Son dakika Engin Özkoç haberleri, Engin Özkoç son dakika, son dakika Engin Özkoç

Son Dakika Engin Özkoç Haberleri

Son dakika Engin Özkoç haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son engin özkoç haberleri anında burada.


 • 23.03.2023 23 Mar 17:53 Engin Özkoç: 'Kılıçdaroğlu ile Birlikte Yol Yürüdüm. Onu Asla Yalnız Bırakmayacağım. Bu Ülke İçin Ne Yapılması Gerekiyorsa, Birlikte Yapmaya Devam... Engin Özkoç: "Kılıçdaroğlu ile Birlikte Yol Yürüdüm. Onu Asla Yalnız Bırakmayacağım. Bu Ülke İçin Ne Yapılması Gerekiyorsa, Birlikte Yapmaya Devam...

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Ben, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bu süreç içinde birlikte yol yürüdüm. Şimdi, o bir başka yola çıktı. ‘Ben Cumhurbaşkanı adayıyım’ dedi… Ben de bugün açıkladım. Bu yolda onunla birlikte olacağım. Onu asla yalnız bırakmayacaktım, söylemiştim, şimdi bir kere daha söylüyorum. Asla yalnız bırakmayacağım. Bu ülke için ne yapılması gerekiyorsa, nasıl yapılması gerekiyorsa, birlikte yapmaya devam edeceğiz… Bunu kimse unutmasın: Biz sevgi istiyoruz, barış istiyoruz, özgürlük istiyoruz, adalet istiyoruz. Türkiye, huzurlu yarınlarda, birbirini kucaklayan yeni bir güne 15 Mayıs sabahı uyanacak” dedi.

 • 23.03.2023 23 Mar 17:03 Engin Özkoç: 'Milletvekilliği Adaylık Başvurusu Yapmadım Ancak CHP Çatısı Altında Aktif Siyasete Devam Edeceğim. Demokratik, Güçlü Türkiye'yi Hep... Engin Özkoç: "Milletvekilliği Adaylık Başvurusu Yapmadım Ancak CHP Çatısı Altında Aktif Siyasete Devam Edeceğim. Demokratik, Güçlü Türkiye'yi Hep...

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekilliği seçimi için adaylık başvurusu yapmadığını açıkladı. Özkoç, “13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’yla yasamada beraber uzun bir yol yürüdük. Yürütmede de birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Bu sebeple milletvekilliği adaylık başvurusu yapmadım ancak CHP çatısı altında aktif siyasete devam edeceğim. Demokratik, güçlü Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Geliyor gelmekte olan” açıklamasını yaptı.

 • 23.03.2023 23 Mar 16:37 Engin Özkoç: 'Grup Başkanvekili Olarak Bu Salonda Yaptığım Son Toplantıyı Yapıyorum... Kılıçdaroğlu ile Birlikte İnşallah Yürütmede de Buluşuruz' Engin Özkoç: "Grup Başkanvekili Olarak Bu Salonda Yaptığım Son Toplantıyı Yapıyorum... Kılıçdaroğlu ile Birlikte İnşallah Yürütmede de Buluşuruz"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Ben bu salonda Grup Başkanvekili olarak sizlerle defalarca toplantı yaptım. Ben artık Grup Başkanvekili olarak bu salonda yaptığım son toplantıyı sizlerle yapıyorum. Hatta Grup Başkanvekili olarak da bugün TBMM’de Genel Kurul’da son toplantıma katılacağım. O yüzden defalarca beni siz çektiniz ama bugün de sizi ben bir çekeyim istiyorum" diyerek Meclis'teki basın emekçilerinin fotoğrafını çekti. Özkoç, "Ben bugüne kadar CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yasamada görev yaptım. Çok gurur duydum, çok mutlu oldum. Onunla birlikte yol yürüdüm, yürüdüğüm yolda onurlu bir yürüyüşün adalet için bir yürüyüşün, insanların huzuru ve mutluluğu için bir yürüyüşün bütün gururunu taşıdım ve arkadaşlarıma bunu yaşadım. Bundan sonraki yürüyüşümüzde yine Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte İnşallah yürütmede de buluşuruz" diye konuştu.

 • 21.03.2023 21 Mar 17:23 Engin Özkoç: 'Deprem Bölgesindeki Esnaf, Deprem Bölgesindeki İş İnsanı, Deprem Bölgesindeki Dükkanı Yıkılmış İnsanlar İşte Bugün Devleti Bekliyorlar' Engin Özkoç: "Deprem Bölgesindeki Esnaf, Deprem Bölgesindeki İş İnsanı, Deprem Bölgesindeki Dükkanı Yıkılmış İnsanlar İşte Bugün Devleti Bekliyorlar"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç TBMM Genel Kurulu’nda, “Devlete el uzatan milletimizin elini asla geri çevirmemeliyiz. Zor günlerde onların yanında olmalıyız. Deprem bölgesindeki esnaf, deprem bölgesindeki iş insanı, deprem bölgesindeki dükkânı yıkılmış insanlar işte bugün devleti bekliyorlar. Yüzlerini de devlete dönmüşler. Eğer siz devleti temsilen iktidardayken yüzünüzü onlara dönmezseniz, onlar da günü geldiğinde yüzünü sizden çevirirler” dedi.

 • 20.03.2023 20 Mar 17:47 Engin Özkoç: 'Grubumuz Kapalı Olarak Bir Oturum Yapmıştır. Engin Özkoç: "Grubumuz Kapalı Olarak Bir Oturum Yapmıştır.

  CHP TBMM Grubu, basına tapalı olarak toplandı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, toplantının ardından; “Grubumuz kapalı olarak bir oturum yapmıştır. Ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı adayı olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu oybirliği ile aday göstermiştir. Ve şu anda o, Cumhurbaşkanlığı adayı ve bizim de 13. Cumhurbaşkanımız olarak çalışmalarına başlamak üzere harekete geçti” dedi. Özkoç, 22 Mart Çarşamba günü YSK’ye başvuru yapılacağını açıkladı.

 • 20.03.2023 20 Mar 16:05 Engin Özkoç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Hangi Baba? Enkaz Altındaki Evladının Yanına Depremin Üçüncü Gününde Giden Baba Mı' Engin Özkoç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "Hangi Baba? Enkaz Altındaki Evladının Yanına Depremin Üçüncü Gününde Giden Baba Mı"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ‘Baba, bizi bunlara bırakma’ sözleri bizi ayakta tutuyor” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Soruyorum, hangi baba? Enkaz altındaki evladının yanına depremin üçüncü günüde giden mi? Hangi baba? Evladı kara kışta açıktayken çadır satmaya çalışan mı? Hangi baba? Evladını suyun, çamurun içine bırakan mı” diye sordu.

 • 10.03.2023 10 Mar 17:18 Engin Özkoç'tan Ysk'ya Çağrı: 'Anayasa Madde 79 Açık. Seçim Güvenliği İçin 'Parmak Boyası' Kullanılması Kararını Alın' Engin Özkoç'tan Ysk'ya Çağrı: "Anayasa Madde 79 Açık. Seçim Güvenliği İçin 'Parmak Boyası' Kullanılması Kararını Alın"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “YSK'ya çağrımızdır: YSK seçim güvenliği için ‘parmak boyası’ kullanılması talebini kanun yürürlükten kaldırıldı diye reddediyor. Anayasa madde 79 açık. YSK bu kararı alabilir. Seçim güvenliği için ‘parmak boyası’ kullanılması kararını alın” açıklamasını yaptı.

 • 10.03.2023 10 Mar 17:18 Engin Özkoç'tan Ysk'ya Çağrı: 'Anayasa Madde 79 Açık. Seçim Güvenliği İçin 'Parmak Boyası' Kullanılması Kararını Alın' Engin Özkoç'tan Ysk'ya Çağrı: "Anayasa Madde 79 Açık. Seçim Güvenliği İçin 'Parmak Boyası' Kullanılması Kararını Alın"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “YSK'ya çağrımızdır: YSK seçim güvenliği için ‘parmak boyası’ kullanılması talebini kanun yürürlükten kaldırıldı diye reddediyor. Anayasa madde 79 açık. YSK bu kararı alabilir. Seçim güvenliği için ‘parmak boyası’ kullanılması kararını alın” açıklamasını yaptı.

 • 02.03.2023 02 Mar 16:17 CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Stattaki vatandaş 'Yetti artık' diyor, onları müsabakalardan men ediyorsunuz. Yetmiyor mafyaya tehdit ettiriyorsunuz. Milletin güvendiği devlet olacak arkasında, milletin korktuğu Alaattin Çakıcı değil." dedi.

 • 02.03.2023 02 Mar 12:02 Engin Özkoç: 'Milletimizin İsyanı Sadece Bir Haykırış, Bir Feryat; Ölen Çocuklar, Kadınlar, Aileler İçin, Kaldırılamayan Cenazeler İçin. Engin Özkoç: "Milletimizin İsyanı Sadece Bir Haykırış, Bir Feryat; Ölen Çocuklar, Kadınlar, Aileler İçin, Kaldırılamayan Cenazeler İçin.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın oynadığı maçlarda "hükümet istifa" diyen yurttaşlara müsabakalardan men cezası verilmesine ilişkin, "Diyorsunuz ki 'çocuklarımız enkaz altında kalsa bile bize isyan edemezsiniz. Eğer hala ailelerinizi enkazdan çıkartmadınız, enkazlar kaldırılırken cenazeler yok oluyorsa hala isyan edemezsiniz.' Milletimizin isyanı sadece bir haykırış, bir feryat. Milletin isyanı ölen çocuklar, kadınlar, aileler için. Kaldırılamayan cenazeler için. Göreve çağırıyor hükümeti. ‘Gereğini yap’ diyor. Yapıyor mu? Yapmıyor, onları ‘Bir araya gelip de feryat etmeyin’ diyor” dedi. Kızılay ve 11 şirketine değinen Özkoç, "Yönetim kurullarının değişmeyen iki tane ismi var. Kerem Kınık, İlyas Haşim Çakmak. Her yönetim kurulunda muhakkak varlar, muhakkak paylarını alacaklar. Kızılar ARGE’de varlar. Kızılay Yatırım Holding AŞ, Kızılay Kültür ve Sanat AŞ, Kızılay İçecek Sanayi ve Ticaret AŞ... Bir yerden nasiplenmek yetmiyor" diye konuştu.

 • 01.03.2023 01 Mar 17:18 Engin Özkoç'tan '1 Mart Tezkeresi' Çağrısı: 'Aldığımız Karar, Onurlu Bir Karardır. Engin Özkoç'tan '1 Mart Tezkeresi' Çağrısı: "Aldığımız Karar, Onurlu Bir Karardır.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından birçok ailenin evlatları için kayıp ihbarında bulunduğunu anımsatarak, "Biz, özellikle refakatsiz kalan çocuklarımızın takibi için bir ihbar hattı oluşturduk. Buradan yetkili kurumlarla paylaşımı sağlıyoruz ve takibini yapıyoruz. Şimdi devletin böyle bir şeyi kesinlikle yapıyor olması gerekiyor. Çocuklarımızın, insanlarımızın akıbetinin ne olduğunu bilmek, önce yakınlarının, sonra da milletimizin hakkıdır" dedi. Özkoç, yabancı askeri personelin 6 ay süreyle Türkiye'de bulunmasını öngören ve 2003 yılında TBMM Genel Kurulu'nda reddedilen 1 Mart Tezkeresi'nin bugün yıl dönümü olduğunu belirterek, "Meclis’imizin gizleyecek, saklayacak hiçbir şeyi yok. Aldığımız karar, onurlu bir karardır. Bu kararı kamuoyuyla paylaşmanın hiçbir sakıncası yok. İnsanlarımız gerçekleri bilmeli ve öğrenmeli" dedi.

 • 01.03.2023 01 Mar 17:01 CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Kızılay gibi bir yardım kuruluşunu holdinge dönüştürdünüz. Çünkü aklınızın erdiği tek şey para çarpmak, milletin, yoksulun, şehidin hakkını hukukunu çalmak.

 • 01.03.2023 01 Mar 15:50 Engin Özkoç: 'Anne, Babalar Enkazın Altında El Ele Tutuşarak Öldüler, Allah'tan Korktuk, Helallik İstedik' Dediniz, Ama Milleti Tehdit Ettiniz, Bu... Engin Özkoç: "Anne, Babalar Enkazın Altında El Ele Tutuşarak Öldüler, Allah'tan Korktuk, Helallik İstedik' Dediniz, Ama Milleti Tehdit Ettiniz, Bu...

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın depremden etkilenen yurttaşlardan “helallik” istemesi üzerine, “Kimden istediniz helalliği, vatandaştan, milletimizden, insanlarımızdan değil mi? ‘Yapamadık bu işi, depremin ilk üç günü enkaz altındaki çocuklarımıza yetişemedik, 20 yıldan beri bunun alt yapısını hazırlayamadık, 20 yıldan beri enkaz altında kalacaklarla ilgili tedbirleri alamadık, o yüzden çocuklarımız donarak öldüler, o yüzden anne, babalar enkazın altında el ele tutuşarak öldüler, Allah’tan korktuk, helallik istedik’ dediniz, ama milleti tehdit ettiniz. Bu nasıl bir davranış? Hadi milletten korkunuz yok, Allah’tan da mı korkunuz yok” dedi.

 • 28.02.2023 28 Şub 18:20 Engin Özkoç: Allah Sizi Affeder mi Bilmiyorum, Ama Ben Hangi Afetzede ile Görüştüysem Milletimiz Sizi Affetmiyor Engin Özkoç: Allah Sizi Affeder mi Bilmiyorum, Ama Ben Hangi Afetzede ile Görüştüysem Milletimiz Sizi Affetmiyor

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kızılay’ın çadır satmasıyla ilgili, "Kızılay, böyle büyük bir afette insanı kara kışta, ayazdayken çadır satamaz, satmamalı. Çünkü bizim Hilal-i Ahmer’imiz, artık yardım kuruluşu olarak değil, holding olarak yönetiliyor. Bu yüzden ihtiyacı olana, darda olana değil, serbest piyasa ekonomisi ve holding mantığıyla parası olana çadır satıyor" dedi. Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Adıyamanlılardan helallik istemesine ilişkin de “Bizim, sizin helalliğinizle ilgili bir verecek helalliğimiz yok. Allah sizi affeder mi bilmiyorum, ama ben hangi afetzede ile görüştüysem milletimiz sizi affetmiyor" diye konuştu.

 • 27.02.2023 27 Şub 11:21 CHP'den depremzedelerin mağduriyetinin önlenmesi için kanun teklifi CHP'den depremzedelerin mağduriyetinin önlenmesi için kanun teklifi

  CHP, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların "yaralarının sarılması ve mağduriyetlerinin önlenmesi" amacıyla hazırladığı kanun teklifini, TBMM Başkanlığına sundu.

 • 21.02.2023 21 Şub 12:18 Tank Palet Fabrikasının İşletme Hakkı Devrinin İptali Talebi, Danıştay'da Görüşüldü. Tank Palet Fabrikasının İşletme Hakkı Devrinin İptali Talebi, Danıştay'da Görüşüldü.

  Tank Palet Fabrikası’nın işletme hakkı devrinin iptali talebi Danıştay 13. Dairesi’nde görüşüldü. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Sayın Savcı, bizim haklılığımıza katılarak hem Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin iptalini hem de işletme devrinin iptalinin gerekliliğini ifade etmiştir. Bu memnuniyet vericidir. Tank Palet Davası sürecinde milletimizin menfaatini koruduk, ordumuzun çıkarlarını koruduk. Soygun ve talana dur demek istedik. Yapılan usulsüzlüklerin ve kanuna aykırılıkların bir an önce durdurulmasını istedik. Savcımız da bu talebimize katıldığını beyan etti. Milletimizin hakkını hukukunu savunmaya devam edeceğiz” dedi.

 • 09.02.2023 09 Şub 15:54 Özkoç: 'Enkaz Altındaki Feryatlarının Duyulmasını Engelledin. Özkoç: "Enkaz Altındaki Feryatlarının Duyulmasını Engelledin.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, sosyal medyaya erişimin kısıtlanmasına tepki gösterdi. Özkoç, “Beceriksizliğin ortaya çıkmasın diye, insanların tepkisi duyulmasın diye; enkaz altındaki bu feryatlarının duyulmasını engelledin. Bu emri eğer sen verdiysen, yazıklar olsun. Bu kadar kalbi soğumuş bir kişi olamaz. Bu kadar vicdanını yitirmiş bir kişi gerçekten olamaz. Hayat kurtarmak isteyenlerin önünü kestin. Bizim inancımız var. Ölüm bizim için hak elbette, günü geldiğinde. Elbette yaşanabilecek felaketler olur. Ama Allah diyor ki, sana akıl verdim, irade verdim, tedbirini al. Sen, tedbirini alıp da feryat eden insanların sesini yok ediyorsun. Sana bravo" dedi.

 • 09.02.2023 09 Şub 15:27 CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili "Askerimize, jandarmamıza zamanında görev emri verilseydi, o şerefli askerimiz orada görevini yapmış, onlarca hayat kurtarmış olurdu.

 • 08.02.2023 08 Şub 16:21 CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ilde 3 ay süreyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmesine ilişkin, "Cumhurbaşkanına orantısız sürede, orantısız yetki veren OHAL yasasını kesinlikle reddediyoruz.

 • 07.02.2023 07 Şub 15:25 7,7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… Engin Özkoç'tan İktidara Çağrı: 'Yeter Ki Onlar Talep Etsinler, Biz Milletimizle Birlikteyiz' 7,7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… Engin Özkoç'tan İktidara Çağrı: "Yeter Ki Onlar Talep Etsinler, Biz Milletimizle Birlikteyiz"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Ben Sakarya Milletvekiliyim. Deprem nedir, enkaz nedir, feryat nedir; bilirim. Bu acıyı yaşayan, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın çektiği acıyı çok yakından bilirim. Bunu yaşatmayacak olan devletin gücü, devletin iradesidir. Devletin iradesi, milletin iradesini verdiği iktidardadır. İktidarın bugünden tezi yok, milletimizin bu feryadını dindirmesi için çok ciddi önlemleri hızlı bir şekilde ve milletimizi kucaklayarak yapması gerekir. Biz bunun için her türlü yardıma, desteğe; ihtiyaçları olan her türlü faaliyete hazırız. Yeter ki onlar talep etsinler, biz milletimizle birlikteyiz" dedi.

 • 07.02.2023 07 Şub 15:09 CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin, "Şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır.

 • 28.01.2023 28 Oca 01:20 CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Amasya'da birlik gecesine katıldı CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Amasya'da birlik gecesine katıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde birlik ve dayanışma gecesine katıldı.

 • 19.01.2023 19 Oca 18:02 CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Cumhurbaşkanı'nın aday olması Anayasa'ya aykırıdır.

 • 19.01.2023 19 Oca 16:53 Engin Özkoç: 'Saray, Koltuğunu Koruyabilmek İçin Milletin Meclis'ini Feshederek Seçim Kararı Alıyor. Engin Özkoç: "Saray, Koltuğunu Koruyabilmek İçin Milletin Meclis'ini Feshederek Seçim Kararı Alıyor.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihi verdi. Oysa bundan neredeyse 15 gün önce ortağı Devlet Bahçeli’yle beraber ‘seçim tam zamanında yapılacak’ diyordu. Şimdi diyorlar ki ‘biz seçim tarihini öne çekeceğiz.’ Bir de ‘yeter, söz milletin.’ Söz de, karar da aslında milletin değil. Bunların hepsi sarayın. Saray koltuğunu koruyabilmek için milletin Meclis’ini feshederek seçim kararı alıyor. Onun adına da ‘yenileme’ diyor. Eski sistemde yetki Meclis’teydi. Şimdi tek başına yetki Erdoğan’da. Erdoğan saray rejiminde kendi sözünü Meclis iradesinin üstüne yerleştirmiş durumda. Şimdi bize diyor ki ‘ya Meclis olarak seçim kararı alırsınız, ya da Cumhurbaşkanlığı Sistemi’yle benim elde ettiğim yetki var. Ben bu Meclis’i feshederim’ diyor. Yani bir kişinin kararıyla, Meclis’in kararıyla değil. Yani ortak akılla değil, tek başına Erdoğan, ‘ben Meclis’i feshederim’ diyor. Kişisel keyfiyle seçim tarihinin belirlendiği bir seçim takvimi dönemi yaşıyoruz” dedi.

 • 19.01.2023 19 Oca 16:53 Engin Özkoç: 'Saray, Koltuğunu Koruyabilmek İçin Milletin Meclis'ini Feshederek Seçim Kararı Alıyor. Engin Özkoç: "Saray, Koltuğunu Koruyabilmek İçin Milletin Meclis'ini Feshederek Seçim Kararı Alıyor.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihi verdi. Oysa bundan neredeyse 15 gün önce ortağı Devlet Bahçeli’yle beraber ‘seçim tam zamanında yapılacak’ diyordu. Şimdi diyorlar ki ‘biz seçim tarihini öne çekeceğiz.’ Bir de ‘yeter, söz milletin.’ Söz de, karar da aslında milletin değil. Bunların hepsi sarayın. Saray koltuğunu koruyabilmek için milletin Meclis’ini feshederek seçim kararı alıyor. Onun adına da ‘yenileme’ diyor. Eski sistemde yetki Meclis’teydi. Şimdi tek başına yetki Erdoğan’da. Erdoğan saray rejiminde kendi sözünü Meclis iradesinin üstüne yerleştirmiş durumda. Şimdi bize diyor ki ‘ya Meclis olarak seçim kararı alırsınız, ya da Cumhurbaşkanlığı Sistemi’yle benim elde ettiğim yetki var. Ben bu Meclis’i feshederim’ diyor. Yani bir kişinin kararıyla, Meclis’in kararıyla değil. Yani ortak akılla değil, tek başına Erdoğan, ‘ben Meclis’i feshederim’ diyor. Kişisel keyfiyle seçim tarihinin belirlendiği bir seçim takvimi dönemi yaşıyoruz” dedi.

 • 18.01.2023 18 Oca 20:49 CHP'li vekilden dikkat çeken EYT açıklaması: 5 senede emeklilik işlemlerini yapabilirler CHP'li vekilden dikkat çeken EYT açıklaması: 5 senede emeklilik işlemlerini yapabilirler

  CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, EYT ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. İktidarın yüz binlerce kişiyi hemen emekli edebilecek imkanı olmadığını belirten Bekaroğlu, "Aldığımız duyumlar da bu doğrultuda, 'Bu teklif mart gibi, şubat sonu gibi kanunlaşsın. Sonra 5-10 bin kişinin işlemini yapalım, kalanını da seçimden sonraya bırakalım.' Amaçları, beklentileri bu. 4,7 milyon insanın, bu altyapıyla ancak 5 senede emeklilik işlemlerini yapabilirler. Bunları çalışmadan geldiler." dedi.

 • 18.01.2023 18 Oca 16:46 Engin Özkoç, Eyt Konusundaki Çelişkili Açıklamalara Dikkat Çekti: 'Erdoğan'ın Söylediğini Bakan, Bakanın Söylediğini Grup Başkanvekili Yalanlıyor' Engin Özkoç, Eyt Konusundaki Çelişkili Açıklamalara Dikkat Çekti: "Erdoğan'ın Söylediğini Bakan, Bakanın Söylediğini Grup Başkanvekili Yalanlıyor"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda iktidar temsilcilerinin sürekli farklı konuştuğunu belirterek, “Erdoğan’ın söylediğini bakan, bakanın söylediğini grup başkanvekili yalanlıyor. Erdoğan’a soralım; EYT’lilerin talebi nasıl karşılandı? Kendi evlerini, arabasını satan, kredi çeken EYT’lilerin gerçekten önünde bir teklif var mı? Talepler nasıl karşılanıyor, bunu bilmek istiyoruz” dedi.

 • 18.01.2023 18 Oca 16:26 CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gündemi değerlendirdi CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gündemi değerlendirdi

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) en az 3 aylık maaşının yok edildiğini öne sürerek, EYT'lilerin mağduriyetinin devam ettiğini belirtti.

 • 18.01.2023 18 Oca 16:21 Engin Özkoç: 'Seçim Haziran'da Olacak, Zamanında Olacak' Demiştin. Engin Özkoç: "Seçim Haziran'da Olacak, Zamanında Olacak' Demiştin.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim için 14 Mayıs’ı işaret etmesini değerlendirdi. Özkoç, “Bir kere daha sözünün arkasında duramadın. ‘Seçim Haziran’da olacak, zamanında olacak’ demiştin. O sözünü dahi tutamadın. Biz sana dedik ki, ‘6 Nisan’dan önce seçim olursa bu millet içindir. 6 Nisan’dan sonraki seçim saray ve senin koltuğun içindir.’ Sen milleti düşünmediğin için, kendin için bir seçim tarihi belirledin. Biz millet olarak buna uymak zorundayız. Ama bu millet umut ediyorum ki son kez senin aldığın bir karara uymak zorunda kalır. Umut ediyorum ki Türkiye ortak akılla hareket eden, parlamenter sistemde güçler ayrılığında tekrar güçlü, itibarlı bir Türkiye Cumhuriyeti noktasına gelir” dedi.

 • 18.01.2023 18 Oca 15:26 CHP'li Özkoç: 6'lı masa, ocak ayından sonra adayını açıklayacak CHP'li Özkoç: 6'lı masa, ocak ayından sonra adayını açıklayacak

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 6'lı masa'nın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin, "Biz bir takvim açıkladık.

 • 18.01.2023 18 Oca 15:08 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14 Mayıs'ta seçim çağrısına CHP'den net tavır: 6 Nisan'dan sonraki her tarih senin koltuğun içindir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14 Mayıs'ta seçim çağrısına CHP'den net tavır: 6 Nisan'dan sonraki her tarih senin koltuğun içindir

  Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün "Milletimiz 14 Mayıs'ta 6'lı masaya 'Yeter' diyecek" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın bu çıkışı seçimin 14 Mayıs'ta yapılacağı şeklinde yorumlandı. Erdoğan'ın sözlerine CHP'den de ilk yanıt geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç karara itiraz ederek "Seçimin haziranda olacağını demiştin, sözünü tutamadın. Biz 6 Nisan'dan önce olacak her seçime evet diyeceğimizi söyledik. Bu tarihten sonrası senin koltuğun içindir." dedi.

 • 17.01.2023 17 Oca 17:21 Engin Özkoç: 'Tüm Mühendislerimize, Geleceğini Yurt Dışında Aramaya Çalışan İnsanlarımıza Söz Veriyoruz. Engin Özkoç: "Tüm Mühendislerimize, Geleceğini Yurt Dışında Aramaya Çalışan İnsanlarımıza Söz Veriyoruz.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulu’nda; “Tüm mühendislerimize, gençlerimize, geleceğini yurt dışında aramaya çalışan insanlarımıza söz veriyoruz. Çok az kaldı. En fazla 4-5 ay. Savunma sanayinde ve toplumun diğer her alanında yaratılmak istenen cendereyi kaldıracağız. İnsanlarımızın, gençlerimizin ve ekonominin önünü açmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

 • 15.01.2023 15 Oca 13:38 Engin Özkoç'tan 'Başarımızı Kıskanıyorlar' Diyen Erdoğan'a Yanıt: 'Orada Konuşulanların Tamamına Yakını Yalan' Engin Özkoç'tan "Başarımızı Kıskanıyorlar" Diyen Erdoğan'a Yanıt: "Orada Konuşulanların Tamamına Yakını Yalan"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Genelkurmay Başkanı ve generallerin kendisini alkışlamasına yönelik eleştirilere ilişkin “Başarımızı kıskanıyorlar” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. Özkoç, “Orada konuşulanların tamamına yakını yalan. Zaten ordumuz Fırtına obüsü üretiyordu, orda elde edilen menfaati biz Katar ordusuna neden sağlıyoruz? Ya da Ethem Sancak’a milyon dolarlar neden kazandırdık da Türk ordusunun kasasına girmedi? Bu alkışlanacak bir şey mi ki alkışlıyorsunuz. Türk ordusunun Katar ordusuna ihtiyacı mı vardı? Türk teknolojisinin Katar teknolojisine ihtiyacı mı vardı” dedi.

 • 09.01.2023 09 Oca 18:40 Engin Özkoç: '18 Ay Sonra Tank Çıkacak' Demiştin. Engin Özkoç: "18 Ay Sonra Tank Çıkacak' Demiştin.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Sakarya’da tank palet fabrikası ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Özkoç, “Tank üretimi hiçbir zaman gerçekleşmedi. 2023’ün başındayız. Erdoğan, ‘iki Altay tankını testlerini gerçekleştirmek üzere, mayısta ordumuza teslim edeceğiz’ demişti. Şimdi ne diyor? 2025’te seri üretime geçeceğiz. İnsan Allah’tan korkar ya. Sen bu beceriksiz nitelikli dolandırıcıya Altay tankı ihalesini, Sakarya’nın Karasu ilçesinde 2 milyon metrekare araziyi bedavaya tahsis ettiğin gün, ‘18 ay sonra tank çıkacak’ demiştin. Peki çıktı mı, hayır. 2023’te banttan inecek demiştin, indi mi hayır. Bugün ne diyorsun ‘İnşallah 2025’te seri üretime geçeceğiz’ diyorsun. Kim yalancı? Kemal Kılıçdaroğlu mu Engin Özkoç mu Recep Tayyip Erdoğan mı” dedi.

 • 09.01.2023 09 Oca 18:40 Engin Özkoç: '18 Ay Sonra Tank Çıkacak' Demiştin. Engin Özkoç: "18 Ay Sonra Tank Çıkacak' Demiştin.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Sakarya’da tank palet fabrikası ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Özkoç, “Tank üretimi hiçbir zaman gerçekleşmedi. 2023’ün başındayız. Erdoğan, ‘iki Altay tankını testlerini gerçekleştirmek üzere, mayısta ordumuza teslim edeceğiz’ demişti. Şimdi ne diyor? 2025’te seri üretime geçeceğiz. İnsan Allah’tan korkar ya. Sen bu beceriksiz nitelikli dolandırıcıya Altay tankı ihalesini, Sakarya’nın Karasu ilçesinde 2 milyon metrekare araziyi bedavaya tahsis ettiğin gün, ‘18 ay sonra tank çıkacak’ demiştin. Peki çıktı mı, hayır. 2023’te banttan inecek demiştin, indi mi hayır. Bugün ne diyorsun ‘İnşallah 2025’te seri üretime geçeceğiz’ diyorsun. Kim yalancı? Kemal Kılıçdaroğlu mu Engin Özkoç mu Recep Tayyip Erdoğan mı” dedi.

 • 09.01.2023 09 Oca 18:28 CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç basın toplantısı düzenledi CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç basın toplantısı düzenledi

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AK Parti'nin başörtüsüyle ilgili Anayasa değişikliği teklifi konusundaki randevu talebini CHP Grup Başkanvekillerinin yarın sabah değerlendireceklerini ve kararı kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

 • 08.01.2023 08 Oca 11:53 Engin Özkoç, Öğrencilerin Kyk Kredi Mağduriyetinin Devam Ettiğini Açıkladı: 'Gecikme Zammı Silinmedi' Engin Özkoç, Öğrencilerin Kyk Kredi Mağduriyetinin Devam Ettiğini Açıkladı: "Gecikme Zammı Silinmedi"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kredi borcu olan öğrencilerin “gecikme zammı” mağduriyetinin devam ettiğini açıklayarak, “Borcu vergi dairesinde olanların gecikme zammı silinmedi. Borçlar her gün artmaya devam ediyor. Mağduriyeti Erdoğan çözemezse biz çözeceğiz. Az kaldı” dedi.

 • 15.12.2022 15 Ara 18:26 Engin Özkoç: Bugün Ekrem İmamoğlu İçin Vermiş Olduğumuz Mücadele, Aslında Bir Adalet Mücadelesidir. Engin Özkoç: Bugün Ekrem İmamoğlu İçin Vermiş Olduğumuz Mücadele, Aslında Bir Adalet Mücadelesidir.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulu’nda, “Bugün Ekrem İmamoğlu için vermiş olduğumuz mücadele, aslında bir adalet mücadelesidir. Ama aslında kimsesiz, yoksun, çaresiz bırakılan Türkiye’nin çocukları içindir adalet mücadelemiz… Şiddete uğrayan kadınlarımız, hor görülen kadınlar, evde her türlü şiddete uğrayan kadınlar içindir adalet arayışımız. Allah şahidimiz olsun, bundan asla ama asla vazgeçmeyeceğiz. Hiçbir şekilde vazgeçmeyeceğiz, hiç durmayacağız. İşte tam da söylediğimiz budur” dedi.

 • 15.12.2022 15 Ara 17:31 Engin Özkoç: 'Kemal Kılıçdaroğlu, Ülkesine Güvenmekten Asla Vazgeçmeyecek. Engin Özkoç: "Kemal Kılıçdaroğlu, Ülkesine Güvenmekten Asla Vazgeçmeyecek.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Biz siyaseti ciddi bir şey olarak yaparız, şov için yapmayız. Kemal Kılıçdaroğlu tam bir diplomasi lideridir. Kemal Kılıçdaroğlu tam bir devlet adamıdır. O yüzden Kemal Kılıçdaroğlu, ülkesine güvenmekten asla vazgeçmeyecek. Adaleti bulabilmekten asla vazgeçmeyecek. Sonuna kadar adalet için yürümesine devam edecek” dedi.

 • 15.12.2022 15 Ara 16:47 CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesince verilen mahkumiyet kararıyla ilgili, "Toplumun, devletin temeli olan adalet, AKP iktidarında terazi değil kesinlikle maşa haline geldi.

 • 15.12.2022 15 Ara 12:40 Engin Özkoç'tan AKP'li Tunç'a 'Seviniyorlar' Tepkisi: 'Bu Kadar Çirkin Bir Yakıştırma Olabilir mi Ne Demek 'Seviniyorlar', Ne Demek 'Bayram... Engin Özkoç'tan AKP'li Tunç'a "Seviniyorlar" Tepkisi: "Bu Kadar Çirkin Bir Yakıştırma Olabilir mi Ne Demek 'Seviniyorlar', Ne Demek 'Bayram...

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç’un “Dünkü manzarayı gördüğümüzde, nasıl bu kararın sevinçle karşılandığını, nasıl bayram edildiğini de görüyoruz” sözlerine tepki gösterdi. Özkoç, “Bu kadar çirkin bir yakıştırma olabilir mi? Ne demek ‘seviniyorlar’, ne demek ‘bayram yapıyorlar?’ O sizin görüşünüz, o sizin oradan bakış açınız. Tepki gösteriyoruz. Türkiye’deki bütün örgütler tepki gösteriyor. İstanbul’daki bütün insanlar tepki gösteriyor. Bunun bir dava konusu olamayacağını dahi bildiğiniz halde, gerçekten milletin gözünün içine baka baka söyleyebileceğiniz sözlerin tamamı bu mudur yani” dedi.

 • 14.12.2022 14 Ara 19:45 Engin Özkoç: Önümüzdeki Seçimler AKP İktidara Gelirse, Bu Ülkede Demokrasi Yoktur, Bu Ülkede Hukuk Kalmayacaktır Engin Özkoç: Önümüzdeki Seçimler AKP İktidara Gelirse, Bu Ülkede Demokrasi Yoktur, Bu Ülkede Hukuk Kalmayacaktır

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki karar ile ilgili “Bu, milletimizi daha sıkı birbirine bağlayacaktır, milletimizin inancını pekiştirecektir. Önümüzdeki seçimler AKP iktidara gelirse bu ülkede demokrasi yoktur, bu ülkede hukuk kalmayacaktır. Vatanını, bayrağını, milletini, demokrasiyi, özgürlüğü seven herkes bir çatı altında toplanmalıdır. Bu buna da vesile olacaktır” dedi.

 • 13.12.2022 13 Ara 16:54 Engin Özkoç: '6 Yaşındaki Bir Çocuğa Tecavüzü 'Bir Kızımızın Erken Yaşta Evliliği' Diye Tanımlayan Erdoğan ve Bakanları Bu Suçtan Asla Kurtulamazlar' Engin Özkoç: "6 Yaşındaki Bir Çocuğa Tecavüzü 'Bir Kızımızın Erken Yaşta Evliliği' Diye Tanımlayan Erdoğan ve Bakanları Bu Suçtan Asla Kurtulamazlar"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesi’ ve cinsel istismarına göz yumulması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Erken yaşta evlilik" ifadesini kullanmasını eleştirdi. Özkoç, "6 yaşındaki bir çocuğa taciz ve tecavüzü ‘bir kızımızın erken yaşta evliliği’ diye tanımlayan Erdoğan ve bakanları bu suçtan asla kurtulamazlar. Ne demek, bir çocuğumuzun erken yaşta evliliği… Bu olay bu mudur? 6 yaşında bir çocuğa tecavüz edilmiştir. 6 yaşındaki bir çocuk evlilik içerisinde değerlendirilmiştir. Ne 14 ne 15’i. Rezilliği neden örtbas etmeye çalışıyorsun" diyerek tepki gösterdi. Özkoç, "6 yaşındaki kız çocuğunun istismarı ile ilgili tutuksuz sanıkları Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel, Fatıma Gümüşel hakkında tutuklama kararı çıkmış. Mahkeme talepte bulunmuş. İster talepte bulunulsun, ister mahkemeden tutuklama kararı çıkmış olsun. 6 yaşındaki bir çocukla ilgili eğer şimdi iki yıl durup da bir tutuklama kararı çıkartıyorlarsa bu gerçekten tek kelime ile çürümüşlüktür. Yazık bu insanlara, Cumhurbaşkanlığı sistemini milletin başına saran Recep Tayyip Erdoğan’a yazıklar olsun" dedi.

 • 13.12.2022 13 Ara 16:13 CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 6 yaşındaki kız çocuğuna istismar iddiasıyla ilgili, "Sadece CHP değil, vicdanı kanayan, hangi görüşten olursa olsun, hangi yolda yürüyorsa yürüsün herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor.

 • 12.12.2022 12 Ara 22:38 Engin Özkoç'tan Bakan Nebati'ye: 'Eyt'liler de Size 'Ne O, Nebati Kim' Diyecekler' Engin Özkoç'tan Bakan Nebati'ye: "Eyt'liler de Size 'Ne O, Nebati Kim' Diyecekler"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye, “Türkiye’nin bu haline siz gülüyor, dalga geçiyorsunuz. EYT’lilerle ilgili ‘Ne o, EYT ne’ diyorsunuz. EYT’liler de size diyecek ki ‘Ne o, Nebati kim’ diyecekler” dedi.

 • 12.12.2022 12 Ara 16:09 Engin Özkoç: '21 Yıldan Beri Bu Bütçeyi Yapıyoruz' Diye Övünüyorsunuz. Suriye'deki Esad 35 Yıldan Beri, Mısır'da Mübarek 40 Yıldan Beri Yapıyor. Engin Özkoç: "21 Yıldan Beri Bu Bütçeyi Yapıyoruz' Diye Övünüyorsunuz. Suriye'deki Esad 35 Yıldan Beri, Mısır'da Mübarek 40 Yıldan Beri Yapıyor.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulu’nda; “21 yıldan beri bu bütçeyi yapıyoruz’ diye övünüyorsunuz. Suriye’deki Esad, 35 yıldan beri yapıyor. Mısır’da Mübarek, 40 yıldan beri yapıyor. Bu sizin seçimle ilgili övünebileceğiniz bir şey değil ki… Demokrasi ile övünmeniz gerekir, özgürlüklerle övünmeniz gerekir, adalet ile övünmeniz gerekir” dedi.

 • 12.12.2022 12 Ara 14:29 CHP'li Özkoç 'Ortada Tek Bir Tutuklu Yok, Kız Çocuklarına Kıyanlar Serbest' Dedi, AKP'li Turan 'Hakim Olsam Tutuklarım' Karşılığını Verdi CHP'li Özkoç "Ortada Tek Bir Tutuklu Yok, Kız Çocuklarına Kıyanlar Serbest" Dedi, AKP'li Turan "Hakim Olsam Tutuklarım" Karşılığını Verdi

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulu’nda; İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesi’ ile ilgili “Ortada tek bir tutuklu yok. Kız çocuklarına kıyanlar serbest” dedi. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “O sapık eş ve baba ile ilgili, aile ile ilgili bir koruma, aklama var, bir cezasızlık var” dedi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta ise “AK Parti’nin suçu ve suçluyu koruyan tavırları da bu tür suç işleyenlere cesaret veriyor” diye konuştu. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ise “Ben hâkim olsam şu an gördüğüm bilgilerle tutuklarım” karşılığını verdi.

 • 12.12.2022 12 Ara 12:59 TBMM'de 'çocuğun cinsel istismarı'na tepki TBMM'de 'çocuğun cinsel istismarı'na tepki

  TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sırasında 6 yaşındaki kız çocuğunun dini nikap yaptırılıp cinsel istismara maruz bırakılmasına tepki gösterildi.

 • 09.12.2022 09 Ara 23:10 Engin Özkoç'tan Bakan Kirişci'ye: 'Sen, Tarihe, Cumhurbaşkanı'ndan Talimat Alıp Yangın Söndüren Bir Bakan Olarak Geçtin' Engin Özkoç'tan Bakan Kirişci'ye: "Sen, Tarihe, Cumhurbaşkanı'ndan Talimat Alıp Yangın Söndüren Bir Bakan Olarak Geçtin"

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin ‘Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla yangını söndürdük’ sözlerini anımsatarak, “Tarım Bakanı’yla ilgili çok söyleyeceğim şey var ama sana bir şey söyleyeyim sevgili Bakan; sen, tarihe, yangın söndürmeden önce Cumhurbaşkanı’ndan talimat alıp yangın söndüren bir bakan olarak geçtin. Onun için sana söyleyecek hiçbir sözüm yok” dedi.

 • 08.12.2022 08 Ara 20:28 CHP'li Engin Özkoç'a gürültü nedeniyle suç duyurusu! Emekli cumhuriyet başsavcısıyla davalık oldu CHP'li Engin Özkoç'a gürültü nedeniyle suç duyurusu! Emekli cumhuriyet başsavcısıyla davalık oldu

  Ankara'da emekli Cumhuriyet Savcısı Veli Kafes, oturdukları sitedeki soğutma sisteminden kaynaklı gürültü nedeniyle tartıştıkları Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında 'nüfusunu kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'iftira', 'görevi kötüye kullanma' ve 'gürültüye neden olma' suçlarından suç duyurusunda bulundu.

Advertisement