Kürdüm Dediği İçin O Afişleri Astım - Son Dakika

Kürdüm Dediği İçin O Afişleri Astım

12 yıl önce

1
Hatay'ın İskenderun İlçesi Belediye Başkanı Demokrat Parti'li (DP) Mete Aslan'ın, Türkiye haritası ve fotoğrafının da yer aldığı, ‘Bu vatan bizim. Ya sev, ya terk et' yazılı afişleri tartışmalara neden oldu.

2
Hatay'ın İskenderun ilçesi Belediye Başkanı Mete Aslan, sokak panolarına astıkları ''Bu vatan bizim, ya sev ya terk et'' yazılı ve kendi fotoğrafları bulunan pankartların arkasında olduğunu belirtti.
3
Mete Aslan, konuyla ilgili makamında düzenlediği basın toplantısında, bazı kişi ve kurumların kendisini provokatörlükle suçladığını, afişlerin ilçede geçen hafta şehit edilen polisler ve DTP mitingi ile bağlantılı olduğu iddialarının ise gerçek olmadığını, çünkü, panolardaki ilanların çok daha önce hazırlanıp, asıldığını bildirdi.
4
Afişlerin ilk asıldığı zaman hiç kimsenin karşı çıkmadığını ifade eden Aslan, ''Ne zaman, 2 şehit verdik, ardından DTP 6 Aralıkta miting yapacağını söyledi, bu afiş değer kazanmaya başladı'' dedi.
5
''Bir televizyon programındaki tartışmada eski Bakanlardan Şerafettin Elçi, göğsünü gere gere Kürt olduğunu artık söylediğini belirtti. Elbette bunu söylemesinden kimse rahatsız değil. Bu memlekette Kürt, Arap, Çerkez herkes yaşıyor. Ama bizim bildiğimiz bir şey bu memlekette tek devlet var. Biz ulus devletiz. Biz ABD değiliz.

Haber Yayın Tarihi: 03.12.2008 04:22 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İdlib'de şehit düşen Kayserili Ali Taşöz'ün 'canım anam' paylaşımı yürekleri dağladı Göçmenler gece yarısı yollara düştü! İşte sınırdan manzaralar Şehit haberleri ciğerimizi yaktı! İşte ünlülerin İdlib şehitleri için attığı tweetler New York ile New Jersey'deki camilerde eller, İdlib şehitleri ve Mehmetçiğe dua için kalktı! 2 yaşındaki kızını küvette boğarak öldüren cani anneye 18 yıl hapis cezası