Kara ile deniz birleşti! İzmir 30 yıldır böyle bir şey görmedi - Son Dakika

Kara ile deniz birleşti! İzmir 30 yıldır böyle bir şey görmedi

02.02.2021 10:20

İzmir'de, gece yarısı başlayan sağanak hayatı felç etti. Dağlardan, tepelerden gelen sel suları ve denizin yükselmesiyle çok sayıda dere taştı, bazı evlerde su baskını yaşandı. Selin vurduğu Foça'da ise vatandaşlar 30 yıldır böyle bir yağışın görülmediğini söyledi.

1
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nin şiddetli sağanak uyarısı yaptığı İzmir'de dün gece yarısı başlayan yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Etkisini şiddetli şekilde sürdüren gökgürültü sağanak nedeniyle çok sayıda ilçede cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Trafik durma noktasına geldi.

2
Gaziemir, Karabağlar ve Konak ilçelerinde dereler taştı. Bazı derelerin debisi yükseldi.
3
Sağanak etkisini sürdürürken, itfaiye ve belediye ekipleri, su baskınlarının yaşandığı noktalarda tahliye çalışması başlattı.
4
Öte yandan Büyükdeniz sahilinde yükselen deniz, sahille birleşti. Deniz ve sel suları birbirine karıştı. Bölgede çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye ve itfaiye ekipleri suları tahliye ederek olası bir su taşkınını önlemek için çalışmalarını sürdürüyor.
5
Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz Foça'nın 30 yıldır bu yoğunlukta bir yağmur görmediğini , gündüz saatlerinde deniz sularının yükselmiş olmasının da etkisiyle yağmur ve sel sularının akış hızının düştüğünü söyledi. Gürbüz, "Foça son 30 yıldır böyle yağış almadı."
6
"Dağlardan, tepelerden gelen sel suları, denizin yükselmesi sokaklarımızın suyla dolmasına neden oldu. Terminal bölgesinde kaldıkları yeri su basan 5 vatandaşımızı Foça Devlet Hastanesi'ne yerleştirdik. İtfaiye ve belediye ekiplerimiz gerek yollarda ve gerekse su basan ev ve işyerlerinde çalışmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden de takviye ekipler istedik" dedi.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

YORUMLAR (1)
500

Son Dakika Kara ile deniz birleşti! İzmir 30 yıldır böyle bir şey görmedi - Son Dakika


Advertisement