Rekabet Kurulu Martı'ya soruşturma açtı - Son Dakika

Rekabet Kurulu Martı'ya soruşturma açtı

10.08.2022 10:28
Rekabet Kurulu Martı'ya soruşturma açtı

Rekabet Kurulu bulguları ciddi ve yeterli bularak, rakiplerine iş etiğine sığmayan eylemlerde bulunan Martı İleri Teknoloji AŞ'ye yönelik soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Martı İleri Teknoloji AŞ'nin ilgili ürün pazarında hakim durumda bulunduğu ve rakipleri üzerinde dışlayıcı eylemleriyle hakim durumunu kötüye kullanarak Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. ve 6. maddelerini ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

ELDE EDİLEN BULGULAR CİDDİ

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, kanunun ilgili maddelerini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik Martı İleri Teknoloji AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

YORUMLAR
500
Rekabet Kurulu, Krea hakkında geçici tedbir kararı verdi Rekabet Kurulu, Krea hakkında geçici tedbir kararı verdi
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Rekabet Kurulu Martı'ya soruşturma açtı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement