Son dakika Astım haberleri, Astım son dakika, son dakika Astım

Son Dakika Astım Haberleri

 • İdlib'de yerinden edilen siviller çetin kış koşullarında zorluk çekiyor
  09 Oca İdlib'de yerinden edilen siviller çetin kış koşullarında zorluk çekiyor

  Suriye'nin İdlib ilinde Beşşar Esed rejim güçlerinin saldırıları sonucu yerinden edilen siviller, çetin kış koşullarında derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor. Isınmak için sağlığa zararlı yakacakları dahi kullanan siviller, yetersiz alım gücü nedeniyle odun ve yakıt alamıyor. Çocuklarını sıcak tutmak için en az 3 battaniyeyle örten aileler, atık yakacaklar nedeniyle çocuklarının sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalıyor. Kampta yaşayan siviller, yakacak yardımının geç gelmesi ve çadırların su alması gibi sorunlarla da mücadele ediyor.

 • Çocuklarda mevsimsel enfeksiyonlar artıyor
  22 Ara Çocuklarda mevsimsel enfeksiyonlar artıyor

  Ankara Etlik Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Kaman, çocuklarda mevsimsel etkiyle üst solunum yolu enfeksiyonlarında artış yaşandığını ve en sık, özellikle 0-2 yaş aralığındaki bebekler açısından risk oluşturan Respiratuar Sinsityal Virüsle (RSV) karşılaştıklarını bildirdi.

 • Ev Hanımı Yabani Meyveleri Sirkeye Dönüştürüyor
  15 Kas Ev Hanımı Yabani Meyveleri Sirkeye Dönüştürüyor

  Yozgat'ta ev hanımı Muteber Hatun Er, eşi Yasin Ali Er ile birlikte doğada yetişen yabani meyveleri toplayarak sirkeye dönüştürüyor. Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hamdi Temel, sirkenin enfeksiyon rahatsızlıklarına karşı vücut direncini artırabileceğini belirtti.

 • 5 Yaş Altında Diyabetli Hasta Sayısında Artış Uyarısı
  14 Kas 5 Yaş Altında Diyabetli Hasta Sayısında Artış Uyarısı

  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Behzat Özkan, 5 yaş altında diyabetli hasta sayısında artış olduğunu belirterek aileleri uyardı. Prof. Dr. Özkan, diyabetin çocuklarda genellikle çok su içme, idrara sık çıkma ve kilo kaybı gibi belirtilerle başladığını ve erken tanının önemine dikkat çekti. Ergenlik dönemi ve okula başlama döneminin diyabetin ortaya çıkmasında riskli dönemler olduğunu vurgulayan Özkan, son yıllarda diyabet vakalarının daha erken yaşlara kaymaya başladığını ifade etti. Beslenme ve çevre faktörlerinin diyabete yatkınlığı artırdığını belirten Özkan, tedavide diyabetli çocuk ve ailesinin aktif rol oynamasının önemini vurguladı.

 • Van'da İş ve Meslek Hastalıkları Polikliniği Hizmet Veriyor
  03 Kas Van'da İş ve Meslek Hastalıkları Polikliniği Hizmet Veriyor

  Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılan İş ve Meslek Hastalıkları Polikliniği, 4 ayda en çok bel ve boyun fıtığı olan hastaların başvurduğu birim oldu.

 • Ankara'da Sağlık Emek Meslek Örgütlerinden Sağlıkta Şiddet Tepkisi: 'Bir Gün Daha Kaygıyla Çalışmak, Yaşatmak İsterken Ölmek İstemiyoruz'
  02 Eki Ankara'da Sağlık Emek Meslek Örgütlerinden Sağlıkta Şiddet Tepkisi: "Bir Gün Daha Kaygıyla Çalışmak, Yaşatmak İsterken Ölmek İstemiyoruz"

  Sağlık emek meslek örgütleri, 5 yıl önce sağlıkta şiddet sonucu öldürülen Dr. Fikret Hacıosman için bugün Ankara’da Türk Tabipleri Birliği’nde anma açıklaması yaptı. Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Mine Coşkun, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Silahla hastaneye bu kadar rahat girip ateş edilmesi, Sağlık Bakanı ve diğer yetkililerin önlem alma konusunda harekete geçmeleri için yeterli değil midir? Sayın Bakan, siz halen susacak mısınız? Sosyal medyadan mesaj göndermekten daha fazlasını yapacak mısınız? Bir gün daha kaygıyla çalışmak istemiyoruz. Bir kere daha yaşatmak isterken ölmek istemiyoruz” dedi.

 • Kadıköy'de İETT Otobüsü Şoförüyle Kavga Eden Otomobil Sürücüsü Yakalandı
  30 Ağu Kadıköy'de İETT Otobüsü Şoförüyle Kavga Eden Otomobil Sürücüsü Yakalandı

  Kadıköy'de İETT otobüsü şoförüyle trafikte kavga eden ve otobüsün önünü kesip biber gazı sıkan otomobil sürücüsü C.C.G., polis ekiplerince yakalandı. Olay sonucunda gazdan etkilenen yolcuların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 • Kadıköy'de İETT Otobüsü Şoförüne Biber Gazı Saldırısı
  29 Ağu Kadıköy'de İETT Otobüsü Şoförüne Biber Gazı Saldırısı

  Kadıköy'de bir otomobil sürücüsü, İETT otobüsünün önünde durarak şoförle tartıştı ve biber gazı sıktı. Gazdan etkilenen bazı yolcular fenalaşarak baygınlık geçirdi.

 • Kadıköy'de İETT Otobüs Şoförüne Biber Gazı Saldırısı
  28 Ağu Kadıköy'de İETT Otobüs Şoförüne Biber Gazı Saldırısı

  Kadıköy'de bir otomobil sürücüsü, İETT otobüs şoförü ile yol verme tartışması yaşadıktan sonra biber gazı sıkarak saldırıda bulundu. Saldırı sonucunda biber gazından etkilenen bazı yolcular fenalaşarak baygınlık geçirdi. Olay güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Prof. Dr. Aydın: Sıtma 60 yıllık bir pandemi, Covid'de daha şanslıydık
  28 Ağu Prof. Dr. Aydın: Sıtma 60 yıllık bir pandemi, Covid'de daha şanslıydık

  BURSA Uludağ Üniversitesi'nden (BUÜ) Prof. Dr. Levent Aydın, Dünya Sağlık Örgütü'nün 60 yıldır sıtma ile mücadele için çalıştığını ancak kesin bir sonuç alamadığını belirterek, "Benim bildiğim yaklaşık 300 milyon hasta var. Her sene 1,5- 2 milyon insan ölüyor.

 • İETT şoförüne yol tartışmasına biber gazlı saldırı! Yolcular fenalaştı
  28 Ağu İETT şoförüne yol tartışmasına biber gazlı saldırı! Yolcular fenalaştı

  Kadıköy'de bir otomobil sürücüsü, İETT otobüs şoförü ile trafikte yol verme tartışması yaşadı. Tartışma sırasında otomobil sürücüsü biber gazı sıkarak İETT şoförünü etkiledi. Gazdan etkilenen bazı yolcular fenalaşarak baygınlık geçirdi.

 • İETT Otobüs Şoförüne Biber Gazı Saldırısı: Yolcular Fenalaştı
  28 Ağu İETT Otobüs Şoförüne Biber Gazı Saldırısı: Yolcular Fenalaştı

  Kadıköy'de bir otomobil sürücüsü, İETT otobüs şoförü ile trafikte yol verme tartışması yaşadı. Tartışma sırasında otomobil sürücüsü biber gazı sıkarak İETT şoförünü etkiledi. Gazdan etkilenen bazı yolcular fenalaşarak baygınlık geçirdi.

 • Şifa deposu harnupta hasat zamanı
  11 Ağu Şifa deposu harnupta hasat zamanı

  Adana'da çiftçiler, birçok üründe olduğu gibi hem gıda hem de ilaç sanayinde kullanılan ve bölge halkının şifa niyetine pekmezini yaptığı keçiboynuzu diye adlandırılan harnupta hasat başladı. Kozan ilçesinde kıraç arazilerde kendiliğinden yetişen ve son yıllarda artan ekonomik değeri ile yetiştiriciliği artan harnupta (keçiboynuzu) hasat başladı. Hasat yapan çiftçiler, 550 rakımda sıcaklığa aldırmadan zorlu mesai yapıyor. Verimli bir yıl geçirdiklerini belirten çiftçiler, devam eden hasatla elde ettikleri harnupun bir kısmını pekmez yapmak için kendilerine ayırıyor, çoğunluğunu ise hem gıda hem de ilaç sanayiinde kullanılması için tüccarlara kalitesine göre 40 ile 60 TL arasında satıyor. Harnup toplayan çiftçiler, harnubun ilaç sanayinde, öksürük, akciğer kanseri, astım gibi birçok hastalığa şifa olduğunu belirtiyor.

 • Adana'da keçiboynuzu hasadı başladı
  11 Ağu Adana'da keçiboynuzu hasadı başladı

  Adana'da çiftçiler, keçiboynuzu olarak bilinen harnup hasadına başladı. Hasat yapan çiftçiler, elde ettikleri harnubun bir kısmını pekmez yapmak için ayırırken, geri kalanını ise gıda ve ilaç sanayiinde kullanılmak üzere kilosunu 40 ila 60 TL'ye tüccarlara satıyor. Keçiboynuzunun pekmezi birçok hastalığa şifa olarak biliniyor.

 • Emzirme, Anne ve Bebek Arasındaki Bağı Güçlendiriyor
  07 Ağu Emzirme, Anne ve Bebek Arasındaki Bağı Güçlendiriyor

  Bayındır Sağlık Grubu Bayındır Söğütözü Hastanesi Pediatri Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Laden Jaferi, emzirmenin, büyüme ve gelişim açısından anne ve bebek arasındaki bağlanmayı güçlendirdiğini ve aralarındaki ilişkiyi kuvvetlendirdiğini bildirdi. Anne sütünün faydalarını hem bebek hem de anne açısından anlatan Jaferi, emzirmenin enfeksiyonları ve beslenme bozukluklarını engellediği, bebeklerde ölüm hızını azalttığı, çene ve diş gelişimini desteklediği, nörogelişim hastalıklarından koruduğu, obezite, tip 2 diyabet, inflamatuvar bağırsak hastalıkları, dislipidemi ile kalp ve damar hastalıklarını engellediği, annenin doğum öncesi kilosuna dönmesini kolaylaştırdığı, annelik duygusunu geliştirdiği, doğum sonrası depresyon riskini azalttığı, osteoporozdan koruduğu, yumurtalık ve meme kanseri riskini azalttığı belirtildi. Jaferi, anne sütü üretimini artırmak için erken temas, erken emzirme, memenin düzenli ve tam boşaltılması, gece emzirme, yeterli sıvı alımı gibi faktörlerin önemine dikkat çekti.

 • Hatay'da Deprem Sonrası Şebeke Suyu Sorunu ve Sağlık Riskleri
  27 Tem Hatay'da Deprem Sonrası Şebeke Suyu Sorunu ve Sağlık Riskleri

  Hatay Tabip Odası Başkanı Sevdar Yılmaz, deprem sonrası Hatay'da yaşanan şebeke suyu sorununa dikkat çekerek, bu durumun sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirtti. Ayrıca, yıkım çalışmaları sırasında su kullanılmaması ve usulüne uygun yıkım yapılmamasının da sağlık riskleri oluşturduğunu vurguladı. Yılmaz, ağır metallerin ve hijyen eksikliğinin bulaşıcı hastalıklara sebep olabileceğini ifade etti. Ayrıca, toplu yemek yenen yerlerde denetimlerin yetersiz olduğunu ve bu durumun zehirlenme vakalarına neden olabileceğini söyledi. Şebeke suyunun içilemez olması nedeniyle içme suyu konusunda dışa bağımlı olunduğunu belirten Yılmaz, belediyenin bu sorunu çözebilmek için destek beklediğini ifade etti.

 • Batman'da Oto Klima Ustası: Bakım Yapmayan Sürücüler Ağır Masrafla Karşılaşabilir
  21 Tem Batman'da Oto Klima Ustası: Bakım Yapmayan Sürücüler Ağır Masrafla Karşılaşabilir

  Batman'da bir oto klima ustası, klima bakımının ihmal edilmesi durumunda araçlarda çeşitli arızaların ve sağlık sorunlarının ortaya çıkabileceği uyarısında bulundu. Klima gazı ve polen filtresinin zamanında değiştirilmemesi halinde bakteri birikimi ve alerjik reaksiyonlara yol açabileceğini belirten uzman, en basit klima bakımının bile yüksek maliyetli arızalara neden olabileceğini ifade etti. Klima kompresörü ve radyatörünün değiştirilmesi durumunda ise sürücülerin 20 ila 25 bin TL gibi ağır masraflarla karşılaşabileceği vurgulandı.

 • GÖRÜŞ- İklim değişikliği günlük yaşamı nasıl etkiliyor?
  12 Tem GÖRÜŞ- İklim değişikliği günlük yaşamı nasıl etkiliyor?

  Dr. Kübra Ecer, iklim değişikliğinin günlük yaşam üzerine etkilerini ve bu durumla ilgili farklı yaklaşımları, AA Analiz için kaleme aldı.

 • Türk Hacı Adayları Mekke Hastanesinde Şifa Buluyor
  23 Haz Türk Hacı Adayları Mekke Hastanesinde Şifa Buluyor

  Kutsal topraklarda rahatsızlanan Türk hacı adayları, Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Hastanesi'nde şifa buluyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, hastaneyi ziyaret ederek, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Hastanede 360 sağlık personeliyle hizmet verildiğini belirten Erbaş, hasta hacı adaylarına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Şimdiye kadar 45 bin hacı adayına ayaktan sağlık hizmeti verildiğini ve 550 hastanın ambulanslarla hastanelere nakledildiğini açıklayan Diyanet Mekke Hastanesi Başhekimi Murat Türkyılmaz, Arafat'ta da sağlık hizmeti vermeye devam ettiklerini dile getirdi.

 • Kuş beslemek akciğer hastalığına sebep olabilir
  16 Haz Kuş beslemek akciğer hastalığına sebep olabilir

  Bilkent Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Ayşegül Karalezli, bazı meslek gruplarında çalışanlar ile kuş besleme hobisi olanlarda akciğer hastalığı oluşma riskinin bulunduğunu belirtti. Evde kuş beslemek, çatıda kuşların yaşaması veya kuş pisliğini temizlemek akciğerlerde hastalık oluşumuna sebep olabiliyor. Tütün ürünleri kullanımı da riski artırıyor. Karalezli, meslek hastalıklarının önlenebilmesi açısından kişisel koruyucu ekipmanlardan ziyade riski kaynağında yok etmenin önem taşıdığını belirtti.

 • İklim değişikliği polen mevsimini uzatıyor ve alerji kapasitesini artırıyor
  05 Haz İklim değişikliği polen mevsimini uzatıyor ve alerji kapasitesini artırıyor

  Medipol Çamlıca Üniversite Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü'nden Op. Dr. Emin Kaplan, iklim değişikliklerinin polen mevsimi süresinde uzamaya ve alerji kapasitesinde artışa neden olduğunu belirtti. Polen sayısı son 30 yılda yüzde 20 arttı ve daha önce hiç alerjik yakınması olmayanlarda bile semptomlar görülüyor. Mevsimsel alerjik rinit (saman nezlesi) burun, göz ve damakta kaşıntı, burun akıntısı, tıkanıklığı, hapşırık, geniz akıntısı, yorgunluk, okul ve iş performansında düşme ile depresyon bulgularıyla görülüyor. Kaplan, bahar alerjisini hafifletmek için çeşitli önerilerde bulundu.

 • Batman Emniyeti 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nda Türkiye'de ilk 30 il arasında yer aldı
  10 Nis Batman Emniyeti 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nda Türkiye'de ilk 30 il arasında yer aldı

  Batman Emniyeti 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nda Türkiye'de ilk 30 il arasında yer aldıBATMAN Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 178. yıl dönümünden konuşan Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, "Kökünü kurutma operasyonu yaparak Türkiye'de ilk 30 ilin arasında girdik" dedi.

 • Prof. Dr. Mehmet Karadağ'dan çadırlarda kalan depremzedeler için 'uyku' uyarısı
  17 Mar Prof. Dr. Mehmet Karadağ'dan çadırlarda kalan depremzedeler için 'uyku' uyarısı

  Prof. Dr. Mehmet Karadağ'dan çadırlarda kalan depremzedeler için 'uyku' uyarısı "Sağlıklı uyku olmadan sağlıklı yaşam mümkün değil" "Çadırlarda yaşarken sağlıklı uyku uyumaları mümkün değil" "Sağlıklarına kavuşmaları ve hastalıkları ile mücadele edebilmeleri için sağlıklı uyumaları lazım"...

 • Gaziantep'te Depremzede Kadınlar, 8 Mart'ı Gözyaşlarıyla Geçirdi: 'Yardım Bitti, Her Şey Bitti. Ne Yapıyorsak Kendi Kendimize Yapıyoruz'
  09 Mar Gaziantep'te Depremzede Kadınlar, 8 Mart'ı Gözyaşlarıyla Geçirdi: "Yardım Bitti, Her Şey Bitti. Ne Yapıyorsak Kendi Kendimize Yapıyoruz"

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Gaziantep’te depremzede kadınların sorunlarını dinledi. Bir yurttaş, “Biz yıllarca bu çadırda kalacağız. Durum bunu gösteriyor… Şu an önümüzü göremiyoruz. Çadırda, haydi yazı geçirdik, ama kışı düşünemiyoruz. Ne haldesiniz diye sormuyorlar bile. Bitti artık. Yardım da bitti, her şey bitti. Biz kendi kendimize… Ne yapacaksak, kendi kendimize yapıyoruz. Perişanlık diz boyu. Nasıl geçecek bilmiyoruz” dedi.

 • Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'da Dinlediği Depremzede: 'Tayyip Erdoğan, 10 Bin TL Yatırılacağını Söylüyor.
  22 Şub Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'da Dinlediği Depremzede: "Tayyip Erdoğan, 10 Bin TL Yatırılacağını Söylüyor.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun deprem bölgesi Hatay’ın Defne ilçesinde dinlediği bir depremzede, “Ben, bu çocuğu 15 gün önce yoğun bakımdan çıkarttım. Bu çocuğun buhara ihtiyacı var, elektriğimiz yok. Çocuğun yanında soba yanması gerekiyor, sobamız yok. Herkes bitlendi. Duş alması gerekiyor, duş yerimiz yok. Nasıl olacak? Biz, şaşırdık kaldık… Tayyip Erdoğan, 10 bin TL gibi bir paranın yatırılacağını söylüyor. Bu kime, neye yetecek? Herkesin evi gitmiş, barkı gitmiş. Milletin cenazeleri var. Para geçmiyor yani. Bizim önemli olan ihtiyaçlarımız var. Hiçbiri karşılanmıyor” dedi.

 • Prof. Dr. Arıca, 'Elektronik sigara masum değil, normal sigaradan çok daha zararlı'
  05 Şub Prof. Dr. Arıca, "Elektronik sigara masum değil, normal sigaradan çok daha zararlı"

  - Prof. Dr. Arıca, "Elektronik sigara masum değil, normal sigaradan çok daha zararlı" Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, "Elektronik sigara masum değil, normal sigaradan çok daha zararlı" dedi.

 • Meyve suyu alırken bu etkenlere dikkat: Birçok hastalığı tetikleyebilir
  30 Oca Meyve suyu alırken bu etkenlere dikkat: Birçok hastalığı tetikleyebilir

  Meyve suyu alırken bu etkenlere dikkat: Birçok hastalığı tetikleyebilir Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr.

 • Meyve suyu alırken bu etkenlere dikkat: Birçok hastalığı tetikleyebilir
  30 Oca Meyve suyu alırken bu etkenlere dikkat: Birçok hastalığı tetikleyebilir

  Meyve suyu alırken bu etkenlere dikkat: Birçok hastalığı tetikleyebilir Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr.

 • Nemrut'un yazın kuruyan 'Buhar Bacaları' yeniden aktifleşmeye başladı
  26 Oca Nemrut'un yazın kuruyan "Buhar Bacaları" yeniden aktifleşmeye başladı

  Nemrut'un yazın kuruyan "Buhar Bacaları" yeniden aktifleşmeye başladı Bitlis'in Tatvan ilçesinin 2 bin 948 rakımdaki volkanik Nemrut Dağı'nın zirvesinde yer alan ve yazın tamamen kuruyan "Buhar Bacaları" kışın yeniden aktifleşmeye başladı.

 • Kardeşine aradığı şifa, kendisine iş kapısı oldu
  25 Oca Kardeşine aradığı şifa, kendisine iş kapısı oldu

  Kardeşine aradığı şifa, kendisine iş kapısı oldu Bulduğu şifalı taşlar çözümü ile trafik kazasında ağır yaralanan kardeşi için hem şifa buldu, hem de iş sahibi oldu Taşların ne işe yaradığını, hangi alanda kullanıldığını bilgisini başkalarına da aktarmak istiyor Esnaf Sevcan Merdoğan:...

 • Elazığ depreminin simgesi Azize'nin gerçek kahramanı ortaya çıktı
  22 Oca Elazığ depreminin simgesi Azize'nin gerçek kahramanı ortaya çıktı

  Elazığ depreminin simgesi Azize'nin gerçek kahramanı ortaya çıktı Azize Çelik: "Ağabey sen çık ben enkazda kaldım, senin de çocukların vardır.

 • Uzman isim son zamanların kabusu 'İnatçı öksürük' için hastaları uyardı: Dolaşımda çok sayıda virüs var
  20 Oca Uzman isim son zamanların kabusu "İnatçı öksürük" için hastaları uyardı: Dolaşımda çok sayıda virüs var

  Son zamanlarda özellikle çocuklarda görülen ve bir türlü geçmek bilmeyen inatçı öksürük, insanları çaresiz bırakıyor. Prof. Dr. Tevfik Özlü, " Şu anda dolaşımda çok sayıda virüs var. Bu öksürüğü araştırmak lazım. Bunu ihmal etmemek lazım" diyerek hastaları göğüs uzmanına görünmeleri çağrısında bulundu.

 • PROF. DR. ÖZLÜ'DEN 'İNATÇI ÖKSÜRÜK' UYARISI
  20 Oca PROF. DR. ÖZLÜ'DEN 'İNATÇI ÖKSÜRÜK' UYARISI

  SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, özellikle solunum yolu enfeksiyonu geçirmiş hastalarda geçmeyen öksürüğe ilişkin, Bu inatçı bir öksürüktür ve klasik alıştığımız öksürük giderici şuruplarla, haplarla geçmez.

 • Yeşil alan gezileri psikolojik rahatsızlıklarda ilaç kullanımını azaltıyor
  18 Oca Yeşil alan gezileri psikolojik rahatsızlıklarda ilaç kullanımını azaltıyor

  Finlandiyalı bilim insanları bilimsel çalışma sonucunda haftada 3 veya 4 kez yeşil ve mavi alanlara yapılan ziyaretlerin, şehir sakinlerinin anksiyete, uykusuzluk, depresyon, yüksek tansiyon ve astım için ilaç kullanımını azalttığını duyurdu.

 • Cezaevindeki tutuklunun sigarasız odaya nakledilme talebinin reddi hak ihlali sayıldı
  17 Oca Cezaevindeki tutuklunun sigarasız odaya nakledilme talebinin reddi hak ihlali sayıldı

  Anayasa Mahkemesi, cezaevinde tutuklu olan kişinin sigara içilmeyen odaya geçme talebinin reddedilmesine ilişkin yapılan başvuruda, kişinin maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkının ihlal edildiğine hükmetti.

 • Astımlı işçiye mahkemeden müjde
  16 Oca Astımlı işçiye mahkemeden müjde

  Çalıştığı otelde kimyasal madde kullanılan havuz temizliğinde görevlendirilen astım işçisi, rahatsızlanınca olanlar oldu.

 • PROF. DR. ÖZLÜ: GRİPTE, GİZLİ ATİPİK SEYİRLERİ UNUTMAMAK LAZIM
  15 Oca PROF. DR. ÖZLÜ: GRİPTE, GİZLİ ATİPİK SEYİRLERİ UNUTMAMAK LAZIM

  SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 'Bu grip sezonunda böyle kronik hastalıklarda aniden bir bozulmanın ortaya çıkması bir akut alevlenme tablosunun gözlenmesinin altında bir solunum yolu enfeksiyonu, bir grip olabilir.

 • Uzman doktor, radon gazı tehlikesine karşı vatandaşları uyardı
  14 Oca Uzman doktor, radon gazı tehlikesine karşı vatandaşları uyardı

  Uzman doktor, radon gazı tehlikesine karşı vatandaşları uyardı Göğüs hastalıkları uzmanı Serdar Keskin, kerpiç ve eski yapı evlerdeki radon tehlikesi ve korunma yolları hakkında bilgi verdi.

 • Prof. Dr. Göral: Hava kirliliği, sindirim sistemini vuruyor
  12 Oca Prof. Dr. Göral: Hava kirliliği, sindirim sistemini vuruyor

  Kışın artan hava kirliliğinin; obezite, diyabet ve diğer kronik hastalık riskini artıran bağırsak mikrobiyotasını değiştirdiğini belirten Prof. Dr. Vedat Göral, "Araştırmacılar özellikle vücudumuzda, hava kirliliği nedeni ile artan ozon maruziyetinden etkilenen, 128 çeşit bakteri türü belirlediler.

 • Milyonluk teklifle transfer olduğu kanaldan yaka paça mı kovuldu? Buket Aydın canlı yayında her şeyi anlattı
  11 Oca Milyonluk teklifle transfer olduğu kanaldan yaka paça mı kovuldu? Buket Aydın canlı yayında her şeyi anlattı

  Milyonlarca lira alarak transfer olduğu Kanal D'den güvenlik eşliğinde yaka paça kovulduğu iddia edilen Buket Aydın, katıldığı canlı yayında yaşadıklarını anlattı. Kanal D'de çalışmanın hayatındaki en kötü dönemi olduğunu söyleyen Aydın, kovulduğu iddiasını kesin bir dille yalanlayarak "Patron dahi istese hiçbir güvenlik beni atamaz. O gün ben işimi yapmaya devam ettim. Bana sadece 'Bir gün ekrana çıkma' dediler. Ondan sonra işime devam ettim" dedi.

 • ÇOCUKLUKTA CİNSEL İSTİSMARA VE ŞİDDETE UĞRAYANLARDA ASTIM RİSKİ 'YÜKSEK' ÇIKTI
  11 Oca ÇOCUKLUKTA CİNSEL İSTİSMARA VE ŞİDDETE UĞRAYANLARDA ASTIM RİSKİ 'YÜKSEK' ÇIKTI

  ADANA'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr.

 • Mudurnu'da doğalgaz heyecanı
  08 Oca Mudurnu'da doğalgaz heyecanı

  Mudurnu'da doğalgaz heyecanı Bolu'nun Mudurnu ilçesinde doğalgaz bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 • Soğuk algınlığına karşı ilaç görevi gören kış çayına rağbet arttı
  08 Oca Soğuk algınlığına karşı ilaç görevi gören kış çayına rağbet arttı

  Soğuk algınlığına karşı ilaç görevi gören kış çayına rağbet arttı Diyarbakır'da etkisini sürdüren soğuk havalarla birlikte aktarlarda yoğunluk arttı.

 • Kirli hava en çok yaşlıları ve çocukları olumsuz etkiliyor
  06 Oca Kirli hava en çok yaşlıları ve çocukları olumsuz etkiliyor

  Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Prof. Dr. Anış Arıboğan, sisli ve özellikle kirli havanın akciğer hastalıkları üzerinde etkileri olduğunu söyledi.

 • Fethi Sekin'in hediye ettiği motosiklet çalındı, mahkeme şehidin doğum gününde görüldü
  04 Oca Fethi Sekin'in hediye ettiği motosiklet çalındı, mahkeme şehidin doğum gününde görüldü

  Fethi Sekin'in hediye ettiği motosiklet çalındı, mahkeme şehidin doğum gününde görüldü Şehit Fethi Sekin'in desteği ile aldığı elektrikli bisikleti çalınan Sekin'in arkadaşı Öztürk Uçar, "Aracın manevi değeri var" diyerek bisikleti çalan şahıstan şikayet oldu.

 • İSTANBUL-İSTANBUL'DA HAVA KİRLİLİĞİ ALARMI; BU İLÇELERDE PENCERE BİLE AÇMAYIN
  03 Oca İSTANBUL-İSTANBUL'DA HAVA KİRLİLİĞİ ALARMI; BU İLÇELERDE PENCERE BİLE AÇMAYIN

  İSTANBUL'da son günlerde hava kirliliğinde artış yaşanıyor.

 • Uluslararası Hava Kirliliği Önleme, Çevre Koruma Birliği'nden İstanbul'da hava kirliliği uyarısı: Bu ilçelerde insanların pencere bile açmaması lazım
  03 Oca Uluslararası Hava Kirliliği Önleme, Çevre Koruma Birliği'nden İstanbul'da hava kirliliği uyarısı: Bu ilçelerde insanların pencere bile açmaması lazım

  Uluslararası Hava Kirliliği Önleme ve Çevre Koruma Birliği Başkanı Prof. Dr. Selahattin İncecik, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın İstanbul'daki hava kalitesini gösterdiği haritada, hassas ve sağlıksız ölçülen Esenyurt, Kağıthane, Kadıköy gibi ilçeler hakkında, "O bölgede insanların pencere bile açmaması lazım" dedi.

 • Evin havasını kirleten ısıtıcılar çocukları tehdit ediyor
  03 Oca Evin havasını kirleten ısıtıcılar çocukları tehdit ediyor

  Kış aylarında alerjik çocukları kapalı ortamda bekleyen tehlikelere karşı ebeveynleri uyaran Doç. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu, "Evde hava kirleticiler arasında;

 • DİYARBAKIR - Okulun koridorunu öğrencileri için 'Türkçe Sokağı'na dönüştürdü
  31 Ara DİYARBAKIR - Okulun koridorunu öğrencileri için "Türkçe Sokağı"na dönüştürdü

  Diyarbakır'da öğretmen Ali Anuştekin, görev yaptığı okulun koridorunu "Türkçe Sokağı"na dönüştürerek, duvarlarını kelimelerin doğru ve yanlış yazılışlarının yer aldığı dövizlerle donattı.

 • Et ve Süt Kurumu Önünde Saatlerce Bekleyen Emekli Kadından Tepki: 'Artık Yaşamak İstemiyorum, Usandım Bıktım Dünyadan. Çünkü Yaşayacak Halimiz...
  30 Ara Et ve Süt Kurumu Önünde Saatlerce Bekleyen Emekli Kadından Tepki: "Artık Yaşamak İstemiyorum, Usandım Bıktım Dünyadan. Çünkü Yaşayacak Halimiz...

  Asgari ücrete yapılan zammın ardından gözler emekli maaşlarında yapılacak artışa çevrilirken; Ankara Kızılay’da bulunan Et ve Süt Kurumu önünde onlarca emekli sabahın erken saatlerinde ucuz et alabilmek için uzun kuyruklar oluşturuyor. Bir emekli kadın, maaşlara yapılacak zamla ilgili “Kaşık ile veriyorlar, kepçe ile alıyorlar. Ne bekleyeyim ben? Ben ölümü tercih ediyorum, ölüm bundan daha rahat. Hiç olmazsa bu dünyanın çilesi biter. Artık yaşamak istemiyorum, usandım bıktım dünyadan. Çünkü yaşayacak bir halimiz kalmadı” dedi. Bir başka emekli ise doğal gaz keşfiyle ilgili açıklamaları eleştirerek "Bir de seçim olmadığı günlerde bulun getirin bu gazları. Hani nerede? Doğal gaz açamıyoruz. Millet enayi mi? Neyi buldun" diye tepki gösterdi.

 • Soğuk havaya aldırış etmeden 10 yıldır her gün denize giriyor
  30 Ara Soğuk havaya aldırış etmeden 10 yıldır her gün denize giriyor

  Soğuk havaya aldırış etmeden 10 yıldır her gün denize giriyor İstanbul Boğazı'nda suya giren vatandaşı görenler şaşkınlıklarını gizleyemediİSTANBUL İstanbul Fatih'te yaşayan 48 yaşındaki Murat Kara Çizmeli, 10 yıldır her gün soğuk havaya aldırış etmeden Sarayburnu sahiline gelerek denize giriyor.

 • Bob Marley'in torunu Joseph Mersa Marley yaşamını yitirdi
  28 Ara Bob Marley'in torunu Joseph Mersa Marley yaşamını yitirdi

  Efsane sanatçı Bob Marley'in 31 yaşındaki torunu reggae sanatçısı Joseph Mersa Marley, astım krizinden 31 yaşında yaşamını yitirdi.

 • İdlib'de yerinden edilmiş aileler bir kışı daha dayanıksız ve eski çadırlarda geçiriyor
  28 Ara İdlib'de yerinden edilmiş aileler bir kışı daha dayanıksız ve eski çadırlarda geçiriyor

  AHMET KARAAHMET/MEHMET BURAK KARACAOĞLU - Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde Beşşar Esed rejim güçlerinin zorla yerinden ettiği siviller, bir kışı daha yırtık ve eski çadırlarda geçirmenin zorluklarını yaşıyor.

 • Soğuk havada vatandaşlar aktarlara yöneldi
  26 Ara Soğuk havada vatandaşlar aktarlara yöneldi

  Soğuk havada vatandaşlar aktarlara yöneldi Havaların soğumasıyla vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aktarlarda yoğunluk yaşanıyor.

 • Uzmanlardan merdiven altı kömür uyarısı
  26 Ara Uzmanlardan merdiven altı kömür uyarısı

  Havaların soğumasıyla birlikte temel ihtiyaçlardan biri olan ısınmayla ilgili faturalar cep yakmaya başladı.

 • ESENYURT'TA BALTALI DAMAT DEHŞETİ
  25 Ara ESENYURT'TA BALTALI DAMAT DEHŞETİ

  ESENYURT'ta Aşkın Y. dayaktan kaçarak babasının evine sığınan karısının peşini bırakmadı.

 • '2030'da Kömürden Çıkış' 102 bin hayatı kurtaracak
  23 Ara '2030'da Kömürden Çıkış' 102 bin hayatı kurtaracak

  Sağlık ve Çevre Birliği HEAL (Health and Environment Alliance), '2030 Kömürden Çıkışın Türkiye İçin Sağlık Faydaları' başlıklı araştırmasını yayınladı.

 • Dünyanın en saf tuzları arasında: Çankırı kaya tuzu hiçbir ağır metal barındırmıyor
  23 Ara Dünyanın en saf tuzları arasında: Çankırı kaya tuzu hiçbir ağır metal barındırmıyor

  Dünyanın en saf tuzları arasında: Çankırı kaya tuzu hiçbir ağır metal barındırmıyor Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Çankırı Yer Altı Tuz Şehri, sağlık saçıyor Doç. Dr.

 • 69 yıldır elleriyle diktiği yorganlarla teknolojiye direniyor
  19 Ara 69 yıldır elleriyle diktiği yorganlarla teknolojiye direniyor

  69 yıldır elleriyle diktiği yorganlarla teknolojiye direniyor 82 yaşındaki yorgan ustası: 'Ölene kadar yapacağım'KASTAMONU Kastamonu'da, 82 yaşındaki yorgan ustası, 69 yıldır yaptığı yorgancılık mesleğini sürdürmek için teknolojiye karşı direniyor.

 • Süpürgesiyle sokakları temizliyor sesiyle müşterilerini mest ediyor
  18 Ara Süpürgesiyle sokakları temizliyor sesiyle müşterilerini mest ediyor

  Süpürgesiyle sokakları temizliyor sesiyle müşterilerini mest ediyor Manisa'nın 'Orhan Baba'sı olarak bilinen ayakkabı boyacısı Ata Yılmaz Sepetçier Şehzadeler Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışırken mesai saatleri dışında ise renkli kişiliği ile ayakkabı boyacılığı yapıyor...

 • Zencefil ve zerdeçal ikilisi kış aylarının vazgeçilmezi oldu
  17 Ara Zencefil ve zerdeçal ikilisi kış aylarının vazgeçilmezi oldu

  Zencefil ve zerdeçal ikilisi kış aylarının vazgeçilmezi oldu Aksaray'da havaların soğumasıyla birlikte artan soğuk algınlığı rahatsızlıklarına karşı vatandaşlar aktarların tavsiyesi ile en çok zencefil ve zerdeçal ikilisini tercih ediyor.

 • İzmir'de Çocuk Acil Servislerinde Uzun Kuyruklar Oluştu. Tabip Odası Başkanı Kaynak: 'Sağlık Sistemi Baştan Düzenlenmeli'
  17 Ara İzmir'de Çocuk Acil Servislerinde Uzun Kuyruklar Oluştu. Tabip Odası Başkanı Kaynak: "Sağlık Sistemi Baştan Düzenlenmeli"

  İzmir'de kış ayları ile birlikte artan üst solunum yolu hastalıkları nedeniyle çocuk acil servislerinde yoğun kalabalıklar oluştu. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, kışa maskesiz girilmesi ve çocuk-öğrenci grubunda koruyucu aşı yapılmaması nedeniyle Sağlık Bakanlığı'nı eleştirerek, "Çocuk acil servisleri geceleri ile hafta sonları inanılmaz kalabalık ve kuyruklar halinde insanlar sıra bekliyor. Yoğun bakımlar da yaz aylarına göre oldukça hareketli. Sağlık sistemi baştan dizayn edilmelidir, düzenlenmelidir. Yoksa bunlarla başka türlü baş edemeyeceğiz" dedi.

 • Kayıp engelli oğlunu arayan kadın zor günler geçiriyor
  16 Ara Kayıp engelli oğlunu arayan kadın zor günler geçiriyor

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir süredir kayıp oğluna ulaşamayan ve derme çatma tek odalı evde yaşayan kadın zor günler geçiriyor.

 • 2 BİN 493 TL'LİK 'İŞGAL' CEZASININ MAKBUZLARINI AĞACA ASTI
  16 Ara 2 BİN 493 TL'LİK 'İŞGAL' CEZASININ MAKBUZLARINI AĞACA ASTI

  GİRESUN'da kasap Erkan Bozkurt (41), hazine arazisini masa ve sandalye koyarak işgal ettiği gerekçesiyle belediyenin 20 günde kestiği toplam 2 bin 493 TL'lik 9 cezanın makbuzunu ağaca astı.

 • Çin'in Doğusundaki Linyi'de Geleneksel Çin Tıbbında Kullanılan Bitkilerin İhracatında Artış Yaşanıyor
  13 Ara Çin'in Doğusundaki Linyi'de Geleneksel Çin Tıbbında Kullanılan Bitkilerin İhracatında Artış Yaşanıyor

  JİNAN, 13 Aralık (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Shandong eyaletinin Linyi kentindeki gümrük geçiş prosedürlerinden geçen 200 ton kurutulmuş ginkgo yaprağı (Türkçede Mabet ağacı olarak bilinen bir bitki), Pazartesi günü Almanya'ya gönderildi.

 • Doktor Fırat: 'Uyku Apnesi kalp yetmezliği gibi hastalıkları önünü açıyor'
  13 Ara Doktor Fırat: "Uyku Apnesi kalp yetmezliği gibi hastalıkları önünü açıyor"

  Doktor Fırat: "Uyku Apnesi kalp yetmezliği gibi hastalıkları önünü açıyor"ANKARA Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uyku Polikliniği sorumlusu Prof. Dr.

 • Uzmanlardan hamileliğin tetiklediği gizli hastalıklara ilişkin uyarı
  13 Ara Uzmanlardan hamileliğin tetiklediği gizli hastalıklara ilişkin uyarı

  Medipol Esenler Üniversite Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Emine Zeynep Yılmaz, "Bazı hastalıkların hamilelikte şiddeti artar. Bu durum bebekte büyüme, gelişme geriliği, erken doğum ile anne ve bebekte hayati risk oluşturur.

 • 'KOAH dünyada en sık yaşam kaybına neden olan 4'üncü hastalık'
  13 Ara "KOAH dünyada en sık yaşam kaybına neden olan 4'üncü hastalık"

  KOAH'ın dünyada en sık yaşam kaybına neden olan dördüncü hastalık olduğunu söyleyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Seha Akduman, bundan 8 sene sonra ise hastalığın üçüncü sıraya çıkacağının öngörüldüğüne işaret etti.

 • Sağlık personeli hastalıkların erken teşhisi için köy köy dolaşıyor
  11 Ara Sağlık personeli hastalıkların erken teşhisi için köy köy dolaşıyor

  Bolu'da hastalıkların erken teşhisi için başlatılan "Sağlıklı Hayat İçin Bizim Köyde Buluşuyoruz" projesi kapsamında oluşturulan sağlık ekibi, köylerde vatandaşları muayene ediyor.

 • Cennet elması altın yılını yaşıyor
  11 Ara Cennet elması altın yılını yaşıyor

  Bir zamanlar kimsenin yüzüne bakmadığı kurutulmuş cennet elmasına rağbet, her geçen gün artarken kilosu kalitesine göre 60 ile 120 TL arasında satılıyor.

 • Portekiz'e karşı zaferlerini kutlayan Fas taraftarlarına Fransız polisinden müdahale
  11 Ara Portekiz'e karşı zaferlerini kutlayan Fas taraftarlarına Fransız polisinden müdahale

  Fransa'nın başkenti Paris'te, Fas'ın 2022 Dünya Kupası'nda yarı finale yükselmesini kutlayan bazı taraftarlar ile polis arasında gerginlik yaşandı.

 • Osmaniye'de turp hasadı başladı
  09 Ara Osmaniye'de turp hasadı başladı

  Osmaniye'de turp hasadı başladı Kadirli'de bulunan Savrun Çayı üzerinde kurulan havuzlarda yıkanarak paketlenen ilk ürünler İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere gönderildiOSMANİYE Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, kent ekonomisine önemli katkı sağlayan ve halk arasında 'kırmızı altın'...

 • 90 yaşındaki Vesile Nine'nin 'Tayyip Erdoğan' hayali gerçek oldu
  08 Ara 90 yaşındaki Vesile Nine'nin 'Tayyip Erdoğan' hayali gerçek oldu

  Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki Vesile Coşar, hayali olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafına kaymakam sayesinde kavuştu.

 • Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şener'den 'mevsimsel virüs' açıklaması
  08 Ara Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şener'den "mevsimsel virüs" açıklaması

  Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, Kovid-19'un artık kış aylarında etkisini hissettiren bir mevsimsel virüse dönüştüğünü savunarak, son dönemde görülen grip salgınının Kovid-19'un yayılmasını dolaylı yoldan engellediğini ifade etti.

 • Gırtlağı alındı sağlığına kavuştu
  07 Ara Gırtlağı alındı sağlığına kavuştu

  - Gırtlağı alındı sağlığına kavuştu Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne belirgin solunum sıkıntısıyla müracaat eden Hasta Nihat Ünal Akşit, yapılan tahlil ve tetkikler sonucu dünyada çok ender rastlanan gırtlakta bir tümör olduğunu belirledi.

 • PROF. DR. PİŞKİN ÇOCUK SERVİSİMİZ NEREDEYSE TAM DOLULUK ORANIYLA ÇALIŞIYOR
  05 Ara PROF. DR. PİŞKİN ÇOCUK SERVİSİMİZ NEREDEYSE TAM DOLULUK ORANIYLA ÇALIŞIYOR

  ZONGULDAK Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Etem Pişkin, yataklı çocuk servisleri ile yoğun bakımlarda artış olduğunu belirterek, Son dönemde viral enfeksiyonlarda belirgin artış görüyoruz.

 • Prof. Dr. Sipahi: Üçlü virüs ölümcül olabilir
  04 Ara Prof. Dr. Sipahi: Üçlü virüs ölümcül olabilir

  EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Reşat Sipahi, son dönemde solunum yollarında 'üçlü virüs' olarak bir arada görülen rinovirüs, Respiratuvar Sinsitiyal Virüs (RSV) ve influenza ile ilgili uyarılarda bulundu.

 • Üçlü virüse dikkat
  03 Ara Üçlü virüse dikkat

  Üçlü virüse dikkat Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop: "Vücut virüsü yense bile virüsün verdiği hasarların tedavisi biraz zaman alıyor" Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr.

 • Bu belirtileri olanlar dikkat, uzmanlar reflüyü işaret etti
  03 Ara Bu belirtileri olanlar dikkat, uzmanlar reflüyü işaret etti

  - Bu belirtileri olanlar dikkat, uzmanlar reflüyü işaret etti Midede yanma ve ağza acı su gelenler dikkat, bu belirtiler reflü olabilir Reflü teşhisini kesin çözen yöntem kablosuz PH metre ölçümü Midede yanma, ağza acı su, acı tat gelme, ağız kokusu gibi şikayetlerle gelen hastaların...

 • Yolda kalanların umudu 24 saat kapısı açık 'kervansaray'
  03 Ara Yolda kalanların umudu 24 saat kapısı açık 'kervansaray'

  Yolda kalanların umudu 24 saat kapısı açık 'kervansaray' Giresun'u Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk ilçeleriyle, İç Anadolu'ya bağlayan yol güzergahında seyahat edenler için Adil Sönmez 24 saat açık bulunan ahşap kulübesiyle yolda kalanların umudu oluyor Giresun'u Şebinkarahisar, Alucra,...

Advertisement