Merkez Bankası Ödeme ve E-Para Kuruluşlarının Öz Kaynak Yükümlülüğünü Artırdı - Son Dakika

Merkez Bankası Ödeme ve E-Para Kuruluşlarının Öz Kaynak Yükümlülüğünü Artırdı

28.01.2023 15:11
Merkez Bankası Ödeme ve E-Para Kuruluşlarının Öz Kaynak Yükümlülüğünü Artırdı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ödeme hizmetleri ve elektronik para ihracı ile ödeme hizmeti sağlayıcılarının asgari öz kaynak yükümlülüğü tutarını, fatura kuruluşları için 7 milyon TL’ye, elektronik para kuruluşları için 41 milyon TL’ye yükseltti. Yeni düzenleme 30 Haziran 2023’te yürürlüğe girecek.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ödeme hizmetleri ve elektronik para ihracı ile ödeme hizmeti sağlayıcılarının asgari öz kaynak yükümlülüğü tutarını, fatura kuruluşları için 7 milyon TL'ye, elektronik para kuruluşları için 41 milyon TL'ye yükseltti. Yeni düzenleme 30 Haziran 2023'te yürürlüğe girecek.

Merkez Bankası'nın Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para İhracı ile Ödeme Hizmeti Sağlayıcıları Hakkındaki Tebliği bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Tebliğe göre, asgari öz kaynak tutarı fatura kuruluşları için 5,5 milyon TL'den 7 milyon TL'ye, ödeme kuruluşları için 9 milyon TL'den 15 milyon TL'ye, elektronik para kuruluşları için 25 milyon TL'den 41 milyon TL'ye yükseltildi. Yeni düzenleme 30 Haziran 2023 tarihinde yürürlüğe girecek.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Ekonomi Merkez Bankası Ödeme ve E-Para Kuruluşlarının Öz Kaynak Yükümlülüğünü Artırdı - Son Dakika


Advertisement