edenlere umut olmayı amaçlıyor.

 • Başkan Büyükkılıç, 5 yılda yapılacak projeleri anlattı
  26 Şub Başkan Büyükkılıç, 5 yılda yapılacak projeleri anlattı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, gelecek 5 yıllık dönemde hayata geçirilecek projelerini düzenlenen toplantı ile açıkladı.

 • Emeklinin bayram ikramiyesini 3 bin TL'ye çıkaracak 8. Yargı Paketi bu hafta TBMM'ye geliyor
  26 Şub Emeklinin bayram ikramiyesini 3 bin TL'ye çıkaracak 8. Yargı Paketi bu hafta TBMM'ye geliyor

  Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren düzenleme bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'na geliyor. Emeklinin bayram ikramiyesini yüzde 50 artışla 2 bin liradan 3 bin liraya çıkaracak maddeyi de içeren 8. Yargı Paketi yeni haftada Genel Kurul'da ele alınacak. Yargılama süreçlerine ilişkin yeni düzenlemeler de getirecek teklife göre örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme fiili müstakil bir suç sayılacak.

 • MHP Bayburt'ta aday tanıtım toplantısı düzenleyecek
  26 Şub MHP Bayburt'ta aday tanıtım toplantısı düzenleyecek

  Milliyetçi Hareket Partisi il, ilçe belde belediye başkan adayları ile belediye meclis ve il genel meclis adaylarının tanıtılacağı aday tanıtım toplantısı, 28 Şubat Çarşamba günü Bayburt Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Mevcut belediye başkanları Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk ve Gökçedere Belediye Başkanı Yavuz Bakır'ın yeniden aday olduğu yerel seçim yarışında Demirözü Belediye Başkanlığına Nejmeddin Ersen, Arpalı Belediye Başkanlığına ise Kurban Karahan aday gösterilmişti. Çarşamba günü saat 18.30'da düzenlenmesi planlanan aday tanıtım toplantısının ardından Ali Kınık sahne alacak. Program, Kınık'ın konseriyle sona erecek.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay Menderes'te Seçim Ofisinin Açılışını Gerçekleştirdi
  26 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay Menderes'te Seçim Ofisinin Açılışını Gerçekleştirdi

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Menderes’te seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi,, vatandaşlarla buluştu. AKP’li rakibinin seçim afişlerinde partisinin logosunu kullanamadığını belirten Tugay, “Niye kullanmıyorlar? Utanıyorlar. İnsanlarımıza bu yoksulluğu yaşattıkları için utanıyorlar, emeklilerimize bu yokluğu yaşattıkları için, öğrencilerimize okula aç gitme durumunu yaşattıkları için, kadınlarımıza yaptıkları baskılar yüzünden utanıyorlar” dedi.

 • Erdoğan'dan CHP yönetimine sert sözler: Neredeyse Kılıçdaroğlu'nun kedisi Şero'yu bile kapıdan içeri sokmayacaklar
  25 Şub Erdoğan'dan CHP yönetimine sert sözler: Neredeyse Kılıçdaroğlu'nun kedisi Şero'yu bile kapıdan içeri sokmayacaklar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'da düzenlediği mitingde ana muhalefet partisine yüklendi. Eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partiden uzaklaştırılmasına atıfta bulunan Erdoğan, ''Yere göğe sığdıramadıkları genel başkanlarını partiden öyle bir kazıyıp attılar ki neredeyse kedisi Şero'yu bile kapıdan içeri sokmayacaklar. Halbuki seçim gecesi hepsi de ne diyordu? 'Kazandık, kazanıyoruz.' Bu nakaratla milletin aklıyla dalga geçiyorlardı.'' dedi.

 • Erdoğan: Muhalefet birbirleriyle uğraşmaktan başka bir konuyla ilgilenemiyor
  25 Şub Erdoğan: Muhalefet birbirleriyle uğraşmaktan başka bir konuyla ilgilenemiyor

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana mitinginde yaptığı konuşmada, muhalefetin parti içindeki kavgalarla meşgul olduğunu ve başka bir konuyla ilgilenemediğini söyledi. Erdoğan, Adana'nın desteklerini isteyerek, 31 Mart seçimlerinde gerçek belediyecilik için hazır olunması gerektiğini vurguladı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik: Türkiye Cumhuriyeti'ni yepyeni ufuklara taşıyacağız
  25 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik: Türkiye Cumhuriyeti'ni yepyeni ufuklara taşıyacağız

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhur İttifakı'nın başarısını vurgulayarak, Türkiye Cumhuriyeti'ni daha büyük ufuklara taşıyacaklarını söyledi. Çelik, Adana'da düzenlenen mitingde, milletin 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güçlü destek verdiğini belirtti. Ayrıca, yerel seçimde terör örgütlerine destek verenlere gereken dersin verileceğini ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Savunma Sanayi Alanında Destan Yazıyor
  25 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Savunma Sanayi Alanında Destan Yazıyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da yaptığı konuşmada Türkiye'nin savunma sanayi alanında büyük başarılar elde ettiğini belirterek, dünyanın ilk SİHA gemisi Anadolu'yu hizmete aldıklarını ve İHA ve SİHA alanında dünyada ilk üç ülkeden biri olduklarını söyledi. Ayrıca, milli muharip uçağı Kaan'ın ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdiklerini ve beşinci nesil uçak üretebilen dört ülkeden biri olduklarını ifade etti.

 • Çanakkale'de Roman müzisyenlerden oluşan ilahi grubu ramazan ayında sahne alacak
  25 Şub Çanakkale'de Roman müzisyenlerden oluşan ilahi grubu ramazan ayında sahne alacak

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde Roman müzisyenlerce kurulan ilahi grubu, ramazan ayında iftar programlarında sahne almak üzere hazırlıklarını sürdürüyor. Gelibolu Müzisyenini ve Hamallarını Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Hakan Kurt öncülüğünde kurulan ilahi grubu, Berat Kandili'nde ilk kez sahne aldı. Grup, ramazanda Gelibolu ve çevre şehirlerdeki iftar programlarında sahne almayı hedefliyor.

 • Kocamustafapaşa'da Konuşan İmamoğlu: 'İstanbul'un Gündeminden İsrafı, İhmali ve İhaneti Çıkardık; Yerine Hizmet, İcraat, Yatırımı Getirdik'
  24 Şub Kocamustafapaşa'da Konuşan İmamoğlu: "İstanbul'un Gündeminden İsrafı, İhmali ve İhaneti Çıkardık; Yerine Hizmet, İcraat, Yatırımı Getirdik"

  İBB Başkanı İmamoğlu ve CHP Fatih Belediye Başkan adayı Mahir Polat, ilçe turu atıp vatandaşları selamladı. Kocamustafapaşa Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen İmamoğlu, “Bu şehrin bebeklerine dağıttığımız sütle dalga geçiyorlar. İstanbul'un gündeminden israfı, ihmali ve ihaneti çıkardık. Yerine ne getirdik biliyor musunuz? Biz bu şehre, icraat getirdik. Biz bu şehre, yatırım getirdik. Biz bu şehre, hizmet getirdik, hizmet. Yani israf, ihmal, ihanet gitti; bu şehre ne geldi? Hizmet, icraat, yatırım geldi, yatırım. Yani sizin hayatınıza dokunan, sizi koruyan, yok zamanınızda yanınıza koşan işler geldi... 250 bine yakın bebeğe süt dağıtmak, mega projedir. Ama bunların kafası almaz. 4 yaşına kadar bebeği olan annelere, Anne Kart dağıtmak, ne kadar vicdanlı biliyor musunuz? Bunu anlamıyorlar. Anlayamıyorlar. Çünkü, halktan uzaklaştılar. Onun için gündemde Halk Süt; gündemde Anne Bebek Kartı; gündemde kreş; gündemde gençlere yurt; gündemde 100 bin gencine burs veren belediye var” dedi.

 • Eşi ve kayınbiraderi bacağına ütü basıp, kolonyayla yakmaya çalıştı
  23 Şub Eşi ve kayınbiraderi bacağına ütü basıp, kolonyayla yakmaya çalıştı

  Diyarbakır'da bir kadın, eve getirdiği uyuşturucuyu ihbar edeceğini söyleyince eşi ve kayınbiraderi tarafından saldırıya uğradı. Kadının bacağına ütü basılan ve üzerine kolonya dökülerek yakılmaya çalışılan saldırganlardan biri ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Diğer sanık ise delil yetersizliğinden beraat etti. Kadın, sürekli tehdit aldığını ve hayati tehlikesinin devam ettiğini belirtti.

 • Depremzede Kadınlara Dikiş Eğitimi Veren Terzi
  23 Şub Depremzede Kadınlara Dikiş Eğitimi Veren Terzi

  İstanbul'da terzilik yapan Züleyha Akgül, Hatay'da depremzede kadınlara çadırda dikiş eğitimi vererek aile bütçelerine katkı sağlıyor. Akgül, çocuklarla oyuncak yapma etkinliğine annelerin de katılmasıyla dikiş öğretme fikriyle harekete geçti. Hatay'da kurduğu atölyede depremzede kadınlara dikiş eğitimi veren Akgül, onların meslek sahibi olmalarını ve ev bütçelerine katkı sağlamalarını amaçlıyor. Proje kapsamında yaklaşık 50 kadına dikiş eğitimi verildi ve kadınlar ürettikleri ürünleri satarak geçimlerini sağlıyor.

 • Kuveyt Büyükelçisi: 'Neden kurban katil olarak gösterilmeye devam ediliyor?'
  22 Şub Kuveyt Büyükelçisi: 'Neden kurban katil olarak gösterilmeye devam ediliyor?'

  Kuveyt'in Hollanda Büyükelçisi Ali Ahmad Ebraheem al-Dafiri, Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail-Filistin ihtilafı hakkında, 'Neden kurban katil olarak gösterilmeye devam ediliyor?' dedi. Al-Dafiri, İsrail'in Filistin topraklarındaki işgalini yasadışı ilan etmesini ve adaletsizliğe son vermesini istedi.

 • İstanbul Çatalca'da Kayıp Şahsın Cinayete Kurban Gittiği Ortaya Çıktı
  22 Şub İstanbul Çatalca'da Kayıp Şahsın Cinayete Kurban Gittiği Ortaya Çıktı

  İstanbul Çatalca'da yaklaşık 1 yıldır kayıp olarak aranan Mehmet Berberoğlu'nun 'eşe sarkıntılık' nedeniyle cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Kayıp şahıs arkadaşı Kerim Ç. ve arkadaşı Murat A. tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. 4'ü sağır ve dilsiz 5 kişinin gözaltına alındığı olayın detayları ise kan dondurdu. Çatalca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yapılan çalışmalar sonucunda Berberoğlu'nun cesedini ıslah edilmiş derenin içinde buldu. Şüphelilerden Nermin A. serbest kalırken, Mediha Ç. ve Gizem Ç. tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Kerim Ç. ve Murat A. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Tansu Çiller, Anadolu Ajansı'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  22 Şub Tansu Çiller, Anadolu Ajansı'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Eski Başbakanlardan Tansu Çiller, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Çiller, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında 2023 yılı boyunca çektiği fotoğrafları inceledi. Çiller, 'Haber', 'Çevre-Yaşam', 'Spor', 'Deprem: Umut' ve 'Gazze: Kanıt' kategorilerindeki fotoğrafları değerlendirdi. Çiller, demokrasinin standardının dünya genelinde düştüğünü belirterek, 'S.O.S' adlı fotoğrafın demokrasinin yeniden umut olacağını gösterdiğini söyledi. Ayrıca, Gazze'deki insanlık faciasına dikkat çeken bir fotoğrafı seçti ve deprem gerçeğiyle yaşamayı öğrenmenin önemine vurgu yaptı. Çevre sorunlarını ifade eden bir kareye de oy veren Çiller, Türk kadınının gelişimini ve duruşunu gösteren bir spor fotoğrafını tercih etti.

 • Adana'da yapımı süren canlı hayvan pazarı Kurban Bayramı öncesi tamamlanacak
  22 Şub Adana'da yapımı süren canlı hayvan pazarı Kurban Bayramı öncesi tamamlanacak

  Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, Kozan ilçesinde yapımı süren canlı hayvan pazarının Kurban Bayramı öncesi bitirilmesinin planlandığını bildirdi. Kökçüoğlu, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında kurulacak pazar alanında inceleme yaptı ve çalışmaların ilerleyişini gözlemledi. Pazar, 350 büyükbaş ve 2 bin 400 küçükbaş hayvan kapasitesine sahip olacak.

 • Adana'da Kozan Canlı Hayvan Pazarı Projesi İncelemesi
  22 Şub Adana'da Kozan Canlı Hayvan Pazarı Projesi İncelemesi

  Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında yapımı devam eden Kozan Canlı Hayvan Pazarı'nda incelemede bulundu. Kökçüoğlu, projenin tamamlandığında modern bir hayvan pazarı olacağını belirtti.

 • Bayburtlular Aysel Yakupoğlu konseriyle unutulmaz bir gece yaşadılar
  22 Şub Bayburtlular Aysel Yakupoğlu konseriyle unutulmaz bir gece yaşadılar

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde kapalı spor salonunda 'Kurtuluş Gecesi' gerçekleştirildi. Konserde ünlü sanatçı Aysel Yakupoğlu, dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü etkinlikleri
  22 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü etkinlikleri

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 'Kurtuluş Gecesi' düzenlendi. Gecede konuşmalar yapıldı, temsili tablo oyunu sahnelendi ve Türk halk müziği korosu konser verdi. Ünlü sanatçı Aysel Yakupoğlu da katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Etkinliğe Bayburt Valisi, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı ve diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

 • ABB'nin 5 yılda yapamadığı barınağı 45 günde tamamlayan Tanrıverdi, Cumhur İttifakı'nın 1 numaralı meclis üyesi oldu
  21 Şub ABB'nin 5 yılda yapamadığı barınağı 45 günde tamamlayan Tanrıverdi, Cumhur İttifakı'nın 1 numaralı meclis üyesi oldu

  Cumhur İttifakı, yaklaşan yerel seçimler için meclis üyesi aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. Adaylar arasında dikkat çeken isimlerden biri de geçmiş dönemde Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Oğuz Kağan Tanrıverdi oldu. Tanrıverdi, Altındağ'da Cumhur İttifakı'nın 1 numaralı meclis üyesi adayı olarak gösterildi.

 • 8. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)
  21 Şub 8. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)

  Emekli bayram ikramiyesi tutarı 2 bin liradan 3 bin liraya yükseltilecek.

 • Emeklilere verilen bayram ikramiyesi 3 bin liraya yükseltildi
  21 Şub Emeklilere verilen bayram ikramiyesi 3 bin liraya yükseltildi

  TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edilen düzenleme ile emeklilere verilen bayram ikramiyesi 3 bin liraya çıkarıldı. Kanun teklifinin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından emekliler, Ramazan ve Kurban bayramlarında 3 bin TL ikramiye alacak.

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  21 Şub Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Cemil Tugay: 'İzmir'de Türkiye'nin En Büyük Sivil Toplum Yerleşkesini Kuracağım'
  21 Şub Cemil Tugay: "İzmir'de Türkiye'nin En Büyük Sivil Toplum Yerleşkesini Kuracağım"

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyonu’nun düzenlediği buluşmada kentte faaliyet gösteren demokratik kitle örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Başkan Tugay, Türkiye'nin en büyük sivil toplum yerleşkesini İzmir'de kuracaklarını belirterek, “Bundan sonra İzmir’de herhangi bir yurttaşımızın sahipsiz kalmasını, ilgisiz kalmasını kabul etmiyorum. Bu şehirde her kim bana senden bir hizmet bekliyoruz derse, ayağa kalkıp önünde önümü ilikleyip derhal yerine getireceğim, çalışacağım” dedi.

 • TİP Genel Başkanı Erkan Baş: Kadıköy'de TİP artık yönetebileceğimizi göstermek için seçimlere aday gösterdik
  21 Şub TİP Genel Başkanı Erkan Baş: Kadıköy'de TİP artık yönetebileceğimizi göstermek için seçimlere aday gösterdik

  TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Kadıköy'de TİP'in yönetebileceğini göstermek için seçimlere Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ergün'ü aday gösterdiklerini söyledi. Baş, ayrıca Türkiye'nin acil gündemlerinden birinin de İliç, Soma ve Ermenek'teki maden faciası sorumlularının hesap vermesi olduğunu belirtti. TİP, 31 Mart yerel seçimlerine 68 ilde 711 ilçede katılmak üzere başvurusunu tamamladı.

 • Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı
  21 Şub Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı

  Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 'Mutlu Mezitli Şirketi' bünyesinde faaliyet gösteren çalışanları kapsayan toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı. Protokol ile işçilerin haftalık çalışma süresi 45 saatten 40 saate indirilirken çeşitli maddi konularda da iyileştirmeye gidildi.

 • Ereğli İlçe Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Toplu Sözleşme İmza Töreni Gerçekleştirildi
  21 Şub Ereğli İlçe Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Toplu Sözleşme İmza Töreni Gerçekleştirildi

  Ereğli İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Belediye-İş Sendikası ve Kadrolu İşçiler Toplu İş Sözleşmesi programında konuşarak, sendikal hakların elde edildiğini ve daha iyi günlerin beklendiğini belirtti. İmzalanan sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulunan Oprukçu, personellere Adabağ'da yer tahsis edileceğini ve ekstra maaş artışı yapılacağını da açıkladı. Ayrıca, 31 Mart seçimlerinde başarı elde etmek istediklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  21 Şub Mezitli Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Mezitli Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında Mutlu Mezitli Şirketi çalışanlarını kapsayan toplu iş sözleşmesi 'Ek Protokolü' imzalandı. Sözleşme ile ikramiye, bayram yardımı, yemek yardımı gibi haklar iyileştirildi.

 • Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  21 Şub Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 'Mutlu Mezitli Şirketi' bünyesinde faaliyet gösteren çalışanları kapsayan toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı. Protokol ile işçilerin haftalık çalışma süresi 45 saatten 40 saate indirilirken çeşitli maddi konularda da iyileştirmeye gidildi.

 • Kahvehane sahibi başından vurulmuş halde ölü bulundu
  21 Şub Kahvehane sahibi başından vurulmuş halde ölü bulundu

  Beşiktaş'ta semt sakinleri tarafından tanınan ve yaşadığı mahallede doğup büyüyen kıraathane işletmecisi 43 yaşındaki adam, sabah saatlerinde başından tek kurşunla vurulmuş halde ölü bulundu. Ölüm haberini alan yakınları olay yerinde sinir krizi geçirirken, polis ekipleri olayın cinayet mi yoksa intihar mı olduğunu araştırıyor.

 • SES Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen: Yerel seçimlerle Türkiye'de siyasal hayat yeniden şekillenecek
  21 Şub SES Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen: Yerel seçimlerle Türkiye'de siyasal hayat yeniden şekillenecek

  SES Partisi Genel Başkanı ve bağımsız Kars Belediye Başkan adayı Ayhan Bilgen, yerel seçimleri, merkezi seçimlerden daha hayati gördüklerini belirterek, 'Yerel seçimlerle Türkiye'de siyasal hayatın yeniden şekilleneceğini düşünüyoruz.' dedi. Bilgen, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, demokratik, eşitlikçi, özgürlükçü ve toplumsal barışın güvencesi olacak bir anayasa tartışmasının yapılması gerektiğini belirtti.

 • 'Doktor' olduğunu söyleyip, 84 yaşındaki felçli kadına cinsel saldırıda bulunan sanık tahliye istedi
  21 Şub 'Doktor' olduğunu söyleyip, 84 yaşındaki felçli kadına cinsel saldırıda bulunan sanık tahliye istedi

  Bursa'da, kendisini 'doktor' olarak tanıtıp, "Seni muayene etmeye geldim" diyen Serkan Tutkun (23), zorla girdiği evde, N.T. (84) isimli felçli kadına tokat atıp, cinsel saldırıda bulundu.

 • Ege Üniversitesi'nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölüm yıl dönümü anma programı düzenlendi
  21 Şub Ege Üniversitesi'nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölüm yıl dönümü anma programı düzenlendi

  Ege Üniversitesi ve EÜ Öğrenci Konseyi, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölüm yıl dönümü sebebiyle anma programı düzenledi. Programda, Atatürk ve Bayrak için yürüyüş gerçekleştirildi ve anma etkinliği düzenlendi. Çakıroğlu'nun anne ve babasıyla yapılan söyleşide katılımcılar sorularını sordu.

 • ABD, BMGK'de Gazze'de acil insani ateşkes talep edilen karar tasarısını veto etti
  20 Şub ABD, BMGK'de Gazze'de acil insani ateşkes talep edilen karar tasarısını veto etti

  ABD, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) Gazze'de acil insani ateşkes talep edilen karar tasarısını veto etti. Cezayir'in sunduğu karar tasarısı, sivillere yönelik saldırıları kınayan ve yerinden edilmeye karşı çıkan bir metni içeriyordu. ABD'nin yeni tasarısı ise Refah'a yönelik kara saldırısının sivillere zarar vereceği uyarısında bulunuyor ve esirlerin serbest bırakılması halinde geçici bir ateşkese destek veriyor.

 • ABD, Gazze'deki ateşkesi bir kez daha veto etti
  20 Şub ABD, Gazze'deki ateşkesi bir kez daha veto etti

  İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana ölüm yağdırdığı Gazze'deki insani durum giderek ağırlaşırken BMGK'de ateşkes tasarısı oylandı. ABD, bir kez daha BMGK'de Gazze'de acil insani ateşkes talep eden karar tasarısını veto etti.

 • Sincan Belediyesi tarafından yaptırılan Anne ve Çocuk Evi açıldı
  20 Şub Sincan Belediyesi tarafından yaptırılan Anne ve Çocuk Evi açıldı

  Sincan Belediyesi tarafından hizmete alınan Ertuğrul Gazi Anne Çocuk Evi'nin açılış töreni düzenlendi. Belediye Başkanı Murat Ercan, törende yaptığı konuşmada hizmetlerin artarak devam ettiğini belirtti.

 • TBMM Adalet Komisyonunda 8. Yargı Paketi Görüşmeleri Başladı
  20 Şub TBMM Adalet Komisyonunda 8. Yargı Paketi Görüşmeleri Başladı

  TBMM Adalet Komisyonu, Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başladı. Teklif, hak arama hürriyetinin güçlendirilmesi, suçla etkin mücadelenin sağlanması, yargılamanın hızlandırılması ve kişisel verilerin korunması gibi konularda önemli düzenlemeler içermektedir. Ayrıca, emeklilerin bayram ikramiyelerinde yüzde 50 artış yapılması da öngörülmektedir.

 • Osmangazi'de Yeni Polis Merkezi Hizmete Açıldı
  20 Şub Osmangazi'de Yeni Polis Merkezi Hizmete Açıldı

  Bursa'da bulunan Merinos Polis Merkezi Amirliği'nin 2 katlı yeni hizmet binasının temel atma töreni gerçekleştirildi. Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi'nin ortak çalışmalarıyla inşa edilen yeni hizmet binası, hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor.

 • Elazığ'da misafir edilen Ahıska Türkü 218 aile, törenle kalıcı iskanları için Bitlis'e gönderildi
  20 Şub Elazığ'da misafir edilen Ahıska Türkü 218 aile, törenle kalıcı iskanları için Bitlis'e gönderildi

  Elazığ'da misafir edilen Ahıska Türkü 218 aile, törenle kalıcı iskanları için Bitlis'in Ahlat ilçesine gönderildi.

 • İletişim Başkanı Altun, AA'nın 'Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar' panelinde konuştu Açıklaması
  20 Şub İletişim Başkanı Altun, AA'nın "Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar" panelinde konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in normalleştirmeye çalıştığı soykırım, barbarlık girişimleri gibi dezenformasyon kampanyalarına da duyarsız kalınmaması gerektiğini vurgulayarak, "Eğer duyarsızlaşırsak, hakikatin ve doğruların yerini yalanlar ve kurgu haberler alır.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: Gazze'de 130 Gazeteci İsrail Tarafından Katledildi
  20 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: Gazze'de 130 Gazeteci İsrail Tarafından Katledildi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gazze'de gerçekleşen soykırım suçlarını ve İsrail'in dezenformasyon politikasını eleştirdi. Altun, Gazze'de öldürülen gazetecilerin çoğunluğunun İsrail tarafından katledildiğini belirtti.

 • Hollanda'da seçimleri kazanan Geert Wilders'tan Feyza Altun açıklaması: O bir kahraman
  19 Şub Hollanda'da seçimleri kazanan Geert Wilders'tan Feyza Altun açıklaması: O bir kahraman

  Hollanda'da erken genel seçimlerde zafer kazanan aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders, avukat Feyza Altun'un gözaltına alınması hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Wilders, Altun için ''Feyza Altun bir kahramandır!'' ifadelerini kullandı.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler'de vatandaşlarla buluştu
  19 Şub İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler'de vatandaşlarla buluştu

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler Kazım Karabekir Mahallesi'nde semt pazarı ziyareti yaptı. Vatandaşlarla ve esnafla buluşan İmamoğlu, tehdit dilini şikayet eden bir vatandaşa destek verdi. Ayrıca, diğer vatandaşlarla da duygusal anlar yaşandı.

 • Almanya'daki ırkçı terör saldırısında hayatını kaybedenler Hanau'da anıldı
  19 Şub Almanya'daki ırkçı terör saldırısında hayatını kaybedenler Hanau'da anıldı

  Almanya'nın Hanau kentinde 2 yıl önce 4'ü Türk 9 kişinin öldürüldüğü ırkçı saldırının 4'üncü yılında hayatını kaybedenler anıldı.

 • Hanau'da ırkçı saldırının 4. yılında hayatını kaybedenler anıldı
  19 Şub Hanau'da ırkçı saldırının 4. yılında hayatını kaybedenler anıldı

  Almanya'nın Hanau kentinde 2 yıl önce gerçekleşen ırkçı saldırının 4. yılında hayatını kaybedenler için anma töreni düzenlendi. Törende, kurbanların mezarlarına çiçek bırakıldı ve dua edildi. Almanya Türkleri son 30 yıl içinde ırkçılığa 50'den fazla kurban vermiştir.

 • Kürşad Zorlu: 'Vatandaşın, İktidara Oy Verenler ve Vermeyenler Şeklinde Ayrılamayacağını İktidara 31 Mart'ta Anlatmamız Gerekiyor'
  19 Şub Kürşad Zorlu: "Vatandaşın, İktidara Oy Verenler ve Vermeyenler Şeklinde Ayrılamayacağını İktidara 31 Mart'ta Anlatmamız Gerekiyor"

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ordu konuşmasındaki “ Biz varsak doğal gaz var, biz yoksak doğalgaz yok” sözlerini eleştirerek, “Muhalefette olmayı bir tarafa bırakın, nereden bakarsanız bakın kabul edilemeyeceğimiz bir açıklama bu. Günler öncesinde de Hatay’da, ‘Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse o şehre herhangi bir hizmet gelmez’ demişti Sayın Erdoğan. Bu tehdit siyasetine hep beraber karşı durmamız lazım. Böyle demokrasi olmaz. İllerin AK Partili olan ve olmayan belediyeler şeklinde ayrılamayacağını daha kaç kere hatırlatmamız gerekecek? Aslında vatandaşın iktidara oy verenler ve vermeyenler şeklinde ayrılamayacağını da siyasi iktidara 31 Mart’ta anlatmamız gerekiyor” dedi.

 • Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde Kamu, Üniversite ve Sanayi İş Birliği Toplantısı Yapıldı
  19 Şub Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde Kamu, Üniversite ve Sanayi İş Birliği Toplantısı Yapıldı

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde Danışma Kurulu Toplantısı'nda 'Kamu, Üniversite ve Sanayi' iş birliğini geliştirmek üzerine değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda, Doğal Taş Merkezi'nde gerçekleştirilen faaliyetler, akreditasyon süreci, kalite yönetim sistemine yönelik çalışmalar ve 2024 yılı kalite hedefleri gibi konular ele alındı.

 • Hamza Dağ: İzmirliler Başımızın Tacıdır
  18 Şub Hamza Dağ: İzmirliler Başımızın Tacıdır

  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, seçim çalışmaları kapsamında Aliağa ve Foça'da ziyaretlerde bulundu. Dağ, ziyaretlerde İzmirlilerin başının tacı olduğunu vurgulayarak, siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin kendilerine değerli olduğunu belirtti. Ayrıca, Alevi Kültür Dernekleri Aliağa Şubesi Başkanı ve otobüsçüler kooperatifinin başkanıyla da görüşen Dağ, vatandaşların taleplerini dinledi ve destek istedi.

 • Cumhur İttifakı Adayı Hamza Dağ: '4.5 milyon hemşehrimiz bizim başımızın tacıdır'
  18 Şub Cumhur İttifakı Adayı Hamza Dağ: '4.5 milyon hemşehrimiz bizim başımızın tacıdır'

  Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Aliağa'da seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluştu. Dağ, herkesin başlarının tacı olacağını söyledi.

 • Hamza Dağ Aliağa'da vatandaşlarla buluştu
  18 Şub Hamza Dağ Aliağa'da vatandaşlarla buluştu

  Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Aliağa'da seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Dağ, herkesin başının tacı olduğunu belirtti ve çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

 • Erdoğan: Hayat pahalılığı ve enflasyon sorunlarını çözecek olan yine biziz
  17 Şub Erdoğan: Hayat pahalılığı ve enflasyon sorunlarını çözecek olan yine biziz

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de düzenlenen mitingde, hayat pahalılığı ve enflasyon başta olmak üzere ülkenin karşı karşıya olduğu sorunların üstesinden geleceklerini söyledi. Erdoğan, Türkiye'nin son 21 yılda birçok başarıya imza attığını ve bugünkü sorunları da çözeceklerini vurguladı. Ayrıca, CHP'yi eleştirerek, muhalefetin vizyonsuz ve değişime direnen bir tutucu olduğunu belirtti.

 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Rize mitinginde konuştu: (1)
  17 Şub Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Rize mitinginde konuştu: (1)

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geçmişte yaşadığı zorluklara değinerek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Erdoğan, Rize'nin güçlü duruşunu 31 Mart seçimlerinde de göstereceğine inandığını belirtti ve Türkiye'nin başarı hikayesini Rize ile birlikte yazdıklarını söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'den Seçmenlere Seslendi
  17 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'den Seçmenlere Seslendi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'den tüm Türkiye'deki seçmenlere seslenerek, siyaset yapanlara bu seçimde esaslı bir ders vermeye hazır olup olmadıklarını sordu. Erdoğan, muhalefete tepki göstererek, CHP'nin iş bilmez, beceriksiz ve kendini düşünen idarecilerine mecbur ve mahkum olunmadığını vurguladı.

 • İsrail Gazetecileri Öldürerek Basının Sesini Kısıyor
  17 Şub İsrail Gazetecileri Öldürerek Basının Sesini Kısıyor

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda ailesini kaybeden Al Jazeera Gazze Büro Şefi Vail ed-Dahduh, İsrail'in basının sesini kısmak için gazetecileri öldürdüğünü söyledi. Dahduh, ailesinin ölümünden sonra sahada haber yapmaya devam ettiğini ve mesleği bırakmayı düşünmediğini belirtti. İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliama dikkat çeken Dahduh, Türkiye'nin Gazze halkının yanında yer aldığını ve Anadolu Ajansı'nın 'Kanıt' kitabının İsrail'in savaş suçlarını gözler önüne serdiğini ifade etti. Dahduh, İsrail'e karşı yapılan küresel boykot ve protestoların önemine de vurgu yaptı.

 • Osmaniye'de Terzi Mesleği Tehlikede: Çırak Bulunamıyor
  17 Şub Osmaniye'de Terzi Mesleği Tehlikede: Çırak Bulunamıyor

  Osmaniye'de 53 yıldır terzilik yapan Yüksel Gökçek, mesleği öğretecek çırak bulamadığı için mesleğin devam ettirme şansının olmadığını söylüyor. Günümüzde tekstil ürünlerinin fabrikalar tarafından üretilmesi sebebiyle terzilerin işi sadece tamirat üzerine yoğunlaşmış durumda. Gençlerin hazır giyime yönelmesi ve terzi mesleğine ilgi göstermemesi de mesleğin tehlikede olduğunu gösteriyor.

 • Fotoğraftaki çocuk 20 yıl sonra katili oldu
  17 Şub Fotoğraftaki çocuk 20 yıl sonra katili oldu

  Denizli'de kaza süsü verilen cinayetle ilgili gözaltına alınan 4 şüpheliden 1'i tutuklandı. Araları bozulmadan önce sıkça görüşen komşulardan geriye ise hayatını kaybeden yaşlı adam ile katilinin 20 yıl önce çekilmiş fotoğrafı kaldı.

 • Bayram ikramiyesine TÜED Başkanı Ergün'den tepki: En düşük 5 bin TL olmalı
  17 Şub Bayram ikramiyesine TÜED Başkanı Ergün'den tepki: En düşük 5 bin TL olmalı

  Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, emekliye bayram ikramiyesinin yetersiz olduğunu belirterek, TÜİK rakamlarına göre en düşük emekli ikramiyesinin 5 bin 679,08 TL olması gerektiğini söyledi. Ergün, emekli bayram ikramiyelerinin gerçekçi kriterlere göre yeniden güncellenmesi gerektiğini vurguladı.

 • Zamlı bayram ikramiyesi kimlere ne kadar ödenecek? Detaylar belli oldu
  17 Şub Zamlı bayram ikramiyesi kimlere ne kadar ödenecek? Detaylar belli oldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin 2 bin liradan 3 bin liraya çıkartılacağını açıkladı. İkramiye zammına ilişkin önce yasal düzenleme yapılacak. Peki zamlı bayram ikramiyesinden kimler, nasıl yararlanacak? Detaylar haberimizde...

 • AK Parti, yargı alanında düzenlemeler içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu
  16 Şub AK Parti, yargı alanında düzenlemeler içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, yargı hizmetlerinin etkinliğinin artırılmasına yönelik düzenlemeler içeren 8. Yargı Paketi'nin TBMM Başkanlığına sunulduğunu bildirdi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Diyarbakır'a ve geleceğine sahip çıkmak önemli
  16 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Diyarbakır'a ve geleceğine sahip çıkmak önemli

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'ın geleceğe yürümesi ve daha fazla hizmet alması için aklı fikri Diyarbakır olan adayları desteklemek gerektiğini belirtti. Yılmaz, tarım sektörü, deprem ve şehir içi ulaşım gibi konularda da adayları destekleyeceklerini söyledi.

 • BŞEÜ Rektörü Şükrü Beydemir Başkanlığında Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  16 Şub BŞEÜ Rektörü Şükrü Beydemir Başkanlığında Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir başkanlığında Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Doğal Taş Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'ndeki (DAUM) çalışmalar, akreditasyon süreçleri ve 2024 yılı kalite hedefleri değerlendirildi.

 • İsrail saldırılarında ailesini kaybeden Al Jazeera Gazze Büro Şefi Türkiye'yi ziyaret etti
  15 Şub İsrail saldırılarında ailesini kaybeden Al Jazeera Gazze Büro Şefi Türkiye'yi ziyaret etti

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında ailesini kaybeden Al Jazeera Gazze Büro Şefi Wael Dahduh, Türkiye'nin Doha Büyükelçiliği'ne ziyarette bulundu. Dahduh, Türkiye'nin Gazze halkının yanında yer aldığını belirtti ve Anadolu Ajansı'nın Gazze'deki savaş suçlarını ortaya koyan kitabını inceledi. Büyükelçi Göksu ise Türkiye'nin Gazze'deki zulmün son bulması için çaba gösterdiğini ifade etti.

 • Bakan Fidan: 'Türkiye-AB ilişkileri bazı ülkelerin siyasi hesaplarına da kurban edilmemelidir'
  15 Şub Bakan Fidan: "Türkiye-AB ilişkileri bazı ülkelerin siyasi hesaplarına da kurban edilmemelidir"

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Macaristan Dışişleri Bakanı Szijjarto ile ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. Fidan, Türkiye-AB ilişkilerinin bazı ülkelerin siyasi hesaplarına kurban edilmemesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Türkiye ve Macaristan arasındaki iş birliklerinin geliştiğini ve savunma sanayii alanında somut projeler üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile ortak basın toplantısı düzenledi
  15 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile ortak basın toplantısı düzenledi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile Bakanlık'ta düzenlediği ortak basın toplantısında, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkileri bazı ülkelerin siyasi hesaplarına kurban edilmemelidir. AB üyeliğimizin önündeki engellerin aşılmasında ve AB ile ilişkilerimizin gelişmesinde Macaristan'ın değerli katkı ve desteğinin devamına güveniyoruz.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Türkiye-AB ilişkileri bazı ülkelerin siyasi hesaplarına da kurban edilmemelidir
  15 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Türkiye-AB ilişkileri bazı ülkelerin siyasi hesaplarına da kurban edilmemelidir

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Türkiye-AB ilişkileri bazı ülkelerin siyasi hesaplarına da kurban edilmemelidir.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: AB Türkiye'ye yaklaşımında kimlik siyasetini sona erdirmeli
  15 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: AB Türkiye'ye yaklaşımında kimlik siyasetini sona erdirmeli

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Macaristan'ın AB dönem başkanlığını üstleneceğini belirterek, Türkiye-AB ilişkilerinin siyasi hesaplara kurban edilmemesi gerektiğini söyledi. Fidan, Türkiye-Macaristan ilişkilerinin güçlendirildiğini ve AB'nin Türkiye'ye daha rasyonel bir yaklaşım benimsemesini beklediklerini ifade etti. Ayrıca, Fidan Ukrayna'daki savaşın adil bir barış yoluyla sonlanması gerektiğini vurguladı.

 • Vatikan ve İsrail Arasında Gerginlik
  15 Şub Vatikan ve İsrail Arasında Gerginlik

  Vatikan'ın İsrail'i Gazze'deki operasyonları eleştirmesi üzerine iki devlet arasında gerginlik yaşanıyor. Vatikan'ın başbakan konumundaki Devlet Sekreteri, İsrail'i orantısız saldırılarla suçladı ve Gazze'de yaşananları katliam olarak niteledi. İsrail ise bu sözleri acınası olarak nitelendirerek kınadı. İki ülke arasındaki gerginlik İtalyan gazetelerinin baş sayfalarında yer aldı.

 • Adana'da 4 gündür haber alınamayan genç kızın öldürülerek gömüldüğü belirlendi
  15 Şub Adana'da 4 gündür haber alınamayan genç kızın öldürülerek gömüldüğü belirlendi

  Adana'da 4 gündür haber alınamayan genç kızın öldürülerek gömüldüğü, polisi arayarak cinayeti itiraf eden şüpheli gözaltına alındı. Şüpheli tarafından tarif edilen bölgede yapılan arama sonucunda genç kızın cesedine ulaşıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Kayseri'de hapis cezası bulunan şahıs, eşini rehin aldıktan sonra polis tarafından ikna edildi
  15 Şub Kayseri'de hapis cezası bulunan şahıs, eşini rehin aldıktan sonra polis tarafından ikna edildi

  Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir şahıs, yakalanacağını anlayınca elindeki bıçakla eşini rehin aldı. Olay yerine gelen emniyet amiri, şahsa ikna edici sözlerle yaklaşarak onu teslim olmaya ikna etti. Şahıs, polis tarafından etkisiz hale getirildikten sonra gözaltına alındı.

 • Türkiye'nin en yaşlı insanından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mutfak çağrısı
  15 Şub Türkiye'nin en yaşlı insanından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mutfak çağrısı

  117 yaşındaki Arzu Sınıroğlu, Kırıkkale'deki evine mutfak yapılmasını istiyor. Kızıyla birlikte yaşayan Sınıroğlu, bir mutfağının olmadığını ve odada yemek pişirdiğini belirtiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a selam gönderen Sınıroğlu, yardım talebinde bulunuyor.

Advertisement