Son dakika: Dolar ve altın haftaya rekorla başladı - Son Dakika

Son dakika: Dolar ve altın haftaya rekorla başladı

15.11.2021 10:07

Son dakika: Yükselişini devam ettiren dolar ve altın haftaya rekorla başladı. Dolar 10,05'le, altının gram fiyatı ise 603 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Cuma akşamı tarihinde ilk kez 10 lira seviyesini aşan dolar, yeni haftaya da rekorla başladı. Sabah saatlerinde 10,05 seviyesine çıkan kur, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Dolardaki yükselişe paralel hareket eden altının gram fiyatı ise 603 lirayla rekor tazeledi.

PİYASADA SON DURUM

Saat 12.30 itibarıyla dolar 10,00'dan, euro ise 11,46'dan işlem görüyor. Aynı dakikalarda gram altın 598 lira seviyesinde bulunuyor. Çeyrek altın 982 liradan, cumhuriyet altını ise 4.000 liradan satılıyor.

EN BÜYÜK DEĞER KAYBI TL'DE

Pandemi önlemlerinin kalkmasıyla artan talep ve yaşanan arz sıkıntılarının etkisiyle başta ABD'de olmak üzere enflasyonun yükselişe geçmesi ve büyük merkez bankalarının ekonomik teşviklerini geri çekmeye başlaması tüm gelişen ülke para birimlerini baskılarken, en büyük değer kaybını Türk lirası yaşadı. Türk lirası yıl başından bu yana bakıldığında yaklaşık yüzde 26 ile dolara karşı en fazla değer kaybeden gelişen ülke para birimi oldu.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ekonomi Son dakika: Dolar ve altın haftaya rekorla başladı - Son Dakika Ekonomi


Advertisement