Yıl Sonu Yıllık Tüfe Beklentisi Yüzde 7,20'ye Geriledi - Son Dakika

Yıl Sonu Yıllık Tüfe Beklentisi Yüzde 7,20'ye Geriledi

08.03.2012 15:52
Yıl Sonu Yıllık Tüfe Beklentisi Yüzde 7,20'ye Geriledi

Merkez Bankası Mart ayı 1.dönem beklenti anketinde, yıl sonu yıllık TÜFE beklentisi yüzde 7,20'ye geriledi.

Merkez Bankası Mart ayı 1. dönem beklenti anketinde, yıl sonu yıllık TÜFE beklentisi yüzde 7,20'ye geriledi. Şubat ayı 2. dönem anketinde beklenti yüzde 7,26 düzeyindeydi.

Merkez Bankası Mart ayı 1. dönem beklenti anketi sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, Şubat ayı 2. dönem anketinde 62 milyar 715 milyon dolar düzeyinde olan yıl sonu cari açık beklentisi, 63 milyar 135,2 milyon dolara yükseldi.

Yıl sonu dolar kuru beklentisi ise 1,7938 liraya yükseldi. Şubat ayı 2. dönem anketinde beklenti 1,7863 lira seviyesindeydi.

Şubat ayı 2. dönem anketinde yüzde 3,5 olarak belirlenen yıl sonu Gayrisafi Yurtiçi Hasıla (GSYH) büyüme beklentisi de yüzde 3,6'ya çıktı. - ANKARA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
CHP'nin 'İkinci Yüzyıla Çağrı' Buluşması... Prof. Dr. Refet Gürkaynak: 'Enflasyonu Düşüreceğiz' Diye Yola Çıkmak Türkiye'yi Birleştiren Bir Şey. Neye... CHP'nin 'İkinci Yüzyıla Çağrı' Buluşması... Prof. Dr. Refet Gürkaynak: 'Enflasyonu Düşüreceğiz' Diye Yola Çıkmak Türkiye'yi Birleştiren Bir Şey. Neye... CHP'nin İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması... Prof. Dr. Hakan Kara: 'Türkiye, Sahip Olduğu Birikim ve Beşerî Sermaye ile Yapabilecek Kapasiteye Sahip.... CHP'nin İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması... Prof. Dr. Hakan Kara: 'Türkiye, Sahip Olduğu Birikim ve Beşerî Sermaye ile Yapabilecek Kapasiteye Sahip.... MUHARREM İNCE: BU 6'LI MASA, ERDOĞAN HAYRANIDIR MUHARREM İNCE: BU 6'LI MASA, ERDOĞAN HAYRANIDIR

Son Dakika Ekonomi Yıl Sonu Yıllık Tüfe Beklentisi Yüzde 7,20'ye Geriledi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement