Son dakika haberleri: Coca-Cola İçecek, su güvenliği skorunu B'den A-'ye yükseltti - Son Dakika

Son dakika haberleri: Coca-Cola İçecek, su güvenliği skorunu B'den A-'ye yükseltti

17.12.2021 10:04
Son dakika haberleri: Coca-Cola İçecek, su güvenliği skorunu B'den A-'ye yükseltti

Son dakika gelişmesine göre Coca-Cola İçecek (CCI), Karbon Saydamlık Projesi (Carbon Disclosure Project CDP) kapsamında 2020'de "B" olan su güvenliği skorunu "A-"ye yükseltti.

Coca-Cola İçecek (CCI), Karbon Saydamlık Projesi (Carbon Disclosure Project CDP) kapsamında 2020'de "B" olan su güvenliği skorunu "A-"ye yükseltti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, "İklim Değişikliği Programı"nda ise geçen seneki "B" skorunu koruyan CCI, hem dünya hem de global sektör ortalamasının üzerinde performans gösterdi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Coca-Cola İçecek İçecek Üst Yöneticisi (CEO) Burak Başarır, CDP raporlamasının risk yönetimi ve şeffaflık açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

11 ülkede, 10 bin çalışanla, 430 milyon tüketiciye hizmet verdiklerini ifade eden Başarır, şunları kaydetti:

"Operasyonlarımızın sürdürülebilirliğinin, faaliyet gösterdiğimiz coğrafyadaki toplumların ve doğal kaynakların sürdürülebilirliği ile çok yakından ilişkili olduğuna inanıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda suyun geri kazandırılması ve karbon salınımının önlenmesine yönelik projeler ve süreç iyileştirmeleriyle çevre üzerindeki etkimizi en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Sürdürülebilirlik konusunda önde gelen platformlardan biri olan CDP tarafından su güvenliği kategorisinde 'A-' ile derecelendirilerek sektörümüzde öne çıkmaktan ve iklim değişikliği programında 'B' ile derecelendirmekten mutluluk duyuyoruz."

YORUMLAR
500
Dr. Cahit Ünver İlkokulu öğrencileri doğa bilincini kazanıp, suyu tasarruflu kullanmayı öğreniyor Dr. Cahit Ünver İlkokulu öğrencileri doğa bilincini kazanıp, suyu tasarruflu kullanmayı öğreniyor Profesörün köpek balığı sürüsüyle yakın teması sualtı kamerasında Profesörün köpek balığı sürüsüyle yakın teması sualtı kamerasında Dalış turizmine emek veren eğitmen ve rehber dalıcı adayları bu kez sınav için daldı Dalış turizmine emek veren eğitmen ve rehber dalıcı adayları bu kez sınav için daldı
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Son dakika haberleri: Coca-Cola İçecek, su güvenliği skorunu B'den A-'ye yükseltti - Son Dakika


Advertisement