Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçildi - Son Dakika
Ekonomi

Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçildi

Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı\'na yeniden seçildi

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Simone Kaslowski yeniden seçildi.

30.03.2021 17:33  Güncelleme: 17:47

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Genel Kurul Toplantısı'nda TÜSİAD Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Konseyi (YİK) başkanlık divanı, denetleme kurulu ve haysiyet divanı üyelerinin seçimi yapıldı. Genel Kurul'da seçilen yeni yönetim kurulu, ilk toplantısında, yönetim kurulu başkanlığına Simone Kaslowski'yi, başkan yardımcılıklarına ise Murat Özyeğin, Mehmet Tara ve Bahadır Balkır'ı seçti.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

TÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri Simone Kaslowski, Murat Özyeğin, Mehmet Tara, Bahadır Balkır'ın yanı sıra Barış Oran, Batu Aksoy, Fatih Kemal Ebiçlioğlu, İrem Oral Kayacık, Nüket Küçükel Ezberci, Önder Sezgi, Serkan Sevim, B. Can Yücaoğlu ve Ebru Dicle'den oluştu.

TÜSİAD Yönetim Kurulu yedek üyeleri ise Oya Narin, İzel Levi Coşkun, Emre Eczacıbaşı, Cem Tüfekçi, Elvan Ünlütürk, Serpil Veral, Meltem Akol, Azmi Gümüşlüoğlu, Öget Kantarcı, Özgür Tanrıkulu, Perihan İnci ve Cevdet Alemdar oldu.

YİK BAŞKANLIK DİVANI ÜYELERİ

TÜSİAD YİK başkanlık divanı ise Tuncay Özilhan, Ömer M. Koç, Arzuhan Doğan Yalçındağ, N. Ümit Boyner, Ömer Aras, Agah Uğur ve Tayfun Bayazıt'tan oluştu.

"ELİMİZDEN GELEN BÜTÜN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ"

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilen Simone Kaslowski, TÜSİAD Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın kapanışında yaptığı konuşmada, "2021 yılında da TÜSİAD'ın yönetim sorumluluğunu taşımaya layık gördüğünüz yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bugün bize verdiğiniz görevi kabul etmekten onur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaslowski, Türk iş dünyasının fikir, istişare, eylem ve paylaşım merkezi olan TÜSİAD'ı daha da ileriye götürmek için ellerinden gelen bütün gayretleri göstereceklerini aktararak, şunları kaydetti:

"TÜSİAD, 50. yılında da Türkiye'yi daima ileri taşıyacak çağdaş hedeflere odaklanarak ekonomik ve toplumsal ilerleme için azimle çalışmaya, üretmeye ve yeni fikirler ile yön verici olmaya devam edecek. Bir iş dünyası örgütü ve düşünce kuruluşu olarak TÜSİAD'ın yarattığı tüm bu değerlerdeki katkısından dolayı yönetim kurulumuz adına tüm TÜSİAD üyelerimize ve genel sekreterlik çalışanlarımıza da gönülden teşekkür ederim."

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (14)

 • ASDF: "TÜRK" Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği -- Simone Kaslowski ... durumun vehametini siz düşünün artık .. çok yerli ve milli yiz 17 2 Yanıtla
 • Doktor Tarık: İnadına yapıyorlar, başaramayacaklar. 13 3 Yanıtla
 • ADL: vay be TÜSİAD olarak yazılıyor ancak kim oldukları meçhul bunlar atatürk zamanında millileşenler mi 16 0 Yanıtla
 • Semih: Bunlardan ne hayır gelir Türk halkına bunlar ancak kendi çıkar ve menfaatlerini düşünen bir avuç aç gözlü.. 12 3 Yanıtla
  Adil : Ne hayır gelir dediğin kişi bu ülkeye hizmet ediyor 12 bin kişi ekmek yiyor bu adamın şirketinde sen kaç kişinin karnını doyurdun bu güne kadar ülkemize organik tarım öğreten adam ülkemizin malları Avrupa pazarlarında satan adam 3 tane yabancı dil biliyor sen ne bok biliyorsun veya kaç kişinin karnını doyuruyor sun 5 4 Adını yaz: Milletin karnını mı doyuruyor. Emeğini mi sömürüyor. biraz düşünmek gerek 4 1 Yok Artık: Ağanın marabasımıyız. yoksa ağanın duacısımıyız 1 0
 • Memo: Elin yahudisi gelip turk is adamlarinin basina geciyor durum bu yani tamamen disa baglandi ulke otoyol kopru vs vs 7 2 Yanıtla
  Dersim : İbnelik yapma 1 2
 • Hehe: Yahudi başa geçirmezler 7 2 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement