Rusya Başbakanı Mişustin: "Rusya'nın bütçesi 3 yıl boyunca açık verecek" - Son Dakika

Rusya Başbakanı Mişustin: "Rusya'nın bütçesi 3 yıl boyunca açık verecek"

22.09.2022 15:38
Rusya Başbakanı Mişustin: "Rusya'nın bütçesi 3 yıl boyunca açık verecek"

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, ülkesindeki bütçenin gelecek 3 yıl boyunca açık vereceğini söyledi.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, ülkesindeki bütçenin gelecek 3 yıl boyunca açık vereceğini söyledi.

Mişustin, başkent Moskova'da düzenlenen hükümet toplantısında, Rusya'nın 2023-2025 yıllarını kapsayacak bütçe çalışmalarında sona yaklaşıldığını bildirdi.

Bütçenin, Rus ekonomisinin yeni koşullarla uyum sağlaması için alınacak önlemleri içerdiğini belirten Mişustin, söz konusu önlemler arasında ihracatın yeniden yönlendirilmesi ve teknolojik bağımsızlığın da bulunduğunu söyledi.

İç talebin karşılanması için hükümetin gerekli harcamaları yapacağını aktaran Mişustin, "Ekonomik büyüme 2024 itibarıyla yüzde 2'yi geçmeli." dedi.

Bütçe gelirlerinin 2023'te 26 trilyon rubleyi (yaklaşık 435 milyar dolar) geçeceğini bildiren Mişustin, "Harcamaların ise ufak bir artışla 29,5 trilyon rubleye çıkmasını bekliyoruz. Bütçe 3 yıllık planlama boyunca açık verecek. Bütçe açığının kapanması için ağırlıklı olarak hükümet borçlanması yapılacak." diye konuştu.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov da dün yaptığı açıklamada, Rus hükümetinin vergi gelirlerinden daha fazla para harcadığını söylemişti.

YORUMLAR
500
Rusya'dan kaçtığı söylenen ünlü spiker Şanlıurfa'da ortaya çıktı Rusya'dan kaçtığı söylenen ünlü spiker Şanlıurfa'da ortaya çıktı AA foto muhabirleri, Rusya'daki uluslararası fotoğraf yarışmasında ödüller kazandı AA foto muhabirleri, Rusya'daki uluslararası fotoğraf yarışmasında ödüller kazandı Rusya, Ukrayna'da işgal altındaki Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerini ilhak etti Rusya, Ukrayna'da işgal altındaki Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerini ilhak etti
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Rusya Başbakanı Mişustin: 'Rusya'nın bütçesi 3 yıl boyunca açık verecek' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement