Rize'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan pazarında hareketlilik başladı - Son Dakika

Rize'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan pazarında hareketlilik başladı

06.07.2022 09:32

Rize'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan pazarında hareketlilik başladıRİZE Rize'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan pazarında hareketlilik başladı.

Rize'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan pazarında hareketlilik başladı

RİZE Rize'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan pazarında hareketlilik başladı.

Kurban Bayramı için geri sayım sürerken, Rize'de hayvan satış alanlarında hareketlilik yaşanmaya başlandı. Özenle yetiştirdikleri kurbanlıkları, sabah saatlerinden itibaren pazara getirmeye başlayan besiciler, alıcılarla sıkı pazarlığa giriyor.

Satıcı Saadettin Batmaz, "Geçen seneye göre biraz fiyatlar yükseldi çünkü hayvan yok. Satışlarda bir sıkıntı yok. Hayvanlar bitti. 150 tane hayvanımız vardı, geriye 6 tane kaldı" dedi. Satışların geçen yıla oranla düştüğünü söyleyen Ethem Akçam ise, "Satışlar bu yıl yüzde 30, yüzde 40 oranında düştü. Bir de hayvan bu sene az. Satışlar yine oluyor" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Rus petrolünün Ukrayna üzerinden Macaristan, Çekya ve Slovakya'ya sevkiyatı yeniden başladı Rus petrolünün Ukrayna üzerinden Macaristan, Çekya ve Slovakya'ya sevkiyatı yeniden başladı Diyarbakır'da 20 yıllık 'kız kaçırma' kavgası! Çok sayıda kişi bıçaklandı Diyarbakır'da 20 yıllık 'kız kaçırma' kavgası! Çok sayıda kişi bıçaklandı Kovanlardaki acı balı yiyen ayı kendinden geçti! Görüntüler gülümsetti Kovanlardaki acı balı yiyen ayı kendinden geçti! Görüntüler gülümsetti
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Rize'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan pazarında hareketlilik başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement